Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2014., 20:12   #1
Impaelas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 2
Bnet kriminalan upload

Pozdrav svima,

Već neko vrijeme ratujem sa Bnetom oko kvalitete usluge koja je u večernjim satima sve samo ne prihvatljiva.
Upload je preko dana iznad 1Mbps no u kasnim popodnevnim satima pada na oko 0.26. Deklarirane brzine paketa su 12/1,25 Mbps.

Dečki iz korisničke podrške su bili fer i susretljivi no ne i od velike koristi. Tehničari su izlazili na teren u jutarnjim satima kada je veza ok no ne i navečer jer na mojoj lokaciji radno vrijeme do 16h.
Pokušali su mijenjati i port na modemu no bez rezultata.

Tijekom brojnih razgovora dobio sam i informaciju od njih da je bazna stanica na 80% opterećenja što naknadno nisu željeli potvrditi.

Ono što mi je upalo u oko nakon brojnih testiranja je sljedeće:
Kada se u vrijeme lošeg uploada spojim preko VPNa na remote server u UK brzina uploada je 1.56Mbps. Bez VPNa speedtest će ponovno pokazati vrijednost od cca 0.20Mbps

Pretpostavljam da se radi o portu kroz koji ne ide regularni promet upload je neometan (no logično ping je previsok i beskoristan za recimo online igranje a download je oko 5Mbps). Ako je to istina onda se u biti radi o lošoj administraciji resursa od strane operatera no to treba dokazati...

Naravno, pokušao sam sve moguće kombinacije konekcija, spajao se izravno putem modema (inače koristim osobni Linksys WRT54GL) sa više računala kako bi eliminirao sve potencijalne poteškoće sa moje strane.

Ako postoji mrežni koji bi mogao pojasniti ovu situaciju bio bi zahvalan.

Lp,
Imp
Impaelas je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 20:53   #2
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
upload će ti preko vpn-a obično izmjerit viši nego što zapravo je, probaj stavit nešto uploadat pa ćeš vidjet kolko brzo stvarno ide.

mislim da ako ti je ispod 50% deklarirane brzine možeš raskinut ugovor bez ikakvih obaveza
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2014., 21:04   #3
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Spominješ baznu stanicu, pa pretpostavljam da radiš na 3G/LTE.

Iz tvog opisa bi pretpostavio da je operateru zakucan upload, a QoS na rezidencijalnom routeru ili negdje na agregacijskoj točki prioritizira VPN promet u odnosu na ostali budući da ga pretežno koriste firme pa ti VPN prolazi na punoj brzini. To ti je od mene kao mrežaša koliko mogu ovako pomoći.

Ako je tako tu si ne možeš pomoći nego mijenjati operatera. Argument je da nemaš uslugu koju plačaš.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 21:08   #4
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Ja imam isti B.Net 12.5/1.25 i nemam problema s uploadom osim ak je wireless signal jako los kaj je do mene ali sad je slozeno pa je ok. Upload je oko 150KB/s manje vise stalno. Ak i bude losiji to nije ni bilzu 0.2 Mbps nego oko 0.9 i ispod toga nikad.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na