Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2011., 11:14   #5431
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilo je prije koju možda godinu u hifi časopisu test 3 x stereo risivera, đamaha, marantz i denon... na kraju je marantz izašao kao najviše stereo friendly uređaj, đamaha je bila snagator, a denon nekaj između.

to ovak iz sjećanja pričam, nisam doma pa nemam uvid.

neki spoj fičra i kvalitete isto tako možeš naći i kod h/k-a.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 11:51   #5432
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
cca 3500 kuna
Za oboje?

Imaš ovaj zanimljivi bukšelf u oglasniku.




A do nedavno je u oglasniku bila i Cresta 2 , za SAMO 50kn manje nego prije cca 11godina u trgovini. Više ih nema . Možda čovjek prodao. LOL


Zajebanciju nastranu , probaj poslušati kobmo s Rega Brio 3 / evo oglas.

Nedavno je u oglasniku za malo više novaca (za 2500kn) bio ovaj amp ali ne mogu naći oglas

Ako želiš bolje zvučnike imaš CM1 za 3kkn pa za početak koristi resiver....


Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Preporučio bih ti Audiolab 8000A, al je prodan, koliko vidim. S njim si mogao puno puno dobiti za male novce.
Tebe bi Audiolab ili Božo trebao plačat

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bilo je prije koju možda godinu u hifi časopisu test 3 x stereo risivera, đamaha, marantz i denon...... na kraju je marantz izašao kao najviše stereo friendly uređaj, đamaha je bila snagator, a denon nekaj između.

to ovak iz sjećanja pričam, nisam doma pa nemam uvid.
Ja sam doma pa ... sječaš se godine?



btw, uhvatio se malo listat isti broj odgore i naletim na .....zvučni test pržilica


__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 25.08.2011. u 12:03. Razlog: krasopis :)
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 25.08.2011., 11:59   #5433
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne sjećam se nažalost, onako ovlaš mi ostalo na pameti... sjećam se ovog testa, to su bila doba uklanjanja yamahe f1 iz prodaje ako se dobro sjećam.

primare je bio na audiofilu ako se dobro sjećam, ali očito ode.

ali evo ako prostor nije problem super bi ti bilo uzet brio ili tak neki amp, a tunere nađeš doslovno high-end sony i ekipu za 1k kn po oglasnicima jerbo nitko to više ne sluša ozbiljno u mp3 doba.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 15:02   #5434
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Neznam, gledal sam i tu opciju, skuplji zvucnik a Maranrza ostavim za pocetak. Svidja mi se mali Dynaudio dm 2/6 al je cca 4500 kuna, jedino da dobijem dobar popust na kes
Koja je razlika ako netko zna izmedju Cambridge audio pojacala 350 i 340se? 340se je cca 2100 kuna a 350 2900 kuna, koji je bolji?
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 16:08   #5435
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
taj mali dynaudio je strašna naprava, ali imam filing da treba jako dobar smještaj (čitaj: zraka iza) i prilično sposoban amp... ali da svira - svira.

slušao sam na njemu malo tvrđu muziku, koja znam da ti pogoduje, i to stvarno svira za 5.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 16:16   #5436
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Razmišljam o Scythe kombinaciji (ovaj kama bay 2X10W i Kro Craft rev. B zvučnici) u Linksa. Služili bi kao primarni PC zvučnici (hi-fi je odvojen). Da li to ima netko, da li vrijedi 700kn? Reviewovi su overwhelming pozitivni.

OT, može procjena ovih zvučnika? Koštali 3k kn prije 7 godina, stanje perfektno, godinu dana nisu bili uključeni.
http://www.goodsound.com/equipment/jmlab_chorus_707.htm


I samo da pitam za mišljenje: Može li taj Scythe pogoniti ove zvučnike? Masivni jesu, ali dosta osjetljivi (92db, čini mi se).

Zadnje izmijenjeno od: Jackson. 25.08.2011. u 16:24. Razlog: Dodao link za zvučnike...
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 16:23   #5437
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
šta god ima 92db (recimo da je točno) nema greške sa pokretanjem iz bilo kakvog ampa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2011., 16:26   #5438
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
To bi bilo eventualno interim rješenje, dok ne nađem nekoga da mi u Šibeniku reparira ovog Denona (http://audio-database.com/DENON-COLU...pma-770-e.html) ili ne nabavim novo, sad kad mi je već umakao taj Audiolab...
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 14:22   #5439
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Da malo podignemo temu.

Pošto sam imao većinu dijelova, odlučio sam napravio cijevni buffer. Gospodin Dražen (HAD Audiolab, harkonen) pomogao mi je oko sheme, nabrijana verzija 6N6P cijevnog buffera.

Kutiju i cijeli sklop sam odradio sam. Još radim drvene bočnice te gornji poklopac uređaja.

Eto, pošto nisam financijski bio u mogućnosti napraviti kutije za zvučnike, ovo spada službeno kao moj prvi DIY. Sve el. komponente su dobro zaštićene od kratkih spojeva, u buffer dijelu uređaja svaka nožica otpora je stavljena u termobužir itd.

Do slušanja

Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 14:36   #5440
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Imaš puno neizoliranih nožica, onaj metalfilm kod malog transformatora i dioda mi baš i ne izgleda kao dobro zaštićen od kratkog spoja. Samo nemoj čačkati po bufferu dok radi
Je li sve proradilo iz prve, nema bruma?

P.S. trafo za napajanje lampe si dao namotati, negdje si ga kupio gotovog ili si iščupao od nekud? Pitam jer mi se čini da onaj mali trafo služi za grijanje cijevi a obično transformatori "za lampe" imaju sekundar(e) baš za grijanje cijevi.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2011., 14:45   #5441
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Imaš puno neizoliranih nožica, onaj metalfilm kod malog transformatora i dioda mi baš i ne izgleda kao dobro zaštićen od kratkog spoja. Samo nemoj čačkati po bufferu dok radi
Je li sve proradilo iz prve, nema bruma?

P.S. trafo za napajanje lampe si dao namotati, negdje si ga kupio gotovog ili si iščupao od nekud? Pitam jer mi se čini da onaj mali trafo služi za grijanje cijevi a obično transformatori "za lampe" imaju sekundar(e) baš za grijanje cijevi.
Te neizolirane nožice su u ispravljaču i sve je savršeno dobro i funkcionalno. Napravio sam 500 provjera prije paljenja. Ako bolje vidiš, ulazno-izlazni dio iliti buffer sekcija je skroz izolirana pošto je tamo puno veća mogućnost zbog kratkog spoja nego u ispravljaču. Nožice sam ostavio duže i zbog disipacije topline, pošto je tu malo veći napon, pa se to podosta grije.

Krivo vidiš. Ovaj mali "trafo" je prigušnica. Trafo i prigušnicu sam dao namotati točno po specifikacijama, a mijenjao sam to za toroid koji mi je doma stajao.

Sekcija za grijanje cijevi je desno iza.

Sve proradilo iz prve, nema bruma i nema šuma. Brum i šum su odklonjeni specifičnim uzemljenjem uređaja na šasiju. Prvo sve točke koje se uzemljuju spoje se u jednu centralnu točku izoliranu od šasije i ta točka se spaja preko 10ohm otpora direktno na šasiju.

Malac radi odlično. Pokušao sam kutiju konstruirati čim sličnije Supersonic DACu, tako da to bude donekle izgledalo.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 14:49   #5442
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Iz "velikog trafa" vidim samo dvije žice pa sam pomislio da je to sekundar, a kad ono primar
Vidim i sam da je uzemljenje izvedeno u zvijezdu, to je pohvalno.
Okačiš kakvu shemu za dobrobit DIY-era?
Ugodno slušanje
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 15:21   #5443
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Trafo ima 2 sekundara, oni su dolje ispod vitroplasta vučeni, tj. sa strane. Tamno i svjetlo plave žice. Trafo mora biti 35VA (može i više), primar 230V a sekundari 200V/100mA i 7V/2A.

Prigušnica je 5H, 50mA i moja ima otpor 210ohm. Zašto je bitan otpor? Upravo zato jer tamo gdi ide prigušnica, docrtao sam na shemu da morate staviti otpor čiju vrijednost dobijete tako da oduzmete otpor prigušnice od 470ohm.

Mislim da je ostalo sve jasno. Kod grijača graetz ili diode minimalno 3A. Ja sam koristio UF5408 za ispravljač i grijanje.

Ako bude koga zanimala koja sitnica, slobodno nek se javi.

Kad bude slobodnog vremena, možda i ispravljač osiguram termobužirom, reda radi.

Shema:

Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 17:17   #5444
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Može koja slika stražnjeg dijela uređaja?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2011., 17:28   #5445
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Eto. Tu još nije bilo ništa složeno u kutiju, al sve se vidi što se treba vidjeti.

Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 20:48   #5446
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Kako je dobar ovaj Audioperformance Supersonic... I to ne u odnosu na zvučnu karticu, u odnosu na DAC u Yamaha receiveru!
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 22:48   #5447
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Kako je dobar ovaj Audioperformance Supersonic... I to ne u odnosu na zvučnu karticu, u odnosu na DAC u Yamaha receiveru!
Rekao sam, ne samo tebi, da je to odličan upgrade za jako malo love.

Vidiš sličnost buffera u odnosu na Supersonic? Mislim na kučište.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 23:23   #5448
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Učinilo mi se da to je supersonic dok nisan pročita tekst! Nice work
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 23:52   #5449
Trozic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Bosna
Postovi: 154
Jel znate nešto možda o pojačalu Nordmende HiFi Amplifier PA 1100 koliko vrijedi otprilike,jedno sam nabavio,po izgledu bi se reklo
da je novo kako izgleda,isto je tako unutra kad se otvori i radi savršeno,na netu sam našao da je negdje početkom osamdesetih proizvedeno .
Trozic je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 01:55   #5450
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dac u entry yamahi otpraši moj već poluraspadajući philips cd sa tda1549, tj. bolje zvuči on na analognim izlazima nego kao transport na yamahu... di neće ovo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 12:42   #5451
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Ekipa, imam 2 pitanja.

1. Subwoofer mi se pregrijava na ovim temperaturama, zadnja ploča se baš užari nakon malo manje od pola sata. Nije ni zimi neka sreća. Postoji li i ima li smisla neko pasivno rješenje ili mi ne gine spojiti neki veći, tiši vent na adapter pa da hladi tu zadnju ploču?
Riječ je o Tannoy Msub 10.

2. Imam interkonekt Profigold mislim 3000, i konektor je nevjerojatno čvrst. Zadnji put sam praktički iščupao konektor iz dvd playera kad sam ga odspajao! Malo sam i oštetio termobužir na jednome. Ima li neka metoda da se to odspajanje normalno izvede ili da malo izbrusim konektore na kabelu? Barem djelić mm da nemam ovakve probleme više.

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 12:54   #5452
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
1. ako me sjećanje služi radi se o 25cm kompresiji sa parsto zdravih w i prilično ok komadu suba, šteta bi se bilo toga rješavati zbog grijanja... sad glavno pitanje glasi da li je tako oduvijek ili odnedavno, ako je oduvijek i brine te, zabij neki 12v 20cm iz računalnog svijeta preko cijelog panela i bogteveseli, samo nemoj s led-icama

2. imao sam i ja u jednom periodu slični, ako ne isti ic (profigold oxypure serija, nekih 400ak kn) i sjećam se da su držali ko vragovi, srećom nisam ga često iskapčao.

možeš uzet nove konektore i pol metra termobužira jer brušenjem ćeš samo skinut pozlatu i izložit konektor oksidaciji, pa onda ako još počne (a bude) lagano brusiti rca na uređaju... uglavnom nisi niš napravio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 13:24   #5453
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Pregrijavanje je oduvijek problem... Prije 5 godina je bio i na servisu zbog toga. Majstor mi je rekao da sub i nije neka sreća, nazivno je 75w, ali da se radi o 2X20w pojačalima u bridge modu koji su preslabi za toliki driver i zato se pregrijava. Inače mi se zvuk jako svidja, bez njega moji prednji Tannoy mercury mx2 u kućnom kinu ne zvuče jednako dobro...

Nije ni vent kraj svijeta, ionako sub trebam kad glasnije slušam, onda nema šanse da ga čujem.

http://www.google.com/m/search?site=...%2010&sa=N#i=1



Jest, mislim da je oxypure serija. Čvrsto ko kamen... Mislija san izbrusit samo unutarnji dio ovog metalnog pokrova konektora koji je odšarafljen na slici, tu nema pozlate, vjerujem?

Još jedno pitanje: Pokušavam biampat prednje zvučnike (mx2) preko A/B izlaza za prednje zvučnike da yamaha receivera, ali ne znam koji konektori su lfe, a koji hfe. Manual ne mogu naći na netu. Ima li utmost ikakvu ideju koji bi mogao biti koji?



Uploaded with ImageShack.us
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 13:35   #5454
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hm... onda me sjećanje izdalo

mislio sam da je on prek 100w, ali davno je to bilo yebatga... anywayz, vidim da to nema pasivnog ježa tak da ne znam koliko će efektivno hladiti vent, ali možeš probati jer neće puno koštati takav tweak.

aha ti bi samo ovaj vanjski izraubao iznutra, a ako dobro vidim on stišće sam rca konektor dok se šarafi na njega... pa to bi i mogao, ali mic po mic da ne odeš predaleko jer onda nema natrag

zaboravi biamp, a/b izlaz je jedna te ista stvar na risiveru.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 13:59   #5455
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Znam da to nisu dva pojačala (naravno da nisu 4X100w), ali čini mi se da bolje zvuči ovako posloženo na A+B izlaze nego samo na A sa bridgevima na zvučnicima, nekako prozračnije. Biwiring, ne biamp. I mislim da je dobro složeno, na A se čuju samo visoki, na B ostalo.

Toliko od mene zasad, puno hvala
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 14:07   #5456
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
možda je to neka autosugestija, sumnjam da ima nekih pomaka, ali ako ih ti čuješ go for it

zna se tko je izmislio biamp, pa iskoristi to i igraj se malo sa raznim kabelima za lf/hf.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 14:50   #5457
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Neznam, gledal sam i tu opciju, skuplji zvucnik a Maranrza ostavim za pocetak. Svidja mi se mali Dynaudio dm 2/6 al je cca 4500 kuna, jedino da dobijem dobar popust na kes
Što nisi rekao da želiš kupiti zvučnike u trgovini ?

Preporučio bih ti da razmisliš o / zvrcneš ovde i pitaš koliko je popust za Janu Walk 2 ali ako ti se sviđa Dynaudio poprilično sam siguran da Jane neče...
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Koja je razlika ako netko zna izmedju Cambridge audio pojacala 350 i 340se? 340se je cca 2100 kuna a 350 2900 kuna, koji je bolji?
Razlika je 800kn.


Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Razmišljam o Scythe kombinaciji (ovaj kama bay 2X10W i Kro Craft rev. B zvučnici) u Linksa. Služili bi kao primarni PC zvučnici (hi-fi je odvojen). Da li to ima netko, da li vrijedi 700kn? Reviewovi su overwhelming pozitivni.

OT, može procjena ovih zvučnika? Koštali 3k kn prije 7 godina, stanje perfektno, godinu dana nisu bili uključeni.
http://www.goodsound.com/equipment/jmlab_chorus_707.htm


I samo da pitam za mišljenje: Može li taj Scythe pogoniti ove zvučnike? Masivni jesu, ali dosta osjetljivi (92db, čini mi se).
Ne misliš valjda iste koristiti kao komp. zvučnike?

Pitam zbog toga jer ne reagira svaki zvučnik isto na isti smještaj za što je zaslužna konstrukcija istih...zvučnici za stalak , policu , za ugradnju u zid , za nearfield ...sve je to drugačije 'tjunirano' i spomenuti zvučnici na stolu ti neče iči. ... Naravno uvjek postoje neki kompromisi i nekad mali zvučnik najbolje radi do zida makar mu je BR iza ali u principu za nearfield je najbolji neki fullrange....

A kad sam več kod fullrange spikera i stola...
Tom ampu bi ovi spikeri vjerovatno sjeli ko budali šamar






Ako bi se netko upustio u taj DIY, ovdje ima detalje.
Ne traže puno novčanih ulaganja a ni rada.
Čak bi ih i srale mogao sklopiti "za po stolu"
Jedan tip bez ikakvih drvodjelskih vještina je kutije napravio od kartona i poslje malo papir-maše i vozi...

klik1 , klik2



Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
To bi bilo eventualno interim rješenje, dok ne nađem nekoga da mi u Šibeniku reparira ovog Denona (http://audio-database.com/DENON-COLU...pma-770-e.html) ili ne nabavim novo, sad kad mi je već umakao taj Audiolab...
Pobjegao ti Audiolab?
...ajme meni nije mi dobro

Citiraj:
Autor Flikoman Pregled postova
Gospodin Dražen (HAD Audiolab, harkonen) pomogao mi je oko sheme, nabrijana verzija 6N6P cijevnog buffera.

Sad si me podsjetio na onaj sraletov projekt / kad je skupljao linkove HR proizvoda za uvodni post. Nakon što sam pogledao isti dodao bih par linkova jer mi izgleda siromašno.

HAD

Audiotantra

Audio Lab Baričić

VDN OTL

AE

Dr.Z.Lab

Nema nikakve komercijalne produkcije ali koliko se sječam čovjek je uz Čurkoviča , pokojnog Stanišića i još neke zaslužan za onaj HR Haj End flostander proizvod - Beta Systems. Mislim da je model bio C2 ili samo 2 . Isti nisu prošli baš najbolje na Audiofilu
Poslje je usljedio C1 bukšelf ali mi nije poznato što je s tim bilo.

Btw, prije jedno 3 mjeseca Vuki je bio na TVu u onoj emisiji "Zašto volim Jazz" . Bio je i Gaži. Jel itko gledao?

Contrast Audio
(ne znam za web stranicu)

PBS
tko zna zna


Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Kako je dobar ovaj Audioperformance Supersonic... I to ne u odnosu na zvučnu karticu, u odnosu na DAC u Yamaha receiveru!
I evo još jedno otkriče tople vode ( slično onom stereo vs. saraund )

Ne mislim na "svi to odavno znamo" več...

Kad se usporedi potreban novac za jedno i drugo , te što se dobije kod jednog i drugog za taj novac...zar je potrebno nešto više od zdravog razuma za nekakav zaključak


Citiraj:
Autor Trozic Pregled postova
Jel znate nešto možda o pojačalu Nordmende HiFi Amplifier PA 1100 koliko vrijedi otprilike,jedno sam nabavio,po izgledu bi se reklo
da je novo kako izgleda,isto je tako unutra kad se otvori i radi savršeno,na netu sam našao da je negdje početkom osamdesetih proizvedeno .
Mišljenja o uređajima ( vrijednostima istih ) se pitaju prije kupovine jer u suprotnom to ispada kao da tražiš potvrdu dobrog ulova ili namjeravaš prodavati isti ...u kojem slučaju sigurno imaš nekakvo mišljenje.

btw , koliko mi je rekao gugl , vrijeme je kraj '70 ih a baza je stk integrirac. (stk0049 x 2)
A , B


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možda je to neka autosugestija, sumnjam da ima nekih pomaka, ali ako ih ti čuješ go for it
S obzirom na bar 2m kabela umjesto 5 cm đumpera , ja bih očekivao pomak.

Na negativno



EDIT: post 666
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2011., 22:00   #5458
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
@Imagine Ne, neću ih koristiti kao komp zvučnike, samo dok mi je veliko pojačalo u banani, čisto pitam da ako spojim, nešto ne skurim. Bili su u upotrebi kao komp zvučnici neko vrijeme (soba je diktirala da su jedino tu stali...), ali uvijek sam imao backup male zvučnike za pozadinu dok radim, a velike sam palio samo kad je trebalo. Sada, sa malim Scythe pojačalom (http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.503.234), koristit ću ove zvučnike http://www.links.hr/index.php?option...kl=100.503.236

Dovoljno maleni i jeftini da budu za 24/7 upotrebu, a dovoljno dobri da otpušu sve 2 i 2.1 plastičnjake. Bar se nadam (pojačalo stiže u čet pa onda tek ide proba).



Inače, imam novu tihu patnju... Jednog dana će nešto ovako biti moje

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...-oglas-3152728
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2011., 08:58   #5459
Ishmael_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: ZG
Postovi: 11
Za jednostavne fullrange desktop zvučnike preporučio bih ove jedinice, i kutiju prema drugom prijedlogu :
  • Box of 0.2 cubic feet with 1.5" vent by 4" long; F3 of 80Hz

http://www.madisoundspeakerstore.com...ne-full-range/


Jest da je kutija malko veća (cca 5,5 litara), ali bit će i sasvim solidnog basa za takve mališane.
Ishmael_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2011., 10:11   #5460
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Dodavao sam drvene bočnice, te radio neke sitne neophodne preinake na bufferu, pa sam odmah presložio cijeli ispravljač i grijanje, da to malo bolje izgleda i da to bolje zaštitim.

Estetski je ispalo tako tako, više loše nego dobro, al za prvi DIY uradak čisto solidno, uzeći u obzir alat koji i kakav imam, a to mi i bude dobra uspomena i motivacija da ubuduće napravim još bolje.

Flikoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na