Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2004., 18:20   #1
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
"Neonka" u kućištu

Imam izvađene LEDice iz zadnje ŠTOP SVIJETLA iz auta ,znate ona koja obično stoje na zadnjem staklu,piše da im treba točno 12 V(sad gledam i ne mogu naći na njima taj podatak al znam da sam ga negdje vidio...) i mene sad zanima kako bi ih mogo spojit na moj komp,jel može preko kabla na koji se inače spaja hard,CD-rom,DVD...jer mislim da on ima 12 V u sebi ako može onda na koji naćin jer znam da imam 4 žice u njemu pa sad koje se dvije trebaju spojit na Ledice(inače nalaze se na pločici i ima ih 12)
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2004., 21:35   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
a spoji na zutu i crnu, pa vidi ak radi. samo pazi na koju stranu... duza nozica na ledici bi trebala cinimise na zutu, al nisam ziher.
ak ne na zutu, onda sigurno na crnu
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2004., 23:30   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
duza na plus no posto si ih izvadio iz kog vec vraga vjerojatno nevidis koja je duza a koja kraca. Pogledaj u diodu anoda (+) ti je onaj manji komad a katoda (-) onaj veci. Po tome ces lako skuziti koja ide gdje... A sto se 12V tice Zuta i Crna kao sto je miato rekao...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 00:26   #4
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
One su spojene u seriju (valjda) na toj ploči na kojoj se nalaze ,al piše koji je plus a koji je minus,a ako krivo spojim pretpostavljam da će crknut?
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 00:28   #5
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Originally posted by Hr_ri
... A sto se 12V tice Zuta i Crna kao sto je miato rekao...
koja ide na žutu a koja na crnu, kad ni on nije siguran?
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 02:16   #6
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
IPak ide žuta na (+) i crna na (-),probo ja sad i radi,spojim prvi put stavim u kučište svijetli ko blesava,pipam po njoj počinje see zagrijavat i skužim da je naslonjena na kučište i da ima negdje kontakta s njim i dobije dodatne struje pa se grije i naravno jače svijetli,spojim drugi put bez da dira kučište, svijetli malkoc slabije i ne grije se ,uspijeh!!!
Sad mi samo ostaje da ih izoliram nekom plastikom i da ih upakiram onak lijepo u kučište i da ih spojim na struju da izgleda ko da ih električar montiroo
Jooš samo kad bi mogo naredit da mi blinkaju ,možda izvadit neki dio iz igračke koji bi imo tu ulogu???
A sad ću malo pretjerivat : mislim, bilo bi lijepo da blinka uz beat glazbe u Winampu, zar ne ???
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 14:25   #7
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
heh pa naravno da zuta ide na + kada je zuta 12V a crna uzemljenje... Sto se tice blinkanja cuj malo lemljenja i sema sa neta i cuda se daju napraviti... To sto si rekao nije uopce nemoguce cak vjerujem da ce sklop biti dosta jednostavan. Ja ti imam par strana na kojima bi to moglo biti pa ako te zanima... Mada nece ti blinkati ka VU meter red po red neko svih 12 odjednom to naravno kuzis.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 14:33   #8
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
A sto se struje tice koju vuce brate to ti se nebi smijelo desavati!!! Nekako si uspio zatvoriti krug preko uzemljenja napajanja (kucista). Ocito si doveo u kontakt lim i struju s time da nisi premostio sve ledice jer da jesi BUM!
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 18:02   #9
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Originally posted by Hr_ri
. Sto se tice blinkanja cuj malo lemljenja i sema sa neta i cuda se daju napraviti... To sto si rekao nije uopce nemoguce cak vjerujem da ce sklop biti dosta jednostavan. Ja ti imam par strana na kojima bi to moglo biti pa ako te zanima... Mada nece ti blinkati ka VU meter red po red neko svih 12 odjednom to naravno kuzis.
Ajd daj neke linkove naravno da me zanima ,ma znam da neće blinkat jedna po jedna nego svih 12, al ako će blinkat uz beat ko mu je** mater....
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 18:06   #10
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Citiraj:
Originally posted by Hr_ri
A sto se struje tice koju vuce brate to ti se nebi smijelo desavati!!! Nekako si uspio zatvoriti krug preko uzemljenja napajanja (kucista). Ocito si doveo u kontakt lim i struju s time da nisi premostio sve ledice jer da jesi BUM!
Zalit ću ih plastikom tak da neće imat šanse da da dira kučište već sam radio to danas il nisam tamo gdje sam spojio žice pa mi se komp malo RESETIRO kad je dotaknulo kučište... kad sve složim da blinka i naredim neki prekidač onda ću ih zalit plastikom da nebi bilo sranja
hrca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2004., 20:30   #11
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Strana s koje sam ja uvijek kupio moje sheme bila je Discover Circuit No do prije mjesec dana sve je bilo u redu sada od jednom sere nesto. Nadam se da ce se fucking strana vratiti. Imala je preko 5 000 - 6 000 shema. Popizdit cu ako su je sjebali...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 22:18   #12
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
DA te obradujem, meni radi ali uvijek moram otić na Refresh,možda je bed u mojem kompu,mislim ne bi se cudio da Windowsi seru ...pa hvala na linku sad cu barem imat šta radit,ak uspijem posložit sve to kako treba možda postam i neke slike svega toga
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2004., 22:22   #13
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Gledam tu sranicu i bem paa toga ima moore ,treba sad nać to što meni treba..........
hrca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na