Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.10.2010., 21:59   #1
Grdobina
Registered User
 
Grdobina's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Gigaset USB Adapter 108 problem

Znam da ima mali milijun ovakvih tema, al' svaki problem vezan uz ovo je na neki način "jedinstven".

Dakle,
imam taj vražiji Gigaset USB Adapter 108 i on je krasno radio i krasno se spajao sve ove godine na već postojeću mrežu, al sam pritom koristio Windows XP. I tako ja neki dan odlučio instalirati Windows Vistu (znam da vas puno misli da je to smeće, al želim mu dat priliku) i probao sam instalirati software koji sam dobio na CD-u od Gigaset USB adaptera 108 ali taj software(driver il što već) je očito bio prestar i niš nije radilo, pa ajde skinuo sam novu verziju 2.0.2.5. E sad ga je Vista konačno "registrirala" (i sad barem mi NE daje "znakić" - gigaset USB adapter 108 not pluged in), ali sad zato imam znak sa crvenim "iksićem" što bi značilo No connection to the network. Namjestio sam SSID, enkripciju, pre-shared key, namjestio sam sve postavke koje su mi namještene na XP (ovo pišem s XP). da i restartao sam komp, i palio i gasio i reinstalirao ali još nema rezultata, nego samo "no connection to the network". I da i router sam probao palit i gasit isto 0 bodova, jel bi mi mogla neka dobra duša pomoć. Zahvaljujem..

P.S. ispričavam se ako je malo nejasno napisano, žurio sam se
Grdobina je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 22:59   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dobro si napisao i poznat problem, i taj "novi" driver je star i vjerojatno s greškom.
Siemens USB Adapter 108 je baziran na Atheros AR5005UG (AR5523) chipsetu.
Opcije su:
- probaj preko mreže izaći na net i vidi jel winsi imaju update za njega
- manualno napravi Restore Point (da se možeš lakše vratit ako bude problema), dl. ovaj driver, raspakiraj ga i preko Device Managera napravi update.
Ako se bude bunio da nema odg. hw onda treba editirat inf file:
prije
Code:
[Atheros.NTX86]
; DisplayName               Section                 DeviceID
; -----------               -------                 --------
;; AR5523
%ATHR.DeviceDesc.5523%  = ATHR_DEV_5523.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0002
%ATHR.DeviceDesc.5523%  = ATHR_DEV_5523.ndi,    USB\VID_168C&PID_0002
%ATHR.DeviceDesc.UB51%  = ATHR_DEV_UB51.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0004
%ATHR.DeviceDesc.UB52%  = ATHR_DEV_UB52.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0006
%ATHR.DeviceDesc.AAAA%  = ATHR_DEV_AAAA.ndi,    USB\VID_0ACE&PID_AAAA
%ATHR.DeviceDesc.OEMU%  = ATHR_DEV_OEMU.ndi,    USB\VID_0D8E&PID_7802
poslje
Code:
[Atheros.NTX86]
; DisplayName               Section                 DeviceID
; -----------               -------                 --------
;; AR5523
%ATHR.DeviceDesc.5523%  = ATHR_DEV_5523.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0002
%ATHR.DeviceDesc.5523%  = ATHR_DEV_5523.ndi,    USB\VID_168C&PID_0002
%ATHR.DeviceDesc.5523%  = ATHR_DEV_5523.ndi,    USB\VID_129B&PID_160C
%ATHR.DeviceDesc.UB51%  = ATHR_DEV_UB51.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0004
%ATHR.DeviceDesc.UB52%  = ATHR_DEV_UB52.ndi,    USB\VID_0CF3&PID_0006
%ATHR.DeviceDesc.AAAA%  = ATHR_DEV_AAAA.ndi,    USB\VID_0ACE&PID_AAAA
%ATHR.DeviceDesc.OEMU%  = ATHR_DEV_OEMU.ndi,    USB\VID_0D8E&PID_7802
Sada bi morao proći update, bunit će se da driver nije potpisan (posljedica edita), zvizni Continue

EDIT: Evo još jedan prijedlog

EDIT2: Isti problem, radi se o istom wireless chipsetu, jednom treba za Vistu a drugom za W7.

Javi rezultat

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.10.2010. u 09:21.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2010., 01:39   #3
Grdobina
Registered User
 
Grdobina's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
isprobao sam ovaj prvi driver atherous sa editiranjem i bez editiranja
bez editiranja: usb adapter radi (blinka "wlan" može očitati prisutne mreže) al ga se opet nemre spojit

sa editiranjem: katastrofa, probo sam restartat komp nakon sto sam instaliro taj driver, nije mi više htio dić vistu u normalnom modu, pa sam pokrenuo vistu u safe modu i napravio roll back drivera

i sad ono najtužnije od svega je da sam na kojih pol sata čak i imao internet na visti. dakle slučajno sam u device manageru(prije nego sam pokušavao išta od navedenih prijedloga) samo klikno na update tog gigaset usb adapter i on ga je kao "updatao" (mada nije imao od kud jer net ne radi, a na kompu u tom trenutku nije postojalo ništa što bi to moglo updatat) i tako je za divno čudo internet i taj driver (stari, prvi) proradio. i tako ja surfam kojih predivnih pol sata kad opet sve crkne, ponovo sam napravio što i prvi put, ali bez rezultata, kako?? zašto?? je to samo crknulo iz čista mira nemam pojma.

što se tiče drugog prijedloga s ove stranice, nije mi jasno što bi točno trebao naći na ovoj stranici...
__________________
Tko u životu nikad nije bio lud, nije bio ni mudar...
Grdobina je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 08:49   #4
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Najlakša varijanta ti je kupiti neki novi adapter. Nažalost Siemens više nije što je bio prije 10-ak godina i support im je apsolutno koma za manje-više sve proizvode. Vrijeme koje ćeš potrošit da to (eventualno) proradi jednostavno nije vrijedno toga
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 10:03   #5
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Najlakša varijanta ti je kupiti neki novi adapter. Nažalost Siemens više nije što je bio prije 10-ak godina i support im je apsolutno koma za manje-više sve proizvode. Vrijeme koje ćeš potrošit da to (eventualno) proradi jednostavno nije vrijedno toga

Pa lakse je promjenit OS (windowse), sa recimo 7-icom, ali dobro sta je tu je.

@Grdobina

Pokusaj pobrisat (uninstall) sve drivere od tog gigaseta i instaliraj ponovo na način da prvo instaliras drivere dok USB Gigaset nije ustekan u komp pa kad instaliras onda ga ustekaj i pokusaj prebaciti na Wireless Zero Configuration nacin spajanja.

Driveri su ovdje:

http://gigaset.com/hq/en/product/GIG...?tab=downloads
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 10:37   #6
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Pa lakse je promjenit OS (windowse), sa recimo 7-icom, ali dobro sta je tu je.

@Grdobina

Pokusaj pobrisat (uninstall) sve drivere od tog gigaseta i instaliraj ponovo na način da prvo instaliras drivere dok USB Gigaset nije ustekan u komp pa kad instaliras onda ga ustekaj i pokusaj prebaciti na Wireless Zero Configuration nacin spajanja.

Driveri su ovdje:

http://gigaset.com/hq/en/product/GIG...?tab=downloads

kako najlakše, pa win7 koštaju preko 1000kn
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 10:47   #7
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
kako najlakše, pa win7 koštaju preko 1000kn
Pa ko kaže da ih on nema ili ih nemoze imati?

Ne bi trebalo ne raditi ako je covjek rekao da mu je vec profunkcioniralo na pol sata na Visti, izlgeda da je stvar do drivera ili postavki, jer citajuci po netu nema nekih znacajnih problema sa tim novim driverima.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 12:27   #8
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imam isti taj uredjaj.
Skinuo sam drivere sa sluzbene stranice i radi normalno i na Visti i na 7: http://gigaset.com/hr/hr/product/GIG...?tab=downloads

Ali i meni se dogodi ponekad da se veza jednostavno izgubi a Windowsi kazu da se uredajaj odspojio. Jedino rjesenje je izvaditi i ponovo vratiti uredjaj iz USB-a.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 02:55   #9
Grdobina
Registered User
 
Grdobina's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
evo ga javljam se s Viste konačno

evo kako:
vratio sam onaj početni najnoviji driver gigaset siemens 2.0.2.5
jedini zez je kaj s tim driverom dolazi i program s kojim bi trebao konfigurirati mrežu - Gigaset WLAN adapter monitor (i taj program je ono što me cijelo vrijeme zaj * * * o!!). naime taj driver radi savršeno,al taj program za konfiguriranje mreže mi ne dopušta da konfiguriram mrežu preko windowsa nego samo preko njega i još je napravljen tako da se diže svaki put kad upalim komp (i naravno ne postoji postavka u njemu koja bi isključila to dizanje), pa sam jednostavno zagasio taj program i onda se normalno spojio preko windowsa, e sad jedino me živcira što to moram radit svaki put kad upalim komp. Postoji li način da se taj program (AL NE I DRIVER!!) disabla, isljuči il već neš. probo sam ga deinstalirat al onda se deinstalira i driver
__________________
Tko u životu nikad nije bio lud, nije bio ni mudar...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.10.2010. u 08:20.
Grdobina je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 09:27   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Srećom to nije problem u ovom slućaju, imaš dva rješenja:
- Kroz Startup Manager ili sličan util nađeš i isključiš pokretanje programa
- deinstaliraš (opet ) cijeli komplet, ištekaš stick, reboot, sa WinRar - om otvoriš "usb_adapter_108_V2025_eng.exe" i raspakiraš samo "Driver\Driver For Vista" folder, dalje već znaš

Upravljanje wireless konekcijama bi trebao po automatizmu preuzeti WZC, a kao alternativu nađi Atheros Client Utility v7 ili 8 koji radi ok sa Vista/7.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2010., 12:22   #11
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor Grdobina Pregled postova
evo ga javljam se s Viste konačno

evo kako:
vratio sam onaj početni najnoviji driver gigaset siemens 2.0.2.5
jedini zez je kaj s tim driverom dolazi i program s kojim bi trebao konfigurirati mrežu - Gigaset WLAN adapter monitor (i taj program je ono što me cijelo vrijeme zaj * * * o!!). naime taj driver radi savršeno,al taj program za konfiguriranje mreže mi ne dopušta da konfiguriram mrežu preko windowsa nego samo preko njega i još je napravljen tako da se diže svaki put kad upalim komp (i naravno ne postoji postavka u njemu koja bi isključila to dizanje), pa sam jednostavno zagasio taj program i onda se normalno spojio preko windowsa, e sad jedino me živcira što to moram radit svaki put kad upalim komp. Postoji li način da se taj program (AL NE I DRIVER!!) disabla, isljuči il već neš. probo sam ga deinstalirat al onda se deinstalira i driver
Starter v5.6.2.9

Starter is yet another startup manager for Microsoft Windows

http://codestuff.obninsk.ru/Starter.zip

Nema instalacije, portabilan, XP,Vista, 7
Nakon pokretanja pronadjes u Startups proces koji ne zelis da se podize automatski sa windows-ima, iskljucis kvacicu i to je to.
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"

Zadnje izmijenjeno od: dani77. 22.10.2010. u 13:05.
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 20:00   #12
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Grdobina Pregled postova
e sad jedino me živcira što to moram radit svaki put kad upalim komp. Postoji li način da se taj program (AL NE I DRIVER!!) disabla, isljuči il već neš. probo sam ga deinstalirat al onda se deinstalira i driver
Uninstall taj program, nema veze ako ti odu i driveri.
Restartas komp i onda ce ti vjerojatno opet javiti da ti trebaju driveri.
Skines sa neta "usb_adapter_108_V2025_eng.exe" i on se sam otpakira u "C:\Siemens_WLAN108\"
Odes u Device Manager "Control Panel -> System and Security -> Device Manager", nadjes di ima usklicnik (pod Network Adapters), dvoklik na to, klik na tab Drivers zatim na Update Drivers, kad te pita di se nalaze driveri samo ga uputi ovdje: "C:\Siemens_WLAN108\usb_adapter_108\V2025\Driver\Driver For Vista" i instalirati ces samo drivere.

To bi bio, ajmo reci, tezi nacin. Ali bi ti kasnije bilo lakse.
Drugi je da jednostavno taj utility za spajanje ugasis u servisima.
U search upisi msconfig, otvoriti ce ti se novi prozor u tabu "Startup" nadjes taj utility, uklonis kvacicu, kliknes "OK" i nece se vise dizati kad upalis komp.
Mozes jos u istom prozoru kliknuti na "Services" te stavis kvacicu na "Hide all Microsoft Services" i tu isto uklonis ako ima nesto od tog Siemensa.


Citiraj:
Autor dani77 Pregled postova
Starter v5.6.2.9
Starter is yet another startup manager for Microsoft Windows
Nema instalacije, portabilan, XP,Vista, 7
Nakon pokretanja pronadjes u Startups proces koji ne zelis da se podize automatski sa windows-ima, iskljucis kvacicu i to je to.
Cemu koristiti dodatni program kada se sve moze uraditi iz Windowsa, bez potrebe za drugim programima?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 25.10.2010. u 20:06.
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na