Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2010., 17:18   #1
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
Thomson TG782i - wireless problem

Ovako.Danas sam dobio novi router.Prije sam imao Zyxel z-600 series.U kući imam 2 osobna racunala + laptop.2 racunala su naravno spojena u router i uredno rade.A laptop je isto uredno radio na starom ruteru.E sad kad sam dobio ovaj novi ruter, net na laptopu uopce ne radi.Ona žaruljica na ruteru (wireless) svijetli u narančastoj boji,a sve ostale u zelenoj.Mene sad zanima da li negdje u postavkama mogu provjeriti ako je ukljucen wireless..ili ako je mozda "osigurana" veza pa nije moguce surfati preko wirelessa ..ili slicno ..

Ideje,savjeti ?


napomena:

Laptop pronalazi thomson mrežu,dakle router..i onda kliknem connect na tu mrezu --spaja se..sve uredno,ali na kraju piše ovo:

Type the network security key

E sad,sta s tim,da li tu trebam upisati nesto ili moram negdje nesto podesiti da mi ne izbacuje ovo ?

edit: našao sam ipak..

morao sam upisati SK od mog routera (thomson)


Zadnje izmijenjeno od: ludiboris. 19.10.2010. u 17:43.
ludiboris je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 17:46   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A zašto ne čitaš uputstva bilo u papirnatom obliku ili sa stranica operatera ?
Možeš koristit pred - definirano (vidi naljepnicu s donje strane routera) ili se najprije žicom spojit na router i kroz web konfig namjestit tip i šifru wireless zaštite. Kad to odradiš znat ćeš koju šifru treba unjeti kada zatraži.
On line wpa generator.
Svakako definiraj svoju šifru max dužine jer ove pred - definirane nisu 100% sigurne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na