Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2015., 02:28   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Tethering hotspot

Pozdrav,

zanima me opcija tethering hotspot-a koja se može aktivirati na gotovo svim smartphone-ima, tj. dijeljenje internet mreže na druge uređaje.

Situacija je ovakva - Imam dvije sim kartice, glavna na kojoj je voice tarifa i 2Gb interneta mjesečno, dodatna na kojoj je samo mobilni internet i 25Gb interneta mjesečno. Pošto mi 2Gb interneta nije dovoljno, do sada sam znao ovu drugu sim karticu staviti u mobitel koji ne koristim i nositi ga sa sobom samo da bi mogao imati internet kad sam negdje vani na glavnom mobu, odnosno spajao sam se sa ove glavne kartice na tu dodatnu preko hotspot tetheringa. I to sve super radi..

E sad, problem mi je nositi 2 mobitela stalno sa sobom pa tražim neki bolji (puno manji) hardware od mobitela koji bi mogao glumiti hotspot mojoj glavnoj kartici. Ima li netko ideju za takvo što, postoji li za kupiti kakav mali uređaj koji bi imao utor za sim karticu i služio samo kao hotspot.

Kupovina dual sim mobitela nije u opciji.

Hvala svima na savjetima
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 08:17   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Preko čega ideš obično na net u takvim situacijama? Lap? Možda on ima opciju da se dokupi interni 3G modul, to bi ti bilo najjednostavnije.
Sve ostalo nije nimalo manje od mobitela Imaš 3G routere i slične naprave, da jednostavnije je od moba, praktički jednom podesiš i samo uštekaš u struju (ima i na baterije pa kako te volja) i to je to.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2015., 09:22   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
U kojim situacijama misliš?

Kad sam vani ne koristim laptom, iskljucivo mobitel no kao sto rekoh nosim 2 moba sa sobom - jedan pravi sa 2gb netom koji je obicno iskoristen te drugi sa 25gb na kojeg se spajam kao hotspot no htio bi taj hotspot uredjaj smanjiti sto je vise moguce da ne moram 2 moba furat sa sobom vec mob i jedan mini modem recimo, ako takvo sto postoji
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 09:43   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ma mislio sam da se spajaš s lapom na net preko tog moba, kad si vani na terenu ili gdje već.
Ovako kako si ti zamislio, napisao sam ti gore - imaš 3G router ali to je opet sprava koju trebaš vući sa sobom, tak svejedno jel to drugi mob ili to jel Praktičnije je jer je jednostavnije, ako se i ovo s moba može nazvati kompliciranim imalo, no nećeš dobiti ništa na veličini uređaja. Ne znam da postoji ijedan 3G modem koji je gabaritima značajno manji, ako uopće i je od nekakvog mobitela.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:14   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Kupi dual sim mobitel.
Data drži upaljen na drugom simu, pozive na prvom i problem riješen.
EDIT: moja greška, nisam vidio da dual sim nije opcija...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 20.04.2015. u 21:53.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:24   #6
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Kod mene potpuno ista stvar. Galaxy S3 mi je primarni, a Galaxy mini 2 po potrebi glumi hotspot za njega, tablet i laptop.

Kad mi krepa Galaxy mini 2 (jer već je preko 2 i pol godine star) uzet ću si ovaj dole da obavlja istu funkciju...
https://www.smartson.hr/17365_mobite...eo_s5312_plavi

Imao sam jedno vrijeme i USB modem, ali ovakav mali mobitel mi je puno praktičniji jer po potrebi baca net na više od jednog uređaja, ne trebam ga u ništa pikat i napuni ga bilo koji micro USB punjač.

Čak i da postoji to nešto o čemu ti maštaš, male su šanse da radi neovisno od računala (odnosno da ima svoju vlastitu bateriju), no ako slučajno saznaš za nekakvo fora rješenje svoje situacije ne budi stranac i napiši ga slobodno.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 10:59   #7
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
... tražim neki bolji (puno manji) hardware od mobitela koji bi mogao glumiti hotspot mojoj glavnoj kartici. Ima li netko ideju za takvo što, postoji li za kupiti kakav mali uređaj koji bi imao utor za sim karticu i služio samo kao hotspot.
Tebi treba mobilni 3G WiFi router. Znaci ubacis u njega SIM, napunis mu bateriju i nosas ga sa sa sobom... kao i drugi mobitel, samo sto nije mobitel

Nesta ovako:
http://www.alcatelonetouch.com/hr/pr...l#.VTSzV6b0q1p

https://www.hrvatskitelekom.hr/inter...kJ_hft-Tov-pc1

http://www.tele2.hr/privatni-korisni...mbb11/?typid=1 - sad vidim da pise da nije raspoloziv, al ima alternativa:
http://www.tele2.hr/privatni-korisni...ams=2.21.0.1.1

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 20.04.2015. u 18:08.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 12:44   #8
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
da vidiš, to je zgodno .. koliko je to veliko?

(p.s. šteta što nije 4g )
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 13:35   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
pa to ti ja i govorim gore, ali opet - veličina je ko osrednji mob, nije da je ko dvije SIM kartice
tor je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 14:02   #10
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Trebalo bi pogledati na aliji ili ebayu mislim da ima i 4G, samo su dosta skupi.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2015., 14:16   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
da vidiš, to je zgodno .. koliko je to veliko?

(p.s. šteta što nije 4g )
Na prvom linku imaš točne dimenzije - 103,8 x 61,8mm
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2015., 18:04   #12
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
da vidiš, to je zgodno .. koliko je to veliko?

(p.s. šteta što nije 4g )
Imas i varijanti sa 4G LTE, linko sam onog 3G Alcatela jer znam da je dobavljiv na nasem trzistu.

Evo 4G LTE ponude iz VIP-a:
http://webshop.vipnet.hr/is-bin/INTE...PaymentType=TN
ali je, bez pretplate, brutalno skupa :/

i evo jos jedne 3G ponude iz VIP-a:
http://webshop.vipnet.hr/vipme/vipme...em-MF83M/10984

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 20.04.2015. u 18:10.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 00:27   #13
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
instalirao sam si prastari wolfenstein enemy territory kojeg sam igrao nekada kao klinac


do prekjučer sam normalno tethrao hotspot na desktop komp jer je veza puno bolja, kvalitetnija, brža i ping mi je manji


zadnja dva dana kada se spojim na mobilnu mrežu preko moba, internet veza u browserima mi radi normalno, kada uđem u wolfenstein, jednostavno kao da nema veze prema internetu, ne pronalazi servere, niti se mogu povezati na adresu servera na kojem igram stalno, a kada se spojim ponovno na kućni wifi, onda bez problema izlista sve servere, kao i kada mi je radilo normalno do prije par dana


e sada, u čemu može biti fora? po postavkama kompa i mobitela oko wifija nisam ništa čačkao, možda kakav update neke apk preko google playa? mobitel je xiaomi redmi note 7
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2021., 13:47   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Mobiteli puno češće, da ne kažem u pravilu, dobivaju IP adresu iza CGNAT - a,
time automatski ne prolazi promet koji je vezan na neki port (čitaj PortForward za igre i sl.).
Do jučer radilo a danas neće - nema pravila, zavisi kao tvoj operater upravlja mrežom.

Za probu privremeno isključiš WiFi na mobu (da budeš siguran), ostaviš samo Data,
ovisno kako je izvedeno u pojedinom mobu, pronađeš podatke o konekciji (IP adresa, Gateway).
Ako IP adresa nije iz niza javnih IP adresa onda si iza CGNAT - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na