Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2021., 09:15   #2971
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Možda najviše zbog neke sigurnosti jer danas je tako, za mjesec dana možda nebude. Shitcoini su uvijek nesigurni
Da ne govorimo o tome da ti rigovi sa 4GB karticama neće vrijediti 3000kn kad sve ode dole
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 09:31   #2972
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ti mrigovi sa 4GB karticama kad je sve oslo kvragu i mining skoro pa krepao su vrijedili cca 4k. A sad kao sto kolega segregator pise vrijede skoro pa 3 puta vise, sto je strasno kako u cryptosvijetu necem varira vrijednost. Reklo bi se da su i ti rigovi strasno volatilni.

Neznam, mozda nije ni lose ih sad prodat, ali ako kaze da rig od 10k daje 1k mjesecno sto ispadne ROI nakon 10 mjeseci plus kazes da ce i onda vrijediti 3k, znaci ROI za 7 mjeseci, a sve to skupa moze potrajat i potrajat...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2021., 09:54   #2973
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ti mrigovi sa 4GB karticama kad je sve oslo kvragu i mining skoro pa krepao su vrijedili cca 4k. A sad kao sto kolega segregator pise vrijede skoro pa 3 puta vise, sto je strasno kako u cryptosvijetu necem varira vrijednost. Reklo bi se da su i ti rigovi strasno volatilni.

Neznam, mozda nije ni lose ih sad prodat, ali ako kaze da rig od 10k daje 1k mjesecno sto ispadne ROI nakon 10 mjeseci plus kazes da ce i onda vrijediti 3k, znaci ROI za 7 mjeseci, a sve to skupa moze potrajat i potrajat...
Otkad je $330 = 1000kn?

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Možda najviše zbog neke sigurnosti jer danas je tako, za mjesec dana možda nebude. Shitcoini su uvijek nesigurni
Da ne govorimo o tome da ti rigovi sa 4GB karticama neće vrijediti 3000kn kad sve ode dole
Pa ETH je među nesigurnijim investicijama, tek ostaje za vidjeti kako će bit reakcija (cjenovno) na London fork
Dok kod alternativa solidno stoje ETC, VTC, RVN, ZIL...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 10:06   #2974
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa dobro, to se tak brzo mjenja, a i neznam jel to profit ili treba jos struju oduzet.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 10:13   #2975
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa dobro, to se tak brzo mjenja, a i neznam jel to profit ili treba jos struju oduzet.
To je bez struje...stavio sam bez struje jer su različiti algoritmi po potrošnji (ethash, verthash, kawpow, cnhaven...), a i neki imaju solare, kradu struju ili kako se već snalaze...pa nek svako izračuna za sebe

Za usporedbu, ETH za 180MH/s trenutno daje točno duplo više, $660 mjesečno, isto bez struje
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 10:17   #2976
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja se slazem s tobom, ali zato i nema ovih Rxisica na trzistu ili su im cijene poduplane. Dobro ajd nisu im quadrupane kao ovima gore spomenutima.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 10:28   #2977
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Prije par dana je bila smiješna situacija da je rig sa 6X Radeon 380 (i to 2GB verzije) majnao vertcoina koliko i RTX 3090 ethereuma, al trajalo je samo dan-dva, pa se cijena VTC-a prepolovila, težina narasla, a ETH cijena porasla, sad treba više od 2 riga
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 13:07   #2978
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
To je bez struje...stavio sam bez struje jer su različiti algoritmi po potrošnji (ethash, verthash, kawpow, cnhaven...), a i neki imaju solare, kradu struju ili kako se već snalaze...pa nek svako izračuna za sebe

Za usporedbu, ETH za 180MH/s trenutno daje točno duplo više, $660 mjesečno, isto bez struje
Koja to stara kartica može majnati ETH 4GB ???

I da se rig može složiti ???

Eventualno sa 1660super iti TI ... za koje će se opet za 6 kartica dati cca 2500 eura,plus ploča,ram,proc,usb/ssd,frame neki ...

mislim da je to više od 10k kn ...

Ako imaš jeftinije zanima me, imam i jednih i drugih,ali ako je ispod 10k kn investirao bi još koji rig ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2021., 14:41   #2979
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Koja to stara kartica može majnati ETH 4GB ???

I da se rig može složiti ???

Eventualno sa 1660super iti TI ... za koje će se opet za 6 kartica dati cca 2500 eura,plus ploča,ram,proc,usb/ssd,frame neki ...

mislim da je to više od 10k kn ...

Ako imaš jeftinije zanima me, imam i jednih i drugih,ali ako je ispod 10k kn investirao bi još koji rig ...
Pa di sam ja napisao da ETH ide sa 4gb, poanta zadnja 3-4 posta i jest bila 4GB razni coini vs 8GB za ETH

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 22.04.2021. u 15:27.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 07:53   #2980
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
CHIA konacno kod mene plota. Pila od R5 3600 radi 2 plota paralelno, odnosno neklad i 3 mi je najbrza. Ali tu mi je OS na SSDu pa nemam cijeli TB.

FX 8350 ima na adapteru 1TB SSD i on radi najsporije, neznam jel problem adapter ili procesor, mislim da je procesor. 4 plota radi odjednom. Ali je spor, ali stabilan.

R5 1600 1 TB SSD mi se preko noci crashao, nesto sam zeznuo ocito.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.04.2021., 10:35   #2981
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa di sam ja napisao da ETH ide sa 4gb, poanta zadnja 3-4 posta i jest bila 4GB razni coini vs 8GB za ETH
Loše sam si preveo ...

Mislio si na rigove sa 4GB karticama koji mogu dnevno zaraditi do 20 dolara ...

Slažem se imam 2 takva doma i rade savršeno ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 13:38   #2982
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
CHIA konacno kod mene plota. Pila od R5 3600 radi 2 plota paralelno, odnosno neklad i 3 mi je najbrza. Ali tu mi je OS na SSDu pa nemam cijeli TB.

FX 8350 ima na adapteru 1TB SSD i on radi najsporije, neznam jel problem adapter ili procesor, mislim da je procesor. 4 plota radi odjednom. Ali je spor, ali stabilan.

R5 1600 1 TB SSD mi se preko noci crashao, nesto sam zeznuo ocito.
Chia raste brutalno, i po netspaceu i po broju nodeova, pogotovo u zadnjih par dana. Ohrabrujuce je da ima sve vise adresa s osvojenim coinovima, "mali" farmeri osvajaju sve vise protiv velikih whaleova.
https://www.chiaexplorer.com
https://www.chiaexplorer.com/charts/...centralisation

Treba skinuti i verziju 1.1.1 sa supportom za transakcije od 3.5.
1.0.5 i starije ce prestati raditi 26.4.
https://github.com/Chia-Network/chia...chain/releases

Takodjer ljudi se sve teze syncaju jer malo ljudi otvara portove pa otvorite 8444 izvana.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 14:29   #2983
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
Chia raste brutalno, i po netspaceu i po broju nodeova, pogotovo u zadnjih par dana. Ohrabrujuce je da ima sve vise adresa s osvojenim coinovima, "mali" farmeri osvajaju sve vise protiv velikih whaleova.
https://www.chiaexplorer.com
https://www.chiaexplorer.com/charts/...centralisation

Treba skinuti i verziju 1.1.1 sa supportom za transakcije od 3.5.
1.0.5 i starije ce prestati raditi 26.4.
https://github.com/Chia-Network/chia...chain/releases

Takodjer ljudi se sve teze syncaju jer malo ljudi otvara portove pa otvorite 8444 izvana.

Kako importati postojeće plotove na novu instalaciju? Kad se nova verzija instalira, potrebno je zaustaviti postojeće procese plotanja?
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 15:01   #2984
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Kako importati postojeće plotove na novu instalaciju? Kad se nova verzija instalira, potrebno je zaustaviti postojeće procese plotanja?
Gotovi plotovi ce ti se automatski importat, ali ako su neki u procesu plotanja i na windowsima si ce krepat pa bolje pricekaj kraj jer ne postoji resume (trenutno).
Na linuxu ako vrtis plotting preko CLI se moze upgradeat bez cekanja.
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2021., 15:14   #2985
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726






U slici se vidi da je prvi plot na 30%, a drugi i treci na 1%, dakle ovaj drugi u 2 sat vremena nije napravio niti jedan plot.

EDIT:
Totalna greska u matematici, mislio sam da je max ram usage ukupan broj rama, ali to je broj rama po plotu, stavio previse, sad sam bazdario, pa da vidimo.
-->
Kod mene ide paralelno plotanje, ali primjetio sam da novi plot stoji na 1%. I kako saznat dali se plotanje smrznulo ili sto se ceka?

Isto sam primjetio da mi je islo sporo od recimo 30 do 40%, a onda u sat vremena skocilo na 70%

I kak da vidim jel ponestalo memorije ili cega vec?







U slici se vidi da je prvi plot na 30%, a drugi i treci na 1%, dakle ovaj drugi u 2 sat vremena nije napravio niti jedan plot.

EDIT:
Totalna greska u matematici, mislio sam da je max ram usage ukupan broj rama, ali to je broj rama po plotu, stavio previse, sad sam bazdario, pa da vidimo.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 23.04.2021. u 15:45.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 18:17   #2986
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
malo mi se previše čini 86% coina premine za developere, i samo 14% ostavljeno za minere (chia)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 19:20   #2987
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
čini ti se

općenito sve mi se više čini da treba izbjegavat coinove sa ICO, premine i dev fee
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 20:22   #2988
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
malo mi se previše čini 86% coina premine za developere, i samo 14% ostavljeno za minere (chia)
ne znam otkud ovaj omjer jer nije statican i u ovom trenutku je puno "gori" 380,334 (farmeri, <2%) vs 21,000,000 (prefarm)

nakon 6 god ce supply farmera biti oko 42% (15,137,280) ukupnog supplyja, nakon 21 god ce se izjednacit s prefarmom

opisali su to u svom business whitepaperu https://www.chia.net/assets/Chia-Bus...02-09-v1.0.pdf (str 15)

al u svakom slucaju, prefarm nije za developere da ga prodaju prvi dan exchangea nego za chia d.o.o. u koji su vec ulozili i VC-jevi, kroz par mjeseci-godinu ce napravit IPO (ne ICO!) i svi ce moc postat shareholderi i biti u vlasnistvu prefarma koji se moze isplatiti ko dividenda

ugl pise na hiz whitepaperu, str. 18, nece prodavati chiu iz strategic reserva, nece kompenzirati nikoga chiom, posudjivat ce ih firmama, market makerima, ...
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 20:30   #2989
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Meni je najveci problem u cijeloj toj prici sto ovaj glavni developer vjerojatno pusi travu. Pa sad da se nebi previse naduvao pa nesto zeznuo na blockchainu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 20:34   #2990
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ne znam otkud ovaj omjer jer nije statican i u ovom trenutku je puno "gori" 380,334 (farmeri, <2%) vs 21,000,000 (prefarm)

nakon 6 god ce supply farmera biti oko 42% (15,137,280) ukupnog supplyja, nakon 21 god ce se izjednacit s prefarmom

opisali su to u svom business whitepaperu https://www.chia.net/assets/Chia-Bus...02-09-v1.0.pdf (str 15)

al u svakom slucaju, prefarm nije za developere da ga prodaju prvi dan exchangea nego za chia d.o.o. u koji su vec ulozili i VC-jevi, kroz par mjeseci-godinu ce napravit IPO (ne ICO!) i svi ce moc postat shareholderi i biti u vlasnistvu prefarma koji se moze isplatiti ko dividenda

ugl pise na hiz whitepaperu, str. 18, nece prodavati chiu iz strategic reserva, nece kompenzirati nikoga chiom, posudjivat ce ih firmama, market makerima, ...
Da, krivo sam napisao, za godinu dana će bit 86%, a sad je još gore

https://www.reddit.com/r/chia/commen...f_all_chia_in/


Pitanje: farmanje ne može početi dok se ne isplota čitav disk?

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 26.04.2021. u 20:58.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2021., 21:36   #2991
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Da, krivo sam napisao, za godinu dana će bit 86%, a sad je još gore

https://www.reddit.com/r/chia/commen...f_all_chia_in/
vise bi se brinuo za prefarm da je tim anonimusa a ne bram cohen i ekipa. ako puste prefarm na burzu i pokupe lovu suprotno onome sto su definirali imat ce isti problem kao i ripple s prodajom XRP-a i chia ide na $0 prije nego ista konkretno uspiju prodati.
nece to napraviti, samo na svoje ime je bram mogao dici mlrd u scam ICO 2017 i ne zezati se sa razvojem da su htjeli

uvijek se moze desiti i fork coina bez prefarma, vidjet cemo

Citiraj:
Pitanje: farmanje ne može početi dok se ne isplota čitav disk?
cim zavrsi 1 plot bi trebao biti u Plots tabu, ne treba se napuniti citav disk. ako slucajno nije vidljiv -> 3 tockice i Add Plot Directory
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 16:11   #2992
hrvojezg00
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 376
ETH je otežan za mineanje od neki dan i to za nekih 40%, vjerujem da smo svi osjetili. Iz iskustva, da li će se vratiti na staro u dogledno vrijeme ili ostaje tako?
__________________
cm stacker 830
tyan thunder s2895 k8we
2x265 opterons
gefoce gtx 275
4x1gb ecc reg samsung
74gb wd raptor
300gb seagate
samsung 242mp 24*
hrvojezg00 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 17:56   #2993
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
pa ja samo mogu molit boga da ostane tako kako je da se ne vrati tamo di je bio prije 7-8-12 mjeseci.


sto mi vrijedi olaksan diff ak mi eth vrijedi 100$
vrlo rado cu kopat manje 40% etha a za to dobivat 10* vise dolara .
samo se sjeti kak je lagano bilo kpat kad je eth bio 100 dolara...ja se nebi bas vracao u ta vremena "lakog" kopanja.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 20:04   #2994
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor hrvojezg00 Pregled postova
ETH je otežan za mineanje od neki dan i to za nekih 40%, vjerujem da smo svi osjetili. Iz iskustva, da li će se vratiti na staro u dogledno vrijeme ili ostaje tako?
.. tocnije, bio je diff pao prije kojih tjedan dana, bilo nekoliko dana tako, i sad opet 'na staro'.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2021., 20:26   #2995
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Block reward je pao
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 14:57   #2996
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Bio je postavljen neki od exchangeova gdje ce se moc uzet Chia, jel moze netko polinkati opet? (binance, kucoin ga jos nemaju)
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2021., 15:01   #2997
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Navodno 3 Maya izlazi na exchange, ovo je sad IOU. Cijena tog IOUa je abnormalna i ne vjerujem da ce to biti cijena kad izadje ovaj coin kojeg rudarimo. Ali ako to bude tako onda evo pisem tu da nabrzinu sve sto imate ulozite u HDD i SSD. Da li da kopate sami ili preprodajete kasnije za x2 x3 ili x4 ili cak i vise kao sto kolega gore kuka za GPU.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 17:47   #2998
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ekipa, trebaju mi najjači 80 ili 90mm ventilatori bez obzira na buku, moze neka preporuka?
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 18:55   #2999
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ekipa, trebaju mi najjači 80 ili 90mm ventilatori bez obzira na buku, moze neka preporuka?
https://www.ebay.com/itm/282069320484?epid=748567707

Ovdje možeš čuti zvuk

segregator je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2021., 19:12   #3000
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ma to je preskupo...6 kom ću uzet...i to samo dok ne stignu gpu ventilatori...

I mora biti kod nas za odmah...

Za sad najbolje sto sam nasao za 25kn skoro 50 CFM

https://www.chipoteka.hr/artikl/1582...a99-2440002051
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na