Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2023., 14:36   #61
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Prema mišljenju porezne. Nema zakona za sad koji definira kriptovalute i kripto kao takav već je u istom košu sa doslovno bananama ili ciglama. Kupi banane ili cigle po X cijeni i prodaj po Y i na to ćeš platiti porez na dobit i to je to.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 19:19   #62
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Za vas koji mislite da je porez previsok ATM, čitajte i plačite.
Budale briselske oće priklat koku koja nosi zlatna jaja.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2023., 19:25   #63
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Prema mišljenju porezne. Nema zakona za sad koji definira kriptovalute i kripto kao takav već je u istom košu sa doslovno bananama ili ciglama. Kupi banane ili cigle po X cijeni i prodaj po Y i na to ćeš platiti porez na dobit i to je to.
Meni to ima smisla. Vodim evidenciju za kripto isto kao i za ETFove, UCITS fondove i dionice.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 14:38   #64
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
@akoj

Što koristiš za evidenciju?
Nekakvu aplikaciju, ili najobičniju excel tablicu?

-----

Pitanje vezano uz temu -
recimo, hipotetska situacija:
Coinbase povremeno dijeli kojekakve bezvezne coine,
koji se onda pretvore u nešto što donosi yield
i to tako stoji do unedogled
i donosi OGROMNU zaradu mjerljivu u centima.

Sića zapravo nevrijedna spomena,
ali me zanima konceptualno -
kako bi se na to gledalo po pitanju poreza?
Pogotovo zato što se u startu nije ništa platilo
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 15:45   #65
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Isto kao i mining. Nitko te ne pita odakle kripto, nego jesi li platio porez kod prodaje, tj. zamjene za fiat (euro, usd...)
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 16:05   #66
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
OK, no kako točno definirati iznos porezne obveze?

Opet hipotetski:
kupim/dobijem npr. 100 nečega, što onda ili stoji pa ide yield
ili se stavi na staking, s povratima recimo svakih mjesec dana.
Nakon 5 godina bih prodao tj. zamijenio za fiat
jer se skupilo, recimo, 120 sveukupno
(dakle, 100 početnih + 20 ostvarene "dobiti") -
i što bi se onda konkretno gledalo za utvrđivanje poreza?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 16:10   #67
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako si dobio, onda je nabavna cijena 0, tj. porezna osnovica ti je cijeli iznos.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 16:11   #68
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Sad sam ti rekao. Imaš 120, prodaš 120, porez na svih 120. Ne gleda se kako si ih skupio, da li yieldom ili miningom. Kod prodaje platiš porez na cjelokupni iznos koji si prodao, ako nemaš dokaz o uplati tojest ulazu.

Ako si kupio je malo drugačija pjesma, ali onda moraš imati dokaz da si sa svog vlastitog računa slao novce, po kojem si tečaju kupovao što i kada, itd. i to sve treba imati spremno za slučaj da porezna pita.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 16:28   #69
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ma buni me pitanje gdje tu u igru dolaze 2 godine

Ako sam kupio 100, maknuo na wallet, prodao nakon 5 godina
bez ikakvog petljanja s fiatom u međuvremenu -
poreza nema, to je jasno.

Ako sam, pak, kupio i držao na mjenjačnici pa je neko vrijeme išao yield,
zatim maknuo na wallet, i pustio da prođu još 2 godine prije nego prodam -
opet ne bi trebalo biti poreza?

I treći scenarij, ovaj koji sam spomenuo u postu:
kupovina 100, držanje na mjenjačnici, yield/staking ide konstantno,
i nakon 5 godina se proda 120.
2+ godine je prošlo od kupovine početnih 100,
pa to ne bi trebalo ulaziti u osnovicu za obračun -
a od ovih dodatnih 20, gleda li se samo ono što upada u period
kraći od dvije godine otkako su skupljeni?

(pretpostavimo da imam sve dokumentirano, jelte)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 17:59   #70
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Pitaš pitanja na koja ti nitko sa sigurnošću neće moći odgovoriti.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2023., 18:57   #71
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
A jbg
Ne znam pa pitam, možda je netko imao iskustva.

Nije da je nešto posebno bitno kod manjih iznosa,
ali bi bilo korisno za znati glede većih cifri.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 08.02.2023. u 19:18.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 11:18   #72
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Svatko tko ima iskustva mudro šuti i to se neće promjeniti
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2023., 11:35   #73
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Osobno ne mislim voditi transakcije nego prilikom prodaje oduzeti isplate sa računa od uplate na račun i na to platiti porez od 11%. Ne planiram uopće računati da li sam držao dvije godine jer to onda vjerojatno moram dokazivati, a smatram da je 11% ok porez za razliku od ostalih država.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 22:07   #74
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova

I onda da i nisi i da ti je stvarno stajalo sve skupa na burzi bez da si trgovao s time, prilikom prodaje kripta na toj istoj burzi si napravio nešto troška (fee) koji je inače osnovica za odbitak poreza, ali ako je ne prijaviš, opet radiš prekršaj. Vrla naša država.

Kapiš problem?

Ovo nije točno. Tuimačenje porezne je slijedeće - oporezuje se samo povlačenje crypto to fiat, znači povlačenje love na račun. Poreznu ne zanimaju feejevi i trgovaanje valutama već samo FIFO.


Samo je ejdna nepoznanica, a koju mi nitko do sada nije znao sa stoposto sigurnošću rastumačiti:
ako sam u 2018. kupio 1 btc, a kasnije trejdao s njim i stekao 2 btc, nisam povlačio u fiat više od dvije godine, i sa dpovuičem 2 btc u fiat, da li porez plaćam na 1 naknadno zarađeni btc ili ne plaćam porez uopće? Većinski ekipa tumači ovo na način da se porez plaća na taj 1 dodatno zarađeni btc neovisno o vremenskom proteku, ali neki pak kažu da ni na njega ne trebaš plaćat porez.


Što je točno, ne znam, jedini lik za kojeg znam da legalno izvlači lovu preko računa urendo projavljuje i plaća porez na, u ovom gorep rimjeru, taj dodatni btc. Al imam feeling da je to kao i nekad s carinjenem ebay paketa, i svašta može proći ovisno na to na kojeg si poreznika naletio


A s druge strane, hej, živimo u HR; ima likova koji su digli lovu iz kripta na crno i kupili kućerine za keš u 2018., javno se time hvale, žive tako i nitko ih ništa ne pita
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 22:22   #75
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Mislim da tu nema nikakvih misterija, samo moraš dokazati kada si kupio prvi kripto i kako si došao do konačnog iznosa. A to je za većinu nas nemoguće pošto bi godinama morao voditi preciznu i dokazivu evidenciju svake transakcije. Vjerojatno se u tih nekoliko godina nakupilo stotine, možda i tisuće transakcija.

Uvjet je naravno i da niti u jednom trenutku nisi trgovao fiat parovima, tj. /USD /EUR itd. USDC, USDT, BUSD i slični nisu fiat. Čim si trgovao za fiat bez obzira što nisi isplatio na račun, nisi više bio u cryptu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2023., 22:39   #76
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Mislim da tu nema nikakvih misterija, samo moraš dokazati kada si kupio prvi kripto i kako si došao do konačnog iznosa. A to je za većinu nas nemoguće pošto bi godinama morao voditi preciznu i dokazivu evidenciju svake transakcije. Vjerojatno se u tih nekoliko godina nakupilo stotine, možda i tisuće transakcija.

To je točno, al u biti nije nemoguće jer svaka burza ima povijest transakcija i za svaki wallaet na DEXu isto možeš povijest izvadit. druga je stvar što je to za neke ogroman posao


Citiraj:
Uvjet je naravno i da niti u jednom trenutku nisi trgovao fiat parovima, tj. /USD /EUR itd. USDC, USDT, BUSD i slični nisu fiat. Čim si trgovao za fiat bez obzira što nisi isplatio na račun, nisi više bio u cryptu.
Ovo je isto tehnički točno, ali u praksi to nije bitno jer porezna to ne može pratiti. Jedino što porezna može vidjeti je isplata na račun u fiatu i to je, koliko sam iz iskustava drugih vidio, jedino što ih zanima.


Ne znam nikog, a pričao sam s dosta ljudi o tome, tko je sam davao ili od porezne bio tražen povijest trgovanja kriptovalutama na burzama. zanima ih samo FIFO, i da možeš dokazati da je kripto kupljen na tvoje ime (potvrda s burze + potvrda od banke i sl.), i kasnije isplaćen na tvoje (uz potvrdu od burze), te da li je prošlo dvije godine između ili ne.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 17:13   #77
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Mislim da itko sa imalo mozga u glavi ne bi sebi isplatio lovu na HR račun. Revolut, Binance,... bilo gdje samo ne u HR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 17:48   #78
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Pa porezna ima uvid u Revolut/Binance transakcije.
Osim ako si napravio KYC s osobnom kupljenom na dark webu
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 19:42   #79
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mislim da itko sa imalo mozga u glavi ne bi sebi isplatio lovu na HR račun. Revolut, Binance,... bilo gdje samo ne u HR.

A zašto ne bi lovu na legalan način izvadio?


Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pa porezna ima uvid u Revolut/Binance transakcije.
Osim ako si napravio KYC s osobnom kupljenom na dark webu

Nemaju za Binance ni kad si sa svojom osobnom KYC napravio, to ti mogu 100% tvrdit


Za revolut ne znam.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 12:15   #80
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Naša država je stvorila zakone sa ciljem da ti mazne pare. Ne moraju oni znati baš sve.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 14:46   #81
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naša država je stvorila zakone sa ciljem da ti mazne pare. Ne moraju oni znati baš sve.
Pa, ako kupiš kripto i ne prodaješ ga dvije godine, ne moraš ni porez platiti i ne mogu ti pare uzet nikako.


Mnoge zemlje imaju puno strože zakone oko kripta, odnosno napravljene tako da uzmu puno više love, em veći postotak uzimaju, em se oporezuje i svaka kripto to kripto transakcija.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 03:44   #82
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Pa, ako kupiš kripto i ne prodaješ ga dvije godine, ne moraš ni porez platiti i ne mogu ti pare uzet nikako.


Mnoge zemlje imaju puno strože zakone oko kripta, odnosno napravljene tako da uzmu puno više love, em veći postotak uzimaju, em se oporezuje i svaka kripto to kripto transakcija.
I još izgubiš hrpu vremena dok napraviš prijavu jer sa svih mjenjačnica treba izvući sav crypto promet. OK, ima i za to gotovih aplikacija, ali nisu ispeglane.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 20:24   #83
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
A zašto ne bi lovu na legalan način izvadio?





Nemaju za Binance ni kad si sa svojom osobnom KYC napravio, to ti mogu 100% tvrdit


Za revolut ne znam.
Kako mozes 100% tvrdit, po cemu? Jer ja znam drugacije, pa cisto da vidim di se podudaramo.

Porezna ima pristup Revolutu jer posluje normalno u HR. Sve banke salju izvjesca poreznoj.
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 20:25   #84
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 150
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I još izgubiš hrpu vremena dok napraviš prijavu jer sa svih mjenjačnica treba izvući sav crypto promet. OK, ima i za to gotovih aplikacija, ali nisu ispeglane.
Kripto se pere putem NFT-a. Prodas ga sam sebi.

Mintas NFT, prodas ga sam sebi za milijun usd, isplatis na racun, platis porez 10% koliko vec, uzivas. Kad te teta u poreznoj pita "porijeklo i fifo". Evo teta transakcija od NFT opensea. "Znate teta, Ja napravia NFT i neka ga budala kupila i tako ja zaradia milijun".
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 22:04   #85
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
I još izgubiš hrpu vremena dok napraviš prijavu jer sa svih mjenjačnica treba izvući sav crypto promet. OK, ima i za to gotovih aplikacija, ali nisu ispeglane.

U tome i je stvar, ne trebaš to slati. Pa i u linkanom mišljenju porezne o kriptovalutama iz 2018. je takav stav. Zanima ih samo FiFO.


Citiraj:
Autor EdoFazlinovic Pregled postova
Kako mozes 100% tvrdit, po cemu? Jer ja znam drugacije, pa cisto da vidim di se podudaramo.

Info je od porezne, prilično pouzdan.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 12:48   #86
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
U tome i je stvar, ne trebaš to slati. Pa i u linkanom mišljenju porezne o kriptovalutama iz 2018. je takav stav. Zanima ih samo FiFO.





Info je od porezne, prilično pouzdan.
I moj je, ali to ce se aktivirati kada MICA dode.

[Porezna radionica] 24.01.2023.
Sve sto se tice poreza, kripto, joppd, holdanja 2 godine i slicno, mozete pogledati na ovom YT videu. Paulino Lonza iz porezne upravu je odrzao radionicu. Traje nekakvih sat ipo.
Ako se pitate da li je porezna ikoga trazila stotine i stotine transakcija nakon holdanja 2 godine. Odgovor je da jesu.
Pod "hodlanje crypta" 2 godine racuna se sav crypto: znaci btc,eth, svi altovi, svi stablecoin-i. Ne postoji tocno odredeni crypto koji bi morao hodlati da bi vrijedilo pravilo 2 godine. Bitno je da u te 2 godine nisi izlazio u fiat pa opet nazad u crypto. Bez obzira na 2 godine hodlanja duzan si predat JOPPD obrazac do 28.02. Za prethodnu godinu, ali ne placas porez. Postoji mogucnost da te porezna ne pita nista, a postoji mogucnost da te traze sve te stotine i stotine transakcija 😉

https://youtu.be/shCo1IrozNE
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 16:58   #87
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Bez obzira na 2 godine hodlanja duzan si predat JOPPD obrazac do 28.02. Za prethodnu godinu, ali ne placas porez.
Ako ne treba za druge stvari, zasto treba za crypto? (nemam crypto, just wondering).

https://www.porezna-uprava.hr/Strani...8&List=Vijesti
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 22:01   #88
Magic
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 1
Osvojio sam lijepu svotu novca u internetskom kripto kasinu prije nekog vremena. Budući da sam se malo bojao porezne uprave, jednostavno sam osvojene Bitcoin dionice ostavio u novčaniku i nisam ih mijenjao za eure. Umjesto toga, radije tražim trgovce koji prihvaćaju Bitcoine i tamo plaćam svojim dobicima. Mislim da tako porezna neće postavljati neugodna pitanja.
__________________
Pronašao sam svoj put u svijet kripto kasina putem cryptogmblr.com.
Magic je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2023., 12:10   #89
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 150
Za sve kojima je zanimljiva tema regulacije poslovanja kompanija koje se u HR žele baviti kriptovalutama, u nastavku je snimka s jučerašnjeg regulatornog meeutpa u organizaciji UBIK-a��

https://www.youtube.com/live/0NOoZoXDO2E
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2024., 16:18   #90
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,862
Ako bi mi mogao netko potvrditi (tako sam shvatio čitajući ovaj topik), ako ja npr. uplatim 5000€ na Binance i ona nakon nekog vremena povučem nazad tih 5000€ s Binance-a ne bi trebao na to platiti nikakav porez? Trebam platiti porez samo ako povučem nazad više od 5000€ tj. ono što sam zaradio?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na