Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2022., 12:52   #121
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Kako se nije moglo na koncerte u doba korone, složio si malu kolekciju ploča, 95% od jednog benda, ali prilično produktivnog Ali nikako da dođe na red i kupnja gramofona. Totalni sam noob šta se tiče headshella, zvučnica i ostalog. Potrošio bi oko 2000 na gramofon s pretpojačalom i upario ga s nekim zvučnicima za dodatnih cca 1000, tipa Edifier.

Jel valja ovo?

https://www.ronis.hr/gramofon-como-a...09068/product/

Nema baš reviewa, ali kaže lik na redditu da je identičan modelu Pro-Ject E1 Phono, koji je osjetno skuplji. Mana mu je da je dosta lagan, šta implicira jeftinije materijale unutra.

Ili da vrebam Audio-Technicu LP120 na nekoj akciji? Nešto treće? Potpuno automatski Denon DP-300?

Rado bi bar poluatomatski, tj. da se ručica sama vraća na kraju ploče. Ali navodno ima i dodatnih spravica koje to rade za 30-ak eura
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 09:05   #122
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja ti se u to uopće ne kužim, ali mogu ti reći svoj primjer.

Prije nekih 3 mjeseca sam puncu naručio gramafon, oko 1000kn s ugrađenim zvučnicima. LENCO LS-50WGY.

Čovjek je ogoram znalac i muzički fanatik, od 60-tih godina prošao koncerata više nego ih ja gledao valjda na YT-u, više od 10 puta je samo bio na Stonesima.

A ima sigurno zbirku od 500-tinjak ploča, od Miše Kovača do limited kolekcije Beatlesa. I naravno, u 2022. živi i dalje u vremenima sedamdesetih i osamdesetih.

I odlučili mu ovo kupiti. Taj gramofon se ne gasi od prvog dana. Znam da se ovome digne igla u zrak na kraju ploče, ali nisam siguran jel se vrati na početak ili samo digne.

Ima mogućnost od 3 brzine, mogu se vrtiti one singlice male, zvučnici sasvim pristojni za jednu sobu od 15 kvadrata i dodatno mogu se spojiti na zvučnike, sisteme itd.

Po meni, 1000kn najbolje uloženih u nečiji poklon ikada.

Toliko od mene. Ne znam jesam li ti pomogao, no mi smo bili iznenađeni koliko je jednostavno i dobro to odrađeno. Btw. gramofon je drveni, ne plastični, što je dodatni feature. Doslovno smo izvadili iz kutije, spojili u struju, stavili ploču staru 50 godina i radi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2022., 09:27   #123
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
gramofoni.. 😊

Muzički znalac, fanatik i Lenco gramofon s ugrađenim zvučnicima u istoj rečenici )))

Znam više takvih i da im se pojavim s takvim poklonom, u najboljem slučaju bih ga dobio nazad u glavu

Na puncu si našao štediti umjesto da si čovjeku složio nekakav retro setup sa zvučnicima i pojačalom

Bitno da je on sretan, ali prvi put čujem da netko tko ima takvu kolekciju ploča ne bira kamo će ih staviti da se vrte
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 11:26   #124
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ivane, ne smij se nego predloži nešto u budžetu
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 12:16   #125
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Muzički znalac, fanatik i Lenco gramofon s ugrađenim zvučnicima u istoj rečenici )))

Znam više takvih i da im se pojavim s takvim poklonom, u najboljem slučaju bih ga dobio nazad u glavu

Na puncu si našao štediti umjesto da si čovjeku složio nekakav retro setup sa zvučnicima i pojačalom

Bitno da je on sretan, ali prvi put čujem da netko tko ima takvu kolekciju ploča ne bira kamo će ih staviti da se vrte
Pa svjetski čovječe, pa kontaktiraj ih, pitaj, složi čovjeku ponudu ili ti ili tvoji poznanici, sigurno ćeš pomoći više nego s ovim obraćanjem s visoka.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 13:21   #126
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Muzički znalac, fanatik i Lenco gramofon s ugrađenim zvučnicima u istoj rečenici )))
I mene su malo oci zaboljele od te izjave

A gle, mozda covjek jednostavno voli muziku a kvaliteta zvuka mu je zadnja rupa na svirali...

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Ivane, ne smij se nego predloži nešto u budžetu
Realno, kupiti (novi) gramofon za 1000 kuna nema bas smisla ako si imalo upucen u ploce i gramofone. Steta svih ploca koje se slusaju na tom gramofonu jer ce ih vjerovatno ta igla kroz par desetaka slusanja dovoljno "izgrebati". Samo vibracije igle proizvedene tim zvucnicima su dovoljne da ucine svoje na plocama.

Zadnje izmijenjeno od: neumrli. 15.09.2022. u 13:35.
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 14:00   #127
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ništa s visoka…nisam ni ja neko mjerilo jer ne volim to pametovanje kad mi ekipa veli ili Rega ili se radije drži stream servisa.

Bilo mi je bitno da je povoljan, da je kompletno automatski i da nije smeće koje će uništiti ploče.

Sony PS-LX300 je onda bio najpovoljniji koji to zadovoljava. Cca 2000 kn onda.

Problem - treba pretpojačalo ili pojačalo s AUX

Uzeo Sony STR-DH190, opet cca 2000 kn

I onda još zvučnike…QAcoustics 3020i…još cca 2000

Htio sam samo gramofon, na kraju ostao bez skoro 1000€.

Kad sam čuo kako iste ploče zvuče na kofer gramofonima i ovim jeftinim i nepoznatim brandovima, čak mi je bilo drago što sam dao više odmah

Mogao sam proći jeftinije s rabljenim, ali sam htio da sve vizualno paše i da je dostupno odmah. Nađu se takve stvari povoljnije, ima i starijih dobrih zvučnika i pojačala, može se i s malim pretpojačalom i starijim gramofonom proći dobro. Sve smo to već prošli ranije, preporuka koliko hoćete na prošlim stranicama.

Ako hoćeš aktivno slušati i skupljati ploče, onda treba uložiti nešto novaca u to, pa makar to bili i entry level uređaji, ali respektabilnih brandova u tom području.

Ako se hoćeš igrati s pločama iz second hand dućana i pustiti nešto nađeno na hreliću, spigano i izorano, bez puno razmišljanja, onda je svaki dobar.

Nemam puno ploča, neke su rijetke, neke potpisane, a neke jednostavno od mrtvih bendova koje volim, pa su u stanju u kakvom sam ih jedino uspio naći.

Preporučiti nešto ovakvo za 1000 kn i manje mogu jednako kao i Smarta nekome tko traži auto za svaki dan raditi 25 km do posla i 25 nazad. Doć će od točke A do točke B, ali neće biti pretjerano sretan. Od nečeg što ti je na početku gušt, preraste u nešto od čega ti je zlo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 14:21   #128
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor neumrli Pregled postova
Realno, kupiti (novi) gramofon za 1000 kuna nema bas smisla ako si imalo upucen u ploce i gramofone. Steta svih ploca koje se slusaju na tom gramofonu jer ce ih vjerovatno ta igla kroz par desetaka slusanja dovoljno "izgrebati". Samo vibracije igle proizvedene tim zvucnicima su dovoljne da ucine svoje na plocama.
Pa upravo zato i ne bi riskirao s kofer gramofonima, kako ih kolega naziva. Jer nije baš da su me ploče došle siću. Nisam ni napisao 1k, nego 2k.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ništa s visoka…nisam ni ja neko mjerilo jer ne volim to pametovanje kad mi ekipa veli ili Rega ili se radije drži stream servisa.

Bilo mi je bitno da je povoljan, da je kompletno automatski i da nije smeće koje će uništiti ploče.

Sony PS-LX300 je onda bio najpovoljniji koji to zadovoljava. Cca 2000 kn onda.

Problem - treba pretpojačalo ili pojačalo s AUX

Uzeo Sony STR-DH190, opet cca 2000 kn

I onda još zvučnike…QAcoustics 3020i…još cca 2000

Htio sam samo gramofon, na kraju ostao bez skoro 1000€.

Kad sam čuo kako iste ploče zvuče na kofer gramofonima i ovim jeftinim i nepoznatim brandovima, čak mi je bilo drago što sam dao više odmah

Mogao sam proći jeftinije s rabljenim, ali sam htio da sve vizualno paše i da je dostupno odmah. Nađu se takve stvari povoljnije, ima i starijih dobrih zvučnika i pojačala, može se i s malim pretpojačalom i starijim gramofonom proći dobro. Sve smo to već prošli ranije, preporuka koliko hoćete na prošlim stranicama.

Ako hoćeš aktivno slušati i skupljati ploče, onda treba uložiti nešto novaca u to, pa makar to bili i entry level uređaji, ali respektabilnih brandova u tom području.

Ako se hoćeš igrati s pločama iz second hand dućana i pustiti nešto nađeno na hreliću, spigano i izorano, bez puno razmišljanja, onda je svaki dobar.

Nemam puno ploča, neke su rijetke, neke potpisane, a neke jednostavno od mrtvih bendova koje volim, pa su u stanju u kakvom sam ih jedino uspio naći.

Preporučiti nešto ovakvo za 1000 kn i manje mogu jednako kao i Smarta nekome tko traži auto za svaki dan raditi 25 km do posla i 25 nazad. Doć će od točke A do točke B, ali neće biti pretjerano sretan. Od nečeg što ti je na početku gušt, preraste u nešto od čega ti je zlo.
Eto, otprilike tražim isto šta i ti. Samo šta ovog tvog Sonya nema kod nas, ima sličan model, samo s BT i pretpojačalom na Amazonu. Fluance mi se čine okej, ali isto teško dostupni. A onaj Denon?

Na tržište rabljenih ne bi, jer premalo znam.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 14:25   #129
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nekad se pravili gramofoni od 50 kila, stavljali na kojekakve šiljate nogice, zvučnici se vješali na zid ili isto na razne stalke i šiljke stavljali da se što više mehanički odvoji vibracije zvučnika od gramofona, a sad neko ugradi zvučnike u gramofon

To se valjda zove gramofon sa pozitivnom povratnom spregom?

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 15.09.2022. u 14:36.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2022., 14:51   #130
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Ja sam ima par godina uzea na njemačkom ebayu , mislim da me došlo sa poštarinom i mailboxom 100injak eura, Technics sl d3.
Ima dobre zvučnike od neke stare linije i dobija na poklon pojačalo. Kupija za par sto kuna novu zvučnicu i mogu reč da vrhunski radi .
Tako da mislim da se za 2000 kn neki solidni setup može napravit.

Poslano sa mog Pixel 4a (5G) koristeći Tapatalk
robik666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2022., 16:37   #131
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
gramofoni.. 😊

Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Pa upravo zato i ne bi riskirao s kofer gramofonima, kako ih kolega naziva. Jer nije baš da su me ploče došle siću. Nisam ni napisao 1k, nego 2k.



Eto, otprilike tražim isto šta i ti. Samo šta ovog tvog Sonya nema kod nas, ima sličan model, samo s BT i pretpojačalom na Amazonu. Fluance mi se čine okej, ali isto teško dostupni. A onaj Denon?

Na tržište rabljenih ne bi, jer premalo znam.

Bilo ih je u Emmezeti svojevremeno, kao i pojačala. To je doslovno entry model. Na kraju sam uzeo s Amazon.de jer me kombinacija s pojačalom ispala skoro 100€ jeftinije.

Taj s BT je identičan + BT.

Imaš ranije preporučeni Audiotecnica model, netko je još i javio da ima pretpojačalo ugrađeno tako da je spremno za uštekati u struju i spojiti na zvučnike.

Gledam baš Amazon…naletio na TEAC TN-180BT-A3
Ima BT, ima pretpojačalo. Na akciji trenutno za 178€

Ne znam jel TEAC danas ono što je bio, ali ovo bi me zainteresiralo da kupujem
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.09.2022. u 16:42.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:02   #132
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
nemam nijednu ploču ali slušao bih, kada smo sestra i ja bili mali, još u vrtiću, slušali smo četiri godišnja doba, pričice za djecu na LP itd. sjećam se zvuka dijamantne (ili kakve već ) igle po pločama


koja je preporuka da se nešto najjeftinije nabavi, a da valja? jer iskreno, ne daje mi se 1000 kn na gramofon pa onda + 1000 kn na pojačalo pa onda + 1000 kn na zvučnike + onda na ploče - ja bi nešto u stilu "ključ u ruke", a da barem imalo valja, a s druge strane opet ono - da baš ne uništava ploču koju slušam ili da nije reprodukcija za ocjenu 1 (neodovljan), znači da nije neko totalno smeće
Prije svega, mislim da puno ljudi koji ulaze u priče s gramofonima malo trebaju preobličiti način razmišljanja. Kažeš da nemaš ploča, znači kupovati ćeš novo. Ako ne to, onda ako hoćeš dobre kopije rabljenih albuma, plaćati ćeš ih na discogsu jednako kao i nove. Čitaj 200+kn po ploči. Kako god okreneš, dobre ploče su ozbiljna stavka. I onda ne htjeti uložiti u solidan sustav (inicijalno čak i ne samo zbog zvuka, već zato da ne uništiš te skupe ploče) je po meni potpuno suludo.

Druga priča je ako misliš nabavljati krš sa hrelića i raznih sajmova za 20kn i rovati to nekim plugom čisto zbog nostalgije. Ako se o tome radi, onda uzmi onaj all in one krš. Iako, danas čak i ovi što prodaju jugotonke u max G stanju nekih "klasičnih" albuma danas misle da imaju ne znam šta pa traže presmiješne pare.

Ja bih ako doista misliš ući u tu priču uvijek išao ako idem na novo na neki entry model Rege, Pro-jecta ili Technicsa. Drugo zaboravi. Ako imaš nekoga tko se razumije - s/h Lenco, Thorens - uvijek super....ali tu trebaš doista znati što radiš.

zaobiđi gramofone sa ugrađenim phono stageom. Uzmi neko solidno entry level integrirano pojačalo koje ima i MM phono stage u sebi i par nekih entry zvučnika i onda znaš što si kupio i što imaš.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:07   #133
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
imam ja hrpu ploča, ostalo mi od starog i njegove braće kad su bili mladi.. nemam gramofon, sad me zainteresiralo da nabavim i vidim kakve su ploče




ima još hrpa, moram izvaditi i vidjeti koje su.. znam da ima dosta bijelog dugmeta, prljavog kazališta i tih naših ali i stranih

edit:

đorđe

Ako su ovo original izdanja u odbrom stanju, pazi na njih...to su dosta vrijedne ploče. I nemoj uzimati neki krš i dušu im izvaditi njime.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 12:10   #134
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
hahahahhaah ozb ja mislio da se guli ili igla ili ploča
Nije nemoguće da aktovka ruje nove brazde. Nekako mi je čudno da netko ne zna prepoznati prašinu.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 21:04   #135
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ja živim u operacijskoj sali


sterilnoj


i kod mene je nema - a sada je zbog kofer gramofona ima
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 04:04   #136
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Ugh...
Čitam malo ove postove, te se sjećam mojih HiFi dana...
Dođe mi da počnem rezati žile...

Mislim da je zadnji gramofon sa zvučnicima koji sam imao bio Tosca ili tako nekako.
U moje doba izbor gramofona se uglavnom svodio na Technics 1210 Mk II ili Thorens TD 126. Bilo je i puno boljih (sjeća li se netko kombinacije Stabi/Stogi/Koetsu Red kombinacije?), ali je njihova cijena bila jednaka cijeni kvalitetnog automobila.

U današnje vrijeme, za HiFi čistunce je poželjno kvalitetan gramofon i kvalitetno pojačalo. Na to, naravno, idu i kvalitetni zvučnici.

Ja sam koristio AKAI AP-Q50 gramofon (krš, direct drive) sa Ortofon Concorde zvučnicom (kasnije Shure GD-97) i Rotel RA-460 pojačalo sa JVC trosistemskim zvučnicima (krš) od 35/75 W koji su (puno) veći od današnjih zvučnika koji "imaju" 200 W. Moji ih zvučnici (imam ih još uvijek) "pojedu" za doručak...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 09:54   #137
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Technics 1210MKII i Thorens TD 126 su i danas odlični gramofoni i za mnoge ništa bolje neće ni trebati cijeli život, tko odluči da je za njega to - to. Rega P3 recimo, pa onda neki entry modeli od Pro-Jecta - sa ničim od toga se neće pogriješiti i za sve te gramove vrijedi ovo gore što sam napisao.

Stvar uopće nije za rezati žile, zapravo je vrlo jednostavna. Moraš odlučiti što želiš i to je to. Ako doista želiš nabavljati muziku na vinilu i ako ti je stalo do kvalitete zvuka, a ne samo do neke "fore", onda skupljaš pare i ideš na ovu gore klasu, što je po meni točno ona klasa koja ti može pokazati kvalitetu zvuka koju vinil može dati, imaš sve parametre za podesiti koje trebaš i imaš uređaj koji je trajan, kvalitetan, gušt za koristiti. Neki kažu - kupi bilo šta za prvi gram, tek tako da probaš. Fora je u tome što ispod određene razine jedino što će se desiti je da će ti se cijela priča i iskustvo zgaditi.

Ako pak ne želiš doista ući u cijelu priču, onda jednostavno kupi par desetaka nekih krš vinila za max 20kn i bilo šta i ruj brate dok se ne izdovoljiš malo i dok te ne prođe ludilo.

Zašto ne preporučujem gramofon sa phono stageovima u sebi - zato što nijedan takav phono nije neka sreća, a daješ određene pare za njega kad kupuješ grem. Uzmi radije solidno integrirano stereo pojačalo sa MM phono stageom i to je onda zaključena priča ako ostaješ u toj entry razini - s time kao i s gornjim gramofonima možeš živjeti cijeli život. Na to uzmeš neki fini Elac-ov entry model zvučnika i puna šaka brade.

Budući da je ovo PC forum, vidim kako ljudima nije bed davati velike pare na konfiguracije koje će za 5 godina biti staro smeće i vrijediti trećinu cijene koju su koštale, a kad su stvari kao hi-fi u pitanju onda neka fora da je par tisuća kn za komponentu skupo. A ako u hi-fiu kupiš nešto solidno danas, to će biti solidno i za 10-20 godina.

P.S. Inače Stabi/Stogi s nekom ipak malo skromnijom zvučnicom od Koetsua danas ne dođe ni blizu solidnom autu. Ne znam je li nekad bilo tako, ali danas ne.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 15:53   #138
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Uzmi radije solidno integrirano stereo pojačalo sa MM phono stageom i to je onda zaključena priča ako ostaješ u toj entry razini - s time kao i s gornjim gramofonima možeš živjeti cijeli život. Na to uzmeš neki fini Elac-ov entry model zvučnika i puna šaka brade.
Može konkretno koje pojačalo? I koliko bi po tebi koštao neki entry-level setup: gramofon, pojačalo i zvučnici? 5-6k kuna?
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 16:31   #139
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Može konkretno koje pojačalo? I koliko bi po tebi koštao neki entry-level setup: gramofon, pojačalo i zvučnici? 5-6k kuna?
Sorry, ali ne pratim baš vrlo aktivno noviji hi-fi i bilo bi neodgovorno od mene da ti nešto konkretno idem preporučivati. Ali uz one opće ocjene koje sam naveo gore stojim 100%.

Ono što opet generalno mogu reći - ako gledaš Rega, Denon, Rotel integrirce i npr. neke novije Elac ili Wharfedale entry bookshelfe i pritom paziš da ti pojačalo snagom zadovoljava zvučnike - nećeš pogriješiti. Regini integrirci će očito imati solidne phono stageove, pa to svakako jest relevantno ako ideš na gramofon.

U svakom slučaju, uvijek je dobro prvo poslušati kombinaciju koja te zanima s muzikom koju slušaš.

Mislim da bi se u 6k kuna moglo strpati da bude ok sustav. Ali opet - nagađam.

EDIT:

jedno upozorenje samo - kada uzimaš zvučnike - pazi na to koliko prirodno i uravnoteženo zvuče. Ima brendova koji pokušavati (a često i uspijevaju) impresionirati manje iskusne uši napadnom lažnom rezolucijom, za koju kasnije shvatiš da nije nikakva stvarna rezolucija, nego samo jako umjetno dignuti visoki zbog čega s vremenom stvar postaje doista naporna. Zato sam i spominjao Elac i Wharfedale - za Wharfedale često kažu da je pomalo "tamnijeg" zvuka (to opet jako varira od modela do modela) ali meni puno draže od ovih zvučnika koji ti obriju noge dok ih slušaš. Za doista visoku rezoluciju u kombinaciji s prirodnošću će se morati platiti jako ozbiljne novce.

Mogu recimo reći da prijatelj ima kombinaciju nekog Denonovog entry integrirca i stare Wharfedale diamond 9.3 bookshelfe i platio je to skupa na nekoj akciji mislim da čak manje od 4k kuna i to svira odlično, a za pare koje košta nevjerojatno. Noviji Wharfedaleovi su navodno još bolji, ali ne mogu reći jer nisam slušao. Entry Elac-i su vjerojatno još bolji, ali ni njih nisam slušao pa ne znam. To bih sve uzimao puno prije nekih entry Bowersa ili tako nečega, što vidim da ljudi često uzimaju.

Zadnje izmijenjeno od: piydek. 05.10.2022. u 16:37.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 17:13   #140
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Koji postotak nas tu može ove izraze u realnosti prepoznati:

.....koliko prirodno i uravnoteženo zvuče.
.... manje iskusne uši napadnom lažnom rezolucijom

lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 17:40   #141
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Koji postotak nas tu može ove izraze u realnosti prepoznati:

.....koliko prirodno i uravnoteženo zvuče.
.... manje iskusne uši napadnom lažnom rezolucijom

Ja bih se nadao da to svatko tko si da malo truda možeto jednostavno prepoznati. Stvar i jest vrlo jednostavna, ali treba se potruditi malo poslušati različite stvari. Kao i što je općenito stvar s percepcijom i osjetilima - teško je o tome govoriti, ali je jednostavno kada npr. gledaš, njušiš, slušaš...

U ovom konkretnom slučaju, mogu to proširiti s još riječi (koje nikade ne mogu zamijeniti iskustvo ali mogu skrenuti pozornost pri slušanju):

Prirodnost bi svi trebali prepoznati. Govor osobe u nekom prostoru gdje ne čuješ ni previše ni premalo detalja, gdje je timbar glasa realističan, gdje glas ne zvuči ni vriskavo ni umjetno duboko, gdje je jasan ali ne skreće pozornost ni na koji izolirani detalj itd. Na isti način se mogu slušati i razni svakodnevni zvukovi. A jednako to vrijedi i za instrumente. Nadam se da je svatko od nas u životu čuo neki akustični instrument. Sada to usporediš s reprodukcijom - ako su detalji, bilo u glasu, bilo u instrumentu ili ikojem zvuku previše "izbačeni", previše naglašeni u odnosu na cjelinu, ako skreću pozornost na sebe nauštrb cjeline zvuka - i ako primijetiš da se slična stvar dešava na različitim albumima....onda ti je to odmah znak da sistem nešto dodaje ili oduzima. Kažem, u entryu bih najviše pazio na nabrijani zvuk jer je tako najlakše impresionirati "na prvu" ljude koji često nemaju previše iskustva. Jednako kao što većinu ljudi impresionira muljavo ali brutalno nabrijano prđenje i brundanje velike količine basa, tako i ova "hiperrezolucija" može impresionirati na prvu.

Lažna rezolucija je poput povećala koje si stavio na određeni aspekt zvuka (viši tonovi) kako bi zvuk bio iskričaviji, nešto kao sharpness efekt. Sad opet, kažem - stvar je da ipak treba slušati i doći do nekog iskustva jer neke stvari moraju biti "oštre". Npr. udarac u činelu koji je dobro snimljen jest "oštar" u određenom smislu i ako nije tako reproduciran - to isto nije dobro i imati ćeš previše mekan i muljav zvuk (meni osobno bi to u entryu bio manji problem). Mnogi zvukovi jesu oštrijeg karaktera. Tu sad treba prepoznati što sistem nabrijava, a što je realistično za snimku koju puštaš, instrument koji slušaš i slično. Slušati se uči. Ali u nekim osnovama, nije neka nauka.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 18:40   #142
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Jasno i jako mudro zboriš.

No potraga početničkih gramofona u kojoj sam i sam+dodaci oko njega, mi nije odmah spojiva s lažnom rezolucijom.

Jednom sam čuo ploču na dobrom gramofonu spojenim sa lampašima u izoliranoj sobi i to je zvučalo wow, drugačije od svega
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 19:13   #143
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Jasno i jako mudro zboriš.



No potraga početničkih gramofona u kojoj sam i sam+dodaci oko njega, mi nije odmah spojiva s lažnom rezolucijom.



Jednom sam čuo ploču na dobrom gramofonu spojenim sa lampašima u izoliranoj sobi i to je zvučalo wow, drugačije od svega
Mozda nisam bio jasan....sve ovo gore sam govorio iskljucivo u kontekstu izbora zvucnika jer je kolega pitao za sistem, pa sam onda prosirio pricu.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 16:55   #144
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Da se unaprijed ispricam sto cu pitati ovakvo bogohulno pitanje.

Cura vec neko vrijeme zeli gramofon, vise iz nekog romanticnog old school poriva, nitko od nas dvoje nije audiofil, niti ce se ovo spajati na neke uber kvalitetne zvucnike niti cemo upgradeat kasnije, tj. vise sumnjam da ce nam to zavrsiti kao ukras

Idem na BT model jer imamo BT zvucnike i ona ima Sony WH-1000XM4.
Kinda defeats the purpose gramofona i boljeg zvuka, ali hej.

U mom istrazivanju sam zavrsio na 3 modela

AUDIO-TECHNICA AT-LP60XBTBK kao najjeftiniji model, ~1350kn
Sony PS-LX310BT kao srednji model cijenom, ~1750kn
AUDIO-TECHNICA AT-LP120XBT-USB kao neki gornji limit moj cjenovnog ranga, ~2650kn

Isplati li mi se ici na AT-LP120XBT-USB ili da ne kompliciram i uzmem AT-LP60XBTBK?


Ili ako netko ima neku desetu preporuku?
Hvala na pomoci
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:34   #145
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Da se unaprijed ispricam sto cu pitati ovakvo bogohulno pitanje.

Cura vec neko vrijeme zeli gramofon, vise iz nekog romanticnog old school poriva, nitko od nas dvoje nije audiofil, niti ce se ovo spajati na neke uber kvalitetne zvucnike niti cemo upgradeat kasnije, tj. vise sumnjam da ce nam to zavrsiti kao ukras

Idem na BT model jer imamo BT zvucnike i ona ima Sony WH-1000XM4.
Kinda defeats the purpose gramofona i boljeg zvuka, ali hej.

U mom istrazivanju sam zavrsio na 3 modela

AUDIO-TECHNICA AT-LP60XBTBK kao najjeftiniji model, ~1350kn
Sony PS-LX310BT kao srednji model cijenom, ~1750kn
AUDIO-TECHNICA AT-LP120XBT-USB kao neki gornji limit moj cjenovnog ranga, ~2650kn

Isplati li mi se ici na AT-LP120XBT-USB ili da ne kompliciram i uzmem AT-LP60XBTBK?


Ili ako netko ima neku desetu preporuku?
Hvala na pomoci
ja osobno bi išao na ovaj potonji ali u mallu je jeftiniji neg si ti napisao.
naime, kod njega imaš podešavanje ručice što je bitno jer postoji mogućnost da će neke ploče preskakati

i obavezno bijeli da se uklapa u moderni interijer
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 17:58   #146
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ja osobno bi išao na ovaj potonji ali u mallu je jeftiniji neg si ti napisao.
naime, kod njega imaš podešavanje ručice što je bitno jer postoji mogućnost da će neke ploče preskakati

i obavezno bijeli da se uklapa u moderni interijer

E sad, ja ne znam sto ti mislis pod potonji, po mom je to posljednji, dakle AT-LP60XBTBK, sto mi nema smisla jer navodis da ima nesto sto nema drugi model pa pretpostavljam da pricas o skupljem AT-LP120XBT-USB.

Niti jedan model nije u Mallu jeftiniji od cijena koje sam naveo, moguce da si ti gledao modele bez BT-a.
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2022., 18:01   #147
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
E sad, ja ne znam sto ti mislis pod potonji, po mom je to posljednji, dakle AT-LP60XBTBK, sto mi nema smisla jer navodis da ima nesto sto nema drugi model pa pretpostavljam da pricas o skupljem AT-LP120XBT-USB.

Niti jedan model nije u Mallu jeftiniji od cijena koje sam naveo, moguce da si ti gledao modele bez BT-a.
ma nisam bio jasan baš
mislio sam na taj najskuplji 120XBT

išao sam copy paste tog models i nabava mi izbaci mall sa malo manjom cijenom
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2022., 20:41   #148
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Bacio bi se malo u retro vode. Molim vas prijedlog što uzeti za sviranje ploča? Imam doma bt soundbar ali ne znam ima li smisla spajati na njega? Ako mislite da nema molim prijedlog što uzeti za malo kućnog sviranja, recimo da budžet nije isplaniran ali opet da nije preko 5000kn.
Išao bi na kupnju novih uređaja jer me strah uzimati rabljeno preko njuškala.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 16:14   #149
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Vidite, zato ne volim previše ovaj forum ... nema sustava obavještavanja za aktivnost u nekoj temi, osim ako se izričito ne "pretplatim" na obavijesti. Sad čitam neke vaše postove i imam puno savjeta za podijeliti, ali naravno za većinu prekasno

Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Da se unaprijed ispricam sto cu pitati ovakvo bogohulno pitanje.

Cura vec neko vrijeme zeli gramofon, vise iz nekog romanticnog old school poriva, nitko od nas dvoje nije audiofil, niti ce se ovo spajati na neke uber kvalitetne zvucnike niti cemo upgradeat kasnije, tj. vise sumnjam da ce nam to zavrsiti kao ukras

Idem na BT model jer imamo BT zvucnike i ona ima Sony WH-1000XM4.
Kinda defeats the purpose gramofona i boljeg zvuka, ali hej.

U mom istrazivanju sam zavrsio na 3 modela

AUDIO-TECHNICA AT-LP60XBTBK kao najjeftiniji model, ~1350kn
Sony PS-LX310BT kao srednji model cijenom, ~1750kn
AUDIO-TECHNICA AT-LP120XBT-USB kao neki gornji limit moj cjenovnog ranga, ~2650kn

Isplati li mi se ici na AT-LP120XBT-USB ili da ne kompliciram i uzmem AT-LP60XBTBK?


Ili ako netko ima neku desetu preporuku?
Hvala na pomoci
Naravno, osim ako već nije prekasno moraš se pitati kolega, kakav gramofon želiš? Full automatik gdje samo budeš stisnuo tipku "Play", a ovaj bude posložio ručicu u položaj i spustio je, te je povukao natrag na oslonac kad ploča bude gotova? Ili želiš full ručni, gdje sam moraš spustiti ručicu i povući je natrag?

Da li želiš direktni pogon ili remen? Svi gramofoni imaju pluseve i minuse, ali ono što trebaš znati je to da je LP60 full automatik, sa remenom. LP120 je full ručni i direct drive. Meni osobno 120 zvuči bolje (uostalom, i imao sam LP120 prve generacije, i to dvije i pol godine - odličan gramofon!), ali ako ti je jednostavnost korištenja bitnija onda svakako uzmi LP60 ili LP3. Ili neki drugi brand, ne mora biti Audio Technica. Recimo, Denon DP-300F - bivši predsjednik Obama je navodno imao jednog u svojem uredu, spojenog na male bookshelf zvučnike

Svakako javi ako trebaš još informacija...

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Bacio bi se malo u retro vode. Molim vas prijedlog što uzeti za sviranje ploča? Imam doma bt soundbar ali ne znam ima li smisla spajati na njega? Ako mislite da nema molim prijedlog što uzeti za malo kućnog sviranja, recimo da budžet nije isplaniran ali opet da nije preko 5000kn.
Išao bi na kupnju novih uređaja jer me strah uzimati rabljeno preko njuškala.
Prvo, vidi što sam gore napisao kolegi Ninja_Zg.

Drugo, sve ovisi o tome koliko si spreman love potrošiti. Više novaca znači bolji gramofon i samim time bolji zvuk. Također znači i dugotrajna investicija, jer na taj isti gramofon danas-sutra možeš staviti zvučnicu koja košta kao 3-4, pa čak i 5 NOVA gramofona istog tipa. Dok na one jeftinije tipa LP60 (i pogotovo one u kovčegu) to nije moguće.

Nego, svima koji planirate ili razmišljate o kupovini gramofona jedno veliko upozorenje. "Vinil" je jedan od najskupljih audio oblika i hobija!! Znam da ima puno videa na YouTube-u koji govore o tome kako možete jeftino nabaviti polovni (i ispravan) gramofon na mjestima kao što je Goodwill recimo, ali ovo je Europa ... točnije, Balkan. Ljudi ovdje ne bacaju gramofon u smeće kad pukne remen ili se igla otupi, tako da u samome startu možete pretpostaviti da polovni gramofon nije prikriveni dragulj kojeg samo treba očistiti nego stara krama kojoj je potreban full servis od motora, remena, mehanizma ruke, pa sve do promjene činčeva (priključnih kabela za zvuk) i tko zna čega još.

Stoga, osim ako ne tražite "projekt" za restauraciju i niste spremni uložiti još toliko novaca, koliko ste platili sam gramofon bolje kupite nešto novo. Inače, pošteni gramofoni počinju negdje oko 1,000kn i idu prema gore. Za oko 1,500kn možete dobiti sasvim dobar gramofon koji bude imao dobar zvuk, bude kvalitetan i ne bude oštetio ploče. Isto tako, trebate znati da jeftiniji gramofoni budu imali ugrađeno pred-pojačalo dok ga oni bolji, skuplji ne budu imali. Dakle, suprotno od onog što je netko prethodno napisao ovdje u temi.

Ako gramofon ima ugrađeno pred-pojačalo, onda samo trebate spojiti ga na aktivne zvučnike. Recimo, bolje kompjutorske zvučnike ili kakav soundbar - bilo kakve, samo da imaju ugrađeno pojačalo (kontrolu glasnoće, i da imaju kabel za struju). U protivnom, ako koristite pasivne zvučnike (zvučne kutije bez ikakvih žaruljica i regulatora), morate imati klasično pojačalo ili receiver. Dakle, klasičnu HiFi liniju, koja bude primala zvuk iz gramofona, pojačala je i poslala u te pasivne zvučnike.

Međutim, ako vaš gramofon NEMA ugrađeno pred-pojačalo, a spojite ga na Line-Input od neke linije ili kompjutora/laptopa, onda budete dobili izričito tihi zvuk. Baš mi je jedan kolega ovdje na forumu rekao prije nekakvih tjedan dana da je spojio gramofon na liniju ali da je zvuk tako slab da ga jedva čuje, pa sam mu objasnio cijelu priču oko pojačala i pred-pojačala. Postoje i zasebna pred-pojačala koje možete kupiti, ali sve ovo dodaje vrijednost i samim time možda košta više nego što ste bili spremni potrošiti.

I da ... znam da sve ovo možda zvuči komplicirano nekome tko je tek krenuo, ali stvar je zapravo jednostavna kad naučite osnovno - treba vam SAMO 4 stvari za spajanje gramofona - počevši od samog gramofona, pred-pojačala, pojačala i zvučnika. A ako imate gramofon sa pred-pojačalom već ugrađenim unutra, i spojite ga na aktivne zvučnike (koji imaju pojačalo u sebi) onda vam treba baš i SAMO dvije stvari - gramofon i zvučnici. Ali ljudi, molim vas - nemojte kupovati gramofone sa UGRAĐENIM zvučnicima unutra, ovo je najgora opcija koju možete napraviti, i to iz više razloga. Znam da su jeftiniji od ovih ostalih opcija, ali ti ugrađeni zvučnici ionako budu zvučali očajno, namjerno ih se ograničava u gornjem i donjem spektru zvuka kako ne bi previše vibrirali i samim time napravili povratnu petlju u iglu gramofona.

(...)

Vezano uz same gramofone na današnjem tržištu, želio bih se dotaknuti još jedne teme, koja se često povlači po forumima i YouTube-u, a ljudi nemaju pojma što govore. Naime, vjerojatno ste i sami vidjeli "poplavu" gramofona koji nalikuju na kultni Technics SL-1200, ali od različitih proizvođača. Recimo, Pioneer PLX-500, Audio Technica AT-LP120, Lenco L-3808, Crosley C200, Numark TT250, Reloop RP-7000 kao i MNOGI drugi. Naziva ih se (jeftinim) Kineskim kopijama, i onda krenu govoriti kako je Technics bolji i kvalitetniji, dok su ovi samo "igračke" i ne vrijede ništa.

Kao prvo, Technics je početkom 2000-ih prodao prava na dizajn SL-1200 Kini, i samim time zapečatio sudbinu. Ljudi ovo uglavnom ne znaju ili ne žele priznati, ali to naravno ne znači da ne postoji. Korporacija koja je kupila prava zove se "Hanpin Electron Co. Ltd." i oni stoje iza SVIH gore-spomenutih gramofona. Dakle, Audio Technica, Numark, Crosley i ostali ništa ne proizvode, već samo NARUČE gramofon određenih karakteristika, boja i mogućnosti od Hanpin-a, a onda ga ovi naprave po njihovim željama. Uglavnom se koriste i isti dijelovi (koji se dijele između modela), čime drastično pada cijena proizvodnje, i samim time cijena samog uređaja kojeg platite u prodavaonici. I upravo iz tog razloga ti gramofoni i jesu jeftiniji od recimo Technics-a, koji rade samo (i baš) za sebe, i za nikog drugog.

Isto tako, važno je napomenuti da nisu svi Hanpin gramofoni isti. Neki su bolji od drugih, ali i ovo je namjerno. Sve ovisi o "naručitelju" i koliki nivo preciznosti budu tražili od Kineza. Bolji gramofon bude koštao više od onog lošijeg, isto kao što i gramofon sa direktnim motorom bude koštao više od onog sa remenom. Iako možda sve drugo bude izglealo jednako, ti uređaji su zapravo "slagalica" koju rade od već pre-definiranih dijelova i kućišta, kako bi držali proizvodnju isplativom i jeftinijom.

Još jednom, ako imate još pitanja o samim gramofonima, "glasinama" i/ili eventualnim problemima slobodno me pitajte. Nije da se hvalim, ali znam dosta o svemu ovome

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 21.12.2022. u 16:56.
  Reply With Quote
Staro 21.12.2022., 21:26   #150
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

Vezano uz same gramofone na današnjem tržištu, želio bih se dotaknuti još jedne teme, koja se često povlači po forumima i YouTube-u, a ljudi nemaju pojma što govore. Naime, vjerojatno ste i sami vidjeli "poplavu" gramofona koji nalikuju na kultni Technics SL-1200, ali od različitih proizvođača. Recimo, Pioneer PLX-500, Audio Technica AT-LP120, Lenco L-3808, Crosley C200, Numark TT250, Reloop RP-7000 kao i MNOGI drugi. Naziva ih se (jeftinim) Kineskim kopijama, i onda krenu govoriti kako je Technics bolji i kvalitetniji, dok su ovi samo "igračke" i ne vrijede ništa.

Kao prvo, Technics je početkom 2000-ih prodao prava na dizajn SL-1200 Kini, i samim time zapečatio sudbinu. Ljudi ovo uglavnom ne znaju ili ne žele priznati, ali to naravno ne znači da ne postoji. Korporacija koja je kupila prava zove se "Hanpin Electron Co. Ltd." i oni stoje iza SVIH gore-spomenutih gramofona. Dakle, Audio Technica, Numark, Crosley i ostali ništa ne proizvode, već samo NARUČE gramofon određenih karakteristika, boja i mogućnosti od Hanpin-a, a onda ga ovi naprave po njihovim željama. Uglavnom se koriste i isti dijelovi (koji se dijele između modela), čime drastično pada cijena proizvodnje, i samim time cijena samog uređaja kojeg platite u prodavaonici. I upravo iz tog razloga ti gramofoni i jesu jeftiniji od recimo Technics-a, koji rade samo (i baš) za sebe, i za nikog drugog.

)
bome Audio Technica djeluje baš robusno - ne kao original 1200/1210 ali vrijedi tih novaca...

apropos kopiranja, u 80tim bila je firma Jim Carson i radila je identičnu kopiju Technica 1200/1210. vjerujem da su bili bolja kopija od ovog što danas kopiraju čajniizi.

prodavala ga je frima Conrad (oni debeli katalozi deblji i od biblije a unutra hrpa elektronike/elektrike koje nisi mogao kupit u (mnogima neprežaljenoj) Jugi)

ako naidem na sliju međ svojim kolekcijama HI-FI kataloga , skeniram i stavim ovdje kao dokaz.

EDIT - evo slika
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...12517-172-2111
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na