Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2023., 20:52   #661
dnb
Registered User
Moj komp
 
dnb's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Behind u.
Postovi: 25
Imam već jedan Telemach priključak optike preko HT-ove infrastrukture, htio ugovoriti novu uslugu na drugoj adresi gdje je također dostupna HT-ova infrastruktura, poslao zahtjev za novom uslugom Telemachu, dogovorili dosta dobre popuste... Javlja mi sales agent nakon 10ak dana da je zahtjev odbijen od strane HT-a zbog nedovoljnog kapaciteta.

Jel se itko našao u sličnoj/istoj situaciji? Imamo nekoga iz HT-a ovdje da može detaljnije provjeriti o čemu je riječ? Nekako mi ta odbijenica HT-a ne drži vodu - zgrada ima svega 20ak stanova od toga ako imaju 2-3 aktivna priključka optike.


Zamolio sam agenta da ponovno pošalje zahtjev pa ćemo vidjeti hoće li biti kakvih promjena...
dnb je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 21:58   #662
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Htjeli ste kapitalizam - eto vam ga
HT hoće prvo izvući max profita a tek potom će se zadovoljiti manjim dijelom koji im ostaje od preprodaje.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2023., 22:51   #663
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Autor dnb Pregled postova
Imam već jedan Telemach priključak optike preko HT-ove infrastrukture, htio ugovoriti novu uslugu na drugoj adresi gdje je također dostupna HT-ova infrastruktura, poslao zahtjev za novom uslugom Telemachu, dogovorili dosta dobre popuste... Javlja mi sales agent nakon 10ak dana da je zahtjev odbijen od strane HT-a zbog nedovoljnog kapaciteta.

Jel se itko našao u sličnoj/istoj situaciji? Imamo nekoga iz HT-a ovdje da može detaljnije provjeriti o čemu je riječ? Nekako mi ta odbijenica HT-a ne drži vodu - zgrada ima svega 20ak stanova od toga ako imaju 2-3 aktivna priključka optike.


Zamolio sam agenta da ponovno pošalje zahtjev pa ćemo vidjeti hoće li biti kakvih promjena...
Trazi od HTa direktno. Ako prođe, odustani ili otkazi u roku 14 dana ako ima ta fora. Onda opet traži od telemacha. Ako HT odbije, žali se hakomu.

Ovo je diskriminacija. Ili nema za nikog ili ima za sve.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 15:36   #664
Kave
Registered User
 
Kave's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: xxx
Postovi: 3
Da li netko zna što u Obavijesti o namjeri postavljanja svjetlovodne distribucijske mreže koju objavljuje Telemach znači 1. i 2. faza?

S obzirom da se moja kuća nalazi u obuhvatu sukladno Obavijesti, izrazio sam interes u Telemach za optičkim priključkom pa se nadam da će me zvati kada izgradnja mreže bude gotova. Jedino su moju adresu iz nekog čudnog razloga evidentirali kao stambenu zgradu i tražili suglasnost predstavnika stanara pa sam morao objašnjavati da se radi o privatnoj kući, a ne zgradi.
Kave je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 16:30   #665
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Kave Pregled postova
Da li netko zna što u Obavijesti o namjeri postavljanja svjetlovodne distribucijske mreže koju objavljuje Telemach znači 1. i 2. faza?
1. faza će pokriti jedan dio kućanstava, 2. faza ostatak kućanstava na području na kojem se gradi optika

Citiraj:
Autor Kave Pregled postova
S obzirom da se moja kuća nalazi u obuhvatu sukladno Obavijesti, izrazio sam interes u Telemach za optičkim priključkom pa se nadam da će me zvati kada izgradnja mreže bude gotova.
Kada je optika završena i pred puštanje u pogon, obično ide prodajni predstavnik po ulici, od vrata do vrata, na taj način se ugovori i popust
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 15:47   #666
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Zvao sam u petak SZK od Telemacha da mi Nokiu prebace u bridge mode. Kaže mi prvi lik da si prebacim sam ako znam Ja kažem da bi, al nemam ovlasti jer su postavke zaključane. On me prebaci na drugu tetu, koja shvati što želim i kaže evo evo, klik klik, modem će Vam se resetirati i sada je u bridge mode-u, bok bok.
Modem se podigne, ja provjeravam adrese na svom routeru kad ono šipak - imam i dalje LAN adresu na WAN interfaceu svog routera. Spojim laptop na jedan po jedan port od Nokie, sa svakog mi net uredno radi i dobije LAN IP preko DHCP-a. U postavkama Nokie za WAN interface i dalje vidim da dobiva javni IP. Nazovem Telemach opet i zamolim za provjeru a teta mi kaže da je router fakat u bridge mode-u. Ja velim da nije jer vidim lokalnu adresu na WAN interfaceu svog routera, a ona mi kaže da mi tehničari mogu složiti javnu dinamičku (??). Dao sam teti pusu i napisao im mail. Da li vi koji ste prebacivali njihov router u bridge sigurni da je njima bridge ono što mi smatramo bridge-om a ne nešto drugo?
Javim ako mi SZK odgovori na mail
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 16:37   #667
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Jesi li čitao moj post na prethodnoj stranici?
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
Evo upravo pročitao na drugoj grupi da telemach daje bridge mode, zatražiti od njih da se uključi bridge mode, njihov router nakon promjene konfiguracije restartati (jer ga oni izgleda ne restartaju), vlastiti router spojiti na LAN1 Telemach routera te uključiti samo dynamic DHCP i dobije WAN IP od Telemacha, ne treba niti PPPoE username i pass

Lik koji je to napravio je tako dobio bridge mode i funkcionira mu
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 10:09   #668
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Da, jesam. Moj router je na WAN strani konfiguriran za DHCP i spojen je na LAN1 od Nokie.
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 14:36   #669
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Digitron Pregled postova
Da, jesam. Moj router je na WAN strani konfiguriran za DHCP i spojen je na LAN1 od Nokie.
I kakav IP dobije tvoj router?
Veliš da i dalje dobiješ privatni LAN IP 192.168.x.x?
Ako da, onda tam u Telemachu netko nije napravio posal kako treba, davi ih
Najbolje na mail tehničkoj
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 09:59   #670
Lurker71
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Digitron Pregled postova
Zvao sam u petak SZK od Telemacha da mi Nokiu prebace u bridge mode. Kaže mi prvi lik da si prebacim sam ako znam Ja kažem da bi, al nemam ovlasti jer su postavke zaključane. On me prebaci na drugu tetu, koja shvati što želim i kaže evo evo, klik klik, modem će Vam se resetirati i sada je u bridge mode-u, bok bok.
Modem se podigne, ja provjeravam adrese na svom routeru kad ono šipak - imam i dalje LAN adresu na WAN interfaceu svog routera. Spojim laptop na jedan po jedan port od Nokie, sa svakog mi net uredno radi i dobije LAN IP preko DHCP-a. U postavkama Nokie za WAN interface i dalje vidim da dobiva javni IP. Nazovem Telemach opet i zamolim za provjeru a teta mi kaže da je router fakat u bridge mode-u. Ja velim da nije jer vidim lokalnu adresu na WAN interfaceu svog routera, a ona mi kaže da mi tehničari mogu složiti javnu dinamičku (??). Dao sam teti pusu i napisao im mail. Da li vi koji ste prebacivali njihov router u bridge sigurni da je njima bridge ono što mi smatramo bridge-om a ne nešto drugo?
Javim ako mi SZK odgovori na mail
Ja sam siguran da je to ono što smatramo bridge-om. Javna IP adresa na LAN1, više ne svjetli lampica Internet na ONT-u i ugase ti WLAN.


Zadnje izmijenjeno od: Lurker71. 27.09.2023. u 10:09. Razlog: slika
Lurker71 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 12:03   #671
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
@tirkiz - jesi li Ti čitao moj post ?
Moj Router dobije LAN IP (192.168.1.x)

@Lurker71
Kod tebe je drugačije, meni svijetli Internet LED na ONT-u. Poslao sam im mail.

Thnx!
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2023., 12:47   #672
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Digitron Pregled postova
@tirkiz - jesi li Ti čitao moj post ?
Moj Router dobije LAN IP (192.168.1.x)

@Lurker71
Kod tebe je drugačije, meni svijetli Internet LED na ONT-u. Poslao sam im mail.

Thnx!
Čitao sam, ali opet da provjerim, nemoj se ljutit

Da, nije ti to telemach stavio u bridge, bolje na mail pa će to netko pravi pročitati i odraditi
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2023., 16:11   #673
Digitron
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 57
Riješili nakon maila, sad je sve OK! Hvala svima na komentarima
Digitron je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2023., 18:14   #674
Lurker71
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor kolapz Pregled postova
ako bi netko mogao pogledati popis spajanja na svojim korisničkim stranicama telemacha da riješimo dilemu
Evo sjetio sam se da je nekoga zanimala ova informacija, odnedavno koristim svoj router pa sam bacio oko, DHCP lease time je 3600s ili sat vremena, iako se IP addressa nije promijenila duže vrijeme tj. dodjeljuje istu.
Code:
interface  : eth0
ip address : 86.xxx.xxx.xxx      [Active]
subnet mask: 255.255.248.0
router     : 86.xxx.xxx.xxx
name server: 86.xxx.xxx.xxx 86.xxx.xxx.xxx
dhcp server: 86.xxx.xxx.xxx
lease time : 3600
Lurker71 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 13:44   #675
wareham
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
...

Zadnje izmijenjeno od: wareham. 06.10.2023. u 17:27.
wareham je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2023., 19:18   #676
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ekipa, jel itko možda tražio Telemach (dobio?) da mu isporuči Nokiu sa 2.5Gbit LAN-om umjesto one slabije koja se isporučuje za brzine do 1Gbit?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 20:27   #677
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ekipa, jel itko možda tražio Telemach (dobio?) da mu isporuči Nokiu sa 2.5Gbit LAN-om umjesto one slabije koja se isporučuje za brzine do 1Gbit?
Pa valjda svi koji su uzeli 2Gige paket.
Barem ja jesam. Ali ja nisam ni imao 1Giga paket, nego odmah 2 tako da ne znam da li ih daju samo na upit bez promjene paketa, a i nema mi logike da ih samo tako daju.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2023., 21:40   #678
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Pa valjda svi koji su uzeli 2Gige paket.
Barem ja jesam. Ali ja nisam ni imao 1Giga paket, nego odmah 2 tako da ne znam da li ih daju samo na upit bez promjene paketa, a i nema mi logike da ih samo tako daju.
Ma logicno mi to da daju za 2 gige ali mi je to trenutno overkill pa bih uzeo 1Gbit samo sa boljim routerom, jel ��

PS. Koji je tocan SKU/naziv tog “boljeg” routera?

Edit: vidim da si ranije napisao da je to Nokia XS-2426G-B. Thnx
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 20:28   #679
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ma logicno mi to da daju za 2 gige ali mi je to trenutno overkill pa bih uzeo 1Gbit samo sa boljim routerom, jel ��

PS. Koji je tocan SKU/naziv tog “boljeg” routera?

Edit: vidim da si ranije napisao da je to Nokia XS-2426G-B. Thnx
Evo da sam sebe citiram

Stigla mi je optika, zamolio sam za router ovaj bolji i dobio ga bez problema jer su ih "imali dosta na zalihi", iako imam 1Gbit brzinu.
Prelazio sam sa HT-a kod njih, dobio 12mj TRIO Full paket za 13c, slijedećih 12mj nešto malo manje od 36 ojra.

Za sada sam malo testirao, bez određenih podešavanja, i brzina mi je kada testiram vanjske servere download cca 220Mbit, upload 500+ bez problema.

Opalim speedtest prema telemachu bez beda ide 600+ download (testiram preko wifi tak da me ne brine kaj nije max)

Jel ima netko sličnu situaciju?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 16:55   #680
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Te brzine prema van su više-manje normalne. Rijetko ćeš naletjeti na nešto što će ti dati više od 300-400 Mbps u downloadu. Jedino što dosljedno uspije izvući maksimum je Steam, kod ostalih je lutrija. (Ne računam sintetičke speedtestove.)
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 13:09   #681
Tualatin
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 150
Telemach i fiksna su blagi užas. Evo već 2 tjedan pokušavaju riješit problem što ne mogu zvat ljude na fiksnoj HT mreži i ništa. A prije toga sam trebao prijavit 3 puta isti kvar da bi ga ozbiljno shvatili. Imao na drugoj lokaciji VDSL preko telemacha nakon 6 mjeseci natezanja su mi raskinuli ugovor bez penala i prešao sam na HT.
Tualatin je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2023., 19:04   #682
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Ekipa, jel ima netko problema sa "boljim" Nokia routerom koji se dobiva uz 2Gbit brzine?
Naime, nakon nekog vremena kao da se 5Ghz mreža zblesira i nema interneta na njoj. 2,4GHz radi normalno, preko LAN kabela radi normalno pa pretpostavljam da nije problem kod njih nego već u samom routeru i wifi modulu.

Nisam još provjeravao da li se događa na određenom kanalu ili mu smeta određena postavka, prvo sam došao provjeriti ovdje da li netko ima sličan/isti slučaj?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 09:08   #683
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, da li telemach dozvoljava bridge na 2Gbps optici da li netko zna možda ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 09:47   #684
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, da li telemach dozvoljava bridge na 2Gbps optici da li netko zna možda ?
Da, vec 2-3 mjeseca
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 10:37   #685
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, da li telemach dozvoljava bridge na 2Gbps optici da li netko zna možda ?
https://www.bug.hr/telekomunikacije/...-evo-sto-37367
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 20:46   #686
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Nešto više o korištenju npr. samo svoje opreme bez bridganja odgovaraju da ne raspolažu s navedenim informacijama, a ukoliko bude ikakvih promjena, korisnici će biti pravovremeno obaviješteni, mada sam ih uputio na odluku HAKOM-a i dalje trube po svome. Izgleda da se jedino HT pravovremeno pripremio i čak objavio dokument u svezi kompatibilnosti opreme.

Sačekat ću još tjedan dana, a nakon toga dopis email-om, pa sukladno njihovom odgovoru možda i prijava nadležnim institucijama
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 22:14   #687
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Nešto više o korištenju npr. samo svoje opreme bez bridganja odgovaraju da ne raspolažu s navedenim informacijama, a ukoliko bude ikakvih promjena, korisnici će biti pravovremeno obaviješteni, mada sam ih uputio na odluku HAKOM-a i dalje trube po svome. Izgleda da se jedino HT pravovremeno pripremio i čak objavio dokument u svezi kompatibilnosti opreme.

Sačekat ću još tjedan dana, a nakon toga dopis email-om, pa sukladno njihovom odgovoru možda i prijava nadležnim institucijama
Ekipa na Telemach, koliko sam čuo, uredno dobiva bridge po želji. Samo je potrebno poslati mail, a ne zvati telefonsku službu za korisnike, koja im je btw katastrofa.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2024., 23:20   #688
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ekipa na Telemach, koliko sam čuo, uredno dobiva bridge po želji. Samo je potrebno poslati mail, a ne zvati telefonsku službu za korisnike, koja im je btw katastrofa.
Jel si pročitao moj citirani upis i par upisa iznad mojeg ili samo ovak pišeš bzvze?
Napisao sam "bez bridganja" tj mene ne zanima Bridge, a gore je ekipa također napisala da se može dobiti bridge bez beda tak da ne moraš ići sa pretpostavkom "koliko sam čuo" jer se sve o tome zna, samo se malo potruditi i pročitati...

Već sam par puta napomenuo da mi je Nokia preogromna i da mi se ne da imati dva takva divovska uređaja već bih htio nit utaknuti u svoj router/ONT i peglati samo sa svojom opremom, a moj trenutni operater kojeg plaćam o tome još ništa ne zna...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2024., 10:42   #689
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Jel si pročitao moj citirani upis i par upisa iznad mojeg ili samo ovak pišeš bzvze?
Napisao sam "bez bridganja" tj mene ne zanima Bridge, a gore je ekipa također napisala da se može dobiti bridge bez beda tak da ne moraš ići sa pretpostavkom "koliko sam čuo" jer se sve o tome zna, samo se malo potruditi i pročitati...

Već sam par puta napomenuo da mi je Nokia preogromna i da mi se ne da imati dva takva divovska uređaja već bih htio nit utaknuti u svoj router/ONT i peglati samo sa svojom opremom, a moj trenutni operater kojeg plaćam o tome još ništa ne zna...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Sry nisam vidio.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2024., 06:29   #690
Jeremija8
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2020
Lokacija: Behind
Postovi: 41
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Nešto više o korištenju npr. samo svoje opreme bez bridganja odgovaraju da ne raspolažu s navedenim informacijama, a ukoliko bude ikakvih promjena, korisnici će biti pravovremeno obaviješteni, mada sam ih uputio na odluku HAKOM-a i dalje trube po svome. Izgleda da se jedino HT pravovremeno pripremio i čak objavio dokument u svezi kompatibilnosti opreme.

Sačekat ću još tjedan dana, a nakon toga dopis email-om, pa sukladno njihovom odgovoru možda i prijava nadležnim institucijama
Jesi poslao opet upit?
Jeremija8 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na