Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2022., 20:02   #91
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
Ta glupost od benefita da imaš vrtić u zgradi od posla, ma nemoj me j... Tako da još kičme možeš ostavit na poslu��
Sve ovisi o zivotnoj situaciji. Recimo meni firma da moze srediti vrtić, to bi mi bio brutalan benefit.
Zivim u zapadnom dijelu zagreba, vrtic ne mozemo dobiti jer nema mjesta. Provatni vrtici su od 3000kn mjesecno, bolji i vise. Sreća imamo baku pa se mozemo pokrpati, minus je sto svako jutro vozim 45min do bake i jos 45min do posla.



@medo

Ma ne vrijedi ici vise u male firme trazit posao. Tamo moras biti katica za sve.
Imas 4-5 sistem integratora u Zg, to ti treba biti target i to je to. Ja sam prije godinu dana isao na razgovore skoro kod svih, plaća je komunicirana uvijek na prvom-drugom razgovoru uredno.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 20:34   #92
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

Ma ne vrijedi ici vise u male firme trazit posao. Tamo moras biti katica za sve.
Imas 4-5 sistem integratora u Zg, to ti treba biti target i to je to. Ja sam prije godinu dana isao na razgovore skoro kod svih, plaća je komunicirana uvijek na prvom-drugom razgovoru uredno.
Tu dolazi do one price sto je Medo gore naveo: radije i za manje novca nego da izgorim k'o sibica. Evo ja recimo ne bih vise nikada i ni za kakve novce radio kod sistem integratora, posebno kod relativno velikih integratora kod kojih je gotovo u pravilu iznimno kaoticno i bez nekog reda. Ja u takvom ustroju ne funkcioniram, a i dovoljno mi je takvog posla za 4 zivota. Ni za kakve pare vise necu imati 200 klijenata i 400 razlicitih sustava u glavi. Ovo sto sada radim jeste posao za kojeg moram biti odlican u 15 razlicitih stvari i moram se kuziti u svasta nesto, ali je to moj sustav i znam zatvorenih ociju gdje sam napravio koje Macgywer rjesenje da bi sustav radio.
I iskreno, neda mi se vise glumiti pristojnost svakom klijentu. Ovi moji barem znaju da sam BOFH

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2022., 21:07   #93
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
Posao u telekomunikacijama

Nemam veze sa Hercegovinom Radio sam u velikim i stednjim firmama sa 200-1000 zaposlenih. Jednom sam prije 20ak godina radio u maloj firmi i nikada više. Van nisam išao zbog obiteljskih razloga iako sam htio i još uvijek bi.

Meni firma plaća privatni vrtić. To mi je najveći benefit koji imam od firme i nije jedini. Uz to dobili smo trajno povećanje plaće zbog inflacije, popriličan jednokratni bonus zbog povećanih troškova života i to na poslu gdje se nikada nisam osjećao opterećeno, a kamoli preopterećeno. Šefovi razumiju da IT nikada se smije biti pod pritiskom. Pretežno radimo od doma. Produktivnost je na vrlo visokom nivou i sve se uvijek odradi na vrijeme bez gledanja na sat. Incidenata je vrlo malo i panike nikad nema.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 13:48   #94
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Velika vecina 'starosjedilaca' je otisla iz A1 tijekom zadnjih godina.
Jednostavno sve ide 'na dolje', kontinuirano, godinama.

To sto neki smatraju da je benefit dobiti placu na vrijeme - samo govori koliko se daju isti i tlaciti.
Prijatelica tamo je godinama i godinama trpila cisto izivljavanje sefice nad njom, radila je 10+ sati dnevno, a ona na nju doslovno vikala kakva je glupaca, itd... tako da je vrlo cesto bila u suzama.

U IT dijelu nije daleko od toga tamo. Ako znas raditi, za nagradu ces dobiti samo vise i vise posla. Kako bi jedan bivsi kolega od tamo rekao, to je 'kloniranje'. *ebu te dok ne klones.

U pocetcima, dok su bili stranci - a pogotovo Western Wireless zaduzen za tehnicki dio, stvari su bile daleko drugacije. Gradilo se, bio je entuzijazam, a strani sefovi su cijenili rad. Onda su 'nasi' dosli na te pozicije, i sve je krenulo prema dole.
Sjecam se isto prije puno godina kad smo u nasem odjelu stalno govorili kako nam fali ljudi, jer jednostavno je bilo previse posla. Komentar sefa? - ja kad se prosecem u 6-7 navecer po uredu - nikog nema. Dakle, ako nisu postrojene sve glavice i iza 6 - ima dovoljno ljudi.
S druge strane, isti si sefovi, su se nakrali da je to sramota. Kod jednog manje 'sofisticiranog' sefa se uvijek znalo kad se kupuje nesto vise opreme - na stolu prospekti audio/video opreme. Isti koji je tad zivio u podstanarskom stanu, ali kad su se pojavile plazma televizije se hvalio kako ima doma plazmu od ~10.000 tadasnjih DM.

U danasnje vrijeme, skoro svi koji znaju nesto su otisli. Naravno da ima iznimaka.
Ako si mlad i nadobudan, dobro je otici tamo. Puno se da nauciti, pogotovo za prodati kasnije drugdje, i s te strane to je stvarno dobro.

No, s godinama treba skuziti da treba postoji work/life balans - kojeg tamo bas i nema.
Sad radim kod integratora, i mogu raci da mi je stvarni puno bolje, u svakom pogledu, nego tamo.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:00   #95
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Moje iskustvo nakon razgovora u jednoj domaćoj telekom kompaniji i prema pričama kuma koji isto radi u jednoj takvoj kompaniji - žele čovjeka koji zna raditi barem na 5 radnih mjesta, prijave ga i plaćaju samo za jedno, tu i tamo dobije nekakav bonus da ne ode na bolje radno mjesto u drugo poduzeće, iscrpe ga do krajnjih granica i zamijene s novom radnom snagom. Pitam se gdje će svi silni radnici uopće dočekati penziju jer je tu takva fluktuacija ljudi da se pitam kuda ti ljudi odlaze (a da nije inozemstvo).
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:09   #96
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Velika vecina 'starosjedilaca' je otisla iz A1 tijekom zadnjih godina.
Jednostavno sve ide 'na dolje', kontinuirano, godinama.

To sto neki smatraju da je benefit dobiti placu na vrijeme - samo govori koliko se daju isti i tlaciti.
Prijatelica tamo je godinama i godinama trpila cisto izivljavanje sefice nad njom, radila je 10+ sati dnevno, a ona na nju doslovno vikala kakva je glupaca, itd... tako da je vrlo cesto bila u suzama.

To je to, računaju na uvijek znatan broj onih koji se jednostavno opiru ikakvim promjenema u poslovnom smislu i po nekoj inerciji ostaju tamo gdje ih staviš. No problem je što je takvih sve manje a nove generacije su sve gore i gore, zahtjevi rastu a volje za radom baš i nema
No sve će to doć na svoje, svaka velika firma ima masu nepotrebnih poslova i skeleton crew koji čitavu stvar drži iznad vode, kad tu dođe do pukotina onda dolazi do katastrofe. Bude to bolje, kad shvate da ili će nešto mijenjati ili će morat prestat pružat usluge.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:26   #97
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ti zaista misliš da netko na nekom odgovornom mjestu u takvoj nekakvoj našoj megakompaniji to shvaća? Njima je sve ok dok se struktura kompletno ne uruši. A i tada im je dobro jer će iskoristiti 'zlatni padobran' ili čak napredovati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 14:45   #98
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
shvaćaju i znaju, ali ....


Ako si u sustavu to je sve smiješno za gledat. Smješnije od ovog skeča .
Pretpostavio bih da je to pozicija kolege @jucca (ovaj lik u pozadini što drži ljestve masnom baji). Mogao bih sad pričat zgode sa Carevih sastanaka u HT-u, al to moraš prisustvovat da bi vjerovao da je istina.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 27.12.2022. u 16:09.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 17:30   #99
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ti zaista misliš da netko na nekom odgovornom mjestu u takvoj nekakvoj našoj megakompaniji to shvaća? Njima je sve ok dok se struktura kompletno ne uruši. A i tada im je dobro jer će iskoristiti 'zlatni padobran' ili čak napredovati.

Ne, mislim da to znaju ex i sadašnji zaposlenici, i mi na forumu, ali ovi odgovorni za sve to ne znaju
Nije uopće pitanje da li oni to znaju, naravno da znaju, pitanje je da li se njima osobno isplati napraviti nešto po tom pitanju ili ne.

To je sad drugi par rukava, o tome su napisani vagoni knjiga, u ogromnim sustavima se odluke ne donose na korist cijelog sustava iz niza razloga.
Taj A1 sad što se organizacije tiče sigurno više liči nekakvom ministarstvu nego propulzivnoj kompaniji kakva je nekad bio. No to nije nikakva tragedija, tržište za takve stvari ima mehanizme poput propadanja, preuzimanja, spajanja, restrukturiranja itd itd. Jasno, za tako nešto situacija prvo mora postat gora nego što jest, znači ima još prostora za sunovrat
Exy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na