Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2023., 21:00   #3211
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kazne koje su fixne u jednom iznosu (kao pojas, mobitel itd, svenlazne do 1000kn uglavnom i brzina za 2000kn) se plaćaju upola odmah ili u roku 3 dana.
Sve rasponske su 2/3 u roku 8 dana (alkohol, crveno, suprotni smjer itd)
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:03   #3212
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
bio sam sudionik lančanog sudara gdje je kombi udario auto ispred sebe, a taj auto u mene. obzirom da je bio dosta gadan lančani bila je i policija.
zovem ovlašteni servis i kažu mi da mi od osiguranja okrivljenog treba "pravni osnov" (dokument) na temelju kojega oni terete osiguravajuću kuću za troškove servisa.
odem na procjenu štete u osiguravajuću kuću, naprave procjenu, ali mi kažu da se za "pravni osnov" mora čekati policijski zapisnik (potvrdili su mi to i preko maila). reko dobro, pričekat ću...
u međuvremenu dolazi informacija da je frajer iz srednjeg auta zadobio teške tjelesne ozljede i protiv okrivljenog ide kaznena prijava.
zovu me iz policije da dam izjavu gdje mi policajac kaže da se u slučaju kaznene prijave policijski zapisnik ne daje osiguravajućim kućama (jer je kao tajan zbog kaznene prijave).
kontaktiram ja osiguranje i kažem da se radi o kaznenoj prijavi i da koja je dalje procedura? oni mi jave da se čeka policijski zapisnik.
pošaljem ja opet i naglasim da se radi o kaznenoj prijavi i da su mi u policiji rekli da se u tom slučaju ne daje zapisnik na što se ovi prave grbavi i ne odgovaraju.
ko tu koga jebe, jel ima netko slična iskustva?
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:17   #3213
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
U ovom slučaju je najbolje angažirat odvjetnika.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:23   #3214
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ne treba odmah skakati pred rudo.

Ići osobno u MUP i porazgovarati tamo, da se to riješiti, siguran sam.

Osiguravajuća kuća ne može napraviti ništa bez tog zapisnika, na temelju čega će oni isplatu raditi ili nešto slično? Rekla-kazala?

Znači MUP MORA priložiti nekakav valjani dokumenta koji u ovo slučaju može ići osiguranju. Ako nije taj zapisnik, procedura ili nekakav zamjenski dokument mora postojati, no to moraju znati ovi u MUP-u. E sad, nesposobnost i nekompetentnost u istoj toj organiziciji, tu ne mogu pomoći.

U slučaju da nije bilo kaznene prijave, mup dostavlja zapisnik i tebe zove osiguravajuća kuća da je riješeno i naprave ponudu.
U tvom slučaju, ti trebaš to isto, jer tebe zaboli ona stvar za prijavu gdje niti prijavljuješ niti si prijavljen.
Oni trebaju dati zapisnik koji se tiče tebe i tvog auta, bez nekakvih relevantnih podataka gdje bi se okrivljena osoba mogla disponirati.

Idi tamo, traži nekog šefa ili nešto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:28   #3215
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
U ovom slučaju je najbolje angažirat odvjetnika.
ma na mom autu nije velika šteta i ne isplati mi se plaćati odvjetnika i odugovlačiti to. nisam htio da mi isplaćuju prema procjeni jer nisam imao volje se vucarat po mehaničarima nego sam htio da se to riješi preko ovlaštenog i da oni međusobno riješe financije.
zanima me ima li ko iskustva koja je procedura kada je kaznena prijava u pitanju? ako je neka zavrzlama budem ih tražio da mi isplate prema procjeni i bok.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:30   #3216
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
ma na mom autu nije velika šteta i ne isplati mi se plaćati odvjetnika i odugovlačiti to. nisam htio da mi isplaćuju prema procjeni jer nisam imao volje se vucarat po mehaničarima nego sam htio da se to riješi preko ovlaštenog i da oni međusobno riješe financije.
zanima me ima li ko iskustva koja je procedura kada je kaznena prijava u pitanju? ako je neka zavrzlama budem ih tražio da mi isplate prema procjeni i bok.
Neće ti oni nikakvu ponudu dati bez zapisnika uopće.

U njihovim očima i ti možeš biti kriv. Bez potvrde da ti nisi kriv, neće ti ni dati ponudu.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:30   #3217
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
budem kontaktirao policiju pa ćemo vidjeti. thx
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 13:53   #3218
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Cak ni zapisnik mislim da se vise ne daje od strane MUPa uopce, vec iskljucivo pravni osnov za ostvarivanje prava po obveznom osiguranju, gdje samo pise da su utvrdili da je bila nesreca i ko je kriv, tak da probaj to ganjati.
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 16:10   #3219
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Afaik može se dobiti kopija zapisnika očevida bez problema. Bez ozlijeđenih u roku tjedan-dva, u slučaju kada ide kaznena prijava može trajati duže ali koliko znam ne bi smjelo biti problema.

Koji grad ili ako je ZG koja policijska postaja je u pitanju?
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2023., 22:54   #3220
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Policijska postaja u heinzelovoj.
Udostojili su mi se danas, nakon 10 dana, i odgovorit na mail iz osiguranja. Nisu ništa konkretno rekli nego samo da je predmet u pravnoj službi na rješavanju.
A pričekat ću još pa ćemo vidjet.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 08:55   #3221
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, to će potrajati čim su teške ozljede.
Osiguranje ti čak i neće priznati nekako izvješće od policije o sudionicima, nego će možda čekati i kraj cijele priče koja može potrajati godinama
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 09:14   #3222
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mene kad je pregazio auto dok sam hodao po zebri (bez semafora) i zadobio teške tjelesne ozljede, policijski zapisnik je mogao vidjeti jedino sud, a ja sam morao čekati pravomoćnu presudu sa kojom sam ostvarivao prava (stigla unutar dvije godine)... s tim da moja tužba prema osiguranju ni nakon tri godine još nije donesena, ni prvostupanjska. Pa ti hodaj po zebri...i uzdaj se da vozači gledaju kuda voze i nadaj se ne pravdi u nekom normalnom vremenskom periodu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2023., 18:50   #3223
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
Au bogati, jesi li imao kakvih trajnih posljedica? Pravda koja je spora nije pravda.

Što se tiče uzdanja, ja vozim defenzivno i hodam defenzivno. Teško je vjerovati bilo kome a naročito nasumičnim prolaznicima.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 10:51   #3224
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
image
SPLiFF je online   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 12:18   #3225
conan
Premium
 
conan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: BJ
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Mene kad je pregazio auto dok sam hodao po zebri (bez semafora) i zadobio teške tjelesne ozljede, policijski zapisnik je mogao vidjeti jedino sud, a ja sam morao čekati pravomoćnu presudu sa kojom sam ostvarivao prava (stigla unutar dvije godine)... s tim da moja tužba prema osiguranju ni nakon tri godine još nije donesena, ni prvostupanjska. Pa ti hodaj po zebri...i uzdaj se da vozači gledaju kuda voze i nadaj se ne pravdi u nekom normalnom vremenskom periodu.
Tvoja tužba prema kojem osiguranju?

Jasno mi je da su sva osiguranja šup*čka...

From tapatalk with love
conan je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2023., 21:52   #3226
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor conan Pregled postova
Tvoja tužba prema kojem osiguranju?

Jasno mi je da su sva osiguranja šup*čka...

From tapatalk with love
Ne bi u detalje dok sud ne završi...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 14:01   #3227
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
Update.
nakon 20 dana od prometne nesreće došlo rješenje od osiguranja da će pokriti troškove servisa. znači nije na kraju bila nikakva drama, više me ona panjina od murijaka isprepadao sa time da je to sad kaznena prijava i da je sad to velika problematika.
ako se netko nađe u sličnoj situaciji... ako niste okrivljenik, bilo da se radi o kaznenoj ili prekršajnoj prijavi, procedura je ista.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 08:33   #3228
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sve rasponske su 2/3 u roku 8 dana (alkohol, crveno, suprotni smjer itd)
Ili 30 dana ak se ide na sud žalit
Inače, ubrzali su se skroz. U tri tjedna se riješe sud i sve. Da se puni proračun što brže
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 13:25   #3229
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, ali tek po rješenju suda.

Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
Update.
nakon 20 dana od prometne nesreće došlo rješenje od osiguranja da će pokriti troškove servisa. znači nije na kraju bila nikakva drama, više me ona panjina od murijaka isprepadao sa time da je to sad kaznena prijava i da je sad to velika problematika.
ako se netko nađe u sličnoj situaciji... ako niste okrivljenik, bilo da se radi o kaznenoj ili prekršajnoj prijavi, procedura je ista.
Pa drugačije je skroz ako je kaznena.

Ovisno u kojoj je fazi bila prekršajna prijava kad je došlo za teške ozljede.

Jer se može i dogoditi da u materijalnoj šteti već i platiš kaznu, a naknadno dođe prijava za ozljede.
A ne može dva puta odgovarati za istu stvar.
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 14:04   #3230
Moshus
Premium
Moj komp
 
Moshus's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 141
kao što sam rekao, ako nisi okrivljenik.
ako si prouzročio prometnu vjerujem da je velika razlika.
Moshus je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 00:02   #3231
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
SNIMILA FIKSNA KAMERA prije točno godinu dana
ima slika ali ne raspoznaje se vozač uopće,
25 kmh
1000kn kazna,

je li bolje to odmah platiti i zaboraviti ili ima neka šema da se i to izbjegne, možda pod opomenu? I može li se to tražiti od policije ili se mora vucarat po sudu za to?

Šta znači ovo, možete platiti novčanu kaznu u visini polovice propisanog minimuma ili polovice točno odrešenog iznosa novčane kazne...
Koliko je to onda od 1000 kn ??
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 06:28   #3232
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
To ti je 500kn, plati to i zaboravi.
Ne želiš se prepucavati s njima i vucarat po sudu za 500kn.

Ovo za propisani minimum nisam ni znao. Valjda se misli na kazne koje su u rasponu, npr. od 1000 do 5000kn, pa ako bi tebi napisali 2000, onda bi mogao platiti pola od minimalnih 1000kn (u tom nekom roku od 5 ili koliko već dana)
SPLiFF je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 06:42   #3233
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Dostaviš podatke o vozaču.
Onda će tom vozaču stići kazna uz mogućnost plaćanja pola iznosa.
Ako ne platiš ništa, dolazi Obavezni prekršajni nalog na puni iznos+troškovi
Na njega imaš pravo žalbe.

Ili kako je rečeno, platiš pola, i priča završava.
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:29   #3234
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Mozda me snimilo na Jadranskoj aveniji, nakon Luckog i mosta sa desne strane, kamera na stativu.
https://maps.app.goo.gl/QHiVuauhS8cBuCY8A

Koliko znam to su garantirane cestitke, ali rekoh da provjerim. Ogranicenje je 80, bilo nas je jedno 2-3 auta u grupi i malo sporiji motor kojeg sam obisao, islo se oko 100-105 po satu. Salju li ista za ta "manja" prekoracenja ili traze bas one koji pretjeraju?

Vidio sam znak ogranicenja iako sam vec tada vozio oko 100. Motor mi je bio s desne strane, vozio je mrvu sporije od mene i zavrsio mi u mrtvom kutu pa sam malo ubrzao samo da ga prodjem. I tek onda skuzio patrolu. Sacekusa vulgaris, pustio gas, malo prikocio makar tada je vec bilo kasno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:51   #3235
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Van naselja do 10km/h nema propisane kazne.
Iznad 100km/h brzine, oduzima se 10% tolerancije.
Daklem na 80km/h sa 101km/h si u prekršaju, s time da ti sat u autu pokazuje par km/h više od stvarno izmjerenih
__________________
Lowrider
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 11:34   #3236
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
SNIMILA FIKSNA KAMERA prije točno godinu dana
Uhljebi šalju kazne za prekršaje nastale prije godinu dana? Kaj nema neki zakonski rok ili neki razumni rok. U godinu dana možeš skupiti o ho ho prekršaja na taj način u ostati bez dozvole ako se skupe bodovi.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 11:44   #3237
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Zvao sam Lučko od kuda je i stigla kazna, kažu ako platim sad pola, ide još i jedan bod na vlasnika, ili ako im dostavim uz to i podatke o vozaču onda njemu ide bod?
Koliko je kritičan taj bod?
Mozda bolje da ga preuzme neko drugi ko ne vozi toliko
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 12:13   #3238
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Pa generalno, bod ne znači ništa.

Ako možeš prebaciti, prebaci, ali se možeš i žaliti na to, ako ne radiš puno prekršaja, uz dobro obrazloženje (čitaj: muljanje), možeš proći bez kazne.

Ali ako misliš da je kod tebe veća vjerojatnost da ti dobiješ kaznu, pošto više voziš, prebaci na nekoga.

Ali osobno, ja bi riskirao i žalio se.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 12:49   #3239
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Uhljebi šalju kazne za prekršaje nastale prije godinu dana? Kaj nema neki zakonski rok ili neki razumni rok. U godinu dana možeš skupiti o ho ho prekršaja na taj način u ostati bez dozvole ako se skupe bodovi.
Kod nas u gradu to rješava ženska koja je hendikepirana i često je na b.o., i kazne uredno dolaze sa 6-10mj 'odmaka' na kućnu adresu, jer ona ne stigne sve hendlat ono malo vremena što radi. Super mi je što ona ima normalan posao i živi normalan život, ali nije super što ne zaposle još nekog za taj posao pa da se te stvari rješavaju odmah.
Meni se dogodilo prošle godine u 1.mj., da sam isti dan dobio 3 komada plavih čestitki za brzinu, a snimili su me u 3-4 mjeseca razmaka. Non stop sam na cesti, posao mi ovisi o tome, i nimalo mi se ne sviđa takav modus operandi jer ko što i sam kažeš, mogu spušit vozačku a da nemam pojma da su me 'okinuli' npr 2x u 6mj negdje....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 12:52   #3240
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mozda me snimilo na Jadranskoj aveniji, nakon Luckog i mosta sa desne strane, kamera na stativu.
https://maps.app.goo.gl/QHiVuauhS8cBuCY8A

Koliko znam to su garantirane cestitke, ali rekoh da provjerim. Ogranicenje je 80, bilo nas je jedno 2-3 auta u grupi i malo sporiji motor kojeg sam obisao, islo se oko 100-105 po satu. Salju li ista za ta "manja" prekoracenja ili traze bas one koji pretjeraju?

Vidio sam znak ogranicenja iako sam vec tada vozio oko 100. Motor mi je bio s desne strane, vozio je mrvu sporije od mene i zavrsio mi u mrtvom kutu pa sam malo ubrzao samo da ga prodjem. I tek onda skuzio patrolu. Sacekusa vulgaris, pustio gas, malo prikocio makar tada je vec bilo kasno.

Ukoliko dobis kakvu kaznu mozes se probati izvuc na nacin da si izvrsavao radnju preticanja vozila (koja je najopasnija radnja u prometu) na dozvoljenom mjestu te si zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti drugih sudionika u prometu vozio brze od dozvoljenog bas taj trenutak da sto prije izvrsis istu.
Ovo pisem na temelju rekla/kazala/urbani mitovi i legende. Prije nekoliko godina poznanik je imao slicnu situaciju i u tom stilu je isao prigovor. Da bi on bio u mogucnosti preteci vozilo koje se krece brzinom manjom od ogranicenja morao je ubrzati na iznos veci od dozvoljenog ali to je trajalo kratki period vremena nakon kojeg se vratio i bas eto tad ga je kamera snimila.
p3c3k je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na