Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 18.03.2023., 21:45   #31
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
I ja - zato me smetaju izjave tipa "doma je sve losije, pljackaju vas". Nije. Sve je stvar konteksta.



https://www.caseking.de/samsung-970-...plview=desktop


EOD od mene po toj temi.
A jbg, zato ja ovdje kupujem hardver, a dole kod nas servisiram auto, tak da smo na 0

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK, ali i dalje ti je Security Option stavljen kao System, dok je CSM Support složen na Disabled, tak da ti i dalje sve ide nekim svojim putem, umjesto da ti imaš controlu, ovak ti se i dalje nudi samo Windows Boot Manager.

CSM Support složi na Enabled, Secure Boot na Disabled, Security Option na kaj god, a da nije System i onda provjeri da li možeš sam birati bootabilne uređaje, umjesto da Windows Boot Manager radi kaj mu volja.
Probao, i sve je isto jbg nece.. Ne gine reinstalacija windowsa kad mi se bude dalo. Nije da mi ovo smeta, ali samo me cudi zasto je tak sporo


ugl CSM enabled, i imam opciju boot birati immedju uefi i legacy (nebitno je), ali i dalje nemam opciju sta ce bootati, disk ili windows boot manager, ali koliko sam citao to nema veze

mora to sve raditi kako treba, po default bios postavkama

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 19.03.2023. u 02:34. Razlog: spojeni postovi
exer1212 je offline  
Staro 18.03.2023., 22:00   #32
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
Pa svejedno je, ako ga iskljucim, onda je windows logo i boota 3 minute, ako ga ukljucim, onda je gigab logo i vrti 3 min..
Ne znam zašto meni odgovaraš.
Rekao sam ti već, reinstall windowsa s opcijom da ti sačuva sve aplikacije. Gotovo za 10 minuta i nista nisi izgubio od aplikacija i trenutnih podešenja.
Mogao si to već 10x odraditi za ovo vrijeme dok prckas po BIOS-u i šalješ slike ekrana.
Pitaš za savjet, ja ti kažem da sam imao identičan slučaj i kako sam ga riješio, a ti nećeš aplicirati moj prijedlog rješenja da vidimo pomaže li.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline  
Staro 18.03.2023., 22:17   #33
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
budem, mrzi me sad skidati win
exer1212 je offline  
Staro 18.03.2023., 22:34   #34
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ako su winsi pokupili neki updejt koji je "loše sjeo" moze se dogoditi i na friškim winsima opet. Mozda da probas staviti stariji bios?
Master_Hrc je offline  
Staro 18.03.2023., 22:37   #35
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ako su winsi pokupili neki updejt koji je "loše sjeo" moze se dogoditi i na friškim winsima opet. Mozda da probas staviti stariji bios?
jel se bios moze "downgradat" ? nije problem?


inace koristim piratski win (s piratesbaya), njega sam koristio i na starom pc,
ne volim kad stinem ovu legalnu verziju, bude dosta drugacija, i bude onaj login screen kojeg ne mogu maknuti, probao sam svasta, uvijek trazi da upises sifru, i to iritira
exer1212 je offline  
Staro 18.03.2023., 22:42   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
The Pirate Bay je odavno propal, tak da ko zna kakvu točno i čiju verziju Windowsa imaš, ali skroz legalna i ničim zagađena je dostupna na službenim Microsoft stranicama, a ako trebaš ključ za aktivaciju i to možeš na legalan način riješiti.

Login screen koji te traži nekakvu šifru (koju nisi sam podesil) ne postoji u službenim Windows OS verzijama kakve se mogu bez problema skinuti s Microsoft stranica, a čak i da i ne aktiviraš OS, opet imaš funkcionalni sustav.

Trebal si odmah reći kakav OS imaš, jer downgrade BIOS-a i sve ovo kaj je dosad rečeno, na kraju nema efekta, ako ti koristiš neku skroz čudnu Windows verziju.

I prilikom instalacije, odaberi Local account, umjesto Microsoft (Live) Account fora koje non-stop forsiraju, da ne ispadne da je to "login screen koji traži šifru".
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 18.03.2023. u 22:47.
The Exiled je online  
Staro 18.03.2023., 22:46   #37
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Jbg ne znam, znam da sam doma svojima na laptop skidao tu sluzbenu legalnu verziju i nikako nisam mogao maknuti login...

sto se tice windowsa, ne znam koju imam, to sam skinio jos 2018, al sam dao da updejta na full novu verziju, plus bio mi se izbacio onaj watermark da aktiviram, al sam to uklonio


vidim da je jucer izasao novi bios za moju plocu pa probam njega
exer1212 je offline  
Staro 18.03.2023., 22:50   #38
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Velim ti, imaš službenu i legalnu verziju Windowsa dostupnu na službenim stranicama.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online  
Staro 18.03.2023., 22:50   #39
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
jel se bios moze "downgradat" ? nije problem?


inace koristim piratski win (s piratesbaya), njega sam koristio i na starom pc,
ne volim kad stinem ovu legalnu verziju, bude dosta drugacija, i bude onaj login screen kojeg ne mogu maknuti, probao sam svasta, uvijek trazi da upises sifru, i to iritira
Ne vidim razlog zasto se ne bi mogao staviti stariji bios. Bas gledam tvoje slike sto si postao i vidim da ti je cms na disabled. Ako vec nisi stavi na enabled i stavi legacy na storage boot option control i boot option room. Sori ako si to vec probao a ja previdio tvoj post.
Ili recimo probaj sve iskopcati osim harda pa vidjeti:
https://www.gigabyte.com/lu/Support/FAQ/348
Master_Hrc je offline  
Staro 18.03.2023., 22:51   #40
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Da i ja sam mu CSM napomenul, ali eto - na kraju ispada da ni to ne radi, a Windows OS je neka kućna radionica iz PiraCkog Zaljeva.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online  
Staro 18.03.2023., 23:13   #41
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A za koji vrag da ide downgradeat bios? I CSM treba pustit na Disabled i instalirati Windowse u UEFI modu, a ne u legacyu.

A sto se tice tih Windowsa sa svakakvih stranica i verzije iz 2018. - napravi si uslugu i izbrisi ih. Upises u Google windows 10 download i skines tool sa official ms stranice. Ako ga ne mozes aktivirati imas kljuc za 5 dolara na ebayu...
tiki66 je offline  
Staro 18.03.2023., 23:19   #42
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Kao sto rekoh, ti windowsi mi se ne svidjaju zbog tog sto moras upisati key svaki put kad ulazi. Nisam nikako mogao to maknuti, sve zivo sam probao, uvijek se vracalo
inace bih ih koristio

Ali budem skinio pa probao..

nije problem kupiti key, ali da li se moze i nekak za dzabe aktivirat? (jbg skrt sam )

ali, da, 99% sam siguran da je nesto do windowsa, da nije nista bios ili hardverski, garantiram da je prije sve bilo ok. Vjerojatno su neki updatei sjebali stvar
exer1212 je offline  
Staro 19.03.2023., 02:40   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Nema džabe ni kod stare babe. Em si škrt, em štancaš poruke u nizu umjesto da koristiš edit/multiquote. Kad se odškrtiš i instaliraš jedinu pravu verziju Windowsa, javi se.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 19.03.2023., 02:54   #44
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Spori boot - rjesenje

Posto je druga tema lockana, samo da javim da sam rijesio..
Preinstalirao sam windows (samo update, nisam formatirao). preko Media creation toola, i
popravilo se.
Boota savrseno, u doslovno 5 sekundi

fala
exer1212 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na