Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2007., 21:50   #1
HP man
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: kastela
Postovi: 6
Talking stize sp1 za vistu

nakon razocarenja ili mozda ne stize prva zakrpa za vistu.Napokon jeeeeeeee

.
HP man je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 21:58   #2
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
http://forum.pcekspert.com/showthrea...523#post768523

enivej,
ko zna jel taj SP sta valja, il' su ga samo izbacili tek tako da bude SP?
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2007., 18:42   #3
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
cuo m$ da ljudi nece preci na vistu dok neizadje sp pa eto.. sad nemate izgovora
csx je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 14:51   #4
blaloleo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
SP1 za Vistu neće do kraja godine, tek tamo negdje pred kraj...
blaloleo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 15:04   #5
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Citiraj:
Autor csx Pregled postova
cuo m$ da ljudi nece preci na vistu dok neizadje sp pa eto.. sad nemate izgovora
Ako izadje directx 10 za xp nema sanse da predjem na Vistu,nije izgovor nego xp je jednostano bolji od Viste i nemam razloga prelaziti!!!!
__________________
Bez linkova u sigu...
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 20:35   #6
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor Salko01 Pregled postova
Ako izadje directx 10 za xp nema sanse da predjem na Vistu,nije izgovor nego xp je jednostano bolji od Viste i nemam razloga prelaziti!!!!

potpisujem
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 15:48   #7
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
teško da će izaći dx10 jer od 2008 ukidaju podršku za xp ako ne izađe prije onda ni neće
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 18:27   #8
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Tesko da ce nakon samo 7 godina ukinuti podrsku za OS.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 19:09   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Neće izaći ništa od Dx10 za XP jer je to jedan od glavnih načina da se lude prisili da prijeđu na Vistu, a svi znamo da je M$ jaaako stalo da se to desi jer im partneri vrište...

Hint:
DRM je odjednom postao priority one - ko zna zašto, a...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 21:01   #10
MacOSX Master
Lexus rida'
Moj komp
 
MacOSX Master's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZGB
Postovi: 79
SP1 za Vistu će izaći, vrlo brzo a DirectX10 za XP ne, jer budu ukinuli podršku za XP, kao što su napravili za 98-icu. Ljudi previše blate tu Vistu, pa nije to smeće. Imam kuma koji je upalio Solitare i odmah mu se zbrejkala a kod mene igra i Solitare i sve moguće igrice i već pun ku*** vremena BEZ greške tak da... Gle, za posao je 100 puta bolja nego XP zbog svih tih zaštita al kada se proširi taj DX10 biti će drugih priča...
Bilo je prije "Linux ovo, Linux ovo" a danas.... Linux i Mac is the BEST!!! Ali, i Vista zadovoljava neke standarde tako da.... Vista is OK!
MacOSX Master je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2007., 23:22   #11
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor MacOSX Master Pregled postova
Ljudi previše blate tu Vistu, pa nije to smeće. Vista is OK!
Bome nije baš ni livada puna tratinčica. Masa ljudi je na Vistu prešla isključivo radi sučelja, priznali oni to ili ne. Nakon određenog vremena provedenog u zayebanciji s driverima i podešavanjem banalnih opcija, odustali su i najzagriženiji protagonisti novog operativnog sustava. Nekima Vista dela (i sve aplikacije) bez ikakvih problema mjesecima, tj. od dana instalacije. Ali većina ljudi je imala 1001 problem, da bi na kraju zaključili da bi im bilo bolje da su ostali na XPu i pričekali da se Vista kolko-tolko dovede u red.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 23:50   #12
mjosip
Premium
Moj komp
 
mjosip's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 58
...

...sve u vezi s Vistom se protivi zdravom razumu - prihvatiti Vistu je isto kao i prihvatiti život s klimatskim promjenama, neodrživim razvojem, divljim kapitalizmom i konzumentskim mentalitetom. Treba ostati na Xp-u, čovjek nikad neće preskočit 3 metra, bar ne večina..iako svi skaćemo

Ako napredak treba stalno hraniti miljardama dolara, iz naših đepova, i još na silu, ucjenu i prevaru.....nešto je trulo u konceptu ( nemojte ovo shvatit kao podršku Linuxu.....samo ostanite na XP-u....4 % trenutne Viste je i previše )
mjosip je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2007., 23:59   #13
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Ma kamo srece da se Mac OS prosiri vise po PC platformama, da podrzava puno veci skup hardvera i da ga se moze legalno kupiti za PC uz garanciju da ce mi hardver biti podrzan u jednakoj mjeri kao na XP-u - odmah bi ga isao kupiti!
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 00:17   #14
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Bome nije baš ni livada puna tratinčica. Masa ljudi je na Vistu prešla isključivo radi sučelja, priznali oni to ili ne. Nakon određenog vremena provedenog u zayebanciji s driverima i podešavanjem banalnih opcija, odustali su i najzagriženiji protagonisti novog operativnog sustava. Nekima Vista dela (i sve aplikacije) bez ikakvih problema mjesecima, tj. od dana instalacije. Ali većina ljudi je imala 1001 problem, da bi na kraju zaključili da bi im bilo bolje da su ostali na XPu i pričekali da se Vista kolko-tolko dovede u red.
QFAT!

Prekjučer sam formatirao particiju s Vistom i metnuo friške XP SP2

Zadnje izmijenjeno od: LuXor. 29.07.2007. u 00:18. Razlog: Lapsus calami...
LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 14:48   #15
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Bome nije baš ni livada puna tratinčica. Masa ljudi je na Vistu prešla isključivo radi sučelja, priznali oni to ili ne. Nakon određenog vremena provedenog u zayebanciji s driverima i podešavanjem banalnih opcija, odustali su i najzagriženiji protagonisti novog operativnog sustava. Nekima Vista dela (i sve aplikacije) bez ikakvih problema mjesecima, tj. od dana instalacije. Ali većina ljudi je imala 1001 problem, da bi na kraju zaključili da bi im bilo bolje da su ostali na XPu i pričekali da se Vista kolko-tolko dovede u red.
__________________
Bez linkova u sigu...
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2007., 16:11   #16
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Ma kamo srece da se Mac OS prosiri vise po PC platformama, da podrzava puno veci skup hardvera i da ga se moze legalno kupiti za PC uz garanciju da ce mi hardver biti podrzan u jednakoj mjeri kao na XP-u - odmah bi ga isao kupiti!
Slažem se... Ali stvar je u tome što to baš nejde tako lako, ipak s obzirom na to kako se stvari sa Appleom razvijaju i da on polako postaje ništa viš enego još jedan brand PC ko zna...

Problem je u tome što je MacOS je upravo to što je (brz i stabilan) samo zato što je kod njega jako standardizirano ono na čemu se treba vrtiti i što se isporučuje sa mašinama - ukratko programeri znaju točno kako što trebaju napravit i amen, ako se izda novi hardware naprave novu rekompajliranu verziju koja izbaci podršku za neki stari hardware eventualno (ako im netreba više) i doda za novi, i zato nema loose ends koji imaju wondowsi koji se ipak moraju vriti na svemu i svačemu...

MacOS je recimo kao neki namjenski sklopljeni linux iz paketa kao recimo Slackware samo je sklopljenu u tvornici...

Da se mora vriti na raznoraznom kinsekom (polu)smeću ko zna kako bi radio, ali i bez toga da su u M$ samo 1/3 vremena kojeg su utrošili na osiguranje svog mogućeg multimedijskog sadržaja od usera (i nedao bog od kopiranja koje ionako na kraju niko neće spriječit) i to na račun performansi i experienca Vista bi bila optimiziranija nego Debian...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 07:19   #17
blaloleo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Avenger Pregled postova
Jeli je bolji,ili je tvoj kompjutor jednostavno preslab?
nisam ovo shvatio. Ja koristim 3 različita kompa: w2k, xp i vista.

Inače SP1 će se pojaviti vjerojatno do kraja godine...
Meni osobno kod Viste neke stvari idu na živce, ali recimo Computer management je bitno unaprijeđen. Nije sve u grafičkom poboljšanju.

I da odgovorim gore na nečiji komentar: Vista je desktop OS, nije to serverski produkt...
blaloleo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2007., 08:12   #18
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
I da ja odgovorim tebi - jel ti misliš da se neće pojaviti ljudi koji će i na tome vrtiti male servere isto kao što to rade na Xpima? Ja nisam ni govorio o ogromnim serverima koje imaju ISPovi ili web hosting provideri i sl nego o malim soho stvarima - koje inače čine dobar komad tržišta ako nisi znao i isto su često 24/7 na netu i podložni provalama...

A da ne spominjemo da će M$ prije ili kasnije izdati server ediciju baziranu na Vista kodu - onda će bit i tvoj kriterij servera ispunjen pa ćemo vidjeti "naprednu sigurnost" na djelu...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2007., 09:16   #19
blaloleo
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
Uopće ne razumijem tvoj post (ako se i obraćaš meni). Windowx desktop OS (w2k, XP, Vista) je limitiran nekim mrežnim ograničenjima, i nikada neće zamijeniti serverski OS. Barem dok je ovakve politike MS-a.
Npr, 10 istovremenih mrežnih konekcija. Ajde umreži 15 windowsa XP i da svi pristupaju svima u isto vrijeme. Ili daj XP home na domenu.

Ako nemaš para za server, tada bih ti preporučio da pogledaš SBS 2003. Nije skup, uz njega dolazi Exchange I SQL, ako još malo doplatiš onda i ISA, i vrlo dobro radi na manjem broju korisnika (by design max 75).
blaloleo je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2007., 22:20   #20
nathan
IT Consultant
Moj komp
 
nathan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Geneva, Petit-Lancy / Zagreb , Dubrava
Postovi: 323
beta testeri su navodno dobili sp1 na testiranje, spekulira se da ce sp1 kad bude gotov biti oko 40-ak mb i da ce se moci pruzeti s windows update-om...
__________________
"All we have to decide is what to do with the time that is given us" J.R.R. Tolkien
nathan je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 10:35   #21
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Ma kamo srece da se Mac OS prosiri vise po PC platformama, da podrzava puno veci skup hardvera i da ga se moze legalno kupiti za PC uz garanciju da ce mi hardver biti podrzan u jednakoj mjeri kao na XP-u - odmah bi ga isao kupiti!
Ma daj, molim te. MacOS je stabilan samo iz razloga što se mora vrtjeti na točno određenom hardveru. Macovi su gotovo kao igraće konzole - točno taj i taj hardver i točno se zna što taj hardver može. I onda naravno da će takav OS biti stabilniji i naravno da će igra biti brža i manje bugovita. Pisani su isključivo za uzak krug hardvera i optimizirani za rad na njemu. Mislim, fora je ista kao i s dizajnerima i manekenkama. Haljinica koja super stoji na Tyri Banks će loše izgledati na Kate Moss. Uostalom, i sam znaš koliko različitog hardvera se nalazi u računalima na kojima se vrte Windowsi. Jednom kada to uzmeš u obzir, jedino što možeš zaključiti jest da su Windowsi zapravo super stabilan OS obzirom na čemu ih sve ljudi vrte i kako se ponašaju prema njima.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 13:25   #22
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Windowsi mogu trajat i radit normalno ak ih se imalo pazi, znaci iskljucit kod instalacije neke gluposti koje nisu potrebne i malo paznje s driverima i oni ce trajat dugo vremena. Ak prckam po njima 2 mjeseca im je max, al evo sad vec godinu dana rade skoro bez problema samo zato kaj ne izvodim gluposti
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 13:37   #23
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Ma daj, molim te. MacOS je stabilan samo iz razloga što se mora vrtjeti na točno određenom hardveru. Macovi su gotovo kao igraće konzole - točno taj i taj hardver i točno se zna što taj hardver može. I onda naravno da će takav OS biti stabilniji i naravno da će igra biti brža i manje bugovita. Pisani su isključivo za uzak krug hardvera i optimizirani za rad na njemu. Mislim, fora je ista kao i s dizajnerima i manekenkama. Haljinica koja super stoji na Tyri Banks će loše izgledati na Kate Moss. Uostalom, i sam znaš koliko različitog hardvera se nalazi u računalima na kojima se vrte Windowsi. Jednom kada to uzmeš u obzir, jedino što možeš zaključiti jest da su Windowsi zapravo super stabilan OS obzirom na čemu ih sve ljudi vrte i kako se ponašaju prema njima.
Koristim cijeli život windoze ali činjenica je da je os-x bolji, a tvrđenje suprotnog je čista zatucanost..tvrdoglavost..neznanje ili kako već..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2007., 14:17   #24
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
da su windowsi bolji os od os x-a onda microsoft nebi kopirao apple , radio sam na os x-u i na svim windowsima i najbolji mi je dojam ostavio os x, ne zbog izgleda nego zato sto je vise user friendly i jednostavno nema toliko za***ancije sa njim ko sa windowsima.
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2007., 19:53   #25
mjosip
Premium
Moj komp
 
mjosip's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 58
Prije ce na prašini mog zalmana izrasti maslina, nego ću ja instalirat Vistu....
mjosip je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2007., 08:30   #26
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Koristim cijeli život windoze ali činjenica je da je os-x bolji, a tvrđenje suprotnog je čista zatucanost..tvrdoglavost..neznanje ili kako već..
Rekao sam da je bolji, a rekao sam i zašto.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na