Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2021., 15:58   #26971
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ovo nema veze s vezom.

Ovo nije Uncharted, ovo je the rock vs fast and furious s drugim glumcima.

Ne, ne i ne...

Od prvog dana mi on ne odgovara kao Drake...

Ono, zabavan film s ocjenom 6.3 i to je to (ala Jungle Cruise)...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 16:00   #26972
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Cek cek, Drakea ce glumit ovaj lik kaj zgleda ko da u osnovnu skolu ide?? Wtf

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
Spikeman je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2021., 16:08   #26973
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ovo nema veze s vezom.

Ovo nije Uncharted
kak ne, viš da je ista scena, stamp https://youtu.be/jVePn1FdAyo?t=211

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 19:13   #26974
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kak ne, viš da je ista scena, stamp https://youtu.be/jVePn1FdAyo?t=211

Ahahahahah... Istina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 01:34   #26975
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pogledao Dune večeras, bez gledanja prvog dijela i bez čitanja knjiga.

Malo je reći da je vrijeme proletjelo. Pročitao sam ovdje kritike na zadnjih par stranica i ne kužim u čemu je problem. Ocjene 5 i 6 za ovakvu filmčinu? Ne znam baš, ali ok.

Ne sjećam se da me nešto držalo 3h prikovanog pred ekranom. Jedina zamjerka ide soundtracku. Da je Zimmer radio glazbu sam skužio tek na odjavnoj špici, totalno je neprimjetna i ne podiže film koliko to inače njegova glazba radi.
Možda je to bio i cilj, ali tko zna. Tu je moglo bolje.
Za ostalo nemam primjedbi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 05:49   #26976
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pogledao Dune večeras, bez gledanja prvog dijela i bez čitanja knjiga.
Nemoj nikom reć, ali gledao si prvi dio
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:01   #26977
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Mislio sam na “prvi”, originalni film iz 84.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 22.10.2021. u 09:38.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:15   #26978
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Dosao Dune na HBO Max khm khm...
Spikeman je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:39   #26979
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nemojte biti mazohisti, pogledajte to u kinu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 09:50   #26980
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Ja sam pogledao novi Dune, i nije mi sjeo kao nešto epic što ljudi najavljuju. Glavni glumac mi nikako nije sjeo i radnja je dosta rastegnuta, a neke stvari se samo prelete, fokus radnje ili akcije cijelog filma mi nije dobro napravljen. No to je samo moje mišljenje.
Alister je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2021., 10:03   #26981
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Dune je dobar ali da vidimo kakvu će ostavštinu imati trebalo bi napraviti sva 3 filma.
Vizuali su odlični (dizajn) i odmak od klasičnog holivuda, no problem je što je cijeli film vrlo sporog ritma, a materijala ima more i sad će sigurno biti požurivanja i preskakivanja stvari u idućim filmovima ako ih uopće i bude.
Paul mi je ok, ideja je da se pretvori iz mladog princa s dvora u legendu što ne ide preko noći.
Sviđa mi se što ne sadrži gro lokacija i što je svaka dobro definirana te me u tom pogledu dosta podsjeća na Conana koji u cijelom filmu ima praktički samo nekoliko različitih scena.

Dobra stvar je što je novi Dune izbjegao holivudizaciju i preserans s efektima i borbama, ali pitanje kako se se nositi s filozofskom i duhovnom stranom priče.
U tom okruženju, nije lako napraviti dobar prvi dio filma.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 22.10.2021. u 10:19.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 11:34   #26982
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ono što bi ja dodao, crvi izgledaju odlično.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 20:12   #26983
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Night teeth - dobar ubijač vremena. Dvije glavne tete nisu loše, ali po traileru sam očekivao da će sisata Sindi i Meganuša imati veću minutažu, jedva 1mn screentimea 6/10

Warning - Warning, ovaj film je sranje. Par nepovezanih priča bez ikakvog većeg smisla 3.5/10
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 01:55   #26984
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
The King

https://www.imdb.com/title/tt7984766/


Vau...ne znam kada me zadnji puta ovako oduševio neki film, nije čak ni nova Dina zbog koje sam i pogledao ovo remek djelo, tj. zbog glavne uloge Timothée Chalameta. Tako dobar i talentiran mladi glumac, čudo.
Kroz cijeli film se proteže fenomenalna atmosfera, tako uvjerljivo, svaki detalj. Pozadinska glazba sve skupa diže do maksimuma.

Dajem 9/10 samo zato jer mi je glupo dati max ocjenu, jer za to ostaju Kum i slična djela.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 09:00   #26985
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Dune - vrlo dobar, dajem mu 75%

Najveće razočaranje u filmu je soundtrack, zar je moguće da je Zimmer ovako sfušao?
sti je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 11:53   #26986
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
The King

https://www.imdb.com/title/tt7984766/


Vau...ne znam kada me zadnji puta ovako oduševio neki film, nije čak ni nova Dina zbog koje sam i pogledao ovo remek djelo, tj. zbog glavne uloge Timothée Chalameta. Tako dobar i talentiran mladi glumac, čudo.
Kroz cijeli film se proteže fenomenalna atmosfera, tako uvjerljivo, svaki detalj. Pozadinska glazba sve skupa diže do maksimuma.
Genijalan film da..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 20:06   #26987
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Pogledao Dune sinoc. Prije toga sam namjerno izbjegavao citati ili gledati bilo sto o filmu. Htio sam steci vlastiti dojam. Veliki sam fan knjiga, neke sam pročitao nekoliko puta. Cak sam pročitao i ono sto je sin napisao. Ok je al ni blizu orginalu.

Anyway, film je solidan. Dobro prati prvu knjigu, polako da i oni koji sporo citaju mogu pohvatati No, nekako mi fali nesto. Jednostavno mi nedostaje ta atmosfera iz knjige, prvog filma, cak je i serija to bolje pogodila. Taj feudalisticki ustroj, zabrana upotrebe računala, uopce se nisu pojavili navigatori, ne spominje se butlerian jihad, kako smo dosli do imperije u kojoj se radnja odvija, odakle spice, kakve veze imaju crvi, sve te urote unutar urota...

Glumci su mi ok, prilično dobro pogodeni. Jessica je mogla bit ljepša, kako i priliči jednom duke koji je vrlo dobro utjelovljen. Vladimir Harkonnen ruzniji i odvratniji. Duncan Idaho je vrlo dobar. Liet-Kynes su promijenili spol i boju koze al' je glumica posteno odradila ulogu. Paul je najlosiji. Zgoljavi emač kojeg je od malena trenirao Duncan?! Mogao se barem osisati za ulogu a ne da mu kosica upada u okice dok se bori sa iskusnim Fremenom i jos ga pobijedi?! Chani je dobra, uvjerljiva kao zgodnjikav curetak odrastao u pustinji.

Duna je epic sf, ne bas lak za citanje tj. povezivanje radnje. A jos tezi za ekranizaciju. Bolje da su napravili seriju, kao GoT. Materijala ima napretek. Samo prva knjiga moze biti više od jedne sezone. A tek kasnije...Mogli bi godinama uzivati u tom svijetu
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 11:06   #26988
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ja zaspao jučer popodne uz Dune na nekih 30-40 min filma. Možda mu dam opet priliku kad budem odmorniji
U moju obranu, nisam inače fan svemirskog sf-a pa nisam ni očekivao da će mi bit spektakl
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 13:17   #26989
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Pogledao Dune sinoc. Prije toga sam namjerno izbjegavao citati ili gledati bilo sto o filmu. Htio sam steci vlastiti dojam. Veliki sam fan knjiga, neke sam pročitao nekoliko puta. Cak sam pročitao i ono sto je sin napisao. Ok je al ni blizu orginalu.

Anyway, film je solidan. Dobro prati prvu knjigu, polako da i oni koji sporo citaju mogu pohvatati No, nekako mi fali nesto. Jednostavno mi nedostaje ta atmosfera iz knjige, prvog filma, cak je i serija to bolje pogodila. Taj feudalisticki ustroj, zabrana upotrebe računala, uopce se nisu pojavili navigatori, ne spominje se butlerian jihad, kako smo dosli do imperije u kojoj se radnja odvija, odakle spice, kakve veze imaju crvi, sve te urote unutar urota...

Glumci su mi ok, prilično dobro pogodeni. Jessica je mogla bit ljepša, kako i priliči jednom duke koji je vrlo dobro utjelovljen. Vladimir Harkonnen ruzniji i odvratniji. Duncan Idaho je vrlo dobar. Liet-Kynes su promijenili spol i boju koze al' je glumica posteno odradila ulogu. Paul je najlosiji. Zgoljavi emač kojeg je od malena trenirao Duncan?! Mogao se barem osisati za ulogu a ne da mu kosica upada u okice dok se bori sa iskusnim Fremenom i jos ga pobijedi?! Chani je dobra, uvjerljiva kao zgodnjikav curetak odrastao u pustinji.

Duna je epic sf, ne bas lak za citanje tj. povezivanje radnje. A jos tezi za ekranizaciju. Bolje da su napravili seriju, kao GoT. Materijala ima napretek. Samo prva knjiga moze biti više od jedne sezone. A tek kasnije...Mogli bi godinama uzivati u tom svijetu
Vec su napisali negdje da ce biti hrpa nastavaka ako ovaj dio poluči kakav takav uspjeh tržišni. Dok publika bude gutala nastavke, oni će snimati. Sljedeći je za 2 godine, ako zarade doboljno.

Ja nisam citao knjige, stoji mi trilogija u polici već neko vrijeme. Morat cu poceti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 13:35   #26990
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vec su napisali negdje da ce biti hrpa nastavaka ako ovaj dio poluči kakav takav uspjeh tržišni. Dok publika bude gutala nastavke, oni će snimati. Sljedeći je za 2 godine, ako zarade doboljno.



Ja nisam citao knjige, stoji mi trilogija u polici već neko vrijeme. Morat cu poceti.
Koje knjige su uopće u serijalu? Gledao sam malo na Wikipediji, ali mi ništa nije jasno. Možda bi uzeo prevedene na HR.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 20:47   #26991
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vec su napisali negdje da ce biti hrpa nastavaka ako ovaj dio poluči kakav takav uspjeh tržišni. Dok publika bude gutala nastavke, oni će snimati. Sljedeći je za 2 godine, ako zarade doboljno.
I dalje mislim da je serija prikladnija. Jednostavno daje vise slobode i vremena izgraditi likove, objasniti odnose, objasniti pozadinu price... Nesto kao vec spomenuti GoT ili mozda jos bolje Battlestar Galactica. U seriji si mogu dozvoliti imati cijele "dosadne" epizode od sat vremena u kojima nitko nikog ne ubije, bez akcije a koja opet daje ono bitno za pricu. A i ne mora se cekati dok izadje novi film. Nakon 2.5 sata, Dune je za vecinu, pogotovo onima koji nisu citali knjige, zavrsio bez veze. Da film, tj. epizoda dolazi za tjedan dana, kraj bio bio sasvim ok.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja nisam citao knjige, stoji mi trilogija u polici već neko vrijeme. Morat cu poceti.
Da vrijeme, ves si trebao Knjiga je SF classic masterpiece. Pa onda nastavci, neki tisucama godina nakon radnje u prvoj knjizi. A i u prvoj se opet spominju dogadjaji od prije stotine ili tisuce godina. Pa radnja koja se prostire preko svjetova, galaksija... I kako samo mijenja stalna jest. To najvise dolazi do izrazaja u God Emperor of Dune (4 knjiga od 6 iz originalne serije). I ne, nije svemirski SF. Nema tu lovaca i bitaka u svemiru kao u BSG.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Koje knjige su uopće u serijalu? Gledao sam malo na Wikipediji, ali mi ništa nije jasno. Možda bi uzeo prevedene na HR.
Preporucio bih ti procitati prvu napisanu knjigu, Dune. A onda ako ti se svidi, nastaviti. Na istom linku, pod plot, mozes procitati radnju (spoiler alert!!!) i sam vidjeti dokle su dosli.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 20:17   #26992
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,455
dugo je trebalo za najavu

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 00:55   #26993
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746



U cijelom filmu osim likova sam saznao da postoje barem tri planeta, jedna kao neka religija, car i ove dvije familije. Meni je to osobno premalo konkretnog sadržaja za tako dugačak film



Ja bi dao 7.5/10 negdje.
-->
Evo, i ja sam pogledao Dune i moram reći da sam očekivao više, a imao sam malena očekivanja.

U dva i pol sata filma ima valjda 10 minuta dijaloga, što samo po sebi nije problem, ali u filmu ima toliko likova, događaja, procesa i povijesti iz tog svijeta koje se pojavljuju, a uopće ih se ne objašnjava, karakterizira, daje neki background, ništa. Redatelj je htio postizati neku atmosferu u scenama, ali publika ne može dobiti osjećaj koja to atmosfera treba biti kad ne zna skoro ništa o tom svijetu. Nisam čitao knjige, ali sad idem jer nakon filma imam dojam da je tamo toliko toga bilo moguće, a ništa mi nije dano.




U cijelom filmu osim likova sam saznao da postoje barem tri planeta, jedna kao neka religija, car i ove dvije familije. Meni je to osobno premalo konkretnog sadržaja za tako dugačak film



Ja bi dao 7.5/10 negdje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 07:13   #26994
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,331
Postoji puno vise planeta od tri Imaju FTL, zapravo jos bolje, prebacuju se sa jednog mjesta na drugo trenutno svijajuci prostor/vrijeme. Ali nemaju racunala nego mentate (Thufir Hawat, onaj sto je iskovrnuo ocima ) jer su se davnih dana opekli na AI, imali Butlerian Jihad da ih se rijese pa je od tada zabranjeno razvijati i imati racunala koja misle ili su blizu toga. Iako ima planet koji se bas i ne drzi toga al' to je u kasnijim knjigama. Anyway, zbog toga imaju i navigatore, koji su zacinom toliko promijenjeni da mogu navigirati space ship trough time and space.

Ta kao neka religija jer red Bene Gesserit. "Vjestice" koje pak koriste razne religije, kako im kad odgovara, da manipuliraju lokalnim stanovnistvom. I na Dune su pustili religiju da pripreme dolazak Paula. One se isto fiksaju zacinom ali ne toliko kao navigatori koji su teski ovisnici. Bene Gesserit je tisucama godina krizao blood lines, da postignu Kwisatz Haderach, "the one who can be all places at once". Tu ih je Jessica zeznula pa je rodila sina umjesto kceri. Ona je isto Bene Gesserit i da, mogu kontrolirati hoce li dijete biti dvojajcano ili zensko

Slazem se sa tobom, vecina ovog iznad je onako ovlas spomenuto i bez citanja knjige lako se propusti. A i ako se ne propusti, vjerojatno nista nije jasno. Cak ni sama knjiga ne daje direktne odgovore, nego citatelj treba sam zakljuciti. Vjerojatno su to htjeli postici i u filmu.

Ja sam pak samo prepoznavao momente iz knjige. Zato i nisam stavio spoiler, bolje se pripremiti za film
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge






Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 28.10.2021. u 07:25.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 07:38   #26995
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Slažem se s @Exomaniac , film je ok, ali ništa nisu objasnili o tom svijetu. Da ne čitam forum ovdje, ne bih uopće znao sve ovo što je @Lacy napisao jer film o tome ne priča.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 07:42   #26996
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Slažem se s @Exomaniac , film je ok, ali ništa nisu objasnili o tom svijetu. Da ne čitam forum ovdje, ne bih uopće znao sve ovo što je @Lacy napisao jer film o tome ne priča.
Ima već neko vrijeme da sam čitao knjigu, pa sa možda već i slabije sjećam, ali ne objašnjava ni knjiga baš ovo sve u detalje.
Odnosno, to su sve stvari koje se prikupe kroz čitanje svih knjiga.
Film je po meni poprilično vjerna ekranizacija prve knjige.
I na kilometar se vidi da će biti jedno od onih ili love ili hate ostvarenja. Meni je osobno sundtrack najslabiji.
I jedan od komentara ovdje, da je Paul žgoljo, odnosno glumac da je žgoljo.
a) ili pročitat knjigu ili b) držat se F&F serijala.
Nije Paul ni u knjizi dizo tegove ko Rock...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 09:10   #26997
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157




Zašto se šibaju mačevima kad imaju bojne brodove sa laserima itd.? Pa koristili su laser cutter da se probiju u bunker, jednostavno sa njime prerežeš desetke ljudi. Ili su oni energetski štitovi toliko jaki da ih nikakve pljuce ne mogu probiti?


-->
Pogledao jučer u kinu. Ne znam jesam li bio neraspoložen ili je film jednostavno mlak. 7/10
Glavni lik sa kosicom koja upada u oči dok se mačuje mi nije bio baš borbeno uvjerljiv iako je dobar glumac.

Pitanje za znalce:




Zašto se šibaju mačevima kad imaju bojne brodove sa laserima itd.? Pa koristili su laser cutter da se probiju u bunker, jednostavno sa njime prerežeš desetke ljudi. Ili su oni energetski štitovi toliko jaki da ih nikakve pljuce ne mogu probiti?


__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 09:26   #26998
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Spoileri za buduće nastavke

Također kasnije Paul dobije sina - Leta drugog koji onda shvati da jedini način da prekine ciklus mentata i potpune kontrole Bene Geserita je da rasturi sustav tako da postane "Bog car" tj negativac i kombinira se sa crvom te vlada cca 3000 godina kao autokrat. To proizvede ogromnu diasporu i raznovrsnost među ljudima, a i on kasnije sa ženom dobije potomke koji su imuni na prescience tako da se začarani krug prekine i kao u pravoj bajci svi žive sretno i berićetno

Ima tu još suludih stvari koje je Herbert pisao na gljivama valjda. Crvi su na Arrakis donešeni jer je taj planet bio zelena oaza i onda su mali crvi (sand trout - pješćane pastve?) isisale svu vodu i pretvorili ga u pustinju.

Te pastrve se kasnije spoje sa Letom drugim, a Paul postane Kwisatz Haderach tako da popije kap "vode života" koja stvara Časne majke (vođe BG-a), odnosno one koje prežive .

Ovo im omogućava prescience odnosno mogućnost pogleda u prošlost, sadašnjost i budućnost. Problem s BG je što su imale mogućnost pogleda samo prema ženskoj lozi, a ne i muškoj (koja je vladala - sinovi Artreidisa i Harkonnena primjerice kao i car), dok je Paul to mogao nakon što je popio kap iz vode života kojeg ispusti mladi crv prilikom utapanja u vodi.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 09:33   #26999
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407




https://dune.fandom.com/wiki/Holtzman_Effect

o štitovima

"This changed the nature of warfare - conventional projectile weapons became mostly useless and laser weapons became incredibly dangerous, forcing humanity to return to the use of hand-weapons."

"Lasguns were the preferred weapon for armies. However, when shields were being employed, lasguns were generally not used because contact reaction between a lasgun beam and a shield created a nuclear explosion that often killed everyone within a large radius."


Bude nuklearna ekplozija?? Čini mi se malo pretjerana reakcija

I spominje se da su u knjizi one specijalne careve postrojbe bile prerušene u Harkonene. Ne kužim zašto se s tim nije išlo u filmu?



-->
Po meni bi bilo najbolje da je film završio nakon napada Harkonena i da su to ušteđeno vrijeme iskoristili na prikaz cara, ostalih kuća, navigatora, onih baba itd. Ovako ostane previše upitnika iznad glave, običan gledatelj će jako malo skužiti o backgroundu svijeta. Film je vizualno odličan, ali nekako mi je bez duše, da sad moram izdvojiti neki wau trenutak gdje sam protrnio, nema ga. Tu je velika krivica i glazbe, u pozadini je stalno prisutna, stalno nešto tutnji i klapa, ali u isto vrijeme kao da je i nema. 6,5/10

Ako stavimo na stranu loše efekte kakva je mini serija iz 2000. godine?

Update: Vidim i da ima nastavak mini serije, piše da obuhvaća drugu i treću knjigu. Zanimljivo...


@dox

Pročitao sam jučer nešto o tome, zbog ovoga je:





https://dune.fandom.com/wiki/Holtzman_Effect

o štitovima

"This changed the nature of warfare - conventional projectile weapons became mostly useless and laser weapons became incredibly dangerous, forcing humanity to return to the use of hand-weapons."

"Lasguns were the preferred weapon for armies. However, when shields were being employed, lasguns were generally not used because contact reaction between a lasgun beam and a shield created a nuclear explosion that often killed everyone within a large radius."


Bude nuklearna ekplozija?? Čini mi se malo pretjerana reakcija

I spominje se da su u knjizi one specijalne careve postrojbe bile prerušene u Harkonene. Ne kužim zašto se s tim nije išlo u filmu?




Zadnje izmijenjeno od: Old.machine. 28.10.2021. u 10:11.
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 10:18   #27000
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927



Kužim da naprave kaos i mogu uzrokovati nuklearnu fuziju ili fisiju ali zašto onda primjerice kad Duncan Idaho bježi od Harkonnena u ornicopteru, ovi ga gađaju laserima?
Također u onoj sceni kad Jessica i Paul bježe od 3 ornicoptera ovi ispale rakete u njih koje su pretpostavljam daleko brže od 5-9cm u sekundi koja je granica da se prođe štit.

Malo je to nedosljedno.


-->
To s tim laserima mi nije jasno baš.



Kužim da naprave kaos i mogu uzrokovati nuklearnu fuziju ili fisiju ali zašto onda primjerice kad Duncan Idaho bježi od Harkonnena u ornicopteru, ovi ga gađaju laserima?
Također u onoj sceni kad Jessica i Paul bježe od 3 ornicoptera ovi ispale rakete u njih koje su pretpostavljam daleko brže od 5-9cm u sekundi koja je granica da se prođe štit.

Malo je to nedosljedno.


__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na