Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 06.02.2022., 10:13   #1
ForceGe
Registered User
 
ForceGe's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Kokuce
Postovi: 5
Kupnja PCa u 2022

Pozdrav svima!

Novi sam član ovdje mada sam account napravio dosta ranije jer sam planirao bit aktivan radi tržnice, ali igrom slučaja uopće nisam
Opet je došlo vrijeme kad razmišljam o novom PCu iako ga ni ranije nisam uzimao radi povećanja cijena grafičkih kartica.

Zanima me što mogu dobit u rangu do nekih 10000 kn i koliko mi smisla uopće ima sad davati tolike novce?
Banana je uopće ić na pretpostavku kad bi cijene GPUa trebale past, a ja se zaželio novog PCa, sad već pravo.

Ima li smisla uzimat sad PC ili da budem dobar fin jedan period pa si možda nađem nešto konkretno putem tržnice? Jer polovni PC bi jedino uzimao preko ovog foruma jer sam inače užasno skeptičan po pitanju njuškala i bilo čega drugog polovnog.

Prvobitno sam planirao dat 7-8k, ali s obzirom na cijene grafa bi išao i na više, bitno mi je da ako već dajem novce da si uzmem nešto što će trajat, a da si pritom ne ubijem banku, eto ovce i novce. Hvala.
ForceGe je offline  
Staro 06.02.2022., 10:35   #2
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Nek ti složi ekipa iz IT Future, ovdje su hvaljeni na forumu

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2022., 11:06   #3
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Strpi se dok dođu intelove grafičke.
Mihael je offline  
Staro 06.02.2022., 11:20   #4
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor ForceGe Pregled postova
Pozdrav svima!

Novi sam član ovdje mada sam account napravio dosta ranije jer sam planirao bit aktivan radi tržnice, ali igrom slučaja uopće nisam
Opet je došlo vrijeme kad razmišljam o novom PCu iako ga ni ranije nisam uzimao radi povećanja cijena grafičkih kartica.

Zanima me što mogu dobit u rangu do nekih 10000 kn i koliko mi smisla uopće ima sad davati tolike novce?
Banana je uopće ić na pretpostavku kad bi cijene GPUa trebale past, a ja se zaželio novog PCa, sad već pravo.

Ima li smisla uzimat sad PC ili da budem dobar fin jedan period pa si možda nađem nešto konkretno putem tržnice? Jer polovni PC bi jedino uzimao preko ovog foruma jer sam inače užasno skeptičan po pitanju njuškala i bilo čega drugog polovnog.

Prvobitno sam planirao dat 7-8k, ali s obzirom na cijene grafa bi išao i na više, bitno mi je da ako već dajem novce da si uzmem nešto što će trajat, a da si pritom ne ubijem banku, eto ovce i novce. Hvala.
Za čega ti treba?

Ako nije hard core gaming na 4K, uzmi računalo po želji, te kupi rabljenu RX570 ili nešto slično. Kada i ako kartice padnu kroz neko vrijeme, prodaj i kupi karticu po želji.

Na njuškalu i ovdje na tržnici malo malo možeš naći nove ili relativno nove (oko godinu dana stare) konfiguracije s 5600X što je dobra gaming podloga. Ili si uvijek možeš novo slagati AMD ili Intel konfiguraciju.
Libertus je offline  
Staro 06.02.2022., 11:37   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Kupnja PCa u 2022

Ako ti ne treba za posao (rendering i sl.) nego za gaming onda si uzmi solidan komp bez grafičke i xbox series s/x + Gamepass. Kad cijene grafičkih padnu, prodaj konzolu i kupi grafičku i nastavi igrati na PC-u
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 06.02.2022., 12:10   #6
ForceGe
Registered User
 
ForceGe's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Kokuce
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Strpi se dok dođu intelove grafičke.
Misliš dok ne padne cijena ili dok ne dođe nova Arc ili koja već serija?

PC bi primarno za gaming koristio, imam PS4 Pro pa nebi uzimao Xbox. Jedino da složim nešto uz neku polovnu grafu, s tim da nikako nebi preko njuškala, eventualno ovdje ako uleti ponuda kakva, s tim da se moram strpit do prava na tržnicu

Koje polovne grafe uopće mogu uzet da pokrenem novije naslove, a da je igrivo s njom?

Znači za ovu cifru koju sam naveo CPU bar neki i5 10400F ili 11400F i MB B460? Ili da ciljam na nešto jače?
ForceGe je offline  
Staro 06.02.2022., 12:31   #7
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Sto imas sad?
tomek@vz je offline  
Staro 06.02.2022., 12:46   #8
ForceGe
Registered User
 
ForceGe's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Kokuce
Postovi: 5
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Sto imas sad?
Ništa što bi zadržao
Dual core proc i grafu koja jedva COD2 gura, nisam ga ni nosio sa sobom tu gdje radim sad koliko je dobar.
Nije se meni bed strpit, ali realno gledano kolika je šansa da će cijene stvarno past? I to pogotovo u krugu gdje su bile prije.. po Intelu je to navodno početkom 2023., sve živo poskupljuje pa teško da će i cijena čipova pretjerano padat i kad skoči proizvodnja. Nisam ekspert u tom području ali s obzirom na situaciju trebat će se strpit i više od godinu dana.
ForceGe je offline  
Staro 06.02.2022., 13:06   #9
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ovo je ok

BaB Rač. Ragnar i52070 (Intel i5 10600KF, 16GB, 512GB NVMe, RTX 2070 8GB, 600W)
https://www.racunala.hr/bab-rac-ragn...50703/product/

9.499,00 Kn na akciji
FRipper je offline  
Staro 06.02.2022., 13:42   #10
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Osobno bih trenutno uzeo konfu baziranu na 5600G procu (al pazi da bude CPU oko 200 Eura, cijene variraju jako trenutno) samo sa integrusom pa kad se cijene normaliziraju bar malo - uzeo dediciranu grafu. Intel dolazi na trziste sa svojim grafama za gaming, mozda budu neke stvari bolje. Vega je dovoljno dobra za 720p gaming i dok ova ludnica se nastavlja jedino je kolko tolko budget friendly rijesenje (da znam iako si napisao da bi 10k lupio u komp)...A sad...tvoja odluka. Ak pak mislis ici sad na dektop gaming stroj - Intel 12th gen je bolja baza (cak i da uzmes I3). Grafa...a hebiga kaj nades da ti padne u budet.
tomek@vz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2022., 15:58   #11
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Dok dođu njihove nove graficke ima šanse da će se cijene malo stabilizirati.

Obzirom na stanje , nema ti se kuda žuriti

]
Citiraj:
Autor ForceGe Pregled postova
Misliš dok ne padne cijena ili dok ne dođe nova Arc ili koja već serija?

PC bi primarno za gaming koristio, imam PS4 Pro pa nebi uzimao Xbox. Jedino da složim nešto uz neku polovnu grafu, s tim da nikako nebi preko njuškala, eventualno ovdje ako uleti ponuda kakva, s tim da se moram strpit do prava na tržnicu

Koje polovne grafe uopće mogu uzet da pokrenem novije naslove, a da je igrivo s njom?

Znači za ovu cifru koju sam naveo CPU bar neki i5 10400F ili 11400F i MB B460? Ili da ciljam na nešto jače?
Mihael je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na