Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2008., 01:21   #1
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
xp sp3

ima li smisla stavljati sp3 od xp-a? verzija od 19.2.2008. se moze skinuti sa ms sajta... skine se reg key koji dopusta skidanje s ms update-a.. zanima me sto mislite koliko ima smisla to napraviti?
mihovil je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 01:31   #2
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
To je RC2 ak se ne varam - znači nije finalno. Nema previše smisla jer će se pokoja greška još do izlaska finalnog updatea ispraviti, jedino ako misliš eksperimentirat.
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2008., 01:31   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nije to jos finalno.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 21:38   #4
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
znam da je rc2 ali kad mi glupi windows update stalno to daje i javlja kao jedinu mogucnost updatea.... uz onaj idiotski genuine advantage.... s time da tvrde da se dobije na brzini oko 10% ako se instalira - sto mi se bas i ne cini....
mihovil je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:04   #5
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ja sam stavio, čisto iz neke mazohističke znatiželje :-)
Radi sve ok, nema nekih razlika.
Samo zeza automatic updates neda se ni poštimat ni isključit
znaci nonstop se spaja na microsoft sajt :-) al ako ga to veseli....
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:33   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
I ja stavio, sve šljaka manje više

Doduse nije mi htijelo normalno instalirat drajvere zaTV karticu.
Ne prikazuje mi CPU Usage za obje jezgre nego samo jednu.
Kad instaliram drajvere za X-FI nemam ono lijepo sucelje nego samo audio console
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:55   #7
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
a ima li kakvih pomaka u brzini?
mihovil je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 00:39   #8
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Neznam na kakve pomake misliš , na brzinu rada windowsa?
Prozori mi se otvaraju istom brzinom kao i prije hehe.
Sacekaj finalnu verziju jer pomaka kakve ti tražiš nema (brži 3d čmark) tako da nemožeš dobiti ništa.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2008., 21:36   #9
mihovil
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 70
who cares for čmark... nikad nisam to s..... niti pogledao... bitno mi je da se komp brze podize i brze gasi, kao i silni programi....
mihovil je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 12:50   #10
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
E ljudi zanima me jel ovo konačna verzija sp3-a

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Piše pod Date Published: 21.3.2008. a čuo sam da sljedeći tjedan izlazi sp3, pa kakve bi im koristi imalo da sad izdaju neki RC, a i nigdje nepiše da je RC? Se to isplati skidat?
MARVIN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2008., 12:54   #11
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Piše ti da je to overview...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 13:00   #12
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Overview ti je, pa nemoze SP3 bit velik 600 kb
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 13:47   #13
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
aha srry ispo sam glup nisam čito kak spada

e a sad me zanima jel zna tko koji ce biti final build sp3. Vidio sam da po netu ima vec build5503 i neki kazu da je to zadnji build?

http://keznews.com/4218_Microsoft_To..._SP3_Next_Week
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 11:09   #14
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
ja sam ga stavio neki dan, i istog trena maknuo. par programa nisam mogo ni pokrenut, i UT3 demo mi je izbacivao grešku, nisam ga mogo pokrenut.

pričekat ću finalnu verziju, makar i o tome ću razmislt, jer ionak updejtam redovito, a za te neke nove funkcije u sp3 ni ne znam koje su, tak da mi vjerojatno ne bi značile puno.
možda se varam.

note to myselfe: možda da se informiram o novostima u SP3, možda bi mi i značilo nekaj

Zadnje izmijenjeno od: Atrax. 23.03.2008. u 11:25.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 11:38   #15
Void()
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 107
Dali se sa XP sp3 dobiva potpora za dx10 na xp-u
Void() je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 11:47   #16
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Void() Pregled postova
Dali se sa XP sp3 dobiva potpora za dx10 na xp-u
Ne.
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 12:33   #17
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
bas citam overview za sp3 da vidim sta me ceka..


updaets

ah bas su povrsni, odmah na gresku naletim..
SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 13:17   #18
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Angry

Citiraj:
Autor Odojak Pregled postova
Ne.

mutavo mi je to u biti, nije da sam teški znalac, al jel bi bilo tolko komplicirano ubacit neke elemente iz dx10 u dx koji bi bio kompatibilan sa xp-om? neznam jesam jasan, normalno da to ne bi bio dx10 za xp, al neka prijelazna verzija, koja bi poboljšala dx9 sa elementima dx10-ke. isto, znam da je dx10 potpuno drukčija sistem i struktura, al onda barem da nešto naprave sa tim dx9. bilo bi vrijeme za neki update, kolko je već dx9.0c vani....jer niti nas većina ima vistu sada, niti ih većina ima dx10 karticu. doduše, preći ću na vistu u roku od mjesec dana, al mnogi neće, i još će dost vremena proć do kad se vista ne udomaći, barem kako je krenulo sve to sa vistom.
osim ako više nemaju što "izvuć" iz dx9-ke i ako je 9.0c "plafon" što se potencijala dx-a za xp tiće.
sve mi to smrdi na odličan marketing, svaka čast ko se sjetio toga. ak oš dx10 i lijepu grafiku, odi brate mili pa si kupi vistu....oću malo preksutra.

ak sam nekaj nedopušteno natrkeljo tu i napiso, ispričavam se...iritiraju me ms-ovci s takvim potezima.
i ispričavam se za
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 13:30   #19
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
pa nema tu nikakvog cudenja niti tajni. naravno da nije nikakav problem zbildati dx10 za xp ali ms treba nesto da gura vistu naprijed jer ljudi nevole mjenjati stare navike. jedna od najboljih aduta je ms-u novi directx. i to je to. kad ms odluci da je dovoljno ljudi prihvatilo i pocelo koristiti vistu, tek onda bi mogao doci i dx10 za xp (iako i to je pitanje)
SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2008., 13:53   #20
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Atrax Pregled postova
mutavo mi je to u biti, nije da sam teški znalac, al jel bi bilo tolko komplicirano ubacit neke elemente iz dx10 u dx koji bi bio kompatibilan sa xp-om? neznam jesam jasan, normalno da to ne bi bio dx10 za xp, al neka prijelazna verzija, koja bi poboljšala dx9 sa elementima dx10-ke. isto, znam da je dx10 potpuno drukčija sistem i struktura, al onda barem da nešto naprave sa tim dx9. bilo bi vrijeme za neki update, kolko je već dx9.0c vani....jer niti nas većina ima vistu sada, niti ih većina ima dx10 karticu. doduše, preći ću na vistu u roku od mjesec dana, al mnogi neće, i još će dost vremena proć do kad se vista ne udomaći, barem kako je krenulo sve to sa vistom.
osim ako više nemaju što "izvuć" iz dx9-ke i ako je 9.0c "plafon" što se potencijala dx-a za xp tiće.
sve mi to smrdi na odličan marketing, svaka čast ko se sjetio toga. ak oš dx10 i lijepu grafiku, odi brate mili pa si kupi vistu....oću malo preksutra.

ak sam nekaj nedopušteno natrkeljo tu i napiso, ispričavam se...iritiraju me ms-ovci s takvim potezima.
i ispričavam se za
Nisi nista lose natrkeljo. Nije Microsoft jedini koji radi tako i to nije ništa novo. Jedini problem je što je Microsoft velik u lakše uočljiv u takvim "reklamnim" potezima koje imaš svuda oko sebe čim pređeš kućni prag.

Trgovački lanci su opće poznati da na proizvod koji je koštao 19,99 za tjedan dana napišu velikim slovima "AKCIJA 19,99" i ti se zaletiš jer misliš da je povoljno a ono....

Neću reći da se neće dogoditi za DX10 (ipak je to Microsoft) ali šanse su zbilja nikakve.
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 00:52   #21
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
evo na par stranica pise da je najavljen izlazak SP3 za 24. ožujka.... to je danas, aj pa da vidimo i to...
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 10:22   #22
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
evo na par stranica pise da je najavljen izlazak SP3 za 24. ožujka.... to je danas, aj pa da vidimo i to...
moš si mislit kak ima ni na ms.com ni na updejtu.
ak niš drugo, ms-ovci su bar predvidivo traljavi
tak i tak ću si dobro razmislit o stavljanju sp3 na komp, jer mi sa rc2 nije radilo pol programa i ut3 demo mi nije mogo pokrenut. možda sa finalnom verzijom srede to sa kompatibilnosti.
makar, redovito updejtam windowse, tak da i ne vidim neki razlog općenito stavljanja sp trice. čito sam sp3 overview, ima nekih novih stvari u tome, al mislim da nije niš bitno za prosječnog korisnika.
osim ak će bit nekih znatnijih pobolšanja performansi. a to ćemo vidi kad prvi dojmovi stignu. ak će bit ko rc2, nebum ga ni stavljao.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 11:24   #23
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Zašto ga onda uopće stavljati kada ne donosi apsolutno ništa?Naravno,dx10 vam neće dati jer vas moraju natjerat da kupite vistu nekako.Hrpu apdejta koje su skupili na jednu hrpu vjerojatno već imate.A da treba DX9 pojačat s elementima 10 - ne treba.
Rast viuzualne kvalitete koju dx10 donosi nije proporcionalan rastu hardverskih zahtjeva.Drugim riječima,nećeš ni primjetiti razliku između DX10 i DX9.0c,a počet će ti štekat.DX10 jer isto kao ovo:LINK.
Lako je propustiti stvari koje ne tražiš pogledom.A na prvi pogled nećeš skužit.A oni koji kažu da igra puno bolje izgleda podlegli su placebo efektu uključivnjem DX10 opcije
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 12:14   #24
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor žile1942 Pregled postova
Zašto ga onda uopće stavljati kada ne donosi apsolutno ništa?Naravno,dx10 vam neće dati jer vas moraju natjerat da kupite vistu nekako.Hrpu apdejta koje su skupili na jednu hrpu vjerojatno već imate.A da treba DX9 pojačat s elementima 10 - ne treba.
Rast viuzualne kvalitete koju dx10 donosi nije proporcionalan rastu hardverskih zahtjeva.Drugim riječima,nećeš ni primjetiti razliku između DX10 i DX9.0c,a počet će ti štekat.DX10 jer isto kao ovo:LINK.
Lako je propustiti stvari koje ne tražiš pogledom.A na prvi pogled nećeš skužit.A oni koji kažu da igra puno bolje izgleda podlegli su placebo efektu uključivnjem DX10 opcije
pa recimo ja održavam 400 računala i puno mi je lakše instalirati XP sa slipstreamanim SP3, nego svaki put skidati 500mb update-a sa mreže
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 12:21   #25
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Ma ništa od dx10 za xp, ali još neko vrijeme to neće ni značit tak veliki nedostatak, bar ne meni jer nemoram igrati najnovije igrice (više volim one stare, ali malo izazovnije).
Što se tiče ubrzanja na sp3 kažu da će biti 10%, u to baš nevjerujem jer ti njihovi načini mjerenja ubrzanja su meni malo sumljivi.
Instalirat ću si sp3 sam zato kaj mi hard krepava pa ću na novi stavit sp3 da nemoram instalirat sve updejte (inače radim si kompalacije win+updejts prek nlite-a, ali nisam već dugo pa mi se neda sve izpočetka pa ću sam prikačit sp3 i gotovo)
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 06:39   #26
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Prema malazijskoj Web stranici TechARP.com (koja je dobro prognozirala/saznala datum izlaska SP1 za Vistu) najnoviji, ali i posljednji Service Pack za XP trebao bi stići idući mjesec. Prema njihovim informacijama XP SP3 trebao bi prvo biti dostupan za engleski, kineski, francuski, njemački, japanski i korejski jezik. Posljednji Microsoftov korak u vezi SP3-ja bio je prije mjesec kada je izdan RC2 putem Windows Updatea.

http://www.pcworld.com/article/id,143806/article.html
Hamm je online   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 08:57   #27
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
http://bink.nu/news/microsoft-delive...est-build.aspx

Citiraj:
“Windows XP SP3 RC2 Refresh was made publicly available today via Microsoft Download Center. We’ve made this release candidate available in order to receive further user feedback prior to the release of Windows XP SP3.”
Odojak je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 17:57   #28
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 18:15   #29
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
To nije SP3 nego samo overview, dakle nekakvi papir na kojem pisu novosti u SP3.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 18:49   #30
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Ma ja probal RC2 i ne rade mi driveri za mrežnu (onboard Altheros ak se ne varam). I ne samo da ne delaju nego uspore Windoze tak da se vidi iscrtavanje one putujuće linije pri load-anju WinXP-a. Ima dosta ljudi takvih problema kolko se da videt s malo googlanja.
Za sad je moje mišljenje da SP3 radi brže (iz više izvora navode ubrzanje od 5-10%) pod uvjetom da se Windoze uopče pokrenu. A tu je i ta boljka kompatibilnosti u odnosu na SP2.
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na