Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2008., 22:02   #1
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Dajte pojasnite mi ove odnose: wireless kartica - antena - kabel !

Na ovoj stranici http://www.mmw.hr/content.php?content.13 piše kako je potrebno imati kabel koji spaja antenu i karticu. zbunjen sam,nemam pojma , imam pitanja.

Želim se spojit na Hot Spot 2 km

1)Kad se izradi kantena (sa satelitom) ,kabel izlazi iz kantene i odlazi do čega?

2)U komp imam bežičnu karticu , da li mi treba još neka i ako da gdje ona dolazi (pozicija)?

3)Kako mogu u ovome iskoristit router simens gigaset 555 i usb wireless adapter

4)Može li se antena i pc spojit bežično ako je daleko na krovu Koja je dodatna oprema?

Hvala
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 00:31   #2
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Pigtail je ključna riječ koja tebi treba, to je koaksijalan kabel sa konektorima na krajevima koji se priključuju jedan kraj na (k)antenu a drugi u karticu.

O njemu ti ovisi na kraju krajeva i kvaliteta signala zbog toga što postoji različita kvaliteta tih kablova, što je kabel bolji (kvalitetniji) to su gubici manji i signal je bolji, što je kabel duži opet su gubici veći. Da ne duljim previše ovdje imaš karakteristike pojedinih kablova.

1) Kabel povezuje (k)antenu sa wireless karticom, drukcije nemoze funkcionirat.

2) dovoljna ti je jedna kartica

3) U ovome nikako ne možeš iskoristit SE555 zbog toga sto on ne podržava Client Mode (ne može se kačiti na druge AP-ove kao klijent), wireless adapter bi se jos dalo nekako ali ga je potrebno modificirati da se na njega moze spojiti vanjska antena sto i nije jednostavan posao ukoliko se nema nekog predznanja o elektronici.

4) nemoze (na ono sto mislis)
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2008., 23:15   #3
Marin@
Banned, teška spamara
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Pigtail je ključna riječ koja tebi treba, to je koaksijalan kabel sa konektorima na krajevima koji se priključuju jedan kraj na (k)antenu a drugi u karticu.

O njemu ti ovisi na kraju krajeva i kvaliteta signala zbog toga što postoji različita kvaliteta tih kablova, što je kabel bolji (kvalitetniji) to su gubici manji i signal je bolji, što je kabel duži opet su gubici veći. Da ne duljim previše ovdje imaš karakteristike pojedinih kablova.

1) Kabel povezuje (k)antenu sa wireless karticom, drukcije nemoze funkcionirat.

2) dovoljna ti je jedna kartica

3) U ovome nikako ne možeš iskoristit SE555 zbog toga sto on ne podržava Client Mode (ne može se kačiti na druge AP-ove kao klijent), wireless adapter bi se jos dalo nekako ali ga je potrebno modificirati da se na njega moze spojiti vanjska antena sto i nije jednostavan posao ukoliko se nema nekog predznanja o elektronici.

4) nemoze (na ono sto mislis)
a ovo pod 3 i 4 jel se mjenja pošto sam danas dobio novi zyxel wlan?

pogledaj šta kaže ovaj momak, on kaže da mogu router i antena. http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=52418

Zadnje izmijenjeno od: Marin@. 03.01.2008. u 23:26.
Marin@ je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2008., 23:48   #4
kundak
Premium
 
kundak's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 388
Je li bitna kvaliteta kartice ili samo antene ? Iman neku karticu od 100 kuna iz linksa sa crappy antenom. Oko mene ima nekoliko otvorenih mreza, ukljucujuci i vipov hotspot. Mislia san napravit antenu da se spojim na to.

BTW di mogu nabavit pigtail, koliko kosta i kako se zove na hrvatskom jeziku (nije valjda svinjski rep ...)
kundak je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 00:32   #5
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor Marin@ Pregled postova
a ovo pod 3 i 4 jel se mjenja pošto sam danas dobio novi zyxel wlan?

pogledaj šta kaže ovaj momak, on kaže da mogu router i antena. http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=52418


Ne mijenja se stvar jel ni ZyXEL ne podrzava to sto tebi treba.

Momak nesto drugo govori i to vrlo nejasno tako da cu njegov komentar zanemariti, jos jednom cu ponoviti NE MOŽE se povezati antena i kartica a da ne postoji kabel između njih, antena služi kao "pojačalo" signala i mora to prenijet putem žice (pigtaila) u karticu.

Složi si sat kantenu i spoji se na taj HOT spot.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 02:32   #6
L0rky
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 1
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Ne mijenja se stvar jel ni ZyXEL ne podrzava to sto tebi treba.

Momak nesto drugo govori i to vrlo nejasno tako da cu njegov komentar zanemariti, jos jednom cu ponoviti NE MOŽE se povezati antena i kartica a da ne postoji kabel između njih, antena služi kao "pojačalo" signala i mora to prenijet putem žice (pigtaila) u karticu.

Složi si sat kantenu i spoji se na taj HOT spot.

ej moj srky ja sma momak sa cafe mobil foruma sada me slusaj.

ovo kaj srky kaze da je nemoguce moguce je zasto nebi bilo??'

ali jedino ovako je moguce da se spoji antena na router ali ne na ovaj kaj je on naveo jer on nema client modd preporucujem (planet) za to pretvoris ga u client mod i imas sve kaj ti treba
L0rky je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 11:27   #7
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor L0rky Pregled postova
ej moj srky ja sma momak sa cafe mobil foruma sada me slusaj.

ovo kaj srky kaze da je nemoguce moguce je zasto nebi bilo??'

ali jedino ovako je moguce da se spoji antena na router ali ne na ovaj kaj je on naveo jer on nema client modd preporucujem (planet) za to pretvoris ga u client mod i imas sve kaj ti treba

Jesi ti dobro pročitao što sam ja rekao? Čovjek pita jel se može spojit kartica i antena bez žice.
Još uvijek misliš da može (bez dodatnih XY uređaja)?
Ako si u klient modu što to mijenja stvar? svejedno treba povuć UTP do kompa, bežično mu u tom slučaju nemožeš pristupit osim u Repeater Modu koji mu neće pomoći jel se misli kačit na HOT Spot.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na