Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2020., 18:51   #451
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Trebam pomoć. Kupio sam Firestick roditeljima da malo gledaju Youtube i Kodi za njihovu Noa 32inch televiziju (znam Noa je, razapnite me, ali njima je to sasvim dosta za vijesti i sapunice). Firestick što god pokušao ne daje sliku, kad mi je označen taj HDMI ulaz na koji je spojen Firestick na TV-u se pokaže informacija 720p 50hz kao da je nešto TV prepoznao (na ostalim neaktivnim HDMI ulazima toga nema). Probao u sva 3 HDMI ulaza, firestick strujni adapter spojen, također pokušao neka youtube upali ugasi rješenja, ali ništa nije pomoglo.

Frustriran odem kod sebe, spojim ga na svoju 4k LG televiziju i Firestick se sam updejtao, ja se ulogirao u Amazon profil i sve radi najnormalnije. U postavkama Firesticka postavio sam 720p rezoluciju i otišao opet testirati kod svojih ali i dalje nema slike. Pomislio sam da nije možda do firmwarea, na TV-u na stražnjoj piše da je model NOA N32LHXK0B00407, na web stranici ima model N32LHX a kad se klikne na njega daje mi izbor dva modela za firmware: N32LHXB i N32LHXS. Sad koji firmware od njih staviti ako je uopće to mogući problem? Pročitao sam i da može biti da TV nema podršku za HDCP i da treba neki adapter.
s obzirom da je Noja - reko bi da je TV nepotpun.ak je pod garom reklamiraj ga. EOD
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 18:51   #452
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor zvir12 Pregled postova
Pa dobio sam email od PayPal-a kojim me obavještavaju da sam uplatio 13,5€ na račun mailboxde, i ne samo to, već sam dobio i email od njemačke pošte s PDF privitkom kojim me obavještavaju da sam im uplatio navedeni iznos eura.
Ja sam to prvi puta radio kad je firestick bio na akciji. Nije bilo komplicirano. Kada je stigao paket u mailboxde, otišao na stranicu, gore desno imaš recharge. Upišeš koliko uplaćuješ.

Kasnije confirm and send misli, odabereš GLS. Moraš upisati opis robe koja se šalje (upozorava forma da nisi popunio do kraja) nakon toga send i gotovo.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.11.2020., 19:14   #453
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
Ako si uplatio 13.50 eura onda si platio za godisnju uslugu konsolidacije posiljki, a ne postarinu. Njemackoj posti nisi mogao nista uplatiti preko mailboxde, na mailboxde mozes platiti samo njima i od njih dobiti mail sa racunom. To što ti piše Received : 09.11.2020 se odnosi na posiljku, ne na tvoju uplatu. Na prvoj slici koju si postao ti se lijepo vidi da imas placenu konsolidaciju ( spajanje vise posiljki u jednu ) do 8.11.2021.
U pravu si, puno hvala. Znači da u biti moraš platiti duplu poštarinu, jednu za kosolidaciju, a drugu za slanje paketa. To sam i naveo u prvom postu #436, da ustvari treba platiti godišnju članarinu.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 19:19   #454
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor zvir12 Pregled postova
U pravu si, puno hvala. Znači da u biti moraš platiti duplu poštarinu, jednu za kosolidaciju, a drugu za slanje paketa. To sam i naveo u prvom postu #436, da ustvari treba platiti godišnju članarinu.
Ne. Usluga konsolidacije je objedinjavanje više pošiljki u jednu gdje plaćaš samo jednu poštarinu. Ako si htio samo preusmjeriti jednu pošiljku u HR, kontaktiraj mailboxde i vidi mogu li ti vratiti novac za konsolidaciju ili ga preusmjeriti na tvoj mailboxde račun da njime platiš slanje.

Poslano sa mog Pixel 4a koristeći Tapatalk
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2020., 19:22   #455
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 524
Citiraj:
Autor zvir12 Pregled postova
U pravu si, puno hvala. Znači da u biti moraš platiti duplu poštarinu, jednu za kosolidaciju, a drugu za slanje paketa. To sam i naveo u prvom postu #436, da ustvari treba platiti godišnju članarinu.
Nije to clanarina, platio si njihovu uslugu konsolidacije posiljki za period od 1.god. Nema nikakve clanarine na mailboxde, za jednu posiljku uplatis na racun koliko treba za postarinu, stisnes confirm and send, taj iznos ti se skine s racuna i posiljka je spremna za slanje.
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 15:52   #456
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
Nije to clanarina, platio si njihovu uslugu konsolidacije posiljki za period od 1.god. Nema nikakve clanarine na mailboxde, za jednu posiljku uplatis na racun koliko treba za postarinu, stisnes confirm and send, taj iznos ti se skine s racuna i posiljka je spremna za slanje.
Sad mi stvarno više ništa nije jasno. Naime, htio sam samo platiti poštarinu do Hrvatske za firestick kojeg sam naručio s njemačkog amazona. Uplatio sam 13,50€ na račun mailboxde preko paypal-a i mislio sam da je time stvar rješena. Znači da se samo plaća poštarina, bez drugih dodatnih troškova. Do sada nisam nikad koristio posrednike u kupnji, već sam proizvode naručivao direktno na svoju adresu. Što bih sad trebao napraviti.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 16:01   #457
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Trebaš početi čitati što stiskaš i plaćaš.

Mailbox služi za to da primi tvoj paket od trgovina koje ne šalju u HR, i proslijedi ga na tvoju adresu u HR. Kada primiš paket, mailbox ti ponudi nekoliko vrsta poštarina, najčešća (i najbrža za nas) je GLS, ali za manje pakete bude i češka pošta, i mislim da sam vidio i DHL koji je znatno skuplji. Vidiš koliko € dođe poštarina za tvoj paket, uplatiš toliko preko Paypala, odabereš tu vrstu pošte da ti pošalju i gotovo.

Ti si se zaletio i kupio jednu od njihovih usluga, a to je pretplata za grupiranje više paketa u jedan. Nemaš što tu više uraditi, platio si to, para više nema, ali ubuduće možeš kombinirati više paketa u jedan iako mislim da se to još nešto sitno košta po paketu.

Sada ćeš platiti još X € i odabrati vrstu pošte koju želiš, i poslat će ti na adresu koju si prijavio. Doći će te 13€ skuplje nego što si planirao, ali ćeš sljedeći puta čitati što stiskaš.
Eventualno možeš pokušati poslati njima poruku, da ti storniraju tu kupovinu pretplate i vrate novce na račun. Možda ti izađu u susret.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 16:05   #458
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Pošalji mail na Mailboxde, reci da si zabunom uzeo uslugu konsolidacije paketa, i da bi htio cancelirati tu uslugu i platiti postarinu za slanje paketa prema Hrvatskoj.

I sljedeći put čitaj što i kako plaćaš
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 16:15   #459
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Pošalji mail na Mailboxde, reci da si zabunom uzeo uslugu konsolidacije paketa, i da bi htio cancelirati tu uslugu i platiti postarinu za slanje paketa prema Hrvatskoj.

I sljedeći put čitaj što i kako plaćaš
Pokušati ću iako nisam siguran da će to upaliti, u svakom slučaju zahvaljujem na savjetu.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 16:31   #460
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Još jedno pitanje, što bi se dogodilo da kliknem na Cancel the consolidation, evo slike https://ibb.co/zPCdmpQ
zvir12 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2020., 16:42   #461
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Pisi im mail, ne klikci bezveze

https://system.mailboxde.com/?action...solidace#terms

"The Customer has the right to withdraw from the consolidation contract within 14 days from its conclusion without giving a reason and without any sanctions."
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2020., 16:50   #462
zvir12
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pisi im mail, ne klikci bezveze

https://system.mailboxde.com/?action...solidace#terms

"The Customer has the right to withdraw from the consolidation contract within 14 days from its conclusion without giving a reason and without any sanctions."
Velika ti hvala na ovoj informaciji.
zvir12 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 17:49   #463
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
s obzirom da je Noja - reko bi da je TV nepotpun.ak je pod garom reklamiraj ga. EOD
Kontaktirao sam njihov službeni servis u Koprivnici i već sam bio spreman da će me dočekati neki odjeb, ali ostao sam pozitivno iznenađen profesionalnošću ekipe. Prvo su dali servis kodove i tražili da im pošaljem slike da vide koja mi je verzija softvera i HDCP ključeva. Nakon što sam to učinio rekli su da su će pokušati pribaviti firestick i testirati na mom modelu. Par sati nakon toga šalju mi slike kao dokaz da na njihovom TV-u firestick radi (na starom i novom softveru), a meni šalju detaljne upute (baš su se raspisali) kako updejtati softver i kako staviti HDCP 1.4 sigurnosne ključeve. Updejt softvera nije pomogao, ali zato novi HDCP ključevi jesu, sada sve radi. Bio sam se nasmijao kad me Firestick pitao da odaberem svoj model TV-a. Ponudili su mi sigurno listu preko doslovno stotinu marki, nema Noe ali zato ima Vivax
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 18:18   #464
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Kontaktirao sam njihov službeni servis u Koprivnici i već sam bio spreman da će me dočekati neki odjeb, ali ostao sam pozitivno iznenađen profesionalnošću ekipe. Prvo su dali servis kodove i tražili da im pošaljem slike da vide koja mi je verzija softvera i HDCP ključeva. Nakon što sam to učinio rekli su da su će pokušati pribaviti firestick i testirati na mom modelu. Par sati nakon toga šalju mi slike kao dokaz da na njihovom TV-u firestick radi (na starom i novom softveru), a meni šalju detaljne upute (baš su se raspisali) kako updejtati softver i kako staviti HDCP 1.4 sigurnosne ključeve. Updejt softvera nije pomogao, ali zato novi HDCP ključevi jesu, sada sve radi. Bio sam se nasmijao kad me Firestick pitao da odaberem svoj model TV-a. Ponudili su mi sigurno listu preko doslovno stotinu marki, nema Noe ali zato ima Vivax
Ma svi oni imaju iste iznutrice. Nevjerovatno da u 2020 prodaju tv sa HDMI 1.1
Aal i ja se iznenadio suretljivošču
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 20:07   #465
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
Ma svi oni imaju iste iznutrice. Nevjerovatno da u 2020 prodaju tv sa HDMI 1.1
Aal i ja se iznenadio suretljivošču
Ma to je kupljeno prije 2-3 godine ali to opet nije niti približno staro da opravda njihovu 1.1 verziju.

Što se tiče Firestika da li je izbirljiv sa usb splitterima/usb hubovima/čitačima kartica, može bilo koja marka ili mora biti neka skuplja klase Ugreen?
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 20:31   #466
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Nije previše izbirljiv, ali Ugreen je provjereno dobar pa to uzmi u obzir ako budeš morao čekati više tjedana. Ako su puno jeftiniji, vjerojatno postoji razlog.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2020., 20:40   #467
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Vidim da na Verge piše da su se HBO i Amazon dogovorili i da će HBO Max biti dostupan na FireTV uređajima. Ima li nade i za naš HGO Go, ili još uvijek treba kemijati?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 13:36   #468
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Je li uspio neko složiti max tv to go da radi na fire sticku 4k? Probao sam promjeniti državu (kupljen preko amazon.de), ali nema ga. Piše na stranicama hrvatskog telekoma da je podržan.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 13:44   #469
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Meni radi Maxtvtogo vec jako dugo na firesticku, ne sjecam se da sam ista specijalno namjestao na njemu da ga instaliram.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 13:49   #470
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Ni ja. Radi kao urica sa aplikacijom iz trgovine. Isto tako radi super i hrti aplikacija.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 14:55   #471
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Stvarno ga imate u app storeu? Ja ga nemam, ne kužim :O
A skinuli ste ga na fire sticku baš ili preko mobitela? Ni HRTi mi Msxtvtogo mi ne nalazi.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 15:02   #472
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Instaliraj na mob i onda s recimo apps2fire , lahko prebaciti na stick.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 15:14   #473
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Jesi li uopce u Hrvatskoj, koristis li vpn? Meni so ovo simptomi nepodrzane regije, barem po pitanju dostupnosti hrti appa koji je dostupan za koristenje samo iz hr
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 15:16   #474
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Stvarno ga imate u app storeu? Ja ga nemam, ne kužim :O

A skinuli ste ga na fire sticku baš ili preko mobitela? Ni HRTi mi Msxtvtogo mi ne nalazi.
Ja mislim da ti imaš problem koji sam i ja imao kad sam kupio preko amazon.de i čak sam pisao o tome ovdje.
Raspari taj uređaj sa amazon.de računa i kreiraj novi račun na amazon.com pa se sa tim računom prijavi na stick.

Pojavit će ti se onda sve te aplikacije u Amazon Store.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 15:20   #475
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
U Hrvatskoj sam i ne koristim VPN. Imam lokaciju na amazon.de i amazon.co.uk složeno pod Croatia, probao sam se ponovo prijaviti i ne nalazi mi, a preko ove apps2fire mi ne uparuje moj firestick.

Idem probam složim account na amazon.com (makar je netko danas u temi rasprave o akcijama pisao da ako imaš 1 account da možeš na sve).
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 15:27   #476
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Nema to veze koliko znam, ja sam ga kupio na .de i dobio s vec podesenim accountom. Sav prime sadrzaj je bio lokaliziran na njemackom, reklame na home screenu isto... Znaci kupio sam ga kao svabo i nista nisam morao mijenjati u postavkama.

Mozda ima neka specificna postavka ili sitnica koja mi sad promice, pa pricekaj da se netko javi prije nego sve raskupusas.
EDIT: Ok Ante je to prosao, probaj, ja se stvarno ne sjecam svog setupa. Bio je dosta brz i samo next next


Bitno da si u hr i da je net "hrvatski", cisto da to eliminiras
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 16:00   #477
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Evo probao sam i nejde. Sve adrese na svim amazon accountovima sam obrisao i ostavio jednu hrvatsku. Napravio sam factory reset i složio sve ispočetka sa amazon.com accountom i dalje mi ne nalazi nikakve "naše" aplikacije.

EDIT: uspio! Ponovo sam išao na deregister i opet register i sad ima
Hvala svima

I meni se čini da je ovo problem sa regijom, ali evo ne znam kako rješiti. Još ću probati instalirati max tv apk ručno, ali to mi se trenutno neda.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 20.11.2020. u 16:06.
Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 17:13   #478
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
Evo da se i ja pohvalim, upravo spojio i instalirao TVVIET, hrti, YouTube i Kodi..za sada sve radi kako treba ...za te novce super zadovoljan.

Pitanje, da li je ovo dobar OTG USB adapter:

Micro USB To USB OTG Mini Adapter 2.0 Converter for Android High Speed Certified Cell Phone Accessories

https://a.aliexpress.com/_mMJY1HL


Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: BoTiA. 20.11.2020. u 17:26.
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 18:14   #479
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Savjetujem ti da probaš Tivimate aplikaciju za gledanje IPTV liste koju imaš. Puno je bolja od njihove aplikacije, također stabilnija. Ima se na njoj pet dana probnog perioda pa se onda plaća. Uglavnom, preporuka za nju...
Za prebacivanje datoteka (npr. te m3u liste) sa Androida na Firestick koristim SFTTV aplikaciju.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2020., 18:30   #480
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 215
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Savjetujem ti da probaš Tivimate aplikaciju za gledanje IPTV liste koju imaš. Puno je bolja od njihove aplikacije, također stabilnija. Ima se na njoj pet dana probnog perioda pa se onda plaća. Uglavnom, preporuka za nju...
Za prebacivanje datoteka (npr. te m3u liste) sa Androida na Firestick koristim SFTTV aplikaciju.
Hvala, probat ću ..njihovu aplikaciju sam stavio radi videoteke i snimljenog TV programa (par dana unatrag se može gledati) za koji nisam siguran kako radi u aplikacijama koje puštaju IPTV liste

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na