Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2008., 03:32   #61
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ja sam odavno na mekim...
Preporod odkad sam skocio sa polutvrdih.

Cak i prespavam sa njima, nije bed.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 09:58   #62
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
ja sam poceo prije godinu dana i kusur nositi lece, nikad vise na naocale, cura me nagovorila, ona vec nosi valjda 5 godina, dioptrija mi je -1.25 na oba oka

koristim bausch&lomb mekane tromjesecne, iz ghetaldusa, 280kn (-10% za cash) je kutija u kojoj su cetiri lece, ugrubo 250kn za 6 mjeseci, s time da ako pazite na higijenu leca i ne ostetite ih slobodno mozete produziti nosenje leca za 2-4 tjedna, meni su svake nakon skoro 4 mjeseca bile kao nove ali sam ih zamijenio preventivno

najvaznija stvar kod leca je briga o njima i odrzavanje vlaznosti - tekucinu je potrebno mijenjati svakodnevno, truditi se izbjegavati vjetar, spavanje s njima ili aktivnosti koji nadrazuju i isusuju oci, u sto spada odmor od rada na racunalu najmanje 15min svaka 2 sata, umjetne suze u tom slucaju nije potrebno koristiti

takodjer, ljeti je preporucljivo koristiti provjerene brandove naocala sa dobrim staklima, s time da pod tim automatski ne smatram da moras dati cetveroznamenkastu cifru za rayban, police ili slicne, vec ce biti dobar i uvex od 200njak kn.. naravno, preporuka je da budu polarizirane, ali to onda dize cijenu u nebesa razlog tome je sto jeftinjak s placa naocale imaju tako losa stakla da vec imaju neku dioptriju i to ti totalno zezne oci..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2008., 01:19   #63
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Ja se divim kolki kompleks ''četri oka'' čovjek mora imati da se maltretira sa tim lečama.
Jel imas ti dioptriju?

Nije stvar u tome sta se mucis sa lecama. Ne, ne mucim se sa ovim mekanima.

Stvar je u tome što su 10x bolje nego naočale. Mekane UOPĆE ne osjećaš, a imaš dojam kao da imaš potpuno zdrave oči. Nema nikakvih rubova u zdravom vidu lećama. Uostalom, da li je problem potrositi 5 min skidanje-stavljanje dnevno?
Da ne spomenem da nema maglenja naočala, utega na nosu, zmazanih leća...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2008., 23:56   #64
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Uzeo sam si leće prije 4 dana, i sad sam se vec malo priviknuo na proces stavljanja/micanja
Dioptrija mi je -1.50 na oba oka,
na koji nacin vi dezinficirate lece? Frka me da si ne nabijem neku infekciju na oko. Ja si skinem lece pa ih dobro istusiram i izmuljam izmedju prstiju sa Renu tekucinom (na kojoj pise da skida naslage proteina, dezinficira, ovlazuje itd) ali neznam jeli to dobar nacin? par puta su mi ispale u lavandin pa sam ih malo prao u toj tekucini i tutnuo u oko, Nista me ne zajebava (kucam o drvo) i nadam se da ce ostati tako.
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 01:02   #65
sinke01
Premium
Moj komp
 
sinke01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zgb
Postovi: 55
Ima li netko iskustva sa "lećama snova" (leće koje se stavljaju prije spavanja)??
sinke01 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 02:39   #66
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Uzeo sam si leće prije 4 dana, i sad sam se vec malo priviknuo na proces stavljanja/micanja
Dioptrija mi je -1.50 na oba oka,
na koji nacin vi dezinficirate lece? Frka me da si ne nabijem neku infekciju na oko. Ja si skinem lece pa ih dobro istusiram i izmuljam izmedju prstiju sa Renu tekucinom (na kojoj pise da skida naslage proteina, dezinficira, ovlazuje itd) ali neznam jeli to dobar nacin? par puta su mi ispale u lavandin pa sam ih malo prao u toj tekucini i tutnuo u oko, Nista me ne zajebava (kucam o drvo) i nadam se da ce ostati tako.
I mene je to trtalo na pocetku...
Ali... Ako dobro opereš ruke, svaki put opereš kontejnerčić prije stavljanja i svaki puta mijenjaš tekućinu unutra - nema straha. Možeš malo i istrljati leću prstom iznutra prema van dok je na dlanu (ne doslovce trljati, nego samo povuć prst), ali "kao" za tu RENU tekućinu to ne trebaš.
Ako si tako operzan i ako imaš mjesečne leće, možeš ih nositi i dva mjeseca bez problema.

Evo, ja zadnji par imam već dva mjeseca i ne osjećam nikakvu nelagodu. Prekosutra idem svojem oftamologu jer nemam više leća, a i mora mi povisiti dioptriju.

Nemaš brige ni za prespavat koji put u lećama koju noć. Ovisi koje nosiš. Ako imaš AirOptix, one su kao certificirane čak i za 6 dana konstantnog nošenja, ali ne bi preporučio baš dulje od 2 noći (3 dana) po tjednu.
Obićno znam prespavati jednu noć sa njima, i ujutro me malo žuljaju (1-2 min) dok se ne namoče. Ali tako spavam 1-2 tjedno, kad mi se ne da skinuti ili ih nemam kud staviti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 12:07   #67
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
I mene je to trtalo na pocetku...
Ali... Ako dobro opereš ruke, svaki put opereš kontejnerčić prije stavljanja i svaki puta mijenjaš tekućinu unutra - nema straha. Možeš malo i istrljati leću prstom iznutra prema van dok je na dlanu (ne doslovce trljati, nego samo povuć prst), ali "kao" za tu RENU tekućinu to ne trebaš.
Ako si tako operzan i ako imaš mjesečne leće, možeš ih nositi i dva mjeseca bez problema.

Evo, ja zadnji par imam već dva mjeseca i ne osjećam nikakvu nelagodu. Prekosutra idem svojem oftamologu jer nemam više leća, a i mora mi povisiti dioptriju.

Nemaš brige ni za prespavat koji put u lećama koju noć. Ovisi koje nosiš. Ako imaš AirOptix, one su kao certificirane čak i za 6 dana konstantnog nošenja, ali ne bi preporučio baš dulje od 2 noći (3 dana) po tjednu.
Obićno znam prespavati jednu noć sa njima, i ujutro me malo žuljaju (1-2 min) dok se ne namoče. Ali tako spavam 1-2 tjedno, kad mi se ne da skinuti ili ih nemam kud staviti.
Hvala ti na tako sažetom odgovoru. neam pojme koje su to lece, ali su uredu. Ja ih prstom istrljam par puta i isperem da nebi bilo poslje
S čime perem kontejnerić? Ja samo izbacim staru RENU tekucinu i ubacim novu
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 19:51   #68
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Hvala ti na tako sažetom odgovoru. neam pojme koje su to lece, ali su uredu. Ja ih prstom istrljam par puta i isperem da nebi bilo poslje
S čime perem kontejnerić? Ja samo izbacim staru RENU tekucinu i ubacim novu
Operi vodom, obriši rupćićem i isperi tekućnom.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 20:44   #69
fairy
daysleeper
Moj komp
 
fairy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zaprešić
Postovi: 405
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Operi vodom, obriši rupćićem i isperi tekućnom.
ne prati vodom
__________________
fairy je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 20:55   #70
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor fairy Pregled postova
ne prati vodom
Da prati vodom.
Ako dobro obrišeš i ispereš tekućinom.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2008., 20:59   #71
fairy
daysleeper
Moj komp
 
fairy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zaprešić
Postovi: 405
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Da prati vodom.
Ako dobro obrišeš i ispereš tekućinom.
meni su svi oftalmolozi rekli nikako vodom... a i čemu...dovoljno je isprati tekućinom... ja ionak svakih mjesec dana, sa novim parom leća, uzimam i novu posudicu
__________________
fairy je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 21:02   #72
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor fairy Pregled postova
meni su svi oftalmolozi rekli nikako vodom... a i čemu...dovoljno je isprati tekućinom... ja ionak svakih mjesec dana, sa novim parom leća, uzimam i novu posudicu
Meni je moj reko može vodom. I buraz pere već godinama vodom i ništa mu nije. Al naravno obriše to dobro i ispere tekućinom...

Pogledajte ovaj šit:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/508/

Kaj velite na to, jel se isplati?

EDIT:
Lol, na drugoj strani odmah prvi moj oftamolog:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/508/1/

EDIT 2:
I ova druga mi je bila oftamologinja. LOL!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 21:24   #73
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Meni je moj reko može vodom. I buraz pere već godinama vodom i ništa mu nije. Al naravno obriše to dobro i ispere tekućinom...

Pogledajte ovaj šit:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/508/

Kaj velite na to, jel se isplati?

EDIT:
Lol, na drugoj strani odmah prvi moj oftamolog:
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/508/1/

EDIT 2:
I ova druga mi je bila oftamologinja. LOL!
nesmije se vodom. U principu kod nas jos mozes ali recimo u grckoj nesmijes zbog bakterija. Citaj malo o tome. Lik je isto opro u vodi i stavio dok je bio na ljetovanju. 3mjeseca kasnije je oslijepio jer je pokupio neke parazite koje mu nisu mogli maknuti ( toliko su se namnozili na ocima).

Inace pitanje dali vi dobro vidite i bez leca i jeste imali kakve bolove u ocima prije nego sto ste otisli oftamologu. Mene recimo tu i tamo boli desno oko iako sve normalno vidim
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2008., 21:30   #74
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
nesmije se vodom. U principu kod nas jos mozes ali recimo u grckoj nesmijes zbog bakterija. Citaj malo o tome. Lik je isto opro u vodi i stavio dok je bio na ljetovanju. 3mjeseca kasnije je oslijepio jer je pokupio neke parazite koje mu nisu mogli maknuti ( toliko su se namnozili na ocima).

Inace pitanje dali vi dobro vidite i bez leca i jeste imali kakve bolove u ocima prije nego sto ste otisli oftamologu. Mene recimo tu i tamo boli desno oko iako sve normalno vidim

Aj dobro, odsad perem tekućinom.
Nikad nemam bolova u očima... Bez leca vidim dobro koliko mogu za svoju dioptriju vidjeti. Sad još lošije nego prije nošenja leća jer sam se već naviknuo na nultu dioptriju. Prije sam bar znao škiljiti.

A onda cu i kupiti ovaj strojček jer kao štiti protiv acanthamoeba-e, kao one najstrašnije od koje u 95% slučajeva oslijepiš.
Zaštite nikad dosta.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 17:21   #75
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Topic revival!!!

Sry.

Uglavnom, znam da dižem temu iz mrtvih, ali tražilica nije izbacivala ništa drugo.

Nosim meke leće već 8 mjeseci, otprilike i ovo mi je prvo ljetovanje s njima. E sad, moje je pitanje, kako s lećama na moru? Da se razumijemo, imam naočale, al lakše mi je s lećama i u zadnje vrijeme naočale ni ne nosim. Bez problema izdržim cijeli dan s lećama, nemam osjetljive oči i nikakvih problema. Ali more, kupanje, sol, ovo, ono... Ajde, nisam neki plivač (znam plivat, al ne najbolje, da se još ne osramotim tu ) pa nisam previše u vodi, al opet...

Dal je lakše na moru s lećama ili naočalama? Dragi me uvjerava da se mogu kupat s lećama, samo da ih skinem čim izađem iz vode i ostavim barem pol sata u tekućini. Meni se kombinacija morske vode i leća nikak ne dopada. Druga stvar je da se ne mogu ni s naočalama baš kupat, smetaju, al imam diopriju -5 na jednom i -3,25 na drugom oku, tak da bez naočala ili leća ne vidim prst pred nosom...

Čitam baš nešto o ovim nekakvim lećama koje se kao mogu nosit po 30 dana u komadu, po noći, ali i kao "normalne leće", znači skidanje navečer, pa stavljanje ujutro. Dal ima tko iskustva s tim?

Uff.... Ispričavam se što sam vas zagnjavila s podužim postom. Uglavnom, ne znam, savjeti, preporuke, iskustva s tim problemom... Pucajte.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2009., 18:35   #76
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
i mene bi to zanimalo. ja sam to mislio riješiti da kupim naočale za plivanje neke arena ili speedo (savjeti sa ovog linka: http://www.forum.hr/showthread.php?t=242077)

EDIT: pošto nosim leće već godinu dana, savjet od mene.
koliko sam skužio, najbolja kombinacija mi je: meke leće Ciba Vision - Precision UV leće (u kutiji tri para leća, tromjesečne, 260kn) tekućina Renu Multiplus, Blink (ili refresh contacts) kapi za leće
možda nekome bude od koristi

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 15.06.2009. u 18:48.
jollyb je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2009., 11:10   #77
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kontaktne leće nisu moje područje jer nisam oftalmolog ali kolko se sjećam kombinacija vode bilo koje vrste i leća je uvjek bila loša radi raznih živina koje se znaju naselit na njih, kupanje s njima nikako nebi bilo pametno nosio neko ili ne nosio plivačke pepeljare...

Sjedit na obali se može s njima naravno ali nikako kupanje i ne stavljat ih s mokrim rukama jer ako se aeromonas naseli na oči bit će sra**...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 14:07   #78
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
moj savjet - kupiti jednodnevne lece koje se nose i nakon nosenja bacaju, to bi bila najbolja solucija - zbog raznih kemikalija (ko zna kako to djeluje na lecu koja se nosi mj dana, ne zelim ni isprobavati) i zbog svega sta zivi u vodi pa se zadrzava u ocima itd. ja iskreno nikad nisam isao sa lecama u more, ali sam cuo da znaju i pobjeci iz oka itd, furam naocale jer mi dioptrija dopusta (da pokucam o drvo) da funkcioniram na moru.
LP
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 19:05   #79
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pitanje...
U zadnje vrijeme leće me znaju smetati. Imam mjesečne leće, ali su ove koje sada nosim stare samo tjedan dana. Naime, kad ih stavim sve je u redu, na početku mrvicu iritiraju minutu-dvije, što prođe, ali nakon nekog vremena mi se vid počinje mutiti i u očima mi se stvaraju oni krmelji, koji znaju doći preko leće pa mi je još mutniji vid. Kad sam na otvorenom još je u redu, ali kad uđem u zatvoren prostor ili auto, odmah mi se sve zamuti. Čudno mi je, da.

Dal može biti da su mi leće već preslabe pa se oči naprežu ili je nešto drugo? Kad skinem leće, ništa me ne iritira pa mislim da nije neka infekcija jer ništa ne osjećam, a ni oči mi nisu pretjerano crvene.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2009., 00:03   #80
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Ne znam, stvarno ne znam... Meni se zna ponekad tak zamutiti al par puta trepnem i sve okej... Najbolje otiđi na pregled...
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 15:56   #81
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Bio jucer kod oftalmologa... Sa 2.75 na 3.0 i 3.25...
Ne dira me ipak, nosim leće, nikad me ne smetaju, kao da imam prirodan vid, presretan sam.

Pogledajte OVO. Steta sta su tak skupe i to sta su mjesecne... Ko normalan bi ih nosio mjesec dana? Fora za zaebanciju jednu noc, al ovak. :P Trebali su napravit sve dnevne i od svakih ubacit po dvije pa tolko naplatit.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 16:55   #82
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Bio sam negdje našao hrpu fora tih leća dosta jeftino. Mogle su se naručiti i po 1 par.


edit: Bookmarks :roll: http://www.ioffer.com/search/items/c...ioffer/0/false
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 17:40   #83
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Meni se promijenio opticar pa sam probao nove lece, pa mi se oko prakticki upalilo za par sati, tak da sad moram isprobavati od treceg proizvodjaca....
Tak da mogu reci da se ne isplati narucivat prek neta od nekog proizvodjaca kojeg niste probali....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 22:19   #84
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Trebam pomoć.

Nosim naočale jedno 10 godina već, dojadile su mi zbog sporta, a i zbog samog izgleda te sam se odlučio preći na leće.

Dioptrija je na jednom oku +0.5, na drugom +1.5.

Kako bih mogao što lakše i bezbolnije preći na leće? Pretpostavljam da bi mi trebale meke jer su one navodno najlakše za oko i privikavanje. I koliko će mi meke leće utjecati na dioptriju?

I zadnje, ali ne i manje važno, koliko će me izaći recimo godišnje meke leće?
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 22:30   #85
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Mene kosta godisnje lece 560kn (4 para tromjesecnih) + oko 300kn tekucine za lece.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2011., 22:40   #86
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Baci oko na cijene. Čisto onako da imaš odokativno
generic je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 16:18   #87
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ček, koliko sam dobro skužio, ispalo bi me (za jednodnevne) 180 kn 30 km, znaci cca 2000 kn godišnje?

Ako je tako, ostajem onda na naočalama.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 17:51   #88
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Ček, koliko sam dobro skužio, ispalo bi me (za jednodnevne) 180 kn 30 km, znaci cca 2000 kn godišnje?

Ako je tako, ostajem onda na naočalama.
A većina ljudi dnevne nose samo ljeti da ne budu ćoravi u moru.
Uzmimo za primjer mjesečne, air optix aqua su 165 kn kutija. Trebaju ti dvije kutije jer imaš različite dioptrije pa te izađe 330 kn za leće i recimo 90 kn za otopinu, znači 420 kn tromjesečno. S tromjesečnima možeš proći dosta jeftinije.

Češća izmjena = više love. Sve ovisi koliko si osjetljiv. Btw., ja sam se vratio na cvike.

edit:
I kad gledaš cijene, treba paziti što naši pišu jer se zna dogoditi da u tromjesečne stave neku vrstu koja se npr. nosi 2 tjedna po leći i ima ih 6 kom u pakiranju pa to sumarno ispadne 3 mjeseca. A po grupi bi čovjek pomislio da svaku nosi 3 mjeseca.

Kod nas su kontaktne leće teški ripoff

Zadnje izmijenjeno od: generic. 31.03.2011. u 17:57.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 14:01   #89
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
A tu su i stranice poput http://hamerlik.com/ , http://www.lensway.com/ i sl. pa leće nerijetko ispadnu i duplo jeftinije nego što ovdje optičari pljačkaju nas čoravce
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 19:48   #90
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
blago vama kaj kupujete preko neta. ja imam keratokonus i to uznapredovali i moram leće kupovati u firmi koja mi po oku izradi leću. Inače, leće se zovu ROSE K, sa uzdignutim vrhom. 750kn komad.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na