Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2014., 12:11   #1
mister92
Premium
 
mister92's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 223
Problem sa usb wifi mrezom

pozz, da li netko zna zasto mi se desava da kad mi je na komp prikljucen usb wifi adapter da se u danu nekad ospoji s mreze i zahtjeva ponovno umetanje da se spoji na net, isto tako brzina mi je loša kad je spojen na komp, a kad ga spojim na laptop radi normalno. Reinstaliro sam windowse ali opet isto, godinu dana muku mucim s tim al evo sad je bilo dosta, jer je previse iritantno. Jel moguce da je maticna u banani
mister92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 12:52   #2
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,075
Prvo, ako je ukljucena, iskljuci opciju u podesavanjima za taj USB adapter pod "Power Management": "Alow computer to turn off this device to save power".
Drugo, jel su komp i lap na istim mjestima, tj kolika je razlika u jacini signala?
Trece, kojim se modom, "a", "b", "g" ili "n", spaja tvoj USB adapter kad je na kompu, a kojim kad je spojen na laptop?
Prezime je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2014., 16:51   #3
mister92
Premium
 
mister92's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 223
Kupio sam danas d-linkov adapter pa cu vidjet kakvo je stanje, uglavnom imao sam samo dvije kineske antene pa moze je stvar u njima.

Pod power managment sam vec gledo al ja imam neke 3 opcije koje ne kuzim, ima nesto max, min i jos neka treca koja je odabrana kao.

Mislim da se spaja g modom posto mi je ruter g mod, jacina signala je podjednaka. Jos neznam da li imam kakvu blokadu na dijelu stana gdje je komp, jer sad s novom antenom kad mi je na stolu nije bas nesto veza, a kad premjestim na jedan drugi dio malo dalje od stola veza je savrsena.

Sjecam se da kad sam imo spojene te antene kineske na laptop nikad se nije sama odspojila, a isti su windowsi 7 64bita, i svake godine napravim fresh install tak da sto se tice OS-a tu nebi trebalo biti problema. Probao sam stavit laptop na to mjesto gdje je komp i na njemu nije bila bas full brzina i veza al onda nakon par mjerenja je bila pa mi to opet nije cvrst dokaz svega toga, al za sad na mjestu gdje je bila kineska antena i nije imala dobru vezu za sad ova nova ima.

Uglavnom vidjet cu situaciju sad s tom novom antenom oce li gubit vezu, al mene zanima da li je moguce da maticna zajebava, nikad nisam imo problema da mi se odspoji koji usb uređaj al eto...
mister92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 18:07   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,075
Maticna ne, il malo vjerojatno.., ali moguce te zeza pojedini USB utor. Losi kontakti na USB konektorima nisu rijetka pojava.

Inace, na krivu si stranu gledao za power opcije. Idi na Control Panel - Device Manager - (doticni) USB Adapter - Properties - Power Management i tu iskljuci "Alow computer to turn off this device to save power".
Prezime je online   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 01:01   #5
mister92
Premium
 
mister92's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 223
Tu opciju nemam na tim kineskim antenema neznam zasto, na ovoj novoj d-link imam, makar sam ostavio ukljuceno kak je default, jer od kad sam ju stavio evo do kraja dana nije bilo problema, a brzina je maksimalna
mister92 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 11:23   #6
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,075
Inace, ta opcija je Windows opcija za svaki prikljuceni USB adapter, bar bi trebala biti
Prezime je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na