Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2022., 22:35   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Adriatix RIP (M...... M......) - Adriatic Inženjering, Ozaljska 134/I.

Kako sam se danas raspisao u temi romobila, stalno se sjetim, da je na istoj lokaciji ducana/servisa, destinirao i radio legendarni Adriatix.

Ima li jednog starijeg forumasa ili moderatora koji nije cuo, ili (katkad) jos gore, na svojoj kozi osjetio avanturu nosenja printera na servis? Tek sam nedavno shvatio da je on zapravo preminuo. Nisam nasao igdje osmrtnicu po webu, pa ne znam tocne datume.

O mrtvima sve najbolje, ali pomislio sam da bi trebala barem jedna crtica postojati na HR webu, koja ce ostati zapisana u pretrazivanju. Zadnja domena. Ako se zelite posebno nasmijati, dovoljno je da preko arhive starih grupa citate duele u temi printera. Imao je dobru osobinu, kad bi ga i najvise ispljuvali, vrlo rijetko je isao na osobu, vec bi u svom poznatom stilu narodne predaje, krenuo iz svih print kuteva, pokazati nekome da nema pojma.

Znanje o print materiji je bilo izuzetno, serije proizvodjaca je intimno poznavao, znao je i raditi. No, problem je Grunf priroda, slampavost i stravicna neurednost prostora, koji je generirao kasnjenje i fuseraj. Jednom sam ulazeci i noseci HP4, uzeo dva promotivna letka, sireci ih po pultu, da imam na sto cisto staviti priner. Adriatix - covjece, sto to radis, svaki list je pola kune! Rekoh, vjerujem, ali prljavijeg pulta nisam u zivotu vidio. Doslovno nisi imao gdje sputiti ruku, sve je bilo u boji. Anegdota ima na stotine, mislim da bi Rendula trebao biti najblizi lokaciji?


Kako izgledaju zadovoljne PCE musterije :

1)Bubba (2011)

2) Isus (email arhiva) 2006:

Odnio sam, ovako malo je počistio tu glavu stavio drugu
tintu i sad aje nešto bolje, bolje nemre napraviti jer je moju glavu
razvalio, nije uspio očistiti pa je probio mrežicu na glavi, stavio mi
je drugu ( koja je očito repariarana) al ako ništa drugo sad mi
barem printa sve boje.

Jasno da sam se naslušao litanija o tome kako nijedan nevalja itd.
trenutno će biti ovako a čim dođem do neke love ću iz USA naručiti za
50$ novu Canon glavu. Jasno rekao mi je da kad riken da kupim novi
printer ili da ovog odmah bacim.Ne moram ti reći da sam mu skoro jedan
od onih koje tamo ima bacio u glavu. Imao je i pametnu ideju da kupim
C/B laser za 300kn a ovog zadržim za slike, što on misli da sam ja
"poduzetnik u mirovini".

Inače tinte koje on ima jesu Pelikan ( vido sam
u drugoj sobi uno Pelikan flašica). No nekako oklijevam ponovno kod
njega kupiti i tintu jer mi se popeo na živce.



3) Baniranje pod oficijelnim nadimkom (2011)

A kako sam cuo od Tora, otvarao je niz naknadnih imena, te se otkrivao prepoznatljivim stilom i nastupom.



(1, 2)

Neunistiv lik, koji sam mislio da ce sve nadziviti. Ne bi me cudilo da se sutra javi i veli da je ziv. Adriatix newsletter je vjerojatno
pronasao i predsjednika drzave, nema tko ga nije dobio, prije ili kasnije.

Eto, da se ne zaboravi




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 05.05.2022. u 15:30.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 02:30   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Prije dva tjedna sam navratio u HR i prošetao kvartom. Prošao pored njegove šupice i skužio da je više nema. Sravnili je sa zemljom.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2022., 13:53   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
E' pa da, ti si isto u kvartu bio. Znam da si spomenuo brata Gudelja kad je preminuo (Nobilis).

Vidis, nisam ni pogledao u dvoriste da su je srusili. Ili je novo, ili u brzini nisam ni obratio paznju.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 13:31   #4
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Je, bio sam blizu, ali nisam nikad imao priliku nazalost poslovati s Adriatixom. Sjecam se doduse svih postova koje si quotao, legendarne diskusije, Bubba ga definitivno nije stedio.

Kakav god bio, covjek je definitivno bio poznato lice u IT svijetu Zagreba i okolice. Zadrzao se i dulje od slicnih DIY koncepata vezanih za ostale komponente (primjerice, dani kad su mystificator i dr.ice vodena hladjenja carevala, iako oni su afaik imali puno zadovoljniju klijentelu )

Jos jedan od slicnih kojeg sam se sjetio je isto legendarni Pavel Duga i njegova Hitna PC Sluzba. Takodjer mislim da je bio ovdje na forumu, i iznenadilo me vidjeti da cini se jos uvijek posluju. Web stranica je i dalje kao iz 90ih, ali imaju i facebook i instagram stranice sada.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 03.05.2022. u 15:58.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 14:23   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
ali nisam nikad imao priliku nazalost poslovati s Adriatixom.
Čuj…nažalost…

Nisi ništa propustio, vjeruj mi. Ni ti, a pogotovo ne tvoji printeri.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 14:43   #6
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Đubre od čovika.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 14:48   #7
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,957
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Jos jedan od slicnih kojeg sam se sjetio je isto legendarni Pavel Duga i njegova Hitna PC Sluzba. Takodjer mislim da je bio ovdje na forumu, i iznenadilo me vidjeti da cini se jos uvijek posluju. Web stranica je i dalje kao iz 90ih, ali imaju i facebook i instagram stranice sada.

Uh, legendarni pduga. Sjećam se još sa newsa kad su dečki napravili dobar audio mix, pduga i njegov uglazbljeni "ako imate problema sa virusima..."

Ručno je uklanjao viruse "bolje od bilo kojeg antivirusnog programa"

Koliko vidim, legenda zaista posluje i dalje
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 14:59   #8
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Stvarno nije u redu otvorit temu s punim imenom i prezimenom covjeka koji je umro i onda dopustit da ga neki anonimusi bez odgoja nazivaju djubretom.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:15   #9
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Tako je, reci ti nama.
Jer sve je to bezrazložno.

Svi se posvete kad umru, odjednom su bili sveci i dobročinitelji...
Uopće me nije zajeba, vriđa i mene i sve druge koji dođu do njega, provocira i općenito bija đubre.

Hoćeš li nam ti sad pisati kako je on bio divna osoba?
Možeš i kavom počastiti, u Zagrebu smo obojica, pa me uvjeri da sam u krivu, te da mi nije tip uništija 3000 kn opreme u 20 min, već sam to zamislija.
A fala bogu, u to vrime sam baš pliva u novcu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:17   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Mogu samo potvrditi slično iskustvo. Ne bih išao dalje od tog
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2022., 15:23   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Stvarno nije u redu otvorit temu s punim imenom i prezimenom covjeka koji je umro i onda dopustit da ga neki anonimusi bez odgoja nazivaju djubretom.
Naziv firme je javno dostupan, kao i ime vlasnika, koje, vise ili manje znaju svi koji su ga imali u telefonu, ili barem jednom pohodili.

Napisao sam o mrtvima sve najbolje. Bio je na neki nacin legenda u bransi, pa vjerujem da je zasluzio temu. Kad netko bude za x godina trazio, vjerujem da ce biti zgodno da nadje barem jednu temu.

A svako pise, po savjesti, tako reci...

Na forum.hr-u, nazalost, ima nemali broj ljudi koj slavi neciju smrt svakodnevno, uz najdegutantnije epitete, imena iz javnog zivota, tik nakon pogreba. Ne vjerujem da PCE moze tome parirati - ikad



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:40   #12
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Uh, legendarni pduga. Sjećam se još sa newsa kad su dečki napravili dobar audio mix, pduga i njegov uglazbljeni "ako imate problema sa virusima..."

Ručno je uklanjao viruse "bolje od bilo kojeg antivirusnog programa"

Koliko vidim, legenda zaista posluje i dalje
https://www.youtube.com/user/pavel1701/videos
Znaci gasi internet!
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:43   #13
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 642
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Tako je, reci ti nama.
Jer sve je to bezrazložno.

Svi se posvete kad umru, odjednom su bili sveci i dobročinitelji...
Uopće me nije zajeba, vriđa i mene i sve druge koji dođu do njega, provocira i općenito bija đubre.

Hoćeš li nam ti sad pisati kako je on bio divna osoba?
Možeš i kavom počastiti, u Zagrebu smo obojica, pa me uvjeri da sam u krivu, te da mi nije tip uništija 3000 kn opreme u 20 min, već sam to zamislija.
A fala bogu, u to vrime sam baš pliva u novcu.
Nije nitko svetac ali koja je svrha tvog blacenja sada?
Covjek mozda ima zenu, djecu, neke nasljednike, i sad trebaju goglajuci doci do tvog vrijedjanja?
To si sve trebao pisati po forumu kad je covjek bio ziv i imao firmu, tad bi imalo neku tezinu.
Kakva je korist sad nekog vrijedjati? Ocekujes da ce ti vratiti 3000 kn?
Pogotovo sto se ne moze ni braniti pa ni ne znamo da li je tako kako ti pricas.


Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Naziv firme je javno dostupan, kao i ime vlasnika, koje, vise ili manje znaju svi koji su ga imali u telefonu, ili barem jednom pohodili.
Svi mi na forumu koristimo nickove, koristio je i on, valjda s razlogom.
Di je tu logika napisati njegovo puno ime, a vrijedjati ga s nicka?
Onda se svi trebaju predstaviti, a ne biti anonimni.
Ali dobro.... to nek netko drugi rijesava po forumu.
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:48   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Svi mi na forumu koristimo nickove, koristio je i on, valjda s razlogom. Di je tu logika napisati njegovo puno ime, a vrijedjati ga s nicka? Onda se svi trebaju predstaviti, a ne biti anonimni. Ali dobro.... to nek netko drugi rijesava po forumu.
Adriatix nikada nije skrivao svoj obrt, ime ili adresu. Na grupama je postojao i potpis s istim generalijama. Stavise, svakih nekoliko upisa, stavljao je promociju na svoju aktivnost, te pozivao upravo u svoj ducan.

Ponavljam, vjerujem da je zasluzio temu, pa sam zato naveo generalije. Raspravlja se na stotine mreznih mjesta s 10x gorim tonom, o ljudima koji su preminuli, te koji su imali ime i prezime. Ako smatras da ime ne treba biti u naslovu, kontaktiraj modove, pa nek ga maknu, nemam s time problema.

Ako ce smanjiti navodjenje na off teme, sam cu ga pretvoriti u inicijale. Eto, sredjeno.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:56   #15
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Nije nitko svetac ali koja je svrha tvog blacenja sada?
Covjek mozda ima zenu, djecu, neke nasljednike, i sad trebaju goglajuci doci do tvog vrijedjanja?
To si sve trebao pisati po forumu kad je covjek bio ziv i imao firmu, tad bi imalo neku tezinu...
Ne brini pisalo se to i dok je bija živ, i prijavljiva se inspektoratu, bilo i privatnih tužbi, svašta je iskusio gospodin, pa čak i batine više puta.

A što se tiče moje izjave,itko tko je ikad progovorija sa njim, naglasak na progovorija, neće prozivati moju izjavu, kao što ti radiš.

To je to od mene.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 17:25   #16
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
On jos posluje. Kraljina’
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 18:33   #17
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Citiraj:
Kako sam kupio Suzuki Sx4 S Cross Da bi ubrzao dolazak do svojih stranaka Hitne PC Službe
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 22:47   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Razlika izmedju PDjuge i Adriatix je sto je PDjuga samo lud, ali koliko sam cuo, em obavlja posao, em lupa pare, em nije prevarant, dok je blagoupokojeni bio lud ali i grunfoidni prevarant dubiozne strucnosti.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 00:56   #19
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Stranica Hitne Pe-Ce službe je DRAGULJ
SEO tajna napokon razotkrivena. Thx
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 11:16   #20
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Razlika izmedju PDjuge i Adriatix je sto je PDjuga samo lud, ali koliko sam cuo, em obavlja posao, em lupa pare, em nije prevarant, dok je blagoupokojeni bio lud ali i grunfoidni prevarant dubiozne strucnosti.
Iskreno Pavelu svaka cast. Mi kao mala niche zajednica IT fanatika smo se rugali, ali on je iskoristio rupu u trzistu, i ono sto bi vecina radila u fusu i za cevape susjedima sredjivala kompove je pretvorio u biznis. A i ime firme mi se uvijek svidjalo

I jedna legendarna: "Mi brisemo viruse, a ne Windowse."
rendula je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 02:56   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Ma joj daj jeste ikad naletili na neki komp nakon njega? Ili je bio reinstall (koji nije bio nužan) ili je bio kripled Win sam po sebi.

Svaka čast promociji, ali to nije ni pribilžno nečemu što je trebalo zbog ovog ili onog razloga spasiti trenutnu instalaciju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 07:35   #22
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
LoL - ne - Adriatixa nisam poznavao ali Mr "Hitna PC Sluzba" nazalost jesam - naravno samo na "poslovnoj" razini. Lik zna nesto ali to nesto je za njega sve dok je za prosjecnog korisnika ovog foruma - recimo puno manje. Input sa novim cinjenicama? Zaboravi 0 bodova - lik je u svom uvjerenju i to prodaje vecini obicnih korisnika koji nemaju blage o kompovima i IT-u. Lik spada u skupinu koja je ogroman problem jer gura svoje uvjerenje svima a zapravo - nema pojma i ne zeli prohvatiti cinjenice. Hebote dosad sam se od lika oporavio al sad se sve nekak vraca...fuck...problem je da nije jedini i dosta ljudi je naj* zbog takvih pametnjakovica.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 10:18   #23
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ne kazem ja dal su njegovi rezultati dobri ili ne, nemam iskustva s time, nego da je iskoristio priliku i napravio biznis mogao je svatko od nas forumasa napraviti isto s vise znanja, ali nije, nego smo se drzali popravljanja kompova familiji i susjedima.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 05.05.2022., 15:45   #24
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
...

U svemu tome još nedostaje jedna jako jako bitna stvar. A to je koliko košta pored tih dijelova 1 sat servisa? Mislim na režije (struja, voda, grijanje čistoča, najam, čistačica), amorizacija, plače, školovanje, gablec, tramvaj, božičnica, bolovanaj i sl. Odnosno može li to isto ko lubenica placu? Na kriške? Njam Njam reče naš junak iz priče.

Lako je izaći na kraj sa herdverom no teško je sa ljudima. A vjeruj malo iskusnijem na tom polju. Od 100% kvarova 20% je uzrokovano hardverskom greškom a 80% je ljudski faktor. Prema tome ne smiješ te stvari primati osobno. Uzmi to kao jednu vrst terapije ili što ide u rok službe ali je ipak pametno prvo analizirati gdje je glavni pacijent. Nažalost ti to nitko neće posebno platiti, već je i to jedan od elemenata gore navedene satnice. Odnosno da si potrošio recimo dva sata na kavu, pivu ili čevape sigurno bi se u međuvremenu printer jednako tako popravio sam od sebe.

Budučnost će pokazati tko je u pravu na ovo hipotetsko pitanje. Što se tiće curenja, lako je moguće jer svaki drugi dan nam dođe neki drugi Mali Perica što misli da je dovoljno izbušiti kazetu i rupu zaljepiti salotepom. U čemu bi so ovaj razlikovao od svih drugih istomišljenika. I naravno uvjek je netko drugi kriv. Sa druge strane tehnologija se mijenja iz dana u dan, jednako tako i uputsvo i pribor za samopunjenje.

Danas u setu dobijete i igle, šprice, rukavice, konusne čepove, odgovarajuće svrdlo + adapter za vađenje čepova itd. Jednostavno da jednostavnije ne može biti. A jučer ste otvor zatvarali pištoljem za topljenje plastike. Naravno najpametniji su to radili salotepom. Posljedice znamo.

Pozdrav, Adriatix


Jedan od oglednih primjera mrezno arhiviranog duela i prepoznatljvog izricaja, prije 16 godina, a ima i pokojeg PCE forumasa:

Toner s bizarno izbusenim rupama zacepljenim izolirkom, iz kojeg sipa prah na sve strane (po printeru, naravno), napunjen po 70ti put (2005)




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2022., 09:18   #25
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Huh, Adriatix, sjećam ga se sa forum.haera sa svojih tisuću nickova, stalno se reklamirao i piskarao o tim printerima. Pa printeri za kolače i svakakve gluposti...

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
LoL - ne - Adriatixa nisam poznavao ali Mr "Hitna PC Sluzba" nazalost jesam - naravno samo na "poslovnoj" razini. Lik zna nesto ali to nesto je za njega sve dok je za prosjecnog korisnika ovog foruma - recimo puno manje. Input sa novim cinjenicama? Zaboravi 0 bodova - lik je u svom uvjerenju i to prodaje vecini obicnih korisnika koji nemaju blage o kompovima i IT-u. Lik spada u skupinu koja je ogroman problem jer gura svoje uvjerenje svima a zapravo - nema pojma i ne zeli prohvatiti cinjenice. Hebote dosad sam se od lika oporavio al sad se sve nekak vraca...fuck...problem je da nije jedini i dosta ljudi je naj* zbog takvih pametnjakovica.
Htio bih još čuti o radu Hitne PC službe

Ali da, lik drvi po svome a nema pojma. Mislim, vjerojatno je ok za počistit kompjuter malwarebytesom i tako neke črčkarije koji prosječan korisnik nema pojma, ali za išta više...

Web stranica mu je kupus, a znam da je svojevremeno imao i reklamu da radi web stranice.

Pa je onda bilo ponuda za to da oni slažu kompjuter koji je odličan. Ali u njima je obavezno AMD procesor jer se on isplati više nego Intel...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 01:24   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Eto kad ti komp spasi maltne "sfc /scannow" koji nikoga nikada nije spasio, onda ti je jasno di smo na ljestvici
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 08:40   #27
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Eto kad ti komp spasi maltne "sfc /scannow" koji nikoga nikada nije spasio, onda ti je jasno di smo na ljestvici
Neznam jel mi se rugaš na postove u win 11 temi(očito da)ali odkad znam za sfc/scannow koristim redovito,popravi nakon šta koristim registry cleaner
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 09:27   #28
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,962
Legendarni Adriatix, sjecam se njegovih lamentacija, rasprava pa i moglo bi se reci prikrivenog oglasavanja sa Newsgrupa, kao da je jucer bilo Uglavnom je ljudima isao na zivce, ali je imao vrlo unikatnu spiku.

Inace, mislim da mu je ovo bio zadnji profil.

A Pavel Đugin najjaci moment je na ovoj minuti

https://youtu.be/6dCX5-RdRPM?t=147
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11

Zadnje izmijenjeno od: ^SuperUnknown^. 14.05.2022. u 09:33.
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 22:44   #29
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor rtxghost Pregled postova
Neznam jel mi se rugaš na postove u win 11 temi(očito da)ali odkad znam za sfc/scannow koristim redovito,popravi nakon šta koristim registry cleaner
Nisam ni gledao temu, niti ti se rugam, ali ako pitaš bilo koga tko je malo duže u poslu to je ono totalni last resort pokušaj oporavka sistema koji maltene nikada neće niš napraviti.

A i registry cleaner ikakvog oblika ti baš ne ide na čast IMHO
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2022., 23:36   #30
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Nisam ni gledao temu, niti ti se rugam, ali ako pitaš bilo koga tko je malo duže u poslu to je ono totalni last resort pokušaj oporavka sistema koji maltene nikada neće niš napraviti.

A i registry cleaner ikakvog oblika ti baš ne ide na čast IMHO
Najprije lupim deep scan registry cleaner pa popravljam sa sfc/scannow,budala
Ali nije mi jasno kako je microsoft ubil O&O shut up,jedino sam primjetil da mi on ne radi za sad,oni kroz taj update puštaju software za praćenje sto posto jer se panično boje svega i svakoga...
A kakvo sam tek iskustvo imal sa microsoft suportom na telefonu,to je bilo epic...
rtxghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na