Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2014., 13:43   #4291
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Question

Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Ja mogu samo reci iz osobnog iskustva da port forwarding radi uredno na ruterima koje Amis salje (tg782 ,tg788vn/v2).
neznam kako to mislis...u adsl isto na thomsonu nije tehnicka od amisa uspjela to napravit i do sada i ne na technicoloru...

samo primjer,napravio sam isto sve kako na ovoj stranici dolje,drugi je model ali inace sve postupci isti tako da bi po opisu moralo ici,ali nejde..:

http://portforward.com/english/route...on_Network.htm
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 14:05   #4292
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,945
ne kužim vas uopće, imam thomposna na amisu i bez problema imam fw portova i portova. Od prvoga dana tako. Jedino, neko je gore spomenuo "magiju" koju izvodi korisnička - možda su neki drugi profili i kombinacije u igri kod pojedinih korisnika, pa vas to jebe?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 14:36   #4293
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
Citiraj:
Autor cirano Pregled postova
neznam kako to mislis...u adsl isto na thomsonu nije tehnicka od amisa uspjela to napravit i do sada i ne na technicoloru...

samo primjer,napravio sam isto sve kako na ovoj stranici dolje,drugi je model ali inace sve postupci isti tako da bi po opisu moralo ici,ali nejde..:

http://portforward.com/english/route...on_Network.htm
cirano, koji ti je FW gore ?
Hido je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 14:48   #4294
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Exclamation

<TABLE class=datatable cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"> <TBODY> <TR> <TD width=170>Software Release:</TD> <TD colSpan=3>10.5.2.P</TD></TR> <TR> <TD height=7 colSpan=4></TD></TR> <TR> <TD width=170>Software Variant:</TD> <TD colSpan=3>CZ</TD></TR> <TR> <TD height=7 colSpan=4></TD></TR> <TR> <TD width=170>Boot Loader Version:</TD> <TD colSpan=3>2.0.16
</TD></TR></TBODY></TABLE>

neznam kako vi to radite,da kod nekih to ide,ali ak cak tehnicka od amis nije mogla na thomsonu i vec nakon 3 dana ne na technicoloru onda ocito netko me zeza.....

ajd,oni koji mi mogu 100% otvorit portove,bolje receno ps4 und NAT2 stavit cak bi to platio,jel zivce samo gubim i stalno amisu spominjem da mi je to vazno....i to vec prije,ne samo od kad sam dobio taj technicolor...
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 23:38   #4295
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Da li je upnp upaljen ili ugasen (u ruter i na PSu)?
Na pcu je bilo problema s nekim igrama kad je upaljen . PS bi u teoriji trebao dobro funkcionirat s upnpom. Ali svejedno probaj ga iskljucit pa dodat te portove.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 13:29   #4296
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
na ps4 je upnp uvijek upaljeni,nejde drugacije...
na routeru sam isto vec kombinaciju probao da ga ugasim i onda samo portove,isto nejde....
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 14:12   #4297
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
Citiraj:
Autor cirano Pregled postova
na ps4 je upnp uvijek upaljeni,nejde drugacije...
na routeru sam isto vec kombinaciju probao da ga ugasim i onda samo portove,isto nejde....
Onda ti je preostalo da još pokušaš sa bridge načinom rada u kojem ti je sve propušteno.

Na tebi je da li konekciju u tom slučaju ostvaruješ preko svog računala, ako imaš još određene uređaje koje misliš spajati na modem, onda nebi bilo loše da pikneš svoj modem iza amisovog pa si konfiguriraš kako želiš.
Hido je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 17:57   #4298
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Thumbs up

desilo se cudoooooooooooooooooo

evo nakon sto sam tehnicom vise sati proveo da otvorimo portove,,nista nije uspjelo,,,nazove me decko opet da nesto proba,,,,tip tip tip,,,,,provjerite kaze,,,,OOOOOOOOOO,,NAT TYPE 2!!!

lol,,pitam ja kako to napravio,veli da nesto nadrko,,lol,,sam nezna,,,,u biti je uspjelo,,ufffffffffffffffffff

kako se tu spominjalo = "magija"
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 19:28   #4299
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Autor cirano Pregled postova
hmmm..imas neki tocan model koji bi dobro Radio?morao bi isto za vdsl bit prepostavljam....
Uuu to mozda neko drugi od forumasa moze pomoc. Svi Linksysi sa kojima sam se igro su stari modeli poput wrv110 wrv210 RV042 i sl. TO je za danasnje vrijeme smece. Ima onaj dobar, RV180 ako se ne varam ali to je skuplje malo
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2014., 19:47   #4300
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Citiraj:
Autor cirano Pregled postova
desilo se cudoooooooooooooooooo

evo nakon sto sam tehnicom vise sati proveo da otvorimo portove,,nista nije uspjelo,,,nazove me decko opet da nesto proba,,,,tip tip tip,,,,,provjerite kaze,,,,OOOOOOOOOO,,NAT TYPE 2!!!

lol,,pitam ja kako to napravio,veli da nesto nadrko,,lol,,sam nezna,,,,u biti je uspjelo,,ufffffffffffffffffff

kako se tu spominjalo = "magija"
A sada tek vidim ovaj post, ajde super..
Pogotovo ako ti je rekao da je neš nadrko , nadam se da nisi bio doslovan.

Mogu oni to riješit, samo ako se izraziš pravilno, jer nemaš problema ti sa PF on radi uredno, pa ih time možeš zbuniti.

Moja preporuka i dalje ostaje. Uzmi svoj router sa orginal FW-om. Svaki custom ima neka ograničenja. Što je ok, za operatera. Nama koji volimo drk.. po njima trebaju naši koje razje... do boli pa Factory Reset i ispočetka
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 12:30   #4301
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
cirano , ja imam enkom ruter i smeče je što se tiče tih portova , psn mi jako loše radi , ili se sporo spaja ili nikako , uzeo sam neki modem skroz ok za 250 kn a ovo amisovo govno če u bridge mod čim novi stigne
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2014., 13:31   #4302
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
cirano , ja imam enkom ruter i smeče je što se tiče tih portova , psn mi jako loše radi , ili se sporo spaja ili nikako , uzeo sam neki modem skroz ok za 250 kn a ovo amisovo govno če u bridge mod čim novi stigne
kuzim te,,,,reko sam da Thomson i taj enkom sta amis nudi nista ne valja,to mi je sve jasno,samo da sa Thomson jos vise probema na ps3/ps4 imao....unesi u enkom ip adresu od PS u DMZ i radit ce...

prepostavljam da imas isto ps4,da ti lista prijatelja ili obcenito psn lose prikazuje?to je momentalno na sony lezi,ne na enkomu...
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2014., 16:26   #4303
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
več sam probao sa dmz al ne radi ni to. nemam pojma , frend kaj ima plejku je na iskonu , nije mi reko da mu šteka psn , baš ču vidit s njim al sumnjam da je do ps servera jer bi to dosad riješili , več mi je dugo tako tak da brijem da je do mog sranje rutera
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2014., 17:01   #4304
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
več sam probao sa dmz al ne radi ni to. nemam pojma , frend kaj ima plejku je na iskonu , nije mi reko da mu šteka psn , baš ču vidit s njim al sumnjam da je do ps servera jer bi to dosad riješili , več mi je dugo tako tak da brijem da je do mog sranje rutera
Nije do routera, dobro ti cirano kaže, propusti potrebne portove za PSN, otvori si DMZ ,te upiši lokalni IP koji ti PS zaprima svaki puta i voila, mora radit.

Kod mene radi već godinama bez problema.
Hido je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 11:25   #4305
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
na ovom enkomu to ne radi , ni sa xboxom 360 nije bilo nikakve šanse da imam open NAT u cod-u ili fifi , za ps4 sam stavio fixni ip i unio sam ga u dmz al mi se nije dalo zajebavat sa portovima kad znam da ni na xboxu nije radilo. Prije 7-8 godina na drugo lokaciji sam imao onaj stari crni thompson speedtouch , on je radio ko avion
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 16:34   #4306
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
sutra mi dolaze iz amisa spojit optiku (siget-radmanovacka) pa javim dojmove
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 18:54   #4307
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
sutra mi dolaze iz amisa spojit optiku (siget-radmanovacka) pa javim dojmove
mrzim te !!! xD
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 20:51   #4308
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
sutra mi dolaze iz amisa spojit optiku (siget-radmanovacka) pa javim dojmove
Jesu ti vec postavili opticki kabel i nosac za router na zid u stanu pa ti sutra dolazi tehnicar postaviti i spojiti router na Amisovu centralu u Trnskom ili...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 16:25   #4309
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Od prošlog tjedna ko uzima optiku dijele novi router eltek r3621-w2, ovaj se ne montira na zid i dimenzije su iste kao i kod ovih routera od ostalih provajdera. Router ima super wifi signal, lovi mi signal na mjestima di mi niti jedan do sad router nije lovio, a imao sam ih bome preko 20ak valjda. Što se stabilnosti tiče i ostalog to ću tek vidjet pošto ga imam tek jedan dan.

Također sam dobio novi softver za Albis 8080 risiver tj. zadnji mi je stavio tehničar kad je došao instalirat na sticku. Što se radija i youtube-a tiče samo prvi put kad ulazi u radio treba mu cca minutu i pol, nakon toga instantno ulazi kao i na youtube ako ga netko i koristi uopće preko stb-a. Jedino šta mi smeta na stb-u je kad se prebaci kanal treba 2 sekunde da se slika odmrzne na početku, softver baš i nije nešto najbolje napravljen, traka koja pokazuje šta je trenutno na tv-u zna pri dizanju zaštekat, dok kod konkurentskog provajdera na sličnom albisu koji je po specifikacijama isti ili malo čak i slabiji od ovog nisam imao tih problema tj. softver je bio dobro sređen, tako da treba definitivno poradit na njemu još te se nadam nekom upgrejdu uskoro. Također slika isto mislim da bi mogla biti mrvicu oštrija i čistija jer sam kod konkurentskog provajdera bar na hrt1, hrt2, novatv, rtl plus... imao čistiju i oštriju sliku makar je bila SD znači ne govorim o HD slici. Sve u svemu zadovoljan sam ftth-om.

Test sa speedtesta okačim sljedeći tjedan kad mi stave novi gigabitni sfp konektor.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.10.2014. u 11:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 18:49   #4310
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Ima li tko na forumu Amis a da je na Ravnicama, Zagreb?
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 14:38   #4311
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,114
Evo imam i ja optiku sa TV-om već nekih 2 tjedna, evo dojmova.
Net je odličan, mislim da se tu nema kaj pričati.
TV na drugoj strani nije baš bajan.
Slika je na samom početku bila srednja žalost, to se popravilo malo, na nekim kanalim i puno. Za sada sam relativno zadovoljan, ali radio funkcije, ono WTF?
Na Bnet-u sam imao samo 20ak stanica, ali to su bile stanice koje se slušaju i to je bilo previše kaj se mene tiče, a ovdje imate cijeli internet radio stanica, ali u tome je problem jer kad se uđe u aplikaciju za radio otvori se menu koji pokazuje abecednim redom internet stream-ove SVIH HEBENIH internet stanica!!!
Ne želim to, koji će mi to k?
Trebam ovih 20ak (ustvari 5 do 10) domaćih stanica i to je to. Ne želim da ih moram tražiti tako da moram slovo po slovo upisivati ime stanice sa daljinskim (to je teško meni koji sam tech savvy a zamislite kako na to gledaju dva penzića!!!!!
Bilo bi lijepo kad bi se, ako ne ograničilo na domaće, barem postavio menu tako da kad ga upalim da prva stranica bude sa našim domaćim radio postajama (stream-ovima)!

Ako ima netko ovdje da možda ima savijet kako to napraviti neka javi.
Eto toliko za sada.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 15:15   #4312
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Evo imam i ja optiku sa TV-om već nekih 2 tjedna, evo dojmova.
Net je odličan, mislim da se tu nema kaj pričati.
TV na drugoj strani nije baš bajan.
Slika je na samom početku bila srednja žalost, to se popravilo malo, na nekim kanalim i puno. Za sada sam relativno zadovoljan, ali radio funkcije, ono WTF?
Na Bnet-u sam imao samo 20ak stanica, ali to su bile stanice koje se slušaju i to je bilo previše kaj se mene tiče, a ovdje imate cijeli internet radio stanica, ali u tome je problem jer kad se uđe u aplikaciju za radio otvori se menu koji pokazuje abecednim redom internet stream-ove SVIH HEBENIH internet stanica!!!
Ne želim to, koji će mi to k?
Trebam ovih 20ak (ustvari 5 do 10) domaćih stanica i to je to. Ne želim da ih moram tražiti tako da moram slovo po slovo upisivati ime stanice sa daljinskim (to je teško meni koji sam tech savvy a zamislite kako na to gledaju dva penzića!!!!!
Bilo bi lijepo kad bi se, ako ne ograničilo na domaće, barem postavio menu tako da kad ga upalim da prva stranica bude sa našim domaćim radio postajama (stream-ovima)!

Ako ima netko ovdje da možda ima savijet kako to napraviti neka javi.
Eto toliko za sada.
Slažem se tu sa kolegom šta se skoro svega tiče, još bi nadodao da na b.netovom albisu 8100 (koji je kao šta sam već i rekao gore negdje isti po specifikacijama ili čak možda i slabiji što znači da se sve isto može napravit i na ovom softveru) je softver puno bolje sređen i optimiziran i nije bilo iritantnog štekanja od 2 sekunde ko na ovom albisu kad se prebacuje kanal mislim bilo je i kod njih štekanja, ali na ono tipa pol sekunde. Također ovo što se radio stanica tiče na b.netu sam imao otvoreni, radio split, brač i brdo još ovih naših lokalni plus strane no to je bilo sve od Music choice-a ako se ne varam pa sad ne znam da li i amis može ubacit njih umjesto ovih streamova koji nisu baš nešto meni osobno. Također definitivno bi trebalo poradit na softveru nakon par dana vidim tek da je vrlo traljavo napravljen, stabilan je al traljav. Videoteka u usporedbi sa b.netovom kad si otvorio na albisu se može posramit ne što se sadržaja tiče već sam prikaz imena, cover-a i opisa filma. I sa slikom također nakon 3-4 dana od kako imam amis isto nisam baš prezadovoljan no sljedeći tjedan nadam se i to riješavam kad će me kontaktirat pa ću im prijavit. Slika ima previše noise-a te kad se ljudi miču ostaju kockice na njihovim obrisima te na crnim pozadinama, mislim razumio bi možda na ovim history i takvim kanalima da se to dešava pošto idu kroz više filtera itd. al ovi naši lokalni tipa hrt 1,2 nova, rtl plus, rtl bi trebali biti kristalno čisti makar nisu HD jer su mi na b.netu bili stvarno oštri i čisti bez ikakvih noise-a i kockica.

Što se net-a tiče zadovoljan sam, evo trenutni speed(ovo je sa ugašenih dva risivera, sa upaljenima down ne prelazi 89Mbps) no promjenit će se kad mi stave gigabitni sfp koji se čeka, ali nisu rekli točno kad će to bit.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.10.2014. u 15:19.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 21:13   #4313
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova
Ima li tko na forumu Amis a da je na Ravnicama, Zagreb?
Ja sam na ravnicama i imam amis.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 22:20   #4314
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Ima Amis u ponudi modeme sa GB portovima?
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 22:44   #4315
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor Dooks Pregled postova
Ima Amis u ponudi modeme sa GB portovima?
Ako misliš na routere od optike da, Genexis i Eltek.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.10.2014. u 08:40.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 09:23   #4316
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Ma zaboravio napisat za običan dsl. Mislim da optika prije moje penzije neće do mene
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 10:07   #4317
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Ne, ali switchevi su ionako jeftini.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 12:42   #4318
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Ja sam na ravnicama i imam amis.
Bok, presao bih na Amis pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom na podruciju ravnica. Dosta toga ovisi o kvaliteti parice kao i broju korisnika (eventualna zagusenja), pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom negdje navecer izmedju 19 i 23 sata. Ako nije problem napravi test. Klik(za server odaberi Frankfurt)
Najvise me zanima kakav ti je Jitter u tom periodu. Zanima me kvaliteta. Thx
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 15:52   #4319
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,341
Evo upravo kontaktiran od strane amis tehničara da mi se slika na tv-u nemože poboljšat da ovakvu kakvu ja imam svi dobivaju, pa bi zamolio vas koji ste na optici i imate albis 8080 da mi kažete jel i kod vas ovakva slika kao i kod mene. U linku dolje sam uploudao jednu sliku loga-a HRT-a sa noise-om i 3 videa na kojima se jasno vidi kolko noise-a na slikama ima te kako je slika mekana nije oštra(to se vidi pred kraj Videa1 kad ona ženska skače na pilates lopti, izgleda ko da joj je lice plastično i oči i usta spojeni). Mislim meni je ovo banana od slike i to na oba Tv-a mi je isto, jedan nije full hd stavio sam ga max na 1080i i taj LCD Samsung 82cm je star cca 5 godina, dok ovaj novi Tv Samsung 102cm LED TV 2014god serija 600hz mislim da ima rifreš ili 800 nisam siguran isto ko i na ovom starom u drugoj sobi isto noise-a ista slika. Prije tjedan dana na isti Tv istim HDMI kablom je bio spojen B.netov digitalni risiver albis 8100 na kojem mi je bar na ovim kanalima kao što su hrt 1, nova, rtl... kvaliteta slike bila super čista i ovih noise-a u pozadini nisam viđao na njima nikad. Kod kuće nisam jedini koji je to primjetio, brat isto kaže da se jasno vidi da je kvaliteta slike lošija nego na b.netovoj digitalki, dok tehničar u amisu tvrdi da je bolja tj. tako je reko prvi dan preko telefona tehničar čovjeku koji je donio router i risiver čuo sam ga i osobno jer je stajao pored mene, a i napisano je u opisu na papiru da on također misli da je ista ko i kod svih drugih korisnika amisa.

https://www.dropbox.com/sh/umykeldo5...IbBR4nTea?dl=0

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.10.2014. u 16:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 15:55   #4320
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Cool

Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova
Bok, presao bih na Amis pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom na podruciju ravnica. Dosta toga ovisi o kvaliteti parice kao i broju korisnika (eventualna zagusenja), pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom negdje navecer izmedju 19 i 23 sata. Ako nije problem napravi test. Klik(za server odaberi Frankfurt)
Najvise me zanima kakav ti je Jitter u tom periodu. Zanima me kvaliteta. Thx
@baka.....nedugo si to vec pitao i ja sam ti bas dao primjer...ok,bio je adsl na amis...sad Imam vdsl i moram reci vise nema navecer gusenja linije...na adls sam imao od nekih 20sati navecer...

po meni,bilo gdje otides,mozes dobit super stvar,ili se mozes zaje...malo lutrije moras igrati...ja preporucim ti vdsl na dalje,adsl nebi vise uzeo kod amisa...
cirano je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na