Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2007., 09:22   #1
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Problem sa spajanjem na MaxAdsl (wan miniport)

Zadnja 3 dana se nemogu spojit na net. Pokrenem dialup i onda ide "connecting through wan miniport", to stoji jedno 10 sekundi pa onda "verifying username and password" to isto stoji oko 10 sekundi i onda "registering your computer to network" a i to stoji jedno 10 sekundi. Pokaže mi da je internet spojen, browser kaže da otvara stranice ali svaki puta izbaci timeout, ništa ne otvara. Kad je sve OK ta 3 koraka prođu za 3-4 sekunde sveukupno. Nemam wireless već ethernet modem , onaj prvi Siemensov model koji nema podešavanja. Jel imao ko šta slično pa da je uspio riješiti, zvao sam T-com ali stalno su zauzeti...
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2007., 12:53   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
zovi opet t-com i cekaj dok se neko ne javi

vjerojatno ces morat reinstalirat taj a100, ali moguce je i da je kvar na liniji
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2007., 16:17   #3
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Nema se tu kaj instalirat, najobičniji ethernet adsl modem, nema ni drivera ni ništa.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2007., 22:50   #4
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Moraš zvat i čekat dok se netko javi, vrijeme čekanje ponekad ide i preko 15 minuta. Ako ništa drugo, probaj prvo resetirati siemensa (baš na reset tipkicu malu sa stražnje strane), ako to ne pomogne, pokušaj ga prebacit u route mode (preko 192.168.1.1) i vidjet kako će na taj način to sve skupa funkcionirati. Ako ni to ne pomogne, potpišeš ugovor na 12 mjeseci i dobiješ novi ethernet router za 1 kn i gotovo.
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 10:45   #5
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
aha, ja sam pretpostavio da je a100i, onda je ocito c010i

a nista onda, jedino mozes napravit ovo sve sta je Shotif17 napisao...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na