Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2023., 06:59   #1531
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Da upotrijebim patrafrazu: Čudni su putevi Amazonovi
Click image for larger version

Name:	isporuka.jpg
Views:	233
Size:	74.5 kB
ID:	26026
Isporuka iz okolice Minhena preko Modene u ZG - nikad mi se nije desilo da ide okolnim putem a ne direkt za ZG iz skladišta u DE. Za ES još bi i shvatio da ide preko Modene ali ovo .
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2023., 07:01   #1532
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Ide na Anconu dolje pa trajektom
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 17:43   #1533
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Situacija slijedeća: naručeni proizvod nije još poslan, prošlo je tri mjeseca, na stanju ima. Mailao i chatao sa amazon.de i uglavnom na kraju mi pošalju ovo :



As I have checked, there might be some issue to dispatching it, so I advice you to kindly re-order the same item again and cancel this one.
Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method, once you recieve the item, please contact us back we will surely refund the shipping cost and the price difference.



Jasno mi je skoro sve osim ovog dijela " Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method "



Može li mi netko to pojasniti ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 18:20   #1534
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Prosao sam identicnu stvar kad sam mob kupovao. Imali ga na lageru, nisu isporucivali pa su savjetovali ovo sto su i tebi rekli. Ukratko, moras naruciti isti item, ali pazi da je seller amazon (to ti pise kod narudzbe).

Kasnije ce ti refundirati cijelu razliku i taj skuplji shipping. Meni su cak refundirali i razliku u cijeni jer kad sam ga drugi put narucivao cijena je bila skuplja od prve narudzbe.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 19:40   #1535
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor zagi Pregled postova
Situacija slijedeća: naručeni proizvod nije još poslan, prošlo je tri mjeseca, na stanju ima. Mailao i chatao sa amazon.de i uglavnom na kraju mi pošalju ovo :



As I have checked, there might be some issue to dispatching it, so I advice you to kindly re-order the same item again and cancel this one.
Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method, once you recieve the item, please contact us back we will surely refund the shipping cost and the price difference.



Jasno mi je skoro sve osim ovog dijela " Please place an order Sold by and Fullfilled by Amazon.de, from fastest shipping method "



Može li mi netko to pojasniti ?
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Prosao sam identicnu stvar kad sam mob kupovao. Imali ga na lageru, nisu isporucivali pa su savjetovali ovo sto su i tebi rekli. Ukratko, moras naruciti isti item, ali pazi da je seller amazon (to ti pise kod narudzbe).

Kasnije ce ti refundirati cijelu razliku i taj skuplji shipping. Meni su cak refundirali i razliku u cijeni jer kad sam ga drugi put narucivao cijena je bila skuplja od prve narudzbe.

Prodavač u mojem slučaju i je Amazon pa mi nema onda logike da otkažem i ponovo kupim od istog prodavača (Amazon) ?
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 19:49   #1536
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Kazem ti, istu stvar sam prosao jedino nisam cekao 3mj nego tjedan dana i onda reagirao. Isto je prvi put seller bio amazon.

Razlog zasto meni nisu prvi put isporucili mob je bio jer je rasprodan u skladistu gdje je narudzba zavrsila i nije im bilo isplativo povlaciti ga s drugog skladista pa slati meni.

Izricito su rekli da ponovim order, odaberem najskuplji shipping i da ce mi razliku u cijeni refundirati kada primim paket. Poanta je da seller mora biti amazon, a neki shop, da mogu odraditi taj proces do kraja i napraviti refund.

Drugi order je na kraju poslan iz Spanjolske iako je naruceno sa amazon.de. Refundirano isti dan kad sam primio paket, cak su zaokruzili cifre na vise, pa sam jos malo usparao.

Mob je cijelo vrijeme bio "in stock" na sajtu, seller je cijelo vrijeme bio amazon, ali eto prvi order je ocito zapeo. Prati sto ti kazu i prst u uho.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 21:11   #1537
zagi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: zagorje moje malo
Postovi: 110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kazem ti, istu stvar sam prosao jedino nisam cekao 3mj nego tjedan dana i onda reagirao. Isto je prvi put seller bio amazon.

Razlog zasto meni nisu prvi put isporucili mob je bio jer je rasprodan u skladistu gdje je narudzba zavrsila i nije im bilo isplativo povlaciti ga s drugog skladista pa slati meni.

Izricito su rekli da ponovim order, odaberem najskuplji shipping i da ce mi razliku u cijeni refundirati kada primim paket. Poanta je da seller mora biti amazon, a neki shop, da mogu odraditi taj proces do kraja i napraviti refund.

Drugi order je na kraju poslan iz Spanjolske iako je naruceno sa amazon.de. Refundirano isti dan kad sam primio paket, cak su zaokruzili cifre na vise, pa sam jos malo usparao.

Mob je cijelo vrijeme bio "in stock" na sajtu, seller je cijelo vrijeme bio amazon, ali eto prvi order je ocito zapeo. Prati sto ti kazu i prst u uho.
Zahvaljujem na pomoći.
zagi je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 09:46   #1538
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Ja sam tako 3 puta narucio pa na kraju samo ostavio item tamo jos stoji da čeka

Doduše meni nisu skinuli novac, još stoji "waiting for shipping", godinu ipo dana negdi
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 11:53   #1539
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Meni cura naručila za Božić onaj Keyestudio arduino mini tank robot, negdje sredinom 12mj, pa otkazala pa naručila opet (jer nije znala kak amazon funkcionira), nakon toga kroz narednih 1-1.5mj nikakvog znaka života od amazona i bilo koga od tog sellera (keyestudio).
Uopce mi nije jasno zasto, ali nesto kod njih opako ne stima, ili dogovor sa dobavljacima ili logistika, nemam pojma (iako dosad nikakvih problema nisam imao za sve druge stvari).

U međuvremenu ja početkom 2.mj naručio sa aliexpresa istu stvar od istog sellera, i došlo je prije cca tjedan dana.. znaci cca 14 dana od narudzbe.
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2023., 04:46   #1540
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Jel bolje odabrat izravnu dostavu u HR, ili preko mailboxa? Pitam zbog garancije, i da li mailbox prihvaća monitore veće od 21 incha? Također mailboxde opcija bi mi uštedila oko 30 eura, a i vrijeme dostave par dana do mailboxa, i onda još par dana do Hr, dok za izravnu dostavu u HR piše tek 23.3 šalju, a to mi je malo dugo čekanja.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 18:04   #1541
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Hah, taman kad mislim da sam vec sve dozivio, HP je umjesto mene odlucio isporuciti paket u paketomat. Wtf!?

Od ostalih novosti, prestali su slati ocekivano vrijeme dostave u mailovima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 20:07   #1542
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Ja sam odradio kupovinu preko mailboxa i sve je odrađeno bez problema, a uz to sam i uštedio nešto novaca.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 21:42   #1543
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Ja sam odradio kupovinu preko mailboxa i sve je odrađeno bez problema, a uz to sam i uštedio nešto novaca.
Nisam razumio,za početak kolko vas košta slanje komponenti preko mailboxa??

Na čemu si uštedio?di si kupio monitor??
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 21:51   #1544
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
pdv-u
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 21:53   #1545
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
Najjeftinije slanje s Mailboxa je cca 13€ za paket (GLS). S time da postoji konsolidacija za više paketa u jedan, pa je dosta velika ušteda. Primjera radi, pred nekoliko mjeseci, group buy komponenti i 1 kućište (free dostava u mailbox), me došla cca 30€. Paket imao malo manje od 30 kg.

Zapravo je bitna stvar (pogotovo Amazon) što dosta sellera uopće ne šalje u HR.
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 22:05   #1546
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
I treba također napomenuti da paket puno brže dođe preko mailboxa nego s izravnom dostavom od Amazona, da sam odabrao opciju izravne dostave čekao bih još 15 dana paket, nacionalna dostava im je prioritetna, a onda od mailboxa do mene GLS 3 radna dana, sve u svemu vrlo sam zadovoljan uslugom mailboxa i topla preporuka svima koji žele uštediti novce i vrijeme.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2023., 23:27   #1547
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
https://www.youtube.com/watch?v=Zx339lPtovE

mygermany.com je to isto ko mailbox.de??ovaj mailbox.de važi samo za naručivanje iz njemačke,ne važi za austriju/švicarsku??


zbaoravio pitat,od ovih online šopova mindfactory šalju caseking, nbb,alza.de,computer universe??i ostali preko mailboxa ili mygermany.com

https://www.idealo.de/preisvergleich...xed-intel.html
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 09:14   #1548
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,214
Neki ti odbijaju dostavit na mailbox, otkazu ti narudžbu
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 12:09   #1549
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Prije sam dosta naručivao na Mailboxde praktički sve što sam uzimao išlo je prvo na Mailboxde pa ovdje. No više manjih stvari kada ti Mailboxde lupi svoju novu maržu 2-3eur po paketu, plus kutija, plus slanje, plus konsolidacija nekako mi nije to više tako povoljno. Osobito bi me zivciralo ako jedna stvar s amazona kasni, cijela konsolidacija mi kasni jer ne želim dva puta raditi i slati. To me baš uništavalo.

U zadnje vrijeme naručim sa amazona direkt u hr i onda mi to dolazi kojom već dinamikom dolazi a poštarina je 10-ak eur za hr neovisno na koliko manjih pošiljaka ono razlome.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 21:46   #1550
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Prije sam dosta naručivao na Mailboxde praktički sve što sam uzimao išlo je prvo na Mailboxde pa ovdje. No više manjih stvari kada ti Mailboxde lupi svoju novu maržu 2-3eur po paketu, plus kutija, plus slanje, plus konsolidacija nekako mi nije to više tako povoljno. Osobito bi me zivciralo ako jedna stvar s amazona kasni, cijela konsolidacija mi kasni jer ne želim dva puta raditi i slati. To me baš uništavalo.

U zadnje vrijeme naručim sa amazona direkt u hr i onda mi to dolazi kojom već dinamikom dolazi a poštarina je 10-ak eur za hr neovisno na koliko manjih pošiljaka ono razlome.

Sent using Tapatalk
sa HR PDV-om:-)
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 21:48   #1551
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
a povrat ide preko HP-a ? na Amazon? a sta ako seller posalje

"Return Mailing Label"
The seller will provide a Return Mailing Label within 2 days of your return request date." ?

i ima li tko iskustva sa velikim stvarima, tipa bijelom tehnikom.. kako tu ide povrat? ili ima li tu neki mailbox.de?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2023., 23:48   #1552
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Shuky Pregled postova
a povrat ide preko HP-a ? na Amazon? a sta ako seller posalje

"Return Mailing Label"
The seller will provide a Return Mailing Label within 2 days of your return request date." ?

i ima li tko iskustva sa velikim stvarima, tipa bijelom tehnikom.. kako tu ide povrat? ili ima li tu neki mailbox.de?
Za male stvari ako su shipane direkt u hr samo odneses na poštu. Velike nemam blage dali je uopće moguća dostava u hr. Ako je, onda je I povrat možda moguć istim sredstvom tj. Firmom.

Što se pdv-a tiče, na skuplje stvari se koliko toliko nešto da uštedjeti na par posto pdv razlike. Na sitnicama mailbox sa naknadama mi pojede bilo kakvu moguću uštedu.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2023., 19:55   #1553
Shuky
Premium
 
Shuky's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 632
sve dobro krenulo,. seller poslao bespla "Return Mailing Label" - dogovorili vracanje... u srijedu..

no kako ide sa paypalom,, ako je se isto dogodi? zna li tko? tko placa zamjenu robe ako je ostecena?
__________________

Shuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 22:51   #1554
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Amazon.it, napravio sam dvije narudzbe u isto vrijeme.

Narudzba 1 - sadrzi 3 itema (A, B i C) i odabrao sam skuplji shipping da zaobidjem nas HP.
Narudzba 2 - sadrzi 1 item X i standardni shipping.

Amazon je napravio sljedece:
Poslao je item A preko naseg HP-a u jednom paketu.
Poslao je iteme B, C i X preko HP-a u drugom paketu.

Sto talijani znaju zajebat covjeka to ne zna nitko. Prvi put vidim da kombiniraju iteme iz razlicitih narudzbi, wtf!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 16:04   #1555
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Naručio 3 stvari s amazon.de, i jedna stvar mi ne odgovara.
Jučer poslijepodne odnijeo u poštu da vratim.
3 sata nakon što sam ostavio u pošti stiže e-mail od amazona da su izdali refund i da će novci uskoro biti na kartici, danas ujutro vraćene pare.

Ne znam kako je moguće da je tako brzo već riješeno i da li je to uopće stiglo u DE ili im Pošta samo dojavi da je sve ok s povratom, ali ovo je vrh usluga.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 16:16   #1556
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Amazon.it, napravio sam dvije narudzbe u isto vrijeme.
Vezano za moj gornji slucaj - jebes skuplji shipping. Jebes i HP

Tl;dr: sto vise kupujem na Amazonu vise problema imam sa HP-om.

Odgovor Amazon supporta: Amazonov sustav automatizmom bira kojim kurirom ce paket biti poslan, ne mozes nikako 100% zaobici HP odabirom brzeg/skupljeg shippinga.
Druga stvar, nemam osnove za refund shippinga, jerbo automatizam sustava itd...

I trece, HP mi je izgubio jedan od spomenutih paket, nabijem ih na klip kukuruza. Oba u isto vrijeme stigli u Pulu, samo jedan izasao u dostavu... I sad cekam taj deadline prije nego Amazon vrati pare. Jebe mi se za pare, hocu proizvode -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 16:20   #1557
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
amazon.de ima puno bolji support i odnos prema kupcima, amazon.it je u banani.

Preporučam koristiti .de
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 11:37   #1558
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,006
Baš gledam jedan item i na DE 120€, a na IT ~100€. Čitam vaša iskustava s amazon.it i mislim si jel se isplati riskirati za 20€ razlike

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 15.05.2023. u 12:28.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 11:51   #1559
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja sam svojevremeno kupio item na .de, a on došao iz IT skladišta. Platio u subotu popodne, došao u srijedu ujutro.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2023., 12:36   #1560
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
To sa slanjem iz drugih skladista nije problem, to je njima normalno. Kupio mob na .de, dosao iz .es. Sada kupio disk na .fr, dosao iz .de i tako u krug.

A gle, ako ces uzeti item s obicnom dostavom, ne vidim problema. Nije rizik kupiti na amazonu koliko je rizik da ce ti uvaliti HP umjesto recimo UPS-a ako izaberes skuplji shipping

Ne tako davno sam imao odlicno iskustvo kupovine i povrata artikla na .it. Jest da je procedura bila vise manualna, ali je sve odradjeno u roku. Pisao sam o tome krajem 2022 mislim u ovoj temi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na