Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.05.2008., 00:33   #31
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
il kao sto si rekao neki zele inspirirat ostale u autu, da bi poslije imali sta pricat, ali zapamti danas si prosao taj zavoj ali sutra mozda neces i to ce ti biti previse...
drugu sansu neces dobit, a ni ostali u autu...
zamisli da ti frend ostane invalid, pa ja nebi htio sebi da sam invalid, najradije bih da sam umro tada a ne da mi netko cijeli zivot pomaze, a kamoli da sam zasluzan za tudu invalidnost, nebi nikad mogao njega ni ikoga drugog pogledat u oci, a zasto je sve to trebalo biti zbog par minuta slave, nije vrijedno toga, nikako

evo jedne dobre pjesme, nemojte odmah ugasit ako ne volite rap ali poslusajte rijeci, dobra stvar i istinita
http://www.youtube.com/watch?v=eIwrrMDtwkY&eurl
+1 ...

mislim da bi taj zakon trebal biti na snazi samo vikendom jer pijanih je budala previse na cestama ...

a sto se tice jacine motora.. imam krs od auta pa mogu puno više od dozvoljenog... tak da nema bas smisla to.. tko se hoce glupirati, glupirati ce se... bez obzira kakav auto ima...
csx je offline  
Staro 28.05.2008., 00:38   #32
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
prof csx moze li barem 2
A.J. je offline  
Staro 28.05.2008., 00:41   #33
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor etna22 Pregled postova
Mislim da je zakon glup. Kakve to veze ima u koju uru ćeš vozit? Ako ne znaš vozit isto ti je vozija u 3 ujutro ili 3 popodne, čak mislim da je 3 ujutro i sigurnije jer je promet rjeđi.... I onaj zakon o 100KS je također glup i nema nikakve logike u njemu jer i auto od 75KS može potegnit daleko preko 100km/h.

Tribali bi uvest zakon po kojem ako te uvate pijanog za volanom ili da divljaš po cesti ili slične idijotarije slijedi ti oduzimanje vozačke i VOZILA! Pa da te vidim kako ćeš se sljedeći put glupirat! A za one koji skrive prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama drakonske zatvorske kazne, a ne kao onome liku šta je u Makarskoj ubija dvi curice na putu iz škole, ni dana zavora samo zato jer je iz ugledne obitelji i jer su mu njegovi platili školovanje u Švicarskoj. Tribalo je kaznit i njega i onoga ko mu je da ključeve (njegov otac naravno)...
Da al kako ces ti zakonske regulirat tu rizicnu skupinu koja zna vozit i onu koja nezna vozit. To je nemoguce. Onda se ide odma na next best thing, a to su mali cobani u brzim krsevima i jos veci mali cobani u m3ojkama od staraca. Kuzis. Pogotovo zacinjeno nocnim satima kad nema guzve i mogu se zaletat po cestama u dobrom drustvu droca pobranih u pashi/ludnici/nekom drugom trendi mjestu.

Svi smo bi nekada bili mladi, neiskusni vozaci, samo onaj koj vozi svaki dan i vozi polako u pocecima, pazi i stjece iskustvo je DOBAR vozac, a ovi ostali su smrt na cesti.

Da se razumijemo svako moze napravit gresku, al puno prije ce ju napravit oni koje sam vec nabrojao i dobro izvrijeđao.
Fleks je offline  
Staro 28.05.2008., 00:41   #34
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Citiraj:

mislim da bi taj zakon trebal biti na snazi samo vikendom jer pijanih je budala previse na cestama ...
Plava Vectra?
Citiraj:
a sto se tice jacine motora.. imam krs od auta pa mogu puno više od dozvoljenog... tak da nema bas smisla to.. tko se hoce glupirati, glupirati ce se... bez obzira kakav auto ima...
Punto ftw

Ma zakon je totalno usran sa tih 100ks ili koliko vec... kao sto je ekipa rekla nije isto voziti swifta sa 105ks i neki manji kombi sa 100+ks
Crash009 je offline  
Staro 28.05.2008., 00:45   #35
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
da.. recimo taj lik u plavoj vectri... aj sto ce sebe raskomadat na dijelove, al ce on i mene i tebe usput "pokupiti" :P

2 A.J. - ma ni ono ocjena :P
csx je offline  
Staro 28.05.2008., 00:50   #36
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
neznam da li se sjecate il da li ste uopce culi za to, ali pravi postupak od roditelja, kupio je sinu ganz novu CBR-ku, zalio benzinom i zapalio pred njim, pa nek mali vidi sta je njemu najvaznije...
A.J. je offline  
Staro 28.05.2008., 00:55   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
E ovako vidim da Fleks hvata neke stvari i ima dobro mišljenje.

Imam susjeda (tm) koji je već po godinama PROFI vozač, ima B i C kategoriju. Problem je sljedeći nikad ga policija nije zaustavila (u bližoj prošlosti), i sada taj isit PRO vozač ima veća prava od mene !?!? To što on je uvijek "pod gasom" i što je imao par lakših sudara sa zidom i sl. nikome ništa, to što on na cesti "šara" isto ništa.

Zakon o 23h je onako, malo glupast. Jer sigurno da ekipa ide vanka, ako neće prije 23h onda će im COP progledat kroz prste, ako idu prije nikom ništa. Osobno znam kad je dobar party da je 5h ujutro uobičajno, i sada da se vraćam autom NO WAY. ALi problem leži tu neki se probaju vratiti, neki ne. Dosta njih ima sreću, ali neki opet NE. Znači tko je malo bistar/pametan shvatit će ovaj zakon više kao neku dobru smjernicu normu, jer sigurno nije dobro vozit iza 23h pod raznim okolnostima.... A tko je budala njemu nema granica!

Što se tiče KS zakona neki me nisu shvatili.

Ja sam za primjer dao 2 tipa auta, jedan obiteljska limuzina (Passat) koji je elegantno, smireno, veliko auto i malu gradsku jurilicu (Swift). Sada gledano sa KS strane, Passat je jači. I sada ja MOGU _ VOZIT _ Swift a Passat ne. Sada druga strana priče, taj isti Passat sigurno ne juri kao Swiftek, koji ima pa skoro duplo manje kg. My Point Is, nije samo bitno koliko auto ima KONJA, nego su bitne i ostale karakteriskite!

Citiraj:
Isto mislim i zakon preko 100ks, samo sto bi ja to podigao do 25 godina, jer kad vidim idiota koj nezna volan drzat u autu od 150ks mrak mi padne na oci. Pogotovo kad taj isti idiot sa masnim iskustvom od 200km po kvartu petkom ode van sa maminim autom i onda se pred punim auto kurvica ide pokazat i nabija gas stvarno mi dodje da izadjem van i spljuskam ga.
U potpunosti se slažemj, i uvik bi se tukao sa ovakvima !
Baja 001 je offline  
Staro 28.05.2008., 00:55   #38
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Nisam to cuo, no tako i treba no takvih mozes na prste nabrojati.

To sa motorima mi je nekako jos cak i gore. Ono znam lika koji je cijelo vrijeme furao tomose i skutere i onda si uzme R1. Do sad ju je slupao par puta, i sebe takodjer... motore ne mozes tako kupovat, sa 50ccm na 600+ ili koliko god. Kupi si ljes bolje, manje ces troska starcima napraviti.
Crash009 je offline  
Staro 28.05.2008., 00:57   #39
etna22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 61
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Da al kako ces ti zakonske regulirat tu rizicnu skupinu koja zna vozit i onu koja nezna vozit. To je nemoguce. Onda se ide odma na next best thing, a to su mali cobani u brzim krsevima i jos veci mali cobani u m3ojkama od staraca. Kuzis. Pogotovo zacinjeno nocnim satima kad nema guzve i mogu se zaletat po cestama u dobrom drustvu droca pobranih u pashi/ludnici/nekom drugom trendi mjestu.

Svi smo bi nekada bili mladi, neiskusni vozaci, samo onaj koj vozi svaki dan i vozi polako u pocecima, pazi i stjece iskustvo je DOBAR vozac, a ovi ostali su smrt na cesti.

Da se razumijemo svako moze napravit gresku, al puno prije ce ju napravit oni koje sam vec nabrojao i dobro izvrijeđao.
Po meni svi koji su položili vozački imaju pravo vozit u koju god uru hoće jer ja znam ljude koji imaju 5 dana vozačku pa voze ko da je imaju 5 godina, a znam i suprotne primjere. Ovaj zakon nema nikakvog efekta jer oni koji pijani i ludi voze i dalje će to radit, a oni su najveći problem, a ne tamo nekakav brucoš što se vraća sa jebodroma u 2 sata ujutro!

Treba jednostavno pooštrit kazne i bit malo pametniji, jer ako idemo logikom da se oduzima sredstvo kojim se počinio prekršaj,onda se smanjuje mogućnost ponavljanja istog! A ne da takvi likovi imaju po 100 prekršajnih prijava u prometu i nikom ništa... Oduzmeš im tu staru ruzinu ili M3 i nema više zajebancije... lipo država proda i zaradi, pa uloži lovu u druge pametnije stvari, samo izgleda da su ljudi u MUP-u preglupi ili ih to ne dira da takvo nešto predlože za zakon... po meni je to najbolje rješenje

Zadnje izmijenjeno od: etna22. 28.05.2008. u 01:14.
etna22 je offline  
Staro 28.05.2008., 01:43   #40
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Meni samo nije jasno zašto su ovi kreteni u saboru odlučili odgoditi zakon da svatko tko položi vozački mora proći i školu sigurne vožnje, i da bez toga, nakon 2 godine, ne može dobiti "pravu" vozačku. Ja sam prošao drill kod starog čim sam položio vozački prije 2.5 godine. Prazan parking + snijeg, pa prazan parking + mokri asfalt i ukroćivanje auta i kod oversteera i kod understeera. Da se mene pita, 60 dana u zatvor za svaki takav prekršaj, pa ćemo vidjet hoće li se ponoviti prekršaj. Ili kao u UAE, bičevanje za vožnju pod utjecajem alkohola.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 28.05.2008., 02:14   #41
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
zakon protiv voznje je glup i beskoristan i to se ocituje po rezultatima
tog istog zakona o prometu. ja platio 600kn za voznju poslije 23.
zaustavili me vise puta al samo me jednom odero. trijezan. nikakav
prekrsaj (osim sata). auto od DOSLOVNO tocno 50ks. mislim da sam
bio minimalno opasan. jos ako uzmes u obzir ko se sve vozi
zagrebom u noci s petka na subotu. mene je taj zakon prosao al
nitko me nece uvjerit da je dobar. da je recimo 6mj. zatvora za
covjeka koji napuse 1 promil bez mogucnosti zalbe, to bi vec bilo
efikasnije.. a najzesca je od frenda stara. polozila zena prosle godine.
i nemoze vozit poslije 23. a ako je s njom u autu njezin sin koji ima
26g al nema vozacku onda moze. jer je on odgovorni koji ju cuva.
rodney je offline  
Staro 28.05.2008., 02:15   #42
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Dobro, ugl, moje mišljenje je da je zakon bzvz, jer, loš vozač će uvijek loše vozit, bilo to u sred dana ili u sred noći. Mislim da se jednak broj prometnih nesreća dogodi po danu i po noći, tak da nekakvo zabranjivanje vožnje poslije 11 po meni i nije neki način da se nesreće spriječe ili barem umanje.
Alkohol bi se trebalo zabranjivat jer je i velikoj većini slučajeva on glavni krivac za sranja na cestama...ako ste u pijanom stanju, ne funkcionirate normalno i velika ste opasnost na cesti...više danju nego noću, jer je danju promet gušći.
Znači, mislim da se nebi trebalo vremenski ograničavat doba u koje ćemo vozit, nego da se pokuša što bolje oblikovat zakon u alkoholu u prometu. Možda nekima ne odgovara, al zakon ''0 promila'' je prava stvar i mislim da bi se jedino njega trebalo čvrsto držat.
JVC MX-GT88 je offline  
Staro 28.05.2008., 03:29   #43
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor MaCiC Pregled postova
haha psst , u BiH se moraju jos nositi naljepnice sa oznakom L ako imas manje od 2 god iskustva, neznam sad kako je ovdje u HR ... al šta jest jest 10 KM i pilaj dalje
Nije L. Po zakonu početnici moraju imati slovo P i ispod njega broj vozačke dozvole. To je naljepnica dimenzija 20x25cm i lijepi se sa vanjske strane zadnjeg stakla. Ja je nemam, zaustavljali su me par puta, ali mi nisu naplatili kaznu zbog toga što je nemam.
Inače svrhu te naljepnice ne vidim nigdje.

Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
A jebemu sad jebem do 23.00 i jedva izdržavam, neznan kako ću sad po cijelu noć...
Ništa se ti ne brini, ja kad dođem u Dubrovnik pokazaćuti šta i kako poslije 23:00.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nikada se nisu morale nositi, pa ne moraju ni sada. A i kod nas policija više nije jeftina. Nece da te pusti bez 50KM
Nije baš da te neće pustiti bez 50KM.
Za mene se zalijepio jedan idiot od drota, Avdić Jasmin (on mi je i naplatio 50KM kazne, ali o tomeću malo kasnije). Lik me 3 puta zaustavlja u dva mjeseca. 1 sam bio u autu, druga dva puta pjeske. U sred bijela dana mi traži ličnu, i to iz grupe od 30-35 učenika koji idu kući u grupi on pravo na mene...
Juče sam se sa frendom parkirao na rezervisano mjsto (frend od tog starog je Precjedavajući parlamenta BIH). Dakle parkirao sam se na njegovo mjesto pred zgradom jer njega nije bilo tu, a nije bilo ni mjesta sem tu. Pošto ga čuva policija (ima ona plava kućica ispred zgrade) izlazi pandur. Pogađate JASMIN AVDIĆ... BINGO... Lik pravo na mene i samo što je zaustio daj dokumente, izlazi frend i Jasmin se sav popišan okrenu nazad.
Dakle dok si sa guzonjinim sinom neće ti išta.

Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
ja sam mislio da tamo ni netreba vozacka
Najžalosnije je što te koji se voze bez vozačke dozvole niti ne zaustavljaju.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
I onda ti rvatski poduzetnik (ili tatin sin istoga) koji je prijavio cca 500kn poreza prošle godine (firma, jahta, mlaznjak i auti su na raznu rodbinu) uleti u auto sa 230 km/h sa brabusom i ubije ti familiju i za to dobije 3mj uvjetno i 6mj bez vozačke...

Jedino rješenje - treba kupit Hummera, tako da kad se zaleti u tebe da ostane samo naljepnica na vratima od njega i brabusa...
Samo H1 ili tamić...

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Nemoj mi protiv Brabusa!


Ma taj 23h zakon je glup, jer tjera da se ide vanka prije 23 a vraća u jutro, pa je katastrofa još veća!

Isto tako iskustvo... u jebote glupi zakona!

A zakon od 105KS (mislim da je ~100ks) to znači da ja nemogu vozit Passata (kojeg vozim) od 130 ks, a mogu Swifta od 105ks i 800kg. Jebote da se zalipim sa Swiftom nebi me lopatom skupili
Tog zakona kod nas nema. Dakle možeš voziti i neku briju od 400-500 konja i neće ti ništa.
Najjače što sam ja vozio je bila Honda Acord, nešto oko 230 konja.

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
To je zato da te ne boli guza.....
Vidi se da nemaš iskustva...



Inače kod nas ima zvanje "početnik", ali nigdje nije definisano ko je početnik. Navodno su to oni koji imaju vozačku dozvolu manje od 2 godine. Ali isto tako po članu 165. zakona o bezbjednosti saobraćaja u BIH se navodi da početnik smije voziti iza 23:00 samo uz prisustvo osobe starije od 25 godina. Za tu osobu u pratnji ne pise da mora imati vozačku dozvolu, dakle možeš voziti sa bilo kim ko je stariji od 25 godina.
Kod vas su uvedene privremene vozačke dozvole za početnike. Kod nas toga nema. Moja važi 10 godina.
U zakonu piše da početnici moraju ima P naljepnicu na automobilu. Nije mi jasna svrha te naljepnice. Kako ona može pomoći početniku ili nekom drugom učesniku u saobraćaju??? Čisti debilitet.
Kao što sam gore napisao kod nas nema ni ograničenja konjskih snaga. Dakle možete voziti bilo šta, što je i logično. Jer zamisli