Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2011., 20:19   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Thermaltake DH202 Touch - multimedija na dodir

Testirali smo Thermaltakeovo novo DH202 Touch HTPC kućište.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 20:40   #2
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Odlično kučište. Ako cijena ne bude prenapuhana mogao bi mjenjati svog TT Mozarta. Dobar review.
sodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2011., 20:43   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Niste napisali domet daljinskog, što je vrlo važno, da ne bi ispalo da je daljinski ustvari "blizinski"

@Pupo
Hvala na odgovoru, nadam se da si upravu

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 07.09.2011. u 09:00.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 20:54   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
blah... opet identičan interijer kojeg furaju već godinama skupa sa onim zujalicama iza.

tač skrin će biti kul prvih mjesec dana, onda se nikom neće dati dizati do kejsa
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 20:56   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Solidan rivju, malo kratak al eto. Fali koja slika napunjenog kućišta s komponentama, kablovima i svim ostalim. Koji graf s temperaturama u takvom kućištu, malo osvrt na to kakav kuler stane u to kućište i sl. Govorim naravno o X58 platformi.
Ova mala ploča nije vrijedna spomena, to kućište itako nije namjenjeno za takve male pločice


@ShanTech
Oko 5m je domet ako nisu ništa zasrali sa konstrukcijske strane tipa neki premazi preko senzora i sl. što im se znalo zalomit na nekim kućištima.

@Syss
Nečuju se ti ventovi toliko koliko misliš, ja sam bio isto iznenađen kad sam svoj lanbox upalio. Nije da se nečuju, al daleko je to od zujalica. Govorim o 12V naravno, na manje sumnjam da bi se išta čuli.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 21:08   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
na manje sumnjam da bi išta puhali

ne znam... osim što ne podnosim tt, još više ne podnosim neinventivnost. thermal-wise ovo je valjda najgluplji kejs u ponudi, a drugačijeg nemaju. zalman, silverstone, antec... sve miljama daleko.

čak me i plain arial font na tipkama živcira

Zadnje izmijenjeno od: syss. 07.09.2011. u 08:54.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 21:14   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ta dva venta idu van čim se kupi kućište, al ovak u globalu nečuju se previše. Jer tu je napajanje odmah pokraj i nema potrebe za ta dva ventića.
A ostalo, mislim da će cijena bit glavni faktor kod kupnje i da će o tome puno ovisiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 21:25   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
zbog tač skrina neće biti popularna cijena ziher, a velim njegova isplativost je isključivo vremenski limitirana.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 23:07   #9
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Krešo, grammarnazi: "ništa se s ničim nije guralo" bi trebalo biti "ništa se ni sa čim nije guralo"

Kraj inovativnih kućišta kao što je SS FT03 nema što tražiti, sigurno ne i sa cijenom. No ni ft03 nije bez mane.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 23:10   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
si vidio zalmane? imho mrak.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2011., 23:25   #11
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Misliš na HD seriju? O da, H501 je jako elegantan, obožavam što čistiji dizajn. Interijer mu je isto ko u apoteci. Mana: ne volim glomazna kućišta u toj funkciji.

Ovaj FT03 me podsjetio na JBL creature zvučnike i malo na appleovu jednostavnost.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 23:28   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da 501, onaj sa ekranom me ne dira toliko... hot-swap, dizajn, interijer.

e to je kejs vrijedan pažnje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 23:59   #13
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Zanimljivo koliko ukusi odudaraju. Često pročitam negodovanje po pitanju TT kućišta iako mi nije sasvim jasno zašto, možda zbog odbojnosti klasičnih PC kućišta koje ja nisam nikada koristio ili pak ovoga sa početka -ukusi. Imam Mozarta sa MediaLabom (imon) već nekoliko godina i nemam prigovora, istina spomenuti ventilatori nisu bogznašto i kako je Pupo rekao idu van kada se kupuje kućište a HTPC konfiguracija se slaže tako da ih ima što manje, po mogućnosti jedan veći za ispuh i gotova priča. Kod mene je stvar jednostavna: ako mi se svida front panel i odgovara estetski ostalim komponentama onda mi ostalo nije bitno, sve ću drugo prilagoditi tome. Također ne bi se složio da je 7" touch ekran fora prvi tjedan a kasnije ode u zaborav jer cesto se nadem u situacijama kada mi tv nije potreban a moram ga paliti (slusanje internet radia/ lokalne muzike...)
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 00:05   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
za taj touch dio postoje druga kudikamo bolja rješenja, a sorry ovaj tt pokraj gore spomenutog zalmana nema iskreno šta tražiti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 00:48   #15
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
okreni ti to kako god želiš no touchscreen na ovakvom uređaju ima itekakve koristi, bez obzira na ostale način/e na koje mu se može pristupati i upravljati njime.

nevidim po čemu je taj zalman superiorniji a ako se ravnaš po vlastitom ukusu moram reči da ima mnogo ljepših HTPC modela od oba navedena.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 00:57   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kao npr?

za alternativu ti predlažem da proguglaš bidirekcijonalne philips daljince
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 01:08   #17
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Brzo i jednostavno pristupanje multimedijalnom sadržaju - vrlo kratko i jasno. Neznam koristiš li takvu mašinu uopće u praksi svakodnevno i kakve su tvoje navike. Alternative koje spominjes nisu primarno namjenjene HTPC-u i zapravo uopće nisu "alternativa" već high-end oprema za domotiku. Cijena daljinskog prelazi cijenu ovog kućišta pa je apsurdno pozivat se na takvo "rješenje". Kažem , i sa najobičnijim "pametnim" telefonom možeš navigirati bez potrebe za ekranom no ako koristiš takav setup brzo uvidiš njegove nedostatke.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 01:36   #18
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Realno, onaj tko ima HTPC neće dolaziti do njega i tapkati po njegovom elcedeju.

Isto kak ja na telki ne mijenjam programe na tipke na telki nego preko daljinskog.
A IMONa fala bogu ima po bagatelnim cijenama.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 08:00   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ne znam, o ukusima se ne raspravlja, no ovaj case je i za mene čisti kič ako govorimo o nečemu što bi trebalo u dnevni boravak. Da ne spominjem činjenicu da i ja imam alergiju na TT
Ukusi su ukusi i teško je danas govoriti o granicama i dobrom ukusu, tako da svaki komad hardvera može izazvati potpuno suprotne reakcije kod ljudi, a na kraju se svodi na ono - svaka roba ima svog kupca. Pa makar to bio TT
I ako stavimo ukus na stranu, cijena je definitivno no-no, bez obzira na sve.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 09:00   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Brzo i jednostavno pristupanje multimedijalnom sadržaju - vrlo kratko i jasno. Neznam koristiš li takvu mašinu uopće u praksi svakodnevno i kakve su tvoje navike. Alternative koje spominjes nisu primarno namjenjene HTPC-u i zapravo uopće nisu "alternativa" već high-end oprema za domotiku. Cijena daljinskog prelazi cijenu ovog kućišta pa je apsurdno pozivat se na takvo "rješenje". Kažem , i sa najobičnijim "pametnim" telefonom možeš navigirati bez potrebe za ekranom no ako koristiš takav setup brzo uvidiš njegove nedostatke.
pa kejs se spominje za nekih 500€, daljinac iz philipsove for-mce-vista-w7 serije zadnje sam vidio po nekih 1200kn... na njegovom ekranu imaš sve informacije, prvenstveno je orijentiran na muziku, playliste i takve stvari za koje nema potrebe palit telku ili sekundarni monitor.

osim što si za te novce kupio pro-pro daljinac kojeg stvarno nećeš nikada zamijeniti i još ti ostane 350€ za kejs.

znači touch fixni na kejsu, na regalu, polici whatever ili ekran na daljincu koji ide svuda s tobom i koristi rf komunikaciju.

kog ti farbaš?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 10:05   #21
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@syss

okey,ne mislim dalje tupit po svom jer vidim da je pišanje u vjetar, poanta je bila i ostala da se sa tvojom izjavom:

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
tač skrin će biti kul prvih mjesec dana, onda se nikom neće dati dizati do kejsa
kao korisnik HTPCa ne mogu složiti

btw. može link na daljinac.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 07.09.2011. u 10:10.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 10:36   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma kužim ja tebe, ako imaš realno potrebu za takvim nečime oke, ali i dalje stoji činjenica da je cifra brutala za onak so-so fičr... velim - ko voli

naravno pričam ti isto tako kao dugogodišnji vlasnik htpc-a kojeg smetaju oni mali ekrani kaj skakuću, a kamoli ovo đubre

http://www.cepro.com/slideshow/image/1223/
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 10:44   #23
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
sa tim daljinskim nemreš skoro ništa,.izgleda kao moji harmony, monokromatski sa 6 redova, jedino pronto familija može komotno obavljati ono o čemu ja govorim a mislim da i sam znaš o kakvim se ciframa radi. dok ja na ovom daljincu natipkam ili mi se izlista internet radio postaja odnosno dodem do zeljene mape na mreži prođe mi dan.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 10:50   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jep... javlja ti natrag statuse u mce, pogotovo prilagođeno za muziku pošto standardni ms-by-philips daljinac i klonovi nemaju dedicated music gumb.

izgled vara

kakav god ekran bio mislim da je ovo puno korisnije i iskoristivije nego (jedini) fičr ovog kejsa.

ma pronto je sad drugi svijet kako mogućnostima, tako i cijenom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 00:04   #25
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Nadam se da nije offtopic. Moram pitati. Vrijedi li ovo kuciste 500€? U biti vrijedi li ijedno HTPC kuciste toliko? Razlog zasto pitam je taj sto za 500€ kupis AV receiver sa kucistem koje je robusnije, kvalitetnije i ljepse od ovoga pa da i zanemarimo vrijednost elektronike koja je u njemu. Primjeri Denon AV-1912 (ili skuplji modeli sa apsolutno isim kucistem), ili Marantz SR4023.... Jednostavno mi ne ide u glavu kako jedno najobicnije kuciste cija je kvaliteta izrade i materijala daleko ispod ovih sto sam nabrojao, moze kostati jednako. I sta staviti u to kuciste? Natrpati unutra za HTPC nepotreban high end procesor, grafiku, 32GB RAM-a ili optimalne komponente koje zajedno kostaju ko trecina kucista?
Nije ovo gundjanje nego konkretno pitanje jer uskoro namjeravam nadograditi racunalo a od starih komponenti, koje su i vise nego dovoljne, sloziti HTPC. Da te komponente idem prodati ne znam bi li dobio 1k kn za njih a dolazim u situaciju da ili moram kupit neko jeftino plasticno gofno za 200kn (i to je previse s obzirom na kvalitet i izgled) ili za pristojno izgledajuce kuciste dati 3 puta vise love nego sto konfiguracija vrijedi. Dodje mi da kupim neko pokvareno pojacalo ili receiver i sam napravim ono sto mi treba.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 00:15   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a gle 800+ kn daš za kejs i miran si... konfu ćeš mijenjati, ali kejs rijetko.

500€ je sumanuta cifra, pogotovo za tt.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 00:56   #27
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
blah... opet identičan interijer kojeg furaju već godinama skupa sa onim zujalicama iza.

tač skrin će biti kul prvih mjesec dana, onda se nikom neće dati dizati do kejsa
X.

Imao sam DH101, žali bože novaca + ga kupio od onog Trubića. Prva stvar koju sam bio napravio je da sam skinio te neupotrebljive zujavce i iskidao malo lima da mogu stati 2x80mm a to konstrukcijski je izvedivo bez problema. Dakle TT nije nimalo briga, plus glupo rješenje kaveza za HDD-ove.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 01:01   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
eto... to sam i ja pričao u uvodnom postu

pogotovo ako netko vidi i konkurentska rješenja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 01:36   #29
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam DH101 koje dijeli dosta sa ovim i stvarno su mi smiješna ta vaša potreba za pljuvanjem po TT-u. Ako ti se ne sviđa izgled super. Nebuš kupio kučište. Ni meni se iskreno ne sviđa ovo. DH101 mi je još uvijek puno lijepši i kada sam ga kupovao gledao sam i druge proizvođače, ali 101 mi je imao najbolje od svih kaj sam htio + nije kičast bio. Novac mi nije igrao tako veliku ulogu jer je to komad koji ne planiram mjenjati narednih ohohohoho Da, ventovi su zujalice i maknuo sam ih odmah jer mi nisu niš koristili. (120mm je ostao za usis na 5V i hladi super diskove)

Druga stvar koja mi je komedija je kaj svi inače pljuju po build qualityu koji je odličan. Ali to se nemre utuviti u glavu. Kučište je mrcisko i fakat teško. Na kraju dobim potpunu suprotnos pa na ovom reviewu "masa" je pod negativno Da, možda na pogled ne izgleda robustno. Ja sam ovaj dodatni drek kaj pojačava konstrukciju skroz maknuo (zbog typhoona) i kučište je skroz solid i bez njega.

Što se tiče hlađenja. Ovo je kučište koje (uz pol minutno micanje HDD kaveza) može ugostiti full size ATX matičnu sa najdužim grafuljama dostupnim na tržištu (ili skoro sve uobičajene bez micanja cagea). Ja još držim TT Big Typhoona unutra. Znaći da hoću mgu složiti praktički nečujno računalo sa typhoonom na 5V, te neki aftermarket cooler na grafi sa recimo još nekim 120mm na 5V.

Kaj se tiče pljuvanja po LCD-u kako je nepotreban kič! Komedija. Ja već vidim druženje kod mene doma. Plazma ugašena, komp radi a LCD je čist dovoljan da vidim navigirati po XBMC-u (ili nečem drugom) sa daljincem te da pustim muziku da svira. (primjer).

--

Da li sam požalio kada sam pred preko 2 godine čopio 101. Ne. Kvaliteta izrade te kučište u koje mogu strpati bilo kakvu ploču koja bu došla u bližoj i daljoj budućnosti. Za moj gaming HTPC odlično, daljinac odličan te lovi odbijance samo tako. Mali ekranček kod mene dela savršeno uz XBMC.
  Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 01:48   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
đuka, znamo se... probaj druge kejsove
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na