Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2021., 22:51   #3331
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Inače, postoji alu profil za zidne obloge, vidi se samo 2-3 mm aluminija na spoju radne ploče i zidne obloge. To mi puno elegantnije izgleda.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2021., 23:29   #3332
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
To kako ko voli. Moze bez iceg. Obje su povrsine ravne, za sigurnost malo prozirnog silikona koji se uopce nevidi.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 00:15   #3333
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Top izgleda, osim sta se slazem s adaksom da je ovo dvoje previse zbijeno u kutu. Dvoje ljudi ce se tu guzvat, a fali i radne plohe za odlozit stvari direkt sa ploce. Vrijeme ce pokazat, mozda ce vama odgovarat, a i ljudi se naviknu s vrimenom na sve.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 11:42   #3334
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860


Cisto neka moja zapazanja, Ono sto se inace moze staviti u donji dio zidne obloge se proslica utor i ubaci guma, koja kasnije nedozvoljava da voda ide dalje, posto je kantirano nebu mu trebalo biti nista ili staviti silikon.

Nadam se samo da su ti kod sudopera ubacili sarke od 170° da ti se skroz otvori prema desnoj strani da imas vise mjesta.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 12:12   #3335
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Htio bih ugraditi led rasvjetu na jedan zid u novom stanu, bila bi u onom profilu za led trake ali imam par pitanja oko struje.
Htio bih ovako slicno da izgleda



Stavio bih ovakvu "obicnu" traku


Htio bih to spojiti da se pali na prekidac normalni, kao normalna rasvjeta, znaci onda bih trebao ovakvo napajanje koliko sam skuzio


E sad, kako dalje, to napajanje mora biti negdje na otvorenom ili?
Ono sto bih ja htio bi da se rasvjeta pali na prekidac, da pamti zadnje "stanje" i da se ne vidi ispravljac ni nista, stan se renovira pa se sve moze staviti kako hocu, duzina trake bi bila oko 5m, malo manje.
Unaprijed hvala na odgovorima.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 14:02   #3336
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Htio bih ugraditi led rasvjetu na jedan zid u novom stanu, bila bi u onom profilu za led trake ali imam par pitanja oko struje.
Htio bih ovako slicno da izgleda



Stavio bih ovakvu "obicnu" traku


Htio bih to spojiti da se pali na prekidac normalni, kao normalna rasvjeta, znaci onda bih trebao ovakvo napajanje koliko sam skuzio


E sad, kako dalje, to napajanje mora biti negdje na otvorenom ili?
Ono sto bih ja htio bi da se rasvjeta pali na prekidac, da pamti zadnje "stanje" i da se ne vidi ispravljac ni nista, stan se renovira pa se sve moze staviti kako hocu, duzina trake bi bila oko 5m, malo manje.
Unaprijed hvala na odgovorima.
Kod starog sam sad nedavno spajao slicnu stvar ali traka svijetli s gornje strane prema plafonu. Moj savijet je da i ti tako napravis po meni je bolje, ovako ti svijetli direkt po ocima. Sto se tice alu kanalice njih nemoras stavljati, ljudi se kunu da trebaju zbog hladenja ali po meni to nema smisla. Jedina prednost je lakse spajanje ili zbog montiranje difuzora ostalo ne.

5m stavis od 7.2W trebas trafo od cca 60W 24V. Ono sto jos trebas je kontrola (pogledaj link dolje) on ti pamti zadnje stanje i mozes preko daljinca kontrolirati. Opcija broj 2 bi ti bila shelly rgbw ali kontroliras ga preko mobitela s tim da bi bilo dobro da imas direkt fazu dovucenu na trafo i onda s njega skines struju u shelly, a sam prekidac na zidu shelly-u daje info samo "pali /gasi = propusti struju kroz mene". U Osijeku mozes kupiti ledice kvalitetnije preko led-rasvjeta.hr, a sve stvari oni dilaju preko firme JET.

Grubi popis:
https://jet.hr/elektrokomponente/277...dc-25a-ip67-ge
https://led-rasvjeta.hr/proizvod/led...led-5050-ip55/
https://led-rasvjeta.hr/proizvod/elk...cni-set-ltech/

Ako ti bude odgovaralo meni je ostao jedan paket od 5m neotvoren, pa se slobodno javi na pm.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 15:47   #3337
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Grijanje se spriječi boljim izborom napajanja, znači treba uzeti napajanje od 60 W ili više kako je već napisano koje će onda raditi na 50% snage, uzeti dimmabilne LED-ice i onda izlaz za njih spustiti za cca 10%. Bit će manje grijanje i trajnost će im se produljiti. Pripaziti da industrijsko napajanje nema ventilator, obično ih stavljaju na verzije od 200 W i više, ali nikad ne znaš s Kinezima...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 21:13   #3338
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Također možeš ciljati na sustav 24V, 2x manja struja, 4x manja disipacija i utoliko manje topline.

Ja nisam baš lud za tom trakom, ali ovo što sam si složio s tim kanalicama i cobovima na trakastom aluminijskom substratu se za sada pokazalo kao super riješenje. Radi negdje na 40C, cca 20W. Radno vrijeme bude bar 12h na dan, i radi to već kakvih 5 godina.

Najbitniji je po meni solidan driver. Imao sam tu dosta problema, ovi neki izvori su bili baš smetje, dok je ovaj od 24V (mislim 120W, ciljao sam da imam lazno za dodati naknadno ali mi baš i nije trebalo) za sada solidan. Ja sam ga ugradio u jednu kutiju koju sam montirao ispod samog kuhinjskog elementa, blizu zidu pa mi ne smeta. Razmišljao sam da to roknem na sam element odozgo, ali nisam zbog prašine i vlage. Iako bi to bilo baš jednostavno riješenje.

Također podržavam i ideju da se može osvijetliti odozdo prema gore, tako da se zid obasja, to po meni baš dobro izgleda. Iako to će ovisiti o milion stvari.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 21:53   #3339
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ima li netko crni granit/silgranit sudoper ?

*ebo me dan kad sam kupio takav sudoper. Pa to sranje nikako očistit.
Probao sve voodoo metode, čak kupio njihovu službenu kemiju za čišćenje kamenca...ma vraga. Umjesto crn, sad je bijel.

Sad gledam po youtubu, kažu očistit octom i soda bikarbonom, pa poslije namazat jestivim mineralnim uljem. Di uopće kupiti jestivo mineralno ulje? Jedino znam di kupiti mineralno ulje za auto...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 21:59   #3340
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Limunska kiselina jako dobro topi kamenac. Probaj s njom.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 22:55   #3341
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Neznam, moj je dobar a cistim ga samo vodom. Tamo gdje ostane spuzva i oko spine gdje stoji voda bude malo bijel, ali se skine obicnom spuzvom za sude. Po nicku u splitu nema nesto puno kamenca u vodi.
Ocat ti dize kamenac, namocis i ostavis koji sat da ragira. Tako cistim bestiji zdjelu od vode.
Koja je marka sudopera? Mozda je neki osjetljivi?
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 23:10   #3342
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Po nicku u splitu nema nesto puno kamenca u vodi.
Ocat ti dize kamenac, namocis i ostavis koji sat da ragira. Tako cistim bestiji zdjelu od vode.
Koja je marka sudopera? Mozda je neki osjetljivi?
Nema nešto puno kamenca, osim šta više nije crn nego bijel
Probao ocat i sva sredstva, kao šta rekoh - rezultat 0. Kao da nisam ništa ni probao, ali doslovno kamenca ništa manje.
Čak preko noći ostavio to neko njihovo sredstvo koje služi baš za skidanje kamenca...ništa.

Blanco je.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 23:31   #3343
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
To ti je do marke/kvalitete sudopera. Ja sam iz ST, imam crni siligranitni već 2 godine, i crn je i dalje. A nije da ga nest peremo/ribamo/pazimo. Nikad nismo bas isli rijesavat kamenac octom/sredstvima protiv kamenca.

I to uzea neki jeftiniji, slovenska neka marka Alveus
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2021., 23:55   #3344
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
To ti je do marke/kvalitete sudopera. Ja sam iz ST, imam crni siligranitni već 2 godine, i crn je i dalje. A nije da ga nest peremo/ribamo/pazimo. Nikad nismo bas isli rijesavat kamenac octom/sredstvima protiv kamenca.

I to uzea neki jeftiniji, slovenska neka marka Alveus
Mora bit da su onda Blanco silgranit sudoperi od 1500kn smeće
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2021., 00:03   #3345
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Viruj mi Split je dobar sto se kamenca u vodi tice. Dok god ne moras bojler otvarat svake 2-3 godine je super.
Izgleda da je tu neki drugi problem. Ja imam iz peveca xgranit, mislim da je bio 1100kn.
tpm4 je offline   Reply With Quote