Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2021., 09:45   #121
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Spoji fizički tipkovnicu i stisni f4

Ili skini technical keyboard sa Google playstore pa preko Android tv aplikacije pošalji f4
Uspio sam vidjeti bitrate i rezoluciju na taj način, ali frame rate ne pokazuje.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 10:33   #122
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ima li netko ideju kako vidjeti rezoluciju i frame rate Netflix streama na ovom boxu? Na fire sticku se uključi onaj developer options pa onda piše na ekranu sve, ali za android tv OS tako nešto izgleda ne postoji?
Možda nekako preko adb-a?
Netflix > Test Patterns
jucca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2021., 11:29   #123
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Netflix > Test Patterns
Nije to ono što tražim, ja želim vidjeti koji je frame rate za određenu seriju/film pa onda podesiti display output na taj frame rate prije pokretanja Netflixa, kad je već Netflix aplikacija toliko mutava pa to ne napravi sama kao Kodi ili Plex.
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:00   #124
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
Naravno da možeš i veličinu i font i boju i podlogu, ali samo preko browsera na razini profila koji gledaš. Android aplikacija ti uredno otvori postavke u browseru (i ulogira te one-time tokenom) i tamo ispraviš.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:22   #125
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Naravno da možeš i veličinu i font i boju i podlogu, ali samo preko browsera na razini profila koji gledaš. Android aplikacija ti uredno otvori postavke u browseru (i ulogira te one-time tokenom) i tamo ispraviš.
Nisam znao da se može u browseru, thx.
Mada mi ni to ne odgovara jer će onda te postavke vrijediti za sve uređaje a ima nas više koji koristimo isti profil
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 12:57   #126
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Nije to ono što tražim, ja želim vidjeti koji je frame rate za određenu seriju/film pa onda podesiti display output na taj frame rate prije pokretanja Netflixa, kad je već Netflix aplikacija toliko mutava pa to ne napravi sama kao Kodi ili Plex.
Inače aplikacija je jadna za najveću svjetsku streaming platformu, ne možeš ni veličinu titlova podesit a kamoli nešto više. Valjda američka KISS politika.
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u. Jest da je interface zastarjeli, ali zato imam titlove kave pozelim... I sva podesavanja koja namjestis rade samo tebi, a ne i svima drugima na tom profilu.
Osim toga u plugin-u mozes vidit frame rate i rezoluciju za svaki stream.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 13:19   #127
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
A staviti u android postavkama da mijenja osvjezavanje po sadrzaju?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 14:08   #128
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u. Jest da je interface zastarjeli, ali zato imam titlove kave pozelim... I sva podesavanja koja namjestis rade samo tebi, a ne i svima drugima na tom profilu.
Osim toga u plugin-u mozes vidit frame rate i rezoluciju za svaki stream.
Gledao sam taj plugin ali se spominje neka mogućnost blokiranja accounta pa nisam htio petljati po tome. Sad sam opet pogledao, čini mi se da je to samo ako hoću su sinkronizirati kodi library sa Netflix-om, ako to ne koristim onda nema bojazni? S tim pluginom bi onda trebao raditi i frame rate match?
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 14:10   #129
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
A staviti u android postavkama da mijenja osvjezavanje po sadrzaju?
Koliko vidim Netflix app ne koristi taj feature, barem ne na Mi boxu.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 14:36   #130
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Nisam znao da se može u browseru, thx.
Mada mi ni to ne odgovara jer će onda te postavke vrijediti za sve uređaje a ima nas više koji koristimo isti profil
To nije Netflixova krivica Ja sam htio sam ispraviti krivi navod da se ne može ništa. Može se i postavke vrijede za sve uređaje i poprilično se dobro skalira veličina.

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Samo zbog tog ogranicenja (jadni izbor fontova u samo 3 velicine i dozlaboga jadni izbor boja/podloga) koristim Netflix plugin u Kodi-u.
A eto, ja mogu dobiti točno ono što mi treba za čitljive titlove, žuti ili sivi font, polutransparentni boks, dok kod Primea ili HBO GO to ne možeš postići da se na trepavice postaviš. HBO GO daje samo odabir veličine, a Prime ima valjda 5 veličina fonta od kojih ni jedna ne odgovara, svaka je ili prevelika ili premala. Netflixove barem imaju neke logike.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2021., 16:20   #131
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Koliko vidim Netflix app ne koristi taj feature, barem ne na Mi boxu.
Napisao sam to za Kodi Netflix Addon, ne za NF aplikaciju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 16:23   #132
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
A eto, ja mogu dobiti točno ono što mi treba za čitljive titlove, žuti ili sivi font, polutransparentni boks, dok kod Primea ili HBO GO to ne možeš postići da se na trepavice postaviš.
Pisao sam za NF Kodi Addon, ne za native aplikacije. Naravno da u Kodi-u mozes postic sve sa fontovima i u HBO_Go EU addon-u, kao i sa NF addonom, a Prime ne koristim...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 13:31   #133
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Pozdrav,
Kako radi A1 za van, na njemu?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2021., 17:42   #134
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Poz kupio za prijatelja Mi Box 4K i treba mu za sutra hitno... da iznenadi zenu i malu.

Što da instaliram (koju aplikaciju) da se preko njega mogu gledat naši kanali i da ima crtice za malu od 3 god ?

Ako treba može odgovor i na pm.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2021., 12:33   #135
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
CEC uredno radi?

Zadnje izmijenjeno od: BlackDwarf. 22.10.2021. u 12:52.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 15:45   #136
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
Pozdrav,
Kako radi A1 za van, na njemu?
Itko?

a1 xplore tv go?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 20:00   #137
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Max tv to go radi super kao i "iptv" ako ti pomaže
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:19   #138
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 440
Može li Mi Box S poslužiti kao Plex Media Server?

Imam situaciju da su mi svi filmovi i serije na mrežnom media serveru WD Cloud na koji nažalost ne mogu instalirati Plex Media Server. Pa mi PC služi za to. Al me nervira što mi PC mora radit kada na TV-u želim gledat filmove preko Plexa.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:21   #139
mdrla
Premium
Moj komp
 
mdrla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 470
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
Itko?

a1 xplore tv go?
Zvao sam službu za korisnike A1, kažu da radi ako je na boxu android 10 ili više

Na mi boxu dolaziti android 8.1, pretpostavljam da povuče nadogradnju na Android 10?
__________________
mdrla je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:32   #140
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Može li Mi Box S poslužiti kao Plex Media Server?

Imam situaciju da su mi svi filmovi i serije na mrežnom media serveru WD Cloud na koji nažalost ne mogu instalirati Plex Media Server. Pa mi PC služi za to. Al me nervira što mi PC mora radit kada na TV-u želim gledat filmove preko Plexa.
Ne može, osim ako se eventualno da staviti Libreelec ili Coreelec na njega. Ali ti onda to više nije Mi Box nego Kodi.
Ne znam šta vidite u tom Plexu. Probao sam server na Coreelecu i klijent na Mi Boxu, bufferira katastrofa. Ubio Plex i koristim Kodi na svim uređajima u kombinaciji sa Sambom na Coreelecu, radi puno bolje nego Plex.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:32   #141
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
najnoviji update je android 10 na mibox s, samo treba nadogradnju pustit da odradi, cec radi uredno. Neznam dal može bit plex media server, pretpostavljam da onda mora raditi cijelo vrijeme? ja sam ga koristio kao plex player di mi je vrtio filmove sa kompa bez problema, ko server nisam probao.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:35   #142
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor mdrla Pregled postova
Zvao sam službu za korisnike A1, kažu da radi ako je na boxu android 10 ili više

Na mi boxu dolaziti android 8.1, pretpostavljam da povuče nadogradnju na Android 10?
Ne, povuče upgrade na Android 9. Nema android 10 za njega.
Ako baš hoćeš možeš mi posudit account za taj explore pa probam kod sebe upogoniti preko vikenda da vidimo bi li radilo na Mi Boxu ili ne.
Edit: provjerio play store na Mi boxu i nema te aplikacije. Mislim da ti to neće raditi na Mi boxu.

Zadnje izmijenjeno od: ivanr. 27.10.2021. u 11:39. Razlog: nadopuna
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 10:44   #143
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 440
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ne može, osim ako se eventualno da staviti Libreelec ili Coreelec na njega. Ali ti onda to više nije Mi Box nego Kodi.
Ne znam šta vidite u tom Plexu. Probao sam server na Coreelecu i klijent na Mi Boxu, bufferira katastrofa. Ubio Plex i koristim Kodi na svim uređajima u kombinaciji sa Sambom na Coreelecu, radi puno bolje nego Plex.
Ma koristio sam i Kodi, al Plex mi služi dovoljno za to što mi treba.

Niš, kad kupim Box S, probat ću pa javim funkcionira li
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 11:02   #144
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Najjeftinija alternativa bi ti bila jedan raspberry pi i plex server na njemu, a storage ostavis na wd-u. Ne znam radis li transcoding ili ne, ako ti nije potreban onda bi ti to moglo raditi dosta dobro. Nisam primjetio da rpi hoce umrijeti, radio mi je sasvim dobro.

Inace, meni ne taj plex client app i na jacem shieldu jednostavno koma. Ne mogu ga provariti nikako. Drazi mi je Kodi + plexkodiconnect. Plugin mi radi brze od sluzbenog plex appa, ima vise opcija pogotovo oko titlova (skidanje s neta, fontovi, delay), bolje mogucnosti hendlanja slike (zoom), zvuka (boost) i sl...

Ako te bude sta zanimalo za rpi plex server i da ti nesto konkretnije pogledam u praksi, javi se pa testiramo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 12:46   #145
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 440
Update i sorry na malom OT: upravo sam skužio da je Plex napravio Media Server aplikaciju za single bay WD My Cloud s OS5. Nedavno sam ažurirao na OS5. Baš ću isprobat radi li to kad dođem doma.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 13:11   #146
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Ne, povuče upgrade na Android 9. Nema android 10 za njega.
Ako baš hoćeš možeš mi posudit account za taj explore pa probam kod sebe upogoniti preko vikenda da vidimo bi li radilo na Mi Boxu ili ne.
Edit: provjerio play store na Mi boxu i nema te aplikacije. Mislim da ti to neće raditi na Mi boxu.
istina moj bed, nema android 10, zadnji update je android 9 iz 7 mjeseca, neznam zašto sam mislio da je prešao na 10ku
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2021., 09:33   #147
p3r02d3r0
Premium
Moj komp
 
p3r02d3r0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 440
Citiraj:
Autor p3r02d3r0 Pregled postova
Update i sorry na malom OT: upravo sam skužio da je Plex napravio Media Server aplikaciju za single bay WD My Cloud s OS5. Nedavno sam ažurirao na OS5. Baš ću isprobat radi li to kad dođem doma.
Probao sinoć i stvar uglavnom funkcionira. 4K naravno ne može povući zbog manjka procesorske snage, ali u 90% slučajeva sve odradi jako dobro. Ugodno sam iznenađen.

No Mi Box S planiram uzet bez obzira na to.
p3r02d3r0 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 10:31   #148
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Pitanje, uzeo sam mi box s...
Instalirao KODI 19.3 matrix
U postaka - system - display - resolution - mi nudi samo 1920x1080p ?
Na rPi mi je tu nudio razno razne rezolucije
Kako to namjestiti na 4K ?

U stilu, ako pustim 4K film, dali mi ga prikazuje kao 1080p ili 4k ? (Ako je pod rezolucijom namjesteno 1080p jer 4k ne mogu odabrati)

Zadnje izmijenjeno od: yoke. 30.10.2021. u 10:37.
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 11:28   #149
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Pitanje, uzeo sam mi box s...
Instalirao KODI 19.3 matrix
U postaka - system - display - resolution - mi nudi samo 1920x1080p ?
Na rPi mi je tu nudio razno razne rezolucije
Kako to namjestiti na 4K ?

U stilu, ako pustim 4K film, dali mi ga prikazuje kao 1080p ili 4k ? (Ako je pod rezolucijom namjesteno 1080p jer 4k ne mogu odabrati)
Stavi rezoluciju u postavkama mi box-a na auto, pa onda vidi daje li ti Kodi više rezolucija.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2021., 12:44   #150
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
Pitanje, uzeo sam mi box s...
Instalirao KODI 19.3 matrix
U postaka - system - display - resolution - mi nudi samo 1920x1080p ?
Na rPi mi je tu nudio razno razne rezolucije
Kako to namjestiti na 4K ?

U stilu, ako pustim 4K film, dali mi ga prikazuje kao 1080p ili 4k ? (Ako je pod rezolucijom namjesteno 1080p jer 4k ne mogu odabrati)
Kodi uvjek prikazuje izlaznu rezoluciju jednaku ulaznoj (osim ako ga sa White List drugacije podesis) bez obzira koja je rezolucija UI-a.

Dakle mozes slobodno postavit interface na 1080p i uz Android postavku na "Auto" izlaz videa ce se prikazat u native rezoluciji. Naravno ako ga ne ogranicis u Kodiu sa "White List" koju u pravilu trebas ostavit praznu. Nju koristis samo u slucaju ako nisi zadovoljan prikazom nizih rezolucija, 1080p i 720p, onda njih stavis u White List i Kodi ih onda salje na izlaz u tim rezolucijama a upscaling na 4k radi tvoj TV. Obicno premium TV-i imaju znatno bolji upscaling od boxova...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na