Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2024., 12:15   #61
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Speedport je HT-ov i zato mi nije jasno zašto ima TAE konektore za telefon. Jest da je router proizveden za matični njemački T-Com gdje se koriste takve utičnice, ali...
Original HT-ov adapter TAE-RJ11 ne radi kao što ne radi ni oni nabavljeni preko oglasnika.
Što se tiče pinane teme, podaci na njoj su još iz 2021.g. i debelo su zastarjeli kao i uređaji navedeni u njoj. Npr. ja u VoIP postavkama ne mogu izabrati ni pola navedenoga.
Ajde da pitam


Ti si na svoju ruku kupio Speedport sa oglasnika?
Jel možda ovaj i dali ovako izgleda?
https://ibb.co/F7CPGgy

U HR niti jedan ISP nema TAE port na svojoj opremi a TAE se samo koristi u Švabiji.
Ako si uzeo preko oglasnika čestitam vjerovatno si dobio Švabski Speedport kojeg ipak nećeš upogoniti na HR ISPovima.

Ti nemožeš pristupiti niti pola opcija na tom SpeedPortu jer je ISP lockan i namjenjen je za ISPove u Švabiji a ne u HR.

Inače ako neznaš Švabe na Amazonu prodaju Speedportove.

Podaci iz pinnane teme su najaktualniji i točni te se updateaju inače nikome na forumu nebi valjali/radili.



Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 25.03.2024. u 12:25.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 13:17   #62
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Pinnana tema mi je svaki put dala odgovor (hvala autoru sto je updejta). Prijedlog: mozda u prvi post te teme navesti debelim slovima datum kad je zadnji put updejtana/revidirana. Na tapatalku se forumski podaci o datumu edita ne vide, a datum posta u ovom slucaju ne treba biti mjerodavan podatak.

EDIT
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako se ne varam, na dnu posta stoji kad je zadnji put nadopunjavam.
Aaa vidis, ima da. Ja sam od onih koji ne skrolaju do kraja kada pronadju rjesenje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 25.03.2024. u 14:05.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 13:46   #63
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ako se ne varam, na dnu posta stoji kad je zadnji put nadopunjavam.

Inače njemački TAE standard nije toliki bauk, kasnije dodam pinout.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 15:04   #64
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
U HR niti jedan ISP nema TAE port na svojoj opremi a TAE se samo koristi u Švabiji.
Ako si uzeo preko oglasnika čestitam vjerovatno si dobio Švabski Speedport kojeg ipak nećeš upogoniti na HR ISPovima.
Potpuno netocno! HT je davao (a mozda i dalje daje) Speedport Smart 3, isti onakav kakav si linkao, koji ima taj TAE port i uz njega su davali doticni adapter, za spajanje nasih telefonskih utikaca.
Znam iz prve ruke, jer sam ga takvog dobio i jos je u upotrebi. Telefon radi normalno sa firmware v.02.09.04

Btw, i sam si se javljao/raspravljao u temi "Speedport Smart 3 & Speed Home WiFi (T-Com)"

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 25.03.2024. u 15:19.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 15:13   #65
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Speedport je baš takav, a liku ga nisu uzeli nakon isteka ugovora. Na etiketi na dnu piše sve na HR, čak i brojevi HT SZK. Liku su ga dali za MaxTV. Ima neke sitne razlike u natpisima na konektorima jer na tvojoj slici je sve na DE, a meni piše na EN.
HT adapter TAE->RJ11 je bijele boje kao i sam router.
Našao sam ja na netu TAE pinout, ali džaba mi kada ne znam je li problem u adapteru ili postavkama routera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 25.03.2024. u 15:19.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 15:23   #66
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Potpuno netocno! HT je davao (a mozda i dalje daje) Speedport Smart 3, isti onakav kakav si linkao, koji ima taj TAE port i uz njega su davali doticni adapter, za spajanje nasih telefonskih utikaca.

Znam iz prve ruke, jer sam ga takvog dobio i jos je u upotrebi. Telefon radi normalno sa firmware v.02.09.04



Btw, i sam si se javljao/raspravljao u temi "Speedport Smart 3 & Speed Home WiFi (T-Com)"
Svašta prvi put čujem/vidim da Speedport je u HR dolazio sa TAE portom.




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Speedport je baš takav, a liku ga nisu uzeli nakon isteka ugovora. Na etiketi na dnu piše sve na HR, čak i brojevi HT SZK. Liku su ga dali za MaxTV. Ima neke sitne razlike u natpisima na konektorima jer na tvojoj slici je sve na DE, a meni piše na EN.
HT adapter TAE->RJ11 je bijele boje kao i sam router.
Našao sam ja na netu TAE pinout, ali džaba mi kada ne znam je li problem u adapteru ili postavkama routera.
Spoji ga i stisni na 10 sec reset da povuče config sa ACSa i to bi trebalo biti to a ako nepovlači config onda ga je HT izbacio/blacklistao.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 15:25   #67
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
@coconut
Taj adapter od HT-a uredno radi i sam ga koristim.
Problem ti je u konfiguraciji routera, jer se ne spaja na server pa ti za telefon stoji 'Unavaliable'.
Koji FW imas na njemu? Ako je prije koristen na nekoj drugoj telefonskoj liniji, onda na tvojoj ne mogu stimat VoIP postavke, dok ne povuce sa servera tvoje podatke. To bi trebao napravit nakon hardverskog reseta. (drzat stisnut gumb za reset dulje od 15 sekundi pri ukljucivanju napajanja)

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Speedport je baš takav, a liku ga nisu uzeli nakon isteka ugovora. Na etiketi na dnu piše sve na HR, čak i brojevi HT SZK. Liku su ga dali za MaxTV. Ima neke sitne razlike u natpisima na konektorima jer na tvojoj slici je sve na DE, a meni piše na EN.
HT adapter TAE->RJ11 je bijele boje kao i sam router.
Našao sam ja na netu TAE pinout, ali džaba mi kada ne znam je li problem u adapteru ili postavkama routera.
Zasto jednostavne ne nazoves korisnicku sluzbu i kazes im da si promjenio stari router sa ovim novim, njihovim routerom (ne neki "ilegalni") i da ti na njemu ne radi VoIP.
Trazi ih usput da ti forsiraju zadnji firmware, (btw, koji FW ti je sad?) jer taj router ne povlaci automatski njihov novi FW; ja sam korisnicku sluzbu uvjek to morao trazit, jer ocito imaju neki problem s njim na ACS-u...

Btw, pises sve u krivoj temi, jer za taj router vec postoji tema "Speedport Smart 3 & Speed Home WiFi (T-Com)"

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 25.03.2024. u 16:16.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2024., 18:48   #68
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
German TAE-F to RJ pinout

TAE "šteker" gledaš "u glavu" i pinout idu ovako:
https://en.wikipedia.org/wiki/File:Tae_male.png

Najčešće je spojena samo jedna linija, tada "igraju" pinovi 1 i 2,
ako je slučajno spojena i druga linija, onda "igraju" pinovi 5 i 6.

Na RJ strani se koristi logika "iz sredine prema vani,
ako je 4-pin onda je linija na 2 i 3,
ako je 6-pin onda je linija na 3 i 4.

Nekada se na RJ strani budu spojena po 2 kontakta zajedno za neku vrstu univerzalnosti pa je na 6-pin linija na 2/3 i 4/5, evo ovako:
https://static-community.tp-link.com...35d8bf1bf3.jpg
https://www.mag-kabel.de/images/prod...s/T-F-10_2.jpg
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na