Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2023., 15:54   #661
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
ukratko da.
ono šta mi je drukčije, kad spojim ekrane, jest raspored prozora.
To valjda zapamti W11 pa se prilagodi, ovisno koji su ekrani spojeni.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 16:22   #662
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Je to doslo inicijalno s W11 ili s nekim od (novijih) feature updejtova?

Ako na desktopu mijenjas velicinu ikona s ctrl+scroll wheel ti se sve razj* ili ne?

Kad smo kod W11, uzasno me nervira kako radi s bt slusalicama i Teamsom. Na W10 sam koristio dva para sluski, sve top, uparim, radi! Na W11 iste sluske ne rade u Teamsu... Dok nisam skuzio da trebam rebootat lap. Znaci sve postavke u Teamsu su ok.

Oke, to onda radi jedno vrijeme sve dok slusalice ne uparim s npr. tv-om, pa ih opet moram upariti s laptopom - opet ne radi bez reboota. Poludio sam taj dan. Da bi stvar bila jos gora, zvuk na slusalice normalno ide (yt, filmovi), samo Teams hebe. I to ne mogu znati dok ne napravim poziv - ne radi ni zvuk ni mikrofon. Prije meetinga zovem kolege po uredu.

Prije nego me pitate za Echo, ne, ne radi ni on. Cujem Echo, ali on ne snimi moj mic test pa ne mogu potvrditi da sve radi. Ugl glupooo!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 20.06.2023. u 16:27.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 16:36   #663
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
jel to isti laptop ili drugi laptop (win 10 naspram win11).
ovo sa bluetooth issue mi miriše na sjebane drivere...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 17:00   #664
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Razliciti su laptopi. Nadam se da je do drivera jer onda se imam kome pozaliti. Al ono, jednom kad proradi, onda radi bez greske danima. Samo onda su te sluske rezervirane za lap i moram paziti jesam li ih uparivao drugdje, tj da li su izgubile uparenje s laptopom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 19:48   #665
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
OS build 22621.1848. Nije najnoviji, i ja jedva cekam noviji build jer me ubija ovaj kombinirani taskbar. To jednostavno nema nikakvog smisla i jedva cekam to ugasiti.
Kakav kombinirani taskbar?



Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 20:32   #666
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Grupirano je sve stalno, bez obzira na prostor
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 20:53   #667
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
Ono kada ti npr 2 i vise otvorenih pdf-ova grupira u jednu ikonu adobe readera, pa da bi dosao do pdf-a xyz moras kliknuti na grupnu ikonu, pa traziti pdf xyz u nepreglednim thumbnailovima. Posao mi je takav da cesto imam otvoreno po 10+ nacrta u pdfu, a u thumbnailu svaki izgleda identicno

https://www.bleepingcomputer.com/new...-buttons-mode/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 23:06   #668
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Cek cek, znaci upalite laptop, podesite ikone i ONDA spojite dock i ikone vam stoje na istom mjestu na vanjskom ekranu?

Jer sam i ja nedavno dobio W11 laptop i tri puta sam slagao ikone - inicijalno na ekranu laptopa bez docka i icega spojenog, na ekranima kada spojim dock (2 extended ekrana) i na single ekranu kada spojim samo hdmi kabel u lap (isto extended ekran). U svim slucajevima s vanjskim ekranima, ekrani su main screen, laptop je najcesce zatvoren.

Jednom kada ga podesim, sve stoji. Osim kada odlucim zoomirati desktop ikone, onda se sve razj* pa... Velicinu ikona je dobro definirati u startu

OS build 22621.1848. Nije najnoviji, i ja jedva cekam noviji build jer me ubija ovaj kombinirani taskbar. To jednostavno nema nikakvog smisla i jedva cekam to ugasiti.
Ne mislim na ikone nego na prozore, to posložiti je nemoguća misija, probao sam apsolutno sve kombinacije postavki i redoslijeda spajanja docka. Ukratko, namjestim gdje treba stajati koji prozor, odspojim/spojim dock ili restartam, prozor više nije na svom mjestu.

Grupiranje ikona u taskbaru je isto fail, ukidaju pa vraćaju opcije kao i Google u Androidu. To je ravno onome "jedan prob'o pa se usr'o"...

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kad smo kod W11, uzasno me nervira kako radi s bt slusalicama i Teamsom. Na W10 sam koristio dva para sluski, sve top, uparim, radi! Na W11 iste sluske ne rade u Teamsu... Dok nisam skuzio da trebam rebootat lap. Znaci sve postavke u Teamsu su ok.

Oke, to onda radi jedno vrijeme sve dok slusalice ne uparim s npr. tv-om, pa ih opet moram upariti s laptopom - opet ne radi bez reboota. Poludio sam taj dan. Da bi stvar bila jos gora, zvuk na slusalice normalno ide (yt, filmovi), samo Teams hebe. I to ne mogu znati dok ne napravim poziv - ne radi ni zvuk ni mikrofon. Prije meetinga zovem kolege po uredu.

Prije nego me pitate za Echo, ne, ne radi ni on. Cujem Echo, ali on ne snimi moj mic test pa ne mogu potvrditi da sve radi. Ugl glupooo!
Ne koristim BT nego obične slušalice, ali Teams i mene nervira, ne toliko sa slušalicama koliko s drugim stvarima, ne prođe tjedan da nemam neki problem s tim poluproizvodom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 07:58   #669
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Meni je super kad mi kaze da sma offline, te ne mogu prominiti status. Samo restart aplikacije pomaže.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 08:07   #670
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 554
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Grupiranje ikona u taskbaru je isto fail, ukidaju pa vraćaju opcije kao i Google u Androidu. To je ravno onome "jedan prob'o pa se usr'o"...
Da, ovo grupiranje je veći fail jer s više monitora si u banani.

Uglavnom sve su pogoršali kada moraš puno više klikova napraviti za one stvari kaj si prije dobio sa minimalno klikova.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 08:17   #671
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ukratko, namjestim gdje treba stajati koji prozor, odspojim/spojim dock ili restartam, prozor više nije na svom mjestu.

Grupiranje ikona u taskbaru je isto fail, ukidaju pa vraćaju opcije kao i Google u Androidu. To je ravno onome "jedan prob'o pa se usr'o"...
FancyZones + Taskbar Groups.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2023., 23:50   #672
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Fancy Zones ne radi od prije koji mjesec, MS nešto uprskao s Windows updateom, poziciju prozora pamti do restarta tako da ništa od toga.

Za grupiranje ću se strpiti dok ne bude public. Hvala.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2023., 11:01   #673
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Popravili su to za FancyZones još u verziji 0.67, a trenutno aktualna je 0.70.1. Mada realno cijeli OS je poluproizvod, pa ništa čudno da skrše i ono malo kaj im radi.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2023., 11:24   #674
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
FZ je odlican i njega aktivno koristim, makar ne pomaze kod porazbacanih prozora, ali je barem lakse poredati prozore kad treba.

Nazalost nemam opciju probati Taskbar groups jer je lap u rukama korporacije. Nadam se da ce nam uskoro pustiti taj zadnji feature pack update. Trenutno smo ajmo reci beta testeri za W11 unutar firme, a onda znas koliko je sati.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2023., 14:05   #675
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Popravili su to za FancyZones još u verziji 0.67, a trenutno aktualna je 0.70.1. Mada realno cijeli OS je poluproizvod, pa ništa čudno da skrše i ono malo kaj im radi.
Imam tu novu i ne radi. Jedno vrijeme sam bio blokirao Windows update samo da bi mi FZ normalno radio, ali