Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2011., 01:56   #31
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Imam case koji odlično izgleda te mi ni približno dobro nisu rješenja od konkurencije izgledala kda sam kupovao. Čvrsto je i robusno, stane u njega kaj god poželim, mogu upaliti komp i upravljati sa njim preko daljinca, dobro hladi i dobro clockani komp te je potpuno tiho na standardnim i/ili mrvu povišenim taktovima. Tu neki detalji unutra kaj su loše rješeni nisu važni jer kučište mi ne služi da svaka 2 dana mjenjam komponente. Dapače.

Zašto bi pogledao bilo koji drugi kejs?
Ah da. Piše TT, aaaaaaa idem ga odmah mjenjati!
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 01:58   #32
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije đuka tako crno-bijelo... vjeruj mi da konkurencija ima puuuuuno bolja rješenja.

znam kako je braniti svoje, ali u ovom slučaju nemaš uporišta jebiga
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 02:05   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Aha. Znači moram kupiti kejs od konkurencije koji mi izgleda lošije?

Da li će mi u tim "tvojim" kejsovima od konkurencije raditi puno bolje konfiguracija? Da li će mi Typhoon hladiti proc puno bolje nego u ovom?

Da, crno na srebrno je. Stoji u dnevnom boravku i služi funkciji kojoj sam namijenio da služi.

Znam samo da je često (pogotovo kod nas) konkurencija jeftinija, ali novci su kod kučišta subjektivni isto kao i izgled!
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 03:05   #34
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Aha. Znači moram kupiti kejs od konkurencije koji mi izgleda lošije?

Da li će mi u tim "tvojim" kejsovima od konkurencije raditi puno bolje konfiguracija? Da li će mi Typhoon hladiti proc puno bolje nego u ovom?
?

Kod mene u DH101 je bio BigTyph120 ili kako se već zvao (ima već dosta godina od toga) te nije bio najsretnije rješenje zbog visine jer je ventilator stvarao jake turbulencije zbog blizine ventilacijskih rupa na vrhu kućišta = zatvoreno kućište je bilo grijalica.

Postoji Antec Veris/Fusion linija koja je mila majka za sva ta veća HTPC/Desktop kućišta, a ne košta groznu lovu.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 03:42   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ne znam. Dela najnormalnije. Nikakve "turbulencije". Možda fan grill kaj držim gore "just in case" pomaže.

Od tih Anteca jedino kaj mi izgleda pristojno je veris, ali micro fusion model. Iako ima otkrivene konektore kaj se nemreju sakriti te se utor za optiku previše ističe za moj ukus dok mi je kod mog 101 puno lijepše blendan u izgled.
Tu i tam naletim na nekaj kaj mi se dizajnom sviđa (ovo mi je bilo OK)
http://smart-home-blog.com/archives/1112
ali ne zadovoljava mi da stane full atx unutra te još neke stvari koje mi trebaju.
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 08:43   #36
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ja sam zadovoljan i sa Element Q

Jednostavno ovo mi je malo preveliko, i za prostor gdje držim HTPC i za cijenu koja je prevelika (ako se zbilja bude baratalo ovim okvirnim ciframa).
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 08:53   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791










izgled na stranu, ali ovo sve su kvalitetnija rješenja, kako materijalima (osim prednje ploče anteca), tako i konstrukcijski.

sve sam ih slagao uključujući i tt (osim zalmana koji nije dostupan u hr), tako da onda mogu prilično objektivno reći kako koji kejs stoji.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:20   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ajde onda molim te (manje ona plastika kod TT-a unutra kod diskova i kartulja koja je loša) objasni što je bolje u materijalima kod ovih ostalih. Što je robusnije? Masa također ne dolazi od plastike, već od metala.

Kaj se tiče prostora unutra. Na TT-u barem nemam one "fiksne" bočne stranice pa imam prostora za manevrirati rukama unutra. Dušu dalo za vaditi diskove iz cagea te lijepo dođe za spajanje front panela.

Ali nisi mi odgovorio. Da li će se u nekom od tih kučišta moj proc sa big typhoonom hladiti zamjetno bolje nego u TT-u? Da li će se neka grafička bolje hladiti u nekom od tih kučišta nego u mom TT-u?


Sa subjektivne strane. Niti jedan od onih gore mi ne izgleda bolje od
Pohrani.com

--

Mislim. Ovo pljuvanje po TT-u je čista potvrda one. Ako određena mala glasna skupina dovoljno dugo ponavlja da je nešto loše to će i ostalima biti loše. Cijena sa strane. Tu stvarno nije konkurentan, ali to je subjektivna stvar jer plaćaš i izgled za nešto što će stajati u dnevnom.

Mislim. Kad ga već spominjem sjećam se kada sam kupio pred ohohoho godina TT Big Typhoon. Ako nisam čuo ne znam koliko bisera kako sam kupio loše jer je to TT. Nije bilo važno da li hladi dobro (mislim naravno da nije važno kako hladi nego tko hladi). Pa ga eto imam od vremena svog mobilca, preko s775 platforme i kako stvari stoje jer ga se ne mislim rješavati ići ću na 2500K i asrockicu jer ima s775 mountove pa će služiti još ohoho godina. Ali naravno. To je TT pa je loše
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:41   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zamjetno neće, ali bolje hoće sigurno i to već cheap-ass antec... zapravo on će vjerovatno i najbolje hladiti pošto to ima odlično riješeno.

ja nisam nikad popljuvao tt bez razloga i bez da ga nisam vidio/korisitio, a sa tim iskustvom mogu vrlo lako procijeniti samo po slikama di su problemi i di se štedilo.

za kulere ništa nisam pričao, pričam samo o limovlju.

sa subjektivne strane meni je tvoj tt prekičast i ja bi najrađe zalmana, a isto tako mijenjam gumbiće, ekrančiće, volančiće i ledice za hot-swap svaki dan, pogotovo na htpc-u.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 15:52   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zamjetno neće, ali bolje hoće sigurno i to već cheap-ass antec... zapravo on će vjerovatno i najbolje hladiti pošto to ima odlično riješeno.
Znači ti si basically rekao da će svi ovi bolje hladtiti proc od mog TT-a TT-a koji ima direktno usisne rupe gore gdje mi cooler povlači zrak izvana? Ovi ostali od kojih neki imaju ravan komad lima koji bi išao preko ventilatora

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za kulere ništa nisam pričao, pričam samo o limovlju.
Svaki dio TT-a je čvrst, robust čak i komad lima koji pokriva gornju te bočne strane ima zamjetnu masu. Ali to je loše Trebali su staviti fiksne bočne stranice i samo gornju da se mijenja kako bi sisa bio zadovoljan
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 15:52   #41
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja sam imao Lanboxa HT i nije to lim tak pretanak. Ja bi rekao da je u rangu novih Chiefetec kućišta tako da to nema problema nekih s tim. Ko kaže drugačije, nezna o čemu priča. Kakva su TT tower kućišta, neću sudit, nisam ih nikada imao.


Recimo, meni kod odabira kućišta za HTPC bi prvenstveno ulogu igrao dizajn(osim ako nema nekih specifičnih zahtjeva što se veličine tiče), a onda sve ostalo. Jer u toj klasi, iznad X novaca, nema toliko (izrađenog) lošeg kućišta da se nebi unutra mogle stavit komponente. Isto tako mi nije bitno hoće li procesor bit na 45 il 52 stupnja, bitno je da je dovoljno tiho.

Neznam, ja sam imao prije neko A+ CS3 kućište za 400kn i bilo mi je ljepše od pola ovih spominjanih u temi, i opet je unutra sve ok radilo, temperature su bile ok, buka isto tako. Nije to bio lim debel ko na ovim 1000kn+ kućištima, al daleko je to od škripavog, samo što se neraspadne kućišta kako bi se moglo zaključit da je to TT-ovo kad se čitaju nečiji postovi u ovoj temi.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:19   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Znači ti si basically rekao da će svi ovi bolje hladtiti proc od mog TT-a TT-a koji ima direktno usisne rupe gore gdje mi cooler povlači zrak izvana? Ovi ostali od kojih neki imaju ravan komad lima koji bi išao preko ventilatora
lascala ima stražnje 80mm i mogućnost za bočni 92mm ako se dobro sjećam, ali mora biti 15mm debljine, za svaki disk kavez ima po jedan 80mm.

antec na tom istom boku ima 2 x 120mm... pasivni htpc s tim napraviš ko iz šale, diskovi su odvojeni pregradama i hlade se čistom konvekcijom jer je kejs ispod diskova mesh što bi reklo da ne utječu na mbo, isto kao i psu.

zalmana nisam slagao iz prijespomenutih očitih razloga.

staviš neki tower kuler i usmjeriš ga prema exhaust ventovima.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Svaki dio TT-a je čvrst, robust čak i komad lima koji pokriva gornju te bočne strane ima zamjetnu masu. Ali to je loše Trebali su staviti fiksne bočne stranice i samo gornju da se mijenja kako bi sisa bio zadovoljan
sad još reci da je bolje imat plahtu lima sa dve pod-90-kutem stranice nego jedan panel sa fixnim stranicama i onda idemo svi diy-at kejsove od bukovine
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:28   #43
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Sisa. Nije plahta lima. Debela komadina lima je i bolje je rješenje jer kad ju makneš imaš odmah pristup i sa boka.
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:40   #44
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jer inače moraš taktički pristupat kejsu sa boka... DA TE NE VIDI
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:45   #45
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Daj živcirate me.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 16:54   #46
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da završimo sa ovim glupostima. gledao sam di bum stavio još 2 diska (5 skupa) pa rekao da onda samo za tebe i ostale izvažem gornju ploču. Pa da završimo sa raspravom. Sada svatko koga toliko brine ta gornja ploča može sam procjeniti da li mu je ovo dovoljno debel komad lima.

Pohrani.com

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jer inače moraš taktički pristupat kejsu sa boka... DA TE NE VIDI
Sad ga stvarno kenjaš. Oprosti što cijenim da mogu pristupiti matičnoj (i diskovima) sa ove strane te da imam sav taj prostor na raspolaganju prilikom slaganja kompa.

Pohrani.com

(ovo nije moja konfa)
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 21:57   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa naravno da ima kilu i po kad ima bočne stranice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 02:47   #48
denoiser
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: u pepeljari
Postovi: 8
Imam ovakvo DH202 kučište oznake VJ80011N2Z - ono s manjim LCDom (ovo je VJ80051N2Z) i mogu vam reć da je veeliko.
Ventilatori nisu jako glasni ali odma van s njima ak mislite gledati film potiho, bez zujanja iz kištre. Može se ugraditi i pasivni hladnjak (stane scythe ninja mini rev. b uz malo uradi sam majstorije) za stvarno tih htpc.
Maska odaje dojam kvalitete izrade u rangu njemačkog tenka, osim donje ladice koja je dosta mlohava.
Najveća mana mu je LCD grozota koja blješti k'o betlehem, lošeg je kontrasta, a dosta ljudi se žali na nemogućnost gašenja istog nakon gašenja računala. Iako u softwareu postoji opcija isključivanja i kod mene šljaka, vele da ima veze sa napajanjem, pa oprez.
Problem blještavosti LCDa je rješiv naručivanjem polarizacijskog filtera direktno od proizvođaća LCDa (soundgraph), a mene zanima dali i ovaj model sa većim LCDom ima takav problem?
denoiser je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na