Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2021., 18:16   #571
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Postoji li neki povoljni AP ili router koji bi imao bolji 5 GHz radio od Asusa RT-aC87u ?

Bitan mi je samo što snažniji WiFi, na Asusu je 5 GHz diesjblan zato što se signal slabo probija kroz zidove ( stara kamena kuća ).

Možda ostaviti Asusa i probati opet 5 Ghz sa 7dBi antenama ?
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 19:55   #572
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
RT-aC87u je pristojan komad hw, evo par review - a:
https://www.tweaktown.com/reviews/66...iew/index.html
https://www.smallnetbuilder.com/wire...t-look?start=1

Probaj:
- nabaviti kvalitetne 8 - 10 dBi antene, bilo bi dobro da su specificirane za dual band (2.4/5 Ghz),
gdje nabaviti ne znam, često dobiješ čajniz šroteks koji je gori od originala

- na 5 Ghz postavi niži radni kanal, cca 36 - 40 jer se ove više pali / gasi ona radar detection logika

- ako imaš takvu situaciju (stara kamena kuća, debeli zidovi) možda jedino rješenje je više AP - ova pametno raspoređenih (svakako Lan kabel do svakog a nikakve repeter kombinacije)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 19:58   #573
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
nemoj se trudit.

jedino ako ćeš ciljat s nekakvim repeaterima /mesh sustavom da se probijaju kroz vrata... kroz takav zid nikakav 5ghz ne prođe.

uzmi u obzir da 5 ili 7 dBi antene su samo 2 dbi razlike. dal ćeš ti imat -80 ili 82dBm signala, zaista neće raditi nikakvu razliku.
za takvu kuću, samo utp. ili bolji powerline + ap-ovi.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 24.11.2021. u 20:04.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 20:23   #574
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Tnx,

Sutra ću probati razne kombinacije. Mislio sam prodati Asus i uzeti neki novi AP ali sve što nalazim za ok cijenu djeluje lošije od njega.
Kad sam prije par godina postavio router, tadašnji mobitel i tablet od staroga su gubili signal na 5 GHz. Ali su se u međuvremenu zamijenjeni i mob i tablet za bolje uređaje.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2021., 20:27   #575
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Jesi siguran da ce ti klijenti probijati te prepreke i imati kvalitetan signal i u suprotnom smjeru?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2021., 18:24   #576
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,492
Evo malo sam se igrao sa položajem routera i radnim kanalom za 5 GHz.
I radi to dosta dobro. U svim bitnim prostorijama imam dobar 5 Ghz, a u ćenifi i dvorištu se 5 GHz izgubi i mob automatski spoji na 2.4 GHz.

Kad sam testirao prije par godina, S8 mi je u spavaćoj lovio 5 GHz svugdje osim iz kreveta
Sad na S10 radi bez problema.
Zidovi su kameni ali podovi drveni pa se signal nekako probije, a router je na kraju na položaju odakle bi najmanje očekivao dobar signal.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 09:15   #577
marc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Yo ekipa, molim preporuku:

Trebam samo wi fi router, net/modem imam kabelski (Vip/Bnet).

Ja i žena radimo remote, tako da bi bilo krasno da je ipak neš malo bolje da nam ne crkavaju teams sastanci.

Računam na to spajat cca 15ak uređaja.

Spojena nam je i optika na zgradu, pa se planiram na to prebaciti prvom prilikom ne znam jel što znači to u životu.

Dosad sam imao Linksys E1200, ali čini mi se da je počeo malo krepavat.
marc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 09:17   #578
Noctifer
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 26
Citiraj:
Autor marc Pregled postova
Yo ekipa, molim preporuku:

Trebam samo wi fi router, net/modem imam kabelski (Vip/Bnet).

Ja i žena radimo remote, tako da bi bilo krasno da je ipak neš malo bolje da nam ne crkavaju teams sastanci.

Računam na to spajat cca 15ak uređaja.

Spojena nam je i optika na zgradu, pa se planiram na to prebaciti prvom prilikom ne znam jel što znači to u životu.

Dosad sam imao Linksys E1200, ali čini mi se da je počeo malo krepavat.
Ako vam treba samo WiFi, zasto ne uzeti Access Point?
Noctifer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 09:27   #579
marc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Nemam pojma iskreno, nisam u tome :/

Ne želim koristiti wi-fi od bneta jer me jako nervira mogućnost da mi neko kopa po tome.
marc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 09:30   #580
Noctifer
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2021
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 26
Citiraj:
Autor marc Pregled postova
Nemam pojma iskreno, nisam u tome :/

Ne želim koristiti wi-fi od bneta jer me jako nervira mogućnost da mi neko kopa po tome.
Access point ti daje samo WiFi. Spojis ga na router, na routeru ugasis WiFi i to je to. WiFi6 access pointevi znaju biti oko 90+ eura, ali bi trebali biti dosta solidni. Ako ti spoje optiku mogao bi imati max brzinu preko WiFi-a.
Noctifer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2022., 16:10   #581
marc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Noctifer Pregled postova
Access point ti daje samo WiFi. Spojis ga na router, na routeru ugasis WiFi i to je to. WiFi6 access pointevi znaju biti oko 90+ eura, ali bi trebali biti dosta solidni. Ako ti spoje optiku mogao bi imati max brzinu preko WiFi-a.
Ok super, fala
marc je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 21:56   #582
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Da ne otvaram novu temu, treba mi wireless AP koji podrzava PoE. Vidim neke aktivni PoE pasivni PoE sto ti ja znam sta to znaci.
Trenutno je situacija ovakva
Imam Mikrotik AC2 i TP-Link AC900.
Bio je plan uzet AC3 i sa njim napajat AC2 na drugom kraju kuce. Taj plan ce biti jednog dana zasad ne jos

AC900 vidim ne podrzava PoE iako bi bio vise nego dovoljan za moje potrebe.

Ja sam mislio uzet ovo
https://www.nabava.net/routeri/mikro...1bgn-101612411
i ovo:
https://supernet.hr/proizvod/E_MIK-HS24-2400

I to je to, nema sta tu ne radit? 50/50 mbps mi je vise nego dovoljno. Voljan sam platit manje ako može, ako treba platit cu i vise.
TP linka cu sutnit u garazu skupa sa powerlineom nek se kisele
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 22:12   #583
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Koje je napajanje tog AC900 ?
Možda mu možeš složiti aftermarket / alternativni PoE ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2022., 22:39   #584
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Nisam siguran, nije mi sad pri ruci, ali vrlo vjerojatno je 12V, no planiram ga stavit u garazu, imam kameru nadzornu doli koja jedva hvata signal, tako da ce joj pojacanje dobro doc, pa ga ne zalim otpremiti dole, a u matere provuc nesto sta ce raditi stabilno i pristojno. Trenutno ovaj tplink radi preko WDSa, to je lose.

Vidim da ima za maje para CAP lite ali ima. samo 1.5dbi antenu dok ovaj gore ima 10, drastična je razlika to.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 03.03.2022. u 22:50.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 10:46   #585
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, treba mi wireless AP koji podrzava PoE. Vidim neke aktivni PoE pasivni PoE sto ti ja znam sta to znaci.
Trenutno je situacija ovakva
Imam Mikrotik AC2 i TP-Link AC900.
Bio je plan uzet AC3 i sa njim napajat AC2 na drugom kraju kuce. Taj plan ce biti jednog dana zasad ne jos

AC900 vidim ne podrzava PoE iako bi bio vise nego dovoljan za moje potrebe.

Ja sam mislio uzet ovo
https://www.nabava.net/routeri/mikro...1bgn-101612411
i ovo:
https://supernet.hr/proizvod/E_MIK-HS24-2400

I to je to, nema sta tu ne radit? 50/50 mbps mi je vise nego dovoljno. Voljan sam platit manje ako može, ako treba platit cu i vise.
TP linka cu sutnit u garazu skupa sa powerlineom nek se kisele
Taj sxt nije "ap" za spajanje klijenata, to je ap za ptp link. Taj sxt niti ne može raditi kao ap jer nema licencu za taj način rada. 10dbi antena je direkcionalna, nije omni.
Dakle potpuno krivi uređaj za to šta tebi treba.

Gledaj tplink eap modele.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 11:12   #586
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Mislio sam ostat u mikrotiku kad vec guram njih, ali ako nemaju nista konktetno onda ok.
TPlink eap 115 isto ima samo 1.8dbi antenu.

Jel ito dosta za 11x6m kroz 3-4 zida? A skuplji modeli kostaju ko hAP AC Lite TC koji ima 2dbi, pa jeli mi bolje onda to uzet? taman se upari sa hAP AC2?

Mislim ne znam puno o mrežnoj opremi ko šta se vidi iz priloženog, ali znam da bi tio na mikrotik se okrenit što više moguće

Ta kombinacija bi me izasla 445 kuna (hAP AC Lite TC + mikrotik PoE adapter)
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 11:57   #587
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Nakon nedavnog cirkusa s kompatibilnosti mtika i nabadanja po 1521 parametru dok se ne pogodi kombinacija, da mi treba AP, ne bi niti razmišljao o mtiku. Router to već da, ali kućni wireless AP, nula bodova. Za routanje mi se mtik pokazao ok, ali ne i za kućni AP.

Za AP hoću da bude klik-klik-next-next-finish, a ne 3 tjedna dr*anja dok ne proradi tamo neki mobitel. Dok za to vrijeme najobičniji tplink router prebačen u AP mode radi bez problema s xy uređaja, niti ne znam da je tu
Ak malo pročitaš po mtik forumu iskustva s wirelessom, nije baš bajna situacija
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 12:52   #588
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Da imaš pravo i ja sam imao cirkus sa Wirelessom sa njima.

A nista onda cu EAP110 (ima jacu antenu od 115, cini mi se da je taj 1 za jednu sobu)
I mikrotikov POE adapter jer je TPlinkov troduplo skuplji.

350 kn, prihvatljiva cijena.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 13:07   #589
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
ja sam uzeo mikrotik hap ac3 i isto prvih par dana sam imao slab wifi po stanu, ali kad sam skužio da podržava wifiwave 2 i da ga se naknadno treba instalirat (mikrotik newbie sam ) situacija se malo popravila. Sad mi drži cijeli stan (kroz 2 zida probija, prije jedva 1) 5ghz wifi, ali nekako čudno radi. mislim da mi prebacuje u 2.4ghz spektar, jer mi signal se spusti do 1-2 crtice i onda skoči na 4. Ali neznam kako jer sam razdvojio 2.4 i 5ghz mrežu i namjestio fiksnu frekvenciju. Glavno da radi
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 18:37   #590
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da imaš pravo i ja sam imao cirkus sa Wirelessom sa njima.

A nista onda cu EAP110 (ima jacu antenu od 115, cini mi se da je taj 1 za jednu sobu)
I mikrotikov POE adapter jer je TPlinkov troduplo skuplji.

350 kn, prihvatljiva cijena.

imaš ga u mallu za 244kn (+pošta).

ja sam gledao jači dualband model za jednu kuću pokriti i taman kad mi je stranka potvrdila - odoše, nema ih više. a single band neću stavljat jer je na lokaciji 500mbit net i dosta na gusto sam razvukao žice, prilagošeno za 5ghz i max brzinu.
ako je netko uočio negdje dualband eap225 za ispod 100eur, nek javi
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 18:42   #591
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
A triba mi i poe adapter i postarina, ovo je sve skupa, malo je skuplja postarina u superneta al. okej je to, posto je petak narucit cu u nedjelju navecer ako dodje do promjena da se ne zaletim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 19:15   #592
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
za eap110 piše da dolazi sa poe adapterom.
Citiraj:
Connect an Ethernet cable from the Ethernet port of the EAP to the PoE port of the
provided power adapter
e sad, na sajtu piše da dolazi sa passive poe adapterom. nadam se da se radi o strujnom adapteru, a ne o poe injectoru.
ima smisla, jer eap110 se napaja sa 24V.
eap115 je af/at kompatibilan šta je defacto poe standard pa vjerojatno ne dolazi sa adapterom, odnosno ja još nisam naišao na af/at opremu s kojom dolazi i strujni adapter.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2022., 20:00   #593
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
A vidi stvarno pise tako, tenks ustedio si mi 80tak kn onda cu tako sa mall hr uzet.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2022., 22:41   #594
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Moze samo informacija sto se tice ovog Eap 110. vidim da na adapteru ima 2 prikljucka Poe i LAN. Dali to znaci da Poe ide direkt na antenu, a LAN mogu zakaciti na switch? Te se povezat s glavnom mrezom? Ili Lan znaci da samo mogu spojiti s kompjuterom kako bi konfigurirao postavke.

Konkretno u radioni imam nesto slabiji signal ali hvatam mrezu. Imam u radioni switch i ako bi probio prema tavanu LAN kabal onda bi zakacio ovo malo cudo. Udaljenost izmedu EAP110 i glavnog rutera bi bila cca 15m maksimalno, kroz 2 zida.

Hvala unaprijed
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 17:18   #595
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Moze samo informacija sto se tice ovog Eap 110. vidim da na adapteru ima 2 prikljucka Poe i LAN. Dali to znaci da Poe ide direkt na antenu, a LAN mogu zakaciti na switch? Te se povezat s glavnom mrezom? Ili Lan znaci da samo mogu spojiti s kompjuterom kako bi konfigurirao postavke.

Konkretno u radioni imam nesto slabiji signal ali hvatam mrezu. Imam u radioni switch i ako bi probio prema tavanu LAN kabal onda bi zakacio ovo malo cudo. Udaljenost izmedu EAP110 i glavnog rutera bi bila cca 15m maksimalno, kroz 2 zida.

Hvala unaprijed
Ovo što si opisao je tipičan poe injector. S jedne strane u switch (lan port) s druge strane lan + power (PoE port) u uredjaj. Tako uređaj koji je na nekoj xy lokaciji ne treba struju jer je dobije preko ethernet kabla.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 20:02   #596
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ovo što si opisao je tipičan poe injector. S jedne strane u switch (lan port) s druge strane lan + power (PoE port) u uredjaj. Tako uređaj koji je na nekoj xy lokaciji ne treba struju jer je dobije preko ethernet kabla.

Sent using Tapatalk
Suma sumarum mog problema je sljedeca ako stavim EAP 110 u tavan i povezem ga na klasicni 8 portni switch. Dali ce eap kao AP pustiti internet i preko LAN kabla? Ili se mogu samo preko wifi-a na njega zakaciti.


Ovo je iz njihovog uputstva i to mi je jasno, ali me zanima dali mogu dobiti internet konekciju preko zice koja je ubodena na switch.

Screenshot-18
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 20:11   #597
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Da, pustiti će internet normalno, naravno poslije konfiguracije
Data ide iz switch-a u PoE adapter i onda iz njega ide data+napajanje, s napomenom da ti je mreža u tom slučaju 100mbps jer napajanje koristi 4 žice u mrežnom kabelu.
Ako imaš POE switch onda bi izbacio PoE adapter.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 10:39   #598
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
EAP110 je top, usteka sam ga i radi. I to je to, jednostavno radi nema drame nema nicega

Mislio sam posto je bussines da ce bit kompliciano, easy skroz.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2022., 08:39   #599
hrtehnolog
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Zagrebačka županija
Postovi: 26
Pozdrav.
Trebam preporuku za 4g mobilni hotspot. Trebam mali prenosivi uređaj sa baterijom..
Imam uslugu od HT Internet po svuda i njihov mali Alcatel. Jako loše radi. Brzine su mu do 30 Mbps u centru ZG, a ako stavim karticu u mob odu do 200.
hrtehnolog je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 11:57   #600
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Molim pomoć i savijet

Da li uopće trebam dodatni ruter za kućnu mrežu u slučaju ako imam neki smart switch na koji bi spojio ruter od ISP-a za slijedeći setup:

Upravo sređujem kuću i trebat ću oko 18 LAN priključaka od čega 4 koja imaju PoE pa sam mislio ubost neki 24 port switch i na njega spojiti ISP ruter (A1 optika).

Često opterećenje mreže i internet veze će izgledati ovako:
- 2 kabelom spojena uređaja istovremeno će igrati online
- bar 1 mobilni uređaj preko wifi-a će biti u kontantnom VoIP pozivu (na whatsapp)
- NAS spojen kabelom će vršiti download sa torrenta
- PC spojen kabelom će kopirati sadržaj s NAS-a ili će bar dva PC-a biti spojeni na treći koji je kućni dedicated server za npr. minecraft

Trenutni ruter od T-com-a (optika) ovo ne podnosi najbolje i recimo simultani download s interneta te kopiranje s NAS-a na PC u ovakvom setupu totalno blokiraju rad rutera do mjere da sve prestane raditi (i wifi i sve)

Razmišljao sam kupiti Mikrotik CRS328-24P-4S+RM i na njega spojiti sve uređaje a onda na njega spojiti ISP ruter tako da switch odrađuje sve do rutera a onda ruter samo zahtjeve prema internetu. Napomena je da bi na switch bili spojene kabelom i dvije kamere te dva wifi AP-a (zato treba imati bar 4 PoE izlaza) a gdje kamere ne bi bile radile u full modu već bi se palile isključivo s detekcijom pokreta.

Glede rutera, posjedujem i RB2011UiAS-2HnD-IN koji mi trenutno skuplja prašinu i zato pitanje jel mi treba uz ruter od ISP-a i ovaj koji imam jer se bojim se da možda ISP ruter ne bi baš najbolje podnosio zahtjeve pa bi ga možra stavio u bridge mod a mikrotika da odrađuje zahtjeve od switcha prema internetu?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na