Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2009., 11:37   #1591
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



"Nani" ima apsolutno pravo - nemojte uopce "razbijati glavu" sa rezolucijom jer to u vecini slucajeva nije toliko bitno - najvaznija je kvaliteta prikaza!

A sama slikovna kvaliteta prikaza ovisi puno vise o tome koliko je dobro racunalo u televizoru koje provodi "picture processing" i "scaling" nego koja je rezolucija matrice ekrana...

Uzgred prema ISF (a oni se svakako mogu smatrati autoritetom u ovom podrucju) najvaznije je:
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



Ma jasno... kada je to tako i kada je istina!

Uzgred I Vincen Teoh (HDTV TEST UK http://www.hdtvtest.co.uk/) je to isto napisao (malo drugacijim rijecima) na svojoj stranici (a i njega se svakako moze smatrati ekspertom)!

http://www.hdtvtest.co.uk/Article/El...re-Quality.php
Ma sve to stoji, al zaboravljas cinjenicu da je na stranim forumima HDready prilicno marginaliziran i sve se svodi na odabir zeljenog modela u fullHD izvedbi.
A posto smo mi "low budget country" mi se jos uvijek hebemo sa jeftinijim riješenjima.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 11:53   #1592
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma sve to stoji, al zaboravljas cinjenicu da je na stranim forumima HDready prilicno marginaliziran i sve se svodi na odabir zeljenog modela u fullHD izvedbi.
A posto smo mi "low budget country" mi se jos uvijek hebemo sa jeftinijim riješenjima.
Na AVSForumu (www.avsforum.com) i AVForumu
(www.avforums.com) ljudi cisto OK raspravljaju i nisam primjetio da postoje jako izrazene predrasude protiv "HD Ready" televizora u usporedbi sa "Full HD" modelima...

Ako je TV kvalitetan (dobar panel, dobar "Picture Processing" i "Picture Scaling") nije toliko bitno da li je 1024x768 / 1366x768 "HD Ready" ili pak 1920x1080 "Full HD"!


P.S.
I vani (recimo USA i zapadna Europa) ljudi kupuju "HD Ready" televizore... nisu svi "Full HD"...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2009., 12:13   #1593
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor HasoMujo Pregled postova
Bok svima,



Na AVSForumu (www.avsforum.com) i AVForumu
(www.avforums.com) ljudi cisto OK raspravljaju i nisam primjetio da postoje jako izrazene predrasude protiv "HD Ready" televizora u usporedbi sa "Full HD" modelima...

Ako je TV kvalitetan (dobar panel, dobar "Picture Processing" i "Picture Scaling") nije toliko bitno da li je 1024x768 / 1366x768 "HD Ready" ili pak 1920x1080 "Full HD"!


P.S.
I vani (recimo USA i zapadna Europa) ljudi kupuju "HD Ready" televizore... nisu svi "Full HD"...
Koliko sam primjetio, na velikoj vecini foruma, preporuceni modelu su vecinom FullHD, skoro pa bi se izrazio, u pravilu ... opet kazem to je ono sto sam primjetio. Nekazem da ljudi nekupuju i HDready, kupuju.
Po specijaliziranim forumima, sto ih pratim, kad gledam sta ljudi imaju, primjetio sam, FullHD velikom vecinom, kad netko naglasi, low budgete, student, i sl. znam da je HDready.
Samo kazem, okosnica im je FullHD, nekazem da se nekupuju i drugi...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 12:21   #1594
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Večeras sam kod prijatelja gledao vaterpolo na fullHD kuru od 23k kn. Slika je ne očajna vec KATASTROFALNA, negledljiva. A to mnogo ljudi ne zna sve dok novi tv ne donese doma.
To nije krivnja Pioneer Kuro plazme (i ja je imam doma)...

Naime HTV ima ocajan "mix" slike (zato, na primjer, rukomet i nogomet prijenosti puno bolje izgledaju na RTL-u - pogledajte samo neki RTL Premiership nogomet te neku utakmicu preko HTV-a)...

Osim toga OiV MPEG2 nije bog zna kakav pa onda los izvor (tj. HTV slika) plus ta kompresija ne daje dobar krajnji rezultat...

Uzgred, ako se prebaci na analogni signal vaterpolo odjednom postaje super gledljiv na plazmama - na LCD-ovima su tu (kao i kod plivanja) veci problemi!
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 12:34   #1595
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ma Pioneer ima najbolji deinterlacing i scaling tako da ako na pioneeru to ne izgleda kako treba na drugim televizorima moze jos samo gore izgledat.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2009., 22:40   #1596
salas
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 1
Molim pomoć i savjet ,da li pioneer pdp lx 5090 ima toliko bolju sliku od samsung plasme ps-50a656 da vrijedi 6000kn više ili da te pare potrošim na nešto drugo.Udaljenost gledanja mi je od 3,00 do 3,70 m da li je to dovoljno ,volio bih da vidim mišljenje od nania
salas je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 00:59   #1597
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor salas Pregled postova
Molim pomoć i savjet ,da li pioneer pdp lx 5090 ima toliko bolju sliku od samsung plasme ps-50a656 da vrijedi 6000kn više ili da te pare potrošim na nešto drugo.Udaljenost gledanja mi je od 3,00 do 3,70 m da li je to dovoljno ,volio bih da vidim mišljenje od nania
Iskreno to je odlicno pitanje al je dati odgovor malo teze.
Mad Duke ti je dao dobar odgovor a svodi se da ti i samo ti mozes odluciti da li lx vrijedi 6k kuna razlike.

Nekom je 100kn puno a neko ne zeli da cuje ni za jedan tv osim lx serije.

Ja ti mogu reci da bi meni vrijedio tih novaca da novi modeli izlaze svakih 5 godina ali ti das 20k kuna za telku a novi model izadje godinu dana nakon toga, nije fin osjecaj.

Sa druge strane mozes kupiti onkyo receiver i kakav 5.1 dobar surround za razliku novaca sto nije malo.

Samsung i Panasonic su ti bare bare, Kuro je vec sasvim druga filozofija i elita za sebe.
Imas ti korisnika koji su zagovornici prikaza bijele boje sto Kuro ne moze da isporuci kako treba, nit ne moze prici ni jednom LCD-u kad je prikaz neba u pitanju, zato ti kazem, najbolje je da odes u radnu pogledas modele i sam izvuces zakljucak iz svog pitanja.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 08:21   #1598
dove
Registered User
 
dove's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: na rubu
Postovi: 16
Pozdrav svima!
Prosao sam sa ovim topicom osnovnu a sada sam i u srednjoj skoli za lcd/plazma tv i hvala svima na djeljenju svoga znanja.
Imam jedno pitanje oko kojeg mi mogu pomoci samo vasa iskustva jer su svi shoping centri kao katakombe bez prozora; Koliko je zbilja jaka refleksija svjetla od stakla na plazmi? Negledljivo jaka? I koliko je refleksija jaca nego na LCD? Dnevni boravak mi je obasjan svjetlom sa svih strana koje je na prozorima moguce smanjiti/eliminirati roletama ali ne i na balkonskim vratima.
dove je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 10:19   #1599
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
hvala bogu da phillips (LCD) ima anti-reflection coated screen
tak da te slabo boli izvjesni organ dal češ gledat u mraku il po največem suncu
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 12:16   #1600
HasoMujo
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 20
Bok svima,

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Kuro je vec sasvim druga filozofija i elita za sebe.
Imas ti korisnika koji su zagovornici prikaza bijele boje sto Kuro ne moze da isporuci kako treba, nit ne moze prici ni jednom LCD-u kad je prikaz neba u pitanju.
Mozes, molim te, ovo malo vise elaborirati?

Naime ne sjecam se da sam ista takvoga citao u review-ima a niti primjetio na mojoj, ipak relativno kalibriranoj, 42" Pioneer plazmi 428XD...
HasoMujo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2009., 14:14   #1601
[DD]
Registered User
Moj komp
 
[DD]'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zabok
Postovi: 2
Q: Pioneer LCD ???

Bok!

zanimaju me mišljenja o Pioneer KRL-37V i općenito o Pioneer LCD-ima.
[DD] je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 14:15   #1602
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa osvijetljenje na plasmama je dosta dosta manje nego na LCD-ovima, to je i jedan od razloga dobrog prikaza crne boje na plasmama.

Naime plasme imaju oko 30 do 40fl-a osvijetljenje dok LCD-ovi preko 100.
Zbog te cinjenice oblaci, nebo, snijeg, vodene povrsine plavkaste boje, ljepse zivlje izgledaju na LCD-ovima.
Jedan od glavnih razloga strmoglavog uspona LCD-ova je upravo ta cinjenica gdje na policama i show rumovima LCD-ovi izgledaju zivlje
zbog osvijetljenja i odlicne reprodukcije ljudske koze.
Kuro pogotovo G9 panel je postavio jednu polcu koja radi svojevrsni diming gdje je zrtvovao nivo bijele boje da bi skoro dotakao savrsenstvo crne.
Kazem ovo su sve stvari koji ne obicni nego malo napredniji useri ne primjete i nisu vrijedne razbijanja glave sta i kako.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2009., 16:03   #1603
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Moram priznati da sam to primjetio. Bijela mi je na komp monitoru izrazito jaka, kao i na LCD TV-u, pa mi je kalibracija bila obavezna. Mozda nekome nebi bila, ali meni je. Takodjer filmove gledam obavezno u theatre modu koji prilicno neutralizira bijelu i smanji kontrast opcenito. Te mi je slika tada puno ugodnija i poprimi njezne konture pogotovi kada je rijec o HD materijalu, sto opet kod tv siignala i nije tako primjetno.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote