Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2017., 22:45   #1471
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakva bozja ploca u serveru ?
Maticna. Znas, ono u sto ućeras procesor, a u AMD-ovom slucaju, bude nekompatibilno s vecinom sto uceras naknadno na tu istu plocu pored procesora. Pocevsi od RAM-a, pa do, Gospode oprosti mi profanost, PCI/E/X kartica i kojecega drugog.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:01   #1472
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Evo malo slika plavih panicara,vise se bave AMDom nego svojim procom.
Zlobnici bi rekli da nisu sigurni u sebe

"Glued together"
Imamo rijetku priliku gledat nesposobniji markentinski tim od AMDovog. Pogubise se u bespucima "desktop dies","glued together"
Moguce opravdanje je da im tim konzumira droge. Na predstavljanju su i djelovali nagongano.





Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:11   #1473
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ahahaha kakvi kraljevi, spominju gaming performanse i graf od wccf techa

bonus su x-ići umjesto kvaćca kod incosistent perf., poor track record i lack of ecosystem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:20   #1474
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ahahaha kakvi kraljevi, spominju gaming performanse i graf od wccf techa

bonus su x-ići umjesto kvaćca kod incosistent perf., poor track record i lack of ecosystem
A vidi ovo,uzeli su desktop proc od parsto dolara,downclockali ga i usporedili sa 2000 dolara server part.
Pa jbt,Todoric je k od ovce prema ovima.

Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:26   #1475
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čekaj to službeni slajdovi intela?

Plusići i x-sići? Naslov : xeon ecosystem vs naples pa onda citiranje ryzen gaming performansi

Zatim je i odlično ovo "holystic data center" vs repurposed desktop. Pretpostavljam da je njihov desktop onda i čru desktop, a njihovo pojačavanje L2 chache najviše koristi u serverskim radnjama, a L3 koji je korisniji za consumer radnje žrtvovali zbog toga (zato je i gaming patio napram broadwell-e desktopa). Činjenica je da je oboma bio server prvo na pameti, a sve ostalo je "repurposed"

A najjači mi je argument kontra amd-a taj da im je zen prva "nova jezgra" nakon 6 godina
Ta info je relevantna za što točno?

Kao i ovo hvaljenje sa povješću od 2012... Relevantno za? Novi xeoni možda idu u stare sockete?

EDIT

SMT graf

Hvala bogu pa ima neovisna recenzija od neki dan gdje uspoređuju smt (anadtech mislim)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:28   #1476
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Maticna. Znas, ono u sto ućeras procesor, a u AMD-ovom slucaju, bude nekompatibilno s vecinom sto uceras naknadno na tu istu plocu pored procesora. Pocevsi od RAM-a, pa do, Gospode oprosti mi profanost, PCI/E/X kartica i kojecega drugog.
Krivo se izrazih Pogledaj njegovo pitanje pa onda sto sam odg... Tko gleda cijenu maticne ploce u serverima ? I otkad je bitna cijena maticne u serveru? Koliko sam vidio epyc je enterprise cpu i neide na consumer ploce, zato su tu ryzen i threadripper.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 23:44   #1477
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kakva bozja ploca u serveru ?
Ovdje vidim samo flejmanje koju ne vodi nikamo. U serverskom svijetu je bitan support, a ne sirove preformanse benchmarka i majnanje bitcoina. To su samo priče djeci za laku noć.

Usporedbe 4000 vs 8000 dolara je krajnije apsolutno smiješna i van pameti.
Da digne BF1 server u kući i zaokupiti stalnu IP adresu pa poslije kukati da je mogao jeftino proći?

Hawher pardon aka AMD_Shill kao po običaju potpiruje vatru ili ti ga nadoljeva ulje u vatru i hvata što je najbitnije. Kad mu potkrijepiš tvrdnjama i njegov odgovor je : "nije bitno" Što sad? Skakati od sreće?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 00:48   #1478
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pitao se koliko je ploca? Oprosti sto nismo carobnjak merlin i znamo da si mislio : "kakav im je support"? Ja opet pitam kakve ima veze " koliko je ploca" ? I je , itekako je bitno to sto je nesto duplo jeftinije i to ne za 20 kn , nego za 20000.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 00:50   #1479
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
A kolika je ploča? Kao što znaš napisati nevažno i hvataš samo što je najbitnije.

Sent from my Nexus 6P
brzinski guglao, supremicro h11dsi 590usd, supermicro x11dai 570usd, obje 2s ploce

razlika u cijenu cpu je puno bitnija nego u cijeni ploce tak da se on bas i nije uhvatio nevažnoga
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 09:16   #1480
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Stavis Intelove slajdove koji gospodi ne pasu pa si odma flejmer.
AMD trenutno ima bolji proizvod i za desktop i za server dok se Intel gubi u nepametnom marketingu i naplacuju rage kao rasne konje.
Bolje da se uhvate posla pa se mogu vratit na vrh za 3-4 godine.


Ici usporedjivati desktop proc od 500 dolara ,pritom ga downclockati,sa 2000 dolara server part. :facepalm:
Optuzivati druge da ljepe jezgre i da koriste desktop dies.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 10:37   #1481
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
gle amd može prodavat te proceve za 20$ i ako uhvati, kako su već rekli momci, 15ak% više serverskog tržišta mogu napravit timbilding u gorskom kotaru sa lokalnim lakim djevojkama.

to što ti lijepiš neke c-ray benčeve ne znači da će netko doć i reč - u jebote što je ovaj amd dobar, ajmo mi scrapat svoju operativnu sistem salu od par mil. kuna i onda uložiti još par. mil. kn kako bi išli brže u c-rayu kojeg uopće ne koristimo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:33   #1482
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
imat 2 serv. konfiguracije i sad puknut hrpu razlicitih testova je dost nezahvalno za usporedbu, nije to tak jednostavno kao u gamingu, kad netko ide sastavit serv. zna u cemu ce ga koristi i prema tom tipu workloada ga konfigurirati, ali ajde vidi se neka generalna slika mogucnosti.

ovo sa gorskim kotarom i lakim djevojkama
ako se odnosilo na neki dumping cijena kod AMD odnosno mali profit s njihove strane, ne bih se bas slozio da ce oni zaraditi samo za kikiriki po prodanom cpu, bas ta fora sa skeljena 4 kompleksa daje amd prednost kod br.defekata naspram intela, puno je manji br.defekata pa waferu kad stancaju kompleks od 8 jezgri naspram intelovog djubreta od recimo 24+ jezgri
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:40   #1483
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
gle amd može prodavat te proceve za 20$ i ako uhvati, kako su već rekli momci, 15ak% više serverskog tržišta mogu napravit timbilding u gorskom kotaru sa lokalnim lakim djevojkama.

to što ti lijepiš neke c-ray benčeve ne znači da će netko doć i reč - u jebote što je ovaj amd dobar, ajmo mi scrapat svoju operativnu sistem salu od par mil. kuna i onda uložiti još par. mil. kn kako bi išli brže u c-rayu kojeg uopće ne koristimo.
Cuo si za Baidu? Jesi?

Eto te neznalice uzimaju AMDove servere.
To je samo sitno kinesko trziste. I jedni su od nekoliko velikih.
Al sta oni znaju.

I da,nije samo c ray u pitanju. Skupi se toga pa imas najbolji server chip za duplo manje para i koji uz to manje trosi.
Pola slajdova sa Intelove prezentacije govori o AMDu,znaci da nisu sigurni u sebe.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:49   #1484
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i ti stvarno misliš da će baidu sad zguglat par benčeva i baciti operativne amd servere i kupiti nove?

jel ti shvaćaš šta ja tebi pričam?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 11:49   #1485
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
i ti stvarno misliš da će baidu sad zguglat par benčeva i baciti oper