Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2021., 00:13   #691
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
tražim pci-e zvučnu do 200 eur, molim preporuku. Baš bih htio neku pci-e, USB i DAC me ne zanima. Znam da je Creative neku AE seriju nedavno prestavio, ili čak gledam i STX II, imate li preporuke?

Hvala!

Treba ti za sluske il zvucnike? Na kaj bus spajal?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2021., 00:38   #692
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
idu primarno na z623 dok će kasnije na sluške, to još trebam kupiti. Korak po korak
Većinom će biti na Z623 zvučnicima
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2021., 19:25   #693
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
idu primarno na z623 dok će kasnije na sluške, to još trebam kupiti. Korak po korak
Većinom će biti na Z623 zvučnicima



Za to ti se iskreno ne isplati trosit tolko love za zvucnu. To drugo da spajas na vanjski reciever i set zvucnika za bar 3-4k kuna ili na kvalitetne sluske (300 Eura+). Sweet Spot bi ti bio Asus Xonar AE. Moderni ALC1200 cipovi (ak je izvedba dobra) dolaze dosta blizu kak spada zvucnima za kategoriju zvucnika koju pogonis. A za kvalitetne sluske radije bih uzeo vanjski DAC.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 01:00   #694
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
ma sve jasno, kužim kaj želiš reći ali oduvijek sam imao zasebnu zvučnu i to mi je u navici. Naručio sam na kraju Asus Xonar STX II 7.1, treba mi doći sutra ili u ponedjeljak pa ću se njome koristiti. DAC sam imao i bio mi je super ali mi je malo smetao na stolu, pa dodatne žice, adapter, struja itd.. ovako mi je sve u kućištu i lijepo kompletirano. Ništa, čekam da dođe STX-ica

Thnx na prijedlogu!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 01:26   #695
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Creative Sound Blaster Z PCIe je po meni najbolji izbor. Nije skupa i radi ko zmaj.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2021., 12:57   #696
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
usput da pitam imam nekakvu realtek integrušu na ploču međutim izlaz ide na integrirano pojačalo koje ima i integrirani DAC , ako bih stavio nekakvu dodatnu zvučnu na ploču dal bi dobio ikakvo poboljšanje zvuka s obzirom da ide na pojačalo s dacom !?? ovo je više pitanje za audiofile
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 09:06   #697
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nepotrebno. S/pdif signal će biti isti, a DAC u pojačalu obavlja konverziju
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 10:48   #698
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Nepotrebno, iako sve ovisi o razini na koju ciljaš. Za neki low end hifi nema potrebe dodatno ulagati. Za high-end, postoje i posebne audiofilske kartice koje služe samo tome da izvuku što čišći USB signal iz kompa do vanjskog DAC-a

https://www.sotm-audio.com/sotmwp/en...tem/tx-usbexp/
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 12:34   #699
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Jos kad bi ni netko objasnio kakve veze imaju: "Ultra low-noise Voltage regulator" sa kvalitetom digitalnog zvuka preko USB-a?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 12:51   #700
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Audiofilija je puna snake oil rješenja Ali generalno, reasoning je da komp napajanja imaju puno šuma, pošto se radi o izmjeničnim napajanjima (skuplji audiofilski uređaji imaju linearna napajanja, najčešće toroide, koji imaju daleko manje šuma). Bolji DAC-evi imaju galvansku izolaciju USB power komponente, ali većina USB inputa to nema. A neki DAC-evi (npr. Audioquest Firefly) i rade preko 5v preko USB-a pa što čišći napon, bolji zvuk.

Snake oil, uglavnom
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2021., 13:32   #701
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
sve te price oko napajanja imaju smisla kod analognog dijela, da.

ali u ovom cisto digitalnom dijelu, cisti snake oil ^^ al dobro, treba prodat
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 14:13   #702
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ne znam ni ja koliko ima smisla u digitalnoj domeni, ali drugi pristup tom problemu USB powera je doslovno odvojiti kabele i za signal uštekati samo onaj koji prenosi signal, a napajanje uštekati negdje drugdje (ili nigdje). Ne znam, nisam išao tim putem, ja sam kupio Furutech USB za 100e nakon što sam isprobao i čuo da u mom sustavu zvuči bolje od Hame i Audioquesta

https://www.ebay.com/itm/251589388236
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2021., 22:02   #703
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
možda nisam dobro objasnio al meni zvuk ne ide preko usb, nego sa matične 3,5 mm out na chinch ulaz u pojačalo



Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Nepotrebno, iako sve ovisi o razini na koju ciljaš. Za neki low end hifi nema potrebe dodatno ulagati. Za high-end, postoje i posebne audiofilske kartice koje služe samo tome da izvuku što čišći USB signal iz kompa do vanjskog DAC-a

https://www.sotm-audio.com/sotmwp/en...tem/tx-usbexp/
ovo je već bolesno imam na poslu stolni dac prek usba za slušalice dal se isplati ovo ugrađivat na matičnu ili ?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2021., 14:37   #704
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ako koristiš 3,5mm, onda ne koristiš DAC na pojačalu. Prvi korak bi onda bio digitalno povezati komp i DAC na pojačalu, preko USB, optike ili coaxa, ovisi koje izlaze ima Realtek na matičnoj ploči (i koje ulaze ima DAC). DAC u pojačalu je skoro sigurno bolji od bilo kojeg na integriranoj.

Ovaj SOtM sumnjam da se isplati, ali nisam ni probao. Odnosno, sigurno će se čuti, ali možda ne koliko za 350$ možda možeš dobiti na drugim mjestima u sustavu. To je namijenjeno da podigne DAC-eve od 10,000e i slično...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 10:35   #705
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ako koristiš 3,5mm, onda ne koristiš DAC na pojačalu. Prvi korak bi onda bio digitalno povezati komp i DAC na pojačalu, preko USB, optike ili coaxa, ovisi koje izlaze ima Realtek na matičnoj ploči (i koje ulaze ima DAC). DAC u pojačalu je skoro sigurno bolji od bilo kojeg na integriranoj.

Ovaj SOtM sumnjam da se isplati, ali nisam ni probao. Odnosno, sigurno će se čuti, ali možda ne koliko za 350$ možda možeš dobiti na drugim mjestima u sustavu. To je namijenjeno da podigne DAC-eve od 10,000e i slično...

ploča mi ima s/pdif out dal je to coaxialni ? i pojačalo ima coaxialni ulaz dal je to to ??


u biti moram kupit onaj s/pdif out header da bi spojio sa coaxialni kabelom ?

Zadnje izmijenjeno od: deevzg. 07.07.2021. u 11:21.
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 00:36   #706
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Full size coax je zapravo običan činč konektor, ponekad ga zamaskiraju u 3.5mm, a ponekad matična ima samo header koji moraš spojiti na neku expansion karticu da dobiješ coax out. Ovisi o modelu matične.

Ako je ova iz potpisa, onda je to nešto ovakvo. Provjeri dodatno prije kupnje, naravno. U manualu je specifikacija pinouta koji bi ta dodatna kartica morala imati (str 17.).
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 03:53   #707
Chainvelocity
Registered User
Moj komp
 
Chainvelocity's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Belišće
Postovi: 54
Citiraj:
Autor MegaSkot Pregled postova
Creative Sound Blaster Z PCIe je po meni najbolji izbor. Nije skupa i radi ko zmaj.

Imam Zx koja je skoro ista stvar, dobra stvar je sto su nedavno dodali nekoliko novih stvari.


https://support.creative.com/Product...%20Blaster%20Z
Chainvelocity je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 09:02   #708
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Full size coax je zapravo običan činč konektor, ponekad ga zamaskiraju u 3.5mm, a ponekad matična ima samo header koji moraš spojiti na neku expansion karticu da dobiješ coax out. Ovisi o modelu matične.

Ako je ova iz potpisa, onda je to nešto ovakvo. Provjeri dodatno prije kupnje, naravno. U manualu je specifikacija pinouta koji bi ta dodatna kartica morala imati (str 17.).

je sve sa već gledo moram ubost taj header, međutim treba mi kabel jedno 10 m jer je pojačalo na drugom kraju sobe , vidio sam da su kabeli max 5 m dal će to bit problem ?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 09:18   #709
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ha, iskreno ne znam za spdif. Možda netko od kolega zna. Usb i hdmi su se znali potezati na tu udaljenost i raditi, ali ponekad su se i koristili aktivni repeateri.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 12:50   #710
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ha, iskreno ne znam za spdif. Možda netko od kolega zna. Usb i hdmi su se znali potezati na tu udaljenost i raditi, ali ponekad su se i koristili aktivni repeateri.
usb sam siguran da radi jer imam printer na toj udaljenosti spojen, a i ovaj trenutni jack 3,5mm na chinch je isto 10 m i nema problema jedino ne znam kako bi se ponašao daj coax?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 14:21   #711
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
sve te price oko napajanja imaju smisla kod analognog dijela, da.

ali u ovom cisto digitalnom dijelu, cisti snake oil ^^ al dobro, treba prodat
Meni je svojevremeno jedan 'audiofil' pokusavao objaniti zasto treba kupovati skuplje opticke kablove.. jer je zvuk kvalitetniji preko njega, itd, itd...
Isti mi je objasnjavao i kako cuje razliku kad stavi kabel od napajanja pojacala koji kosta kojih 100EUR, u odnosu na 'obicni'. Naravno, kablovi u zidu i ostalo.. nema veze.
.. kao i 'usviravanje' kablova od zvucnika.
.. a tek ne daj boze da slucajno 'naopako' okrenes kablove od zvucnika, pa se opet trebaju tjednima 'usvirat'... jer smjer elektrona je drukciji.
I tako to.. audiofili su posebna vrsta.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2021., 15:00   #712
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Nažalost, sve se čuje, samo je pitanje koliko ti je bitno Strujaši se najmanje čuju, digitalni isto ne utječu puno (mada ja svoj USB dosta osjetim), zvučnički se čuju dosta, a interkonekti najviše. Navodno i daljina utječe.

Možete vjerovati ili ne vjerovati, ali kad probate, sve je jasno
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2021., 09:38   #713
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Full size coax je zapravo običan činč konektor, ponekad ga zamaskiraju u 3.5mm, a ponekad matična ima samo header koji moraš spojiti na neku expansion karticu da dobiješ coax out. Ovisi o modelu matične.

Ako je ova iz potpisa, onda je to nešto ovakvo. Provjeri dodatno prije kupnje, naravno. U manualu je specifikacija pinouta koji bi ta dodatna kartica morala imati (str 17.).

kupio sam i spojio međutim ne baca mi zvuk optički kabel mi je 10 m, podesio u control panelu na digital out međutim nema nikakvog zvuka dal radim nešto krivo !?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2022., 16:36   #714
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 259
Citiraj:
Autor deevzg Pregled postova
kupio sam i spojio međutim ne baca mi zvuk optički kabel mi je 10 m, podesio u control panelu na digital out međutim nema nikakvog zvuka dal radim nešto krivo !?
ipak sam uspio radi na digitalcu spdif izgleda sam nešto na ploči krivo spojio ground 5 v, zvuk je jeben !
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 18:13   #715
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Ima neki USB DAC/AMP za slušalice, u koji se može uštekati i mikrofon(za gaming i chat)? Do sada sam to imao direkt u kantu uštekano(zbučna sa matične), ali kako sam kupio veći stol, kablovi su kratki i moram kemijati ili produžiti kablove nekim adapterima(najjeftinije) ili malo upgrade-ati cijelu priču sa nekim DAC/AMP. Plan je da DAC/AMP stoji na stolu.

Nešto kao Sound Blaster G3. Ali mi ima problem što je kabel integrated u sam uređaj, pa neću riješiti problem duljine kabla. Jedino da to uzmem pa neki USB-C produžni.

Ali radije bi to izbjegao, pa kupio neki drugi(bolji) DAC/AMP. Budget do nekih 80€.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 18:42   #716
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 19:47   #717
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,908
Moja osobna preporuka je uzeti nešto što ima pravi potenciometar za slušalice. Nije mi se jednom dogodilo da je Asusov driver poludio i dignuo volume u slušalicama na 100% (Xonar Essence)
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 21:06   #718
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Hvala, čini se top.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Moja osobna preporuka je uzeti nešto što ima pravi potenciometar za slušalice. Nije mi se jednom dogodilo da je Asusov driver poludio i dignuo volume u slušalicama na 100% (Xonar Essence)
Dobra napomena ali po slikama i specifikaciji sa Asus stranice, ima potenciometar.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2022., 16:11   #719
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Mozda ne baš vezano pitanje, uglavnom zašto headphone ulaz na zvučnoj daje "slabiji" i drugačiji zvuk nego recimo zeleni "output" na zvučnoj? Danima pokušavam naći dobru kombinaciju za 3.5mm kombinaciju koja će mi bit dobra za competitive gaming, a i muziku ali jednostavno svi ti analogni priključci ne rade dobro kao USB slušalice sa zvučnom. Ne znam stvarno u čemu je problem, al mene to nervira. Čak i nisu pare problem da mogu dobiti ono što želim. Imam trenutno Sennheiser PC373D, ispunjavaju mi sve što očekujem od njih osim što nemaju podršku za win11. Probao druge, jeftinije, skuplje (analogne) ali jednostavno to ni je to.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na