Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2008., 01:25   #1
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Spor internet(T-Com)

Imam 2 Mbit dok se ta brzina baš i ne ostvaruje,na rapidu koji ima super servere,sa svim ostalim iskljućenim(uTorrent,Limewire itd itd) brzina neće ići iznad 130 kbps a uobićajeno stangira na 100

Pogoto se problemi očituju u Utorrentu,u kojemu na torrentu sa obiljem seedera i leechera download rate svejedno ostane nizak
(max download stavljen na beskonačno,max upload isto,sve podešeno)

te još jedan problem na utorrentu je to da nije ispravan port,tj omogućen kroz router,prolazio sam kroz to milijun puta u postavkama routera i bezuspjeha,usput molim ako netko ima savršeno radeće postavke ZyXela 660hw-t3 da mi pošalje,hvala!
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 10:30   #2
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
Imam 2 Mbit dok se ta brzina baš i ne ostvaruje,na rapidu koji ima super servere,sa svim ostalim iskljućenim(uTorrent,Limewire itd itd) brzina neće ići iznad 130 kbps a uobićajeno stangira na 100

Pogoto se problemi očituju u Utorrentu,u kojemu na torrentu sa obiljem seedera i leechera download rate svejedno ostane nizak
(max download stavljen na beskonačno,max upload isto,sve podešeno)

te još jedan problem na utorrentu je to da nije ispravan port,tj omogućen kroz router,prolazio sam kroz to milijun puta u postavkama routera i bezuspjeha,usput molim ako netko ima savršeno radeće postavke ZyXela 660hw-t3 da mi pošalje,hvala!
za torrente , limewire kolio sam ja sa svojim iskustvom prinjetio nije potrebno namještati portove jer su uvjek isti rezultati, a zaista dosta skidam. O koliko se seeda i leechera radi. Instaliraj bitlord http://www.soft32.com/Download/Free/...-123574-1.html jednostavno mi se čini boljim od utorrenta.Pokušaj ugasit antivirus ,možda ti on smeta portu.
Namještanje portova izuzetno djeluje na emule i dc++.
Marin@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 02:23   #3
NeoDJW
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Djakovo
Postovi: 222
Ovet vi nadete odg na nesta sta nije problem......... kao sto je decko fino rekao NE RADI MU NI RAPID......... i prolazio je to milju puta.......... ne preostaje ti nista drugo nego nazvat t-scum ...... desavalo mi se isto to i nazvao njih, oni resetirali neki ****c u centrali i sve radi........
NeoDJW je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 16:04   #4
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
pokusat cu,hvala na savjetu...

eto friski windowsi na sisterinom lapu i ista stvar opet,tako da nemogu bit nametnici
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:08   #5
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
nazovi t-scum da ti probaju sredit problem nista drugo ti ne preostaje btw ako imas premium onda ce ti max skidat sa RS.a kad ides preko free-a onda ti se vuce.....

btw probaj skinut testnu datoteku sa t-com-ove stranice ako ti se i ona vuce nekih 130kb/s onda ih zovi ako ne onda ti nema spasa
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 19:16   #6
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
te još jedan problem na utorrentu je to da nije ispravan port,tj omogućen kroz router,prolazio sam kroz to milijun puta u postavkama routera i bezuspjeha,usput molim ako netko ima savršeno radeće postavke ZyXela 660hw-t3 da mi pošalje,hvala!
Citiraj:
Autor NeoDJW Pregled postova
Ovet vi nadete odg na nesta sta nije problem......... kao sto je decko fino rekao NE RADI MU NI RAPID......... i prolazio je to milju puta.......... ne preostaje ti nista drugo nego nazvat t-scum ...... desavalo mi se isto to i nazvao njih, oni resetirali neki ****c u centrali i sve radi........
A ne čitaš ti baš pažljivo! Pitao je između ostaloga i za problem sa portovima u utorrentu, tako da mu je čovjek sasvim dobro odgovorio.

Što se tiče općenitog problema sa brzinom, može bit da ti je linija jednostavno loša (kao primjerice meni) pa ne može brže da se na glavu posadiš... U svakom slučaju nazovi t-com, prijavit će ti smetnju i ako se može šta napravit, napravit će. S tim da ne računaš da će jednom prijavom stvar biti 100% riješena, nekad je dobro i 2-3 puta prijavit u razmaku od 3 dana ako problem ostane isti. Ako ni onda ne riješe, znači da jednostavno ne ide...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 21:31   #7
Ninoffmaniak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 153
stranica mi se otvarala 34s
ma ne uopce mi net niej spor
Ninoffmaniak je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 18:24   #8
Black_Dragon
Premium
 
Black_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 247
Da li je još kome spor internet zadnjih dana ? Torenti idu na max brzini dok Rapid Share i slični su spori do boli
Black_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 09:50   #9
BaTiCh
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Matulji
Postovi: 33
meni danas prebacili na 8 Mbita, a speed test mi pokazuje 5 Mbita... koga oni lažu ?? ako ih budem zvao točno znam odgovor : VODOVI TELEFONA VAM NEMOGU OMOGUĆIT VEĆU BRZINU !! ... ali ga seru, da je milina... šta da radim ??
BaTiCh je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 11:10   #10
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Citiraj:
Autor Black_Dragon Pregled postova
Da li je još kome spor internet zadnjih dana ? Torenti idu na max brzini dok Rapid Share i slični su spori do boli
Meni je isto ***eno sporo, ne znam zakaj, ali ne smijem se žaliti... Ipak je meni T-Com digao besplatno na 8 Mbita iako imam najsporiji tj. 2Mbitni internet... Jako mi ih je žao kaj im plaćam 2 Mbita .
Fadolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2008., 11:11   #11
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor BaTiCh Pregled postova
meni danas prebacili na 8 Mbita, a speed test mi pokazuje 5 Mbita... koga oni lažu ?? ako ih budem zvao točno znam odgovor : VODOVI TELEFONA VAM NEMOGU OMOGUĆIT VEĆU BRZINU !! ... ali ga seru, da je milina... šta da radim ??
A kako znaš da to nije istina? Misliš da svi u Hrvatskoj mogu imati punih 8 Mbita? Ja bih ti savjetovao da pogledaš u routeru koja bi ti bila maks. brzina parice, ako utvrdiš da je to više od 5 Mbita, onda ih tek zovi
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2008., 11:16   #12
BaTiCh
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Matulji
Postovi: 33
kako misliš da pogledam u routeru ?? misliš u postavkama ili u specifikacijama moema ?? imam WLAN modem od D-linka, mislim da je model 684T... kupio sam ga pred 2 mjeseca za 650 kn... mislim da nije problem u modemu...
BaTiCh je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2008., 15:54   #13
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor BaTiCh Pregled postova
kako misliš da pogledam u routeru ?? misliš u postavkama ili u specifikacijama moema ?? imam WLAN modem od D-linka, mislim da je model 684T... kupio sam ga pred 2 mjeseca za 650 kn... mislim da nije problem u modemu...
Bitno da znaš kenjat kako T-Com samo laže, a ne znaš se ni koristiti svojim routerom... Otvori konfigurator, odi gore na Status, zatim lijevo ADSL i pejstaj ono što ti router ispiše ovdje. Pa ćemo vidjet kolko ti linija podržava...
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 10:06   #14
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Item
Downstream
Upstream
Unit
SNR Margin
15
17
dB
Line Attenuation
17
14
dB
Data Rate
6016
768
kbps

Htio bi pitat sta se tice ovog... Ja nemam 6016kbit....
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 19:48   #15
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
tolko ti je pušteno na centrali
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 20:36   #16
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Auuuf...
Jel bi bilo prema ovom za 8mbit il sam prekratak za dobar kabel prema njima...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na