Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2009., 11:42   #1
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Gdje nabaviti ovako nešta...

Eh sad ne znam kak se zove, mogu samo opisati. Uglavnom, to je papir.
"Kao samoljepljivi"... Odlijepi se jedan strana i nalijepi na recimo komad lima. A onda se druga strana odlijepi i preko toga se taj lim nalijepi na recimo neki drugi komad lima.

Naravno, taj papir režem u obliku koji ja želim, i zato mora biti tanak.
To mi treba da mogu recimo druge ježeke staviti na grafičku, jer kad promjenim grafu, da ne moram opet kupovati nove, jer zaista nema smisla (S1 + nova grafa).

Također me zanima gdje tog ima za kupiti i koliko košta.

I još nešto, slično tome. To je kolut vrpce, isti princip kao ovo, samo što je to debelo 1-2 mm, a dosta čvrsto da drži recimo pleksiglas za neku podlogu.

Može li mi netko pomoći, jer u Obi-ju kad im opišem šta trebam, čudno me gledaju.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 12:48   #2
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Nećeš to nigdje nać osim na hladnjacima, to je posebna ljepljiva, termovodljiva naljepnica, najsličnije tome možeš nać u "Narodnim novinama", oni tamo imaju izbor raznih obostrano lijepljivih vrpci i selotejpa ( prozirne i bijele), ali to nije to, to će ti držat, ali nije termovodljivo baš previše. Probaj, moj savjet .

P.S: ako si iz Zagreba, probaj u "Narodnim novinama" na Trgu žrtava fašizma (džamija), kod Traumatološke.
lobo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 13:37   #3
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ma i na ježćima ti nije termovodljivo ljepilo, nego obična takva naljepnica...
Termovodljivo ljepilo ti je dvokomponentno, al to mi ne treba...

Nisam u zgb-u pa ne mogu otići tamo, al zaletit ću se u obližnjim knjižarama i papirnicama, da vidim šta imaju..
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 14:21   #4
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
termovodljivo ljepilo je nešto drugo, znam to, nisam ga ni spominjao, al očito nisi čuo da postoje termovodljive naljepnice, npr. na onim malim crnim Spire cooler/vent sklopovima za grafe, ti je također ta naljepnica, i ona je termovodljiva, na njoj je obično papirić na kojem piše "sekisui", može bit prozirna il bijela, ovisi. Dobro istina, to oni kažu da je termovodljiva, ali mislim da je to veoma upitno.

Zadnje izmijenjeno od: lobo. 11.03.2009. u 14:41.
lobo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:33   #5
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ma ne vjerujem da je termovodljiva.. Imaš iste te na OCZ blokovima, ili na starim gigabyte pločama, isti materijal, nemoguće da je termovodljivo. Isti su i na ježevima od S1-ice.
Stvar je samo bitna da drži na čemu je nalijepljeno, i odvodi se toplina.
Nije bitna termovodljivost, jer praktički je na ježevima i na memoriji površina idealno ravna, dok recimo na procesoru nije (osim otvorenih kao PIII ili AMD XP procesori bez "poklopca").

Nije neka hića oko toga, al trebat će...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 15:49   #6
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
A čuj, al i ti ježevi upitna je njihova učinkovitost odvođenja topline uopće, pri standardnom radu grafe, mislim da ničem i ne služe, osim kod klokanja ili dugog igranja, ali i tad bi bili učinkovitiji neki bakreni kuleri pasivci samo na VRAM-u na grafi, nego maleni alu ježići, dobro naravno današnje pci-e grafe su vrlo brze pa im je to itekako potrebno. Ali ako ti nije bitna termovodljivost, šta ćeš se zahebavati s tim, osim ako to želiš za ukras imat na grafi.

Današnji svi procesori imaju IHS - integrated heatspreader (koji služi za lakše hlađenje i brže odvođenje topline sa jezgre na CPU kuler, ali i kao zaštita jezgre od lomljenja prilikom nesavjesnog učvršćivanja kulera na socket) ili kako si ti rekao "poklopac", samo rani Pentium III Coppermini i raniji procevi ga nisu imali, te naravno AMD-i.
lobo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 16:22   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nemaju svi procesori IHS. Atom nema, c7 nema, nano nema....

inace ja ne bi te jezeve stavljao s nekom dvostranom naljepnicom iz narodnih novina. Ne samo sto ce vjerovatno vise smetati nego pomagati hladjenju nego sto nikad ne znas kako ce reagirati na temperaturu, vjerovatno ce otpasti a onda uz malo srece jos napravit kratki spoj negdje na ploci (jezic, ne sama naljepnica naravno )
termalno ljepilo ili stara fora s malo paste i super bondom u kutevima...sve drugo je lutrija.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 17:11   #8
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
@ Lobo, koristim bakrene ježeve od OCZ-a 8skini PDF iz mog siga i pogledaj na šta mislim).
Greg, ne znam dali će se otopiti, to je pitanje.. Ipak bi to išlo na regulaciju napona koja je brutala.. No vidjet ću šta ću nabaviti, imam još vremena, tako da mi se ne žuri...
Sve u svemu, ako nebude drugačije išlo, onda dvokomponentna pasta. Samo me zanima koliko se vidi kad se dvokomponentna pasta makne sa memorije i regulacije, radi garancije.. Ova samoljepljiva "smola" se ne vidi, jer ne ostaje na memoriji, a ako ostane malo, malo gumicom trlj trlj i nema više.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 19:25   #9
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Traka se zasigurno neće otopiti, ali da ću otpasti (nakon nekog vremena) zasigurno hoće. Ipak je to dvostrano ljepljiva vrpca za lakše materijale (pa prodaje se u Narodnim novinama), a ne za bakrene ili alu kulere.

Dobro Greg, nisam se htio upuštati u nabrajanje koji procevi imaju IHS, a koji ga nemaju, to i nije bila tema, znam samo da i najnoviji Intel Core I7 Nehalemi imaju IHS uz mnoge ostale druge starije proceve iz Intela (uz možda neke iznimke), a IHS se redovito počelo primjenjivat sa Tualatin jezgrom Pentium III proceva.

Kratki spoj, hm, vjeruj mi i da otpadne, malo je vjerovatno (0,01%) da bi kuler napravio kratki spoj. Imam iskustva s tim serviser sam elektronike i računala i vjeruj mi viđao sam svašta, pa i pet komada šarafa u kompu, uglavljenih između PCI kartica i matične ploče, a komp je radio besprijekorno, vjeruj mi prije ćeš spalit matičnu svojim elektricitetom nego ovako.
lobo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 19:36   #10
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Zašto bi otpalo? Samim zagrijavanjem postalo bi čvršće, ako se nebi topilo.
Jer gle, na mojoj staroj 6600GT sam imao iste OCZ blokove kao i na sadašnjoj 4850HD.
Kad sam ih stavio, bili su onak, čvrsti ali si ih mogao odlijepiti.
Grafika je bila 2 godine kod mene, još 3 godine kod frenda i neki dan je ošla u propast (greg, ona tema za nV flash, o toj 6600GT govorim), i da ti kažem, namučio sam se da odlijepim te blokove koji su se doslovno spojili s memorijom.
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 19:46   #11
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Otpasti bi moglo zato jel to nije predviđeno za to, naima to je sasvim drukčije, ta traka iz Narodnih Novina i nije predviđena za takve materijale a pogotove ne za jako zagrijavanje. Naravno svaki čovjek, po logici bi mislio da će se takva tanka samoljepljiva traka pod utjecajem temperature zagrijti i otopiti ljepilo, koje bi se poslije hlađenjem stisnulo i još čvršće zalijepilo, međutim ponavljam to je traka iz Narodnih Novina, a ne traka koja se dobiva kad se kupi cooler.
Ako me pitaš kako to znam, ja ću ti odgovoriti, da sam ja to već isprobavao i ta traka je držala tako-tako, jel nije ni na cijeloj traki traspoređeno lijepilo u dovoljnoj količini, a i ako slučajno takneš prstom stranu koja ide na hladnjak, više nema šanse da će ti to pouzdano držati.
lobo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 19:52   #12
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Traka ce sigurno otpasti, s povecanjem temperature ljepilo na njoj postaje rjeđe, viskoznije i razvlaci se, cime slabije "drzi". Kako ce protekom vremena, grijanjem i hladjenjem reagirati to ne znam, znam da na relativno stalnoj temperaturi nikada ne kondenzira previse vlage pa valjda zbog toga sve cvrsce drzi nakon duze vremena.

Valjda je to, ali mislim da ti nije najsretnije rjesenje, neovisno hoce li se odlijepiti. Mislim da 0,5 cm zraka ima bolja termovodljiva svojstva od te trake ... osim ako... stavi je malo na rubove u vrlo tankim trakicama, a izmedju tih trakica regularnu TV pastu...? (razmisljam naglas, ignore gluposti)

Btw, tog cuda imas u svakoj malo pristojnijoj trgovini bojama i lakovima.

EDIT: lobo je brzi... a i nisam upoznat s konceptom "trake iz NN", , ali ovo sto kupuju majstori, obostrano ljepljiva, za osnovne namjene jako dobro drzi, zapravo...
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:09   #13
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ajd moram pogledati u Sisku šta ima, jer Sisak je grad koji nema ništa (osim lože i drva, nama ne treba plina)...
Mislim, ja sam preko tog ljepljivog sloja bio kapnuo mrvicu super ljepila UHU za regulatore napona, jer su sitni i nisu držali, pa sad drže super.
Možda je i to riješenje, preko tog ljepljivog super ljepila,al ono, ne kap, nego trunku, onak skoz sitno.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:37   #14
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
A jesi probao onaj kao selotep sta je za tepihe ili za sta vec jos more sluziti.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 20:41   #15
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Nisam za to čuo. Jel može kakav link prozvoda, ime, i gdje tog ima... Zvuči kao nešto obećavajuće...

PS -E SAD SAM SE SJETIO NEČEG ŠTO SAM IMAO KAO MALI!!!
Ono, imao sam dva, bjeli i crveni. Bjeli je bio roler korektor, kao u traci, a crveni je isto roler samo sa tim ljepljivim smećem.
Kako se to ono zove? To sam kupovao u Sparu kao mali u Austriji...
EDIT:
http://www.prittworld.com/products/a...ue-roller.html

Ovo govance.. Gdje tog ima kod nas (ako)? To je prilično čvrsto, lijepio sam postere na zid i CD-e na ormar sa samo malim komadom ljepka od 1cm.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:04   #16
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
stara fora s malo paste i super bondom u kutevima
ovo je super fora kod memorije na grafama, isprobano vise puta
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:04   #17
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ovo ti nije ono sta ja imam doma ali da vidis na sta mislim.
http://www.tesatape.com/imedia/117/6...mode:exact.jpg
Pogledaj si sta ti sve drze a ako ti se sta sviđa to pogledaj u recimo Kemo boja nesta slicno.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:09   #18
dnovo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Bregana
Postovi: 14
dnovo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:11   #19
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Vejita, e to je prava stvar. Samo mi reci koliko je to debelo? Jer ako je deblje,onda mi odgovara za plexiglas, a ako je tanko, onda za ježiće.
To je prava svar.
PS - na debljinu mislim ovaj ljepljivi dio, da nije preko 0.5mm, max 1mm je super.
EDIT: Hvala dnovo, samo da to uspujem nabaviti negdje u Sisku, ak ne morat će netko u zagerb od mojih.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:19   #20
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
0,01mm-02mm jer bas nemrem tocnije izmjeriti.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 21:31   #21
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Uuu super!
Fala stari!
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 23:27   #22
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
A da jednostavno bacis 50 kn na nove ježeke i da kasnije ne psuješ na neku glupu traku koja se odljepila i napravila sranje u kompu?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2009., 23:46   #23
Vragoder
Drone
Moj komp
 
Vragoder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 396
Imao sam takvu samoljepljivu traku, ljepio postere šnjom, zvala se Duplofol. Ime joj je postalo sinonim, poput Kalodont i pasta za zube.
Vragoder je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 01:17   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor lobo Pregled postova
Kratki spoj, hm, vjeruj mi i da otpadne, malo je vjerovatno (0,01%) da bi kuler napravio kratki spoj. Imam iskustva s tim serviser sam elektronike i računala i vjeruj mi viđao sam svašta, pa i pet komada šarafa u kompu, uglavljenih između PCI kartica i matične ploče, a komp je radio besprijekorno, vjeruj mi prije ćeš spalit matičnu svojim elektricitetom nego ovako.
ne lupam ni ja bas iz glave, nagledao sam se svega a izmedju ostaloga i lose zaljepljenih jezeva koji su pali na PCI karticu i sjebali ju. Istina samo jednom ali opet, samo jednom sam vidio i da otpadnu pa to cini jeben postotak unistenja

nego sta reci...ako misli da ih je pametno ljepiti komadom papira nek samo to stavi. Jedino mi je glupo sto se sekira oko garancije a istovremeno ide raditi budalastine po kartici iz ciste dosade

Ako bas moraju biti lako odvojivi ja bi pokusao ceramiquom, kada se nanese i pusti da se prosusi par minuta prilicno uhvati. Ako izdrze par ciklusa zagrijavanja-hladjenja gotovo sigurno ce i ostati zaljepljeni. A opet, nista sto se ne bi moglo odvojiti u slucaju reklamacije.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 04:55   #25
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,194
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
... ja bi pokusao ceramiquom, kada se nanese i pusti da se prosusi par minuta prilicno uhvati...


Kod mene drze vise od godine dana.

@Valg - ipak bi dobro razmislil kaj se dobiva s ovim kaj ti je Vejita dal link.
Debljine je 90 µm i jedan od slojeva je sinteticka guma koja ima toplinsku vodljivost λ=0.159 W/mK, dok se kod pasti ta vrijednost krece 0,8-4.
Samo da se docara razlika - λ za Aluminij je 237, a za bakar 401 W/mK.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 08:48   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,421
Meni već 2,5g. stoje ježići na X1800XL, a stavljena je originalna pasta koja je došla sa Zalmanom VF700.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 10:26   #27
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Ma ne znam, eksperimentirat ću.
Mislim, tko kaže da se moraju memorije hladiti (dual slot 4850 ne hladi), treba samo za OC.
Al zato ću ekspirimentirati,ono, dva ježića ovak, dva ježića onak, pa gledati koji bolje drži nakon nekog vremena 8recimo 3mj min).

Onda ćemo znati za ubuduće šta je bolje.
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 13:50   #28
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ono gore sta sam stavio i sta ima slikicu je da vidi kako to izgleda, a ovo sta ja imam je za tepih pa tako da neznam za temperature.
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 16:25   #29
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Vidim da se u međuvremenu javilo jako puno "znalaca", samo bi htio objasniti koncept "trake iz NN", takva ista traka se može kupiti i u kemoboji ili u bojama i lakovima, pa stoga nije ništa gora, već se sam prodaje u Narodnim Novinama (samoljepljiva vrpca je bijele boje, na sewbi ima tam,no žutu naljepnicu koja se skida i tanje je od oine koja se uobičajeno prodaje u kemoboji, ali u principu ista) Čim jer tanja znači da je ipak malo bolja, malo više propušta toplinu nego ova iz kemoboje.
lobo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2009., 17:02   #30
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nije uopce poanta sto je traka iz NN ili iz konzuma nego sto se radi o necemu sto uopce nije namjenjeno ovome za sto on zeli upotrijebiti. I da je problem samo u tome ne bi ja prvi nista protiv rekao, improvizacija mi nije strana ali cinjenica je da nema nista (osim eto ljepljivosti i to upitne u tim uvjetima) koje bi trebala imati da drzi heatsinkove na memoriji.
edit : i sad vidim da si sve ovo vec i sam gore objasnio pa mi tek nije jasan ovaj tvoj post
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na