Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2009., 19:21   #1
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
nacrt za DIY blok

e vako...
1. nije za mene nego za kolegu....

covjek eto planira nekakvo vodeno slagat. vise manje ima sve (u dometu ako vec ne u posjedu) samo je problem blok (citaj 400 kn za ekw) pa eto predlozio sam mu neka napravi sam (posto znam da je radio na cnc-u)... od toga nece bit nista jer nema gdje ali ima mu tko napravit za badava. ali trebao bi nekakav nacrt (tlocrt bokocrt sta ti ja znam sta sve treba za to)..
znaci crtez sa mjerama tako da on to da majstoru da zreze..
valjda ste me shvatili...

p.s. za socket 775
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2009., 23:49   #2
bez_panike
dijete u vremenu
Moj komp
 
bez_panike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: OS
Postovi: 295
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=48830
ovdje pri dnu imaš nacrt (okvirno,malo si prilagodiš kak ti paše).......baci oko i na ostalo....a oko nosača za socket 775 možeš mi se javit na pm pa ti objasnim
__________________
besposlen pop i jariće krsti
bez_panike je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2009., 13:50   #3
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
jao.. hvala, pogledao sam sve teme osim vodica, panjina... malo proucim to tamo pa se navratim nazad ovdje.. ima kvalitetnih linkova... sto se socketa tice, nek uzme backplate od onog ruznog asusovog vitzeza sta ima sad i 4 rupe... kuzim ja otprilike sta i kako ali bih htio to njemu dat da se cim manje ja zae**** sa tim....
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 00:44   #4
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Da ne otvaram novu temu bezveze...

Evo, imam previse vremena do kraja praznika te mi je dosla zamisao da napravim homemade vodeno hlađenje-> imam volje i vremena, a nedostatak novaca i alata ce vjerojatno nadomjestiti trud. Idem 2. srednje i nije mi na raspolaganju previse novaca- novci za radijator od Zastave sa hrelica, pumpu i crijeva, mozda i uvodnice. Imam doma par bakrenih komada koje mogu upotrijebit za blok (CPU,oko jeseni kad nabavim drugu grafu ide i GPU blok). Posto nisam u mogucnosti odnest to kod tokara da mi napravi kanale zamislio sam svoju shemu koju mogu izvest obicnom busilicom, pa trazim vase misljenje- dali je protok dovoljan te hoce li previse opteretit pumpu. Ako imate vi prijedloge (naravno izvedive busilicom) slobodno dodate.

http://www.imagesforme.com/show.php/591020_VODENO.JPG
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 10:24   #5
privano
Premium
Moj komp
 
privano's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZADAR
Postovi: 80
Ovakve blokove sam već vidio , to je dosta jednostavan uradak koji je moguće napraviti kad imaš malo alata . Na žalost želje su jedno a mogućnosti nešto drugo . Hlađenje kod ovakvog bloka ovisi o protočnosti i površini sa koje tekućina preuzima temperaturu . Ako se izbuše kanali većeg promjera onda će se dobiti i veća protočnost bloka i samim time i manja restrikcija i pumpa će onda lakše svladavati taj manji otpor . Sa većim promjerom kanala dobije se i veća površina za razmjenu topline pa bi time i hlađenje trebalo biti bolje . To je opet u zavisnosti od debljine tog komada bakra kojeg imaš , pa ukoliko je tanji od 15 mm mislim da bi to bilo prilično zagušujuće za pumpu . Sad koliko bi to sve bilo efikasno i kakvi bi se rezultati dobili teško je reći , ali ako već imaš materijala i slobodnog vremena onda možeš pokušati napraviti i isprobati .
privano je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2009., 11:00   #6
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor privano Pregled postova
Sa većim promjerom kanala dobije se i veća površina za razmjenu topline pa bi time i hlađenje trebalo biti bolje .
dok se sa manjim promjerom kanala dobije vise kanala -> i veca povrsina -> bolje hladjenje.....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na