Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2022., 16:15   #15601
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
A zašto išta komentirati i dolaziti ovdje pisati kada imate jedan jedini kriterij za gledanje?
Prati imdb i gledaj što je iznad 8. Čemu traženje ičeg drugoga....

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ja sam dosao samo zato jer je Sci Fi, ima masa serija koje su ispod 8 koje ni ne spominjem, ima i onih koje su preko pa mi nisu sjele. Ali ako imas neki kriterij onda da nesto gledas ispod tog kriterija mora nesto biti razlog. Vidim da ljudi ovdje hvale seriju sto je super, pa cu je mozda i pogledati dok budem imao vremena.

Ali ima serija neke svoje flagove, prvi je da je ispod 8, drugi je ovaj glavni glumac koji se specijalizirao za serije, neznam jel ima serija gdje se nije pojavio. Pogotovo ako je neka mistery, sci fi... obicno je ovaj lik u sporednoj ulozi, sad je glavni pa eto mozda mu je ovo breaktrough uloga, a opet mozda i nije, eto cekam, da vidim kamo ce se dalje razvijati situacija. opekao sam se vec na serijama raznim, raised by wolves, Picard, no uspio sam i izbjec bookl of bobafet i tako slicne, zhavaljujuci IMDBu...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 16:26   #15602
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Genijalno, čovjek vjeruje ocjeni baziranoj na tome što hrpa random ljudi ispljune ocjenu od 1 do 10 bez obzira jesu li uopće pogledali film/seriju ili ne i jesu li uopće sposobni dati ocjenu nečemu

Nisam u životu dao tamo ocjenu na imdb, nit mi je relevantna kad biram što ću gledati.

1. Pogledam o čemu se radi
2. Pogledam tko je redatelj/scenarist
3. Pogledam tko glumi
4. Pogledam koliko traje
5. Pogledam kritiku u nekom od medija (britanski su mi se pokazali vrhunski jer nemaju dlake na jeziku i ne žive od davanja hvalospjeva smeću) da dobijem finalni dojam je li vrijedno pažnje ili ne.

Tipa
https://www.theguardian.com/film/202...er-mandalorian
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2022., 16:34   #15603
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
IMDB je u svojem početku u 90-ima možda i imal nekog značaja i značenja, ali s vremenom su ljudske osvrte preuzeli botovi, da bi IMDB danas pod vlasništvom Amazona, služil prije svega za promociju kaj već je taj tjedan ili mjesec aktualno.

IMDB ocjene nemaju veze s vezom, a kamoli s (ne)kvalitetom nekog materijala kaj se pak kao bazira na mišljenju pojedinca. Tim više, jer danas većina ljudi nije u stanju pogledati nešto bez mobitela u rukama, tak da sve te ocjene ne znače ništa.

I najbolje od svega, koliko puta je bil slučaj da serija ili film još službeno nisu ni prikazani, a već imaju visoku ili nisku IMDB ocjenu, jer eto - botovi, hype, marketing i sve između.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 16:42   #15604
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Recimo, ja tamo dajem 10 ili 1, nekad dam 9. Uglavnom ako sam uzivao dam 10, ako mi nesto malo zasmetalo ali sam dalje uzivao dam 9. Ako prekinem seriju dam 1. Steta sto nema ocjena od 100 do 1, mislim da bi onda to ocjenjivanje imalo veceg smisla jer bi se lakse isfiltriralo sranje.

Slazem se s tvojim pogledati tko glumi i tako to, ali ja kad vidim poznatog glumca i malu ocjenu odmah znam da nesto debelo ne stima, i u velikom postotku to je istina. Slicna stvar vrijedi kad recimo neki film ima visoku ocjenu, imam sad nedavni primjer gdje sam opali 1, west side story, da razumijem, to je musical, ne volim to heneralno, poceo gledati jer je IMDB imao veliku ocjenu, Spilberg ak se ne varam, i ono nakon 20 minuta opalio 1 i ugasio.

Odmah da usporedim, la La Land opalio 10, isto musical, ali taj mi je legao, i to jako. Uglavnom kao sto kazes da se nemozes povoditi samo ocjenom na IMDB, ali da je dobra za filtraciju je, eto zato i pisem ovdje za taj From, jer tema serije mi zanimljiva, ima taj glumac, Sci Fi je, sto je inace problem, rijetko koja Sci Fi serija ide preko 8, i to s razlogom, i vidim dobre reviewe ovdje, ali cekam zbog ocjene jer mi nesto smrdi...

Sjetio se jos jednog primjera: umbrela Academy, gledao sam cak do 7me epizode... inace sad sjedi na 8/10, ja sam inace jos rigorozniji i cak ove sa 8.0 preispitujem. Pa onda Doom Patrol, sjedi na 7.9/10, isto prekinuo nedgje pred sam kraj...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 16:43   #15605
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
@1v@n, što god pojedinci pričali, uz sve to navedeno što si spomenuo, IMDB-ova ocjena je također valjani faktor. Ako nešto ima ocjenu preko 8 sa brojem glasova u tisućama, znači da je u velikoj većini slučajeva dobro. A je li po nekom osobnom guštu, to je drugi par rukava.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 16:49   #15606
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Može biti bezveznih jedinica i desetki, ali se ta ocjena na kraju sasvim solidno isfiltrira za sigurno 90% naslova. Može vama serija s ocjenom 6 biti super, ali većini nije i to ocjena govori.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:06   #15607
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ocjena 6? Ispod ocjena 7.5 niti naslov ne precitam. Ovo tu blizu 7.5 procitam o cem se radi, jer ta ocjena moze narast kak kaze kolega kad se to pocne masovnije votat to se isfiltrira pa onda naraste ili opadne ocjena.

Mislim da je to odlican brzi pokazatelj jel nesto stima, a onda kak tko ima vremena, ako treba dalje filtrirati onda pogledas kao sto kazes glumce, reviewove i tako.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:25   #15608
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Dakle, ti gledaš filmove s liste najboljih po imdb-u, bez da te uopće interesira žanr ili o čemu se u filmu radi...samo da bi pogledao "najbolje".

Otvorio sam upravo popis (https://www.imdb.com/chart/top) da vidim što sam pogledao i koji su moji dojmovi koji se ne slažu s tim...

#2 Godfather i #4 Godfather II

Pogledao oba, tematika koja mi ni najmanje nije zanimljiva
Subjektivna ocjena - 6

#5 12 Angry Men - nisam gledao niti budem. Prestaro da bi me interesiralo i 60-ak godina nakon izlaska je ipak prekasno da bi bilo ocjenjivano. Tu je na listi, zanima me koliko bi mu dali da ga danas prvi put pogledate. Isto vrijedi i za #21 It's a Wonderful Life i #20 Seven Samurai

#7, #9 i #14 - Lord of The Rings - tematika koja me apsolutno ne zanima dok je cura veliki fan, pa sam morao pogledati
Subjektivna ocjena - 2

#17 - Goodfellas - isto kao i za Kumove ranije

Ne znam jel mogu više iskarikirati da shvatiš da nismo svi isti, nemamo iste interese i da svatko neki film shvati drugačije, kao što je slučaj i s ostalim umjetnostima. Ne moraš se voditi ocjenama, puno toga kvalitetnog prođe ispod imdb radara.

Visoka ocjena će mi ga možda staviti na radar, da vidim što je većini toliko dobro, ali ništa više od toga.

Daleko je više toga na pozicijama 100-200 koje bi stavio u top 10, iskreno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:32   #15609
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dakle, ti gledaš filmove s liste najboljih po imdb-u, bez da te uopće interesira žanr ili o čemu se u filmu radi...samo da bi pogledao "najbolje".

Otvorio sam upravo popis (https://www.imdb.com/chart/top) da vidim što sam pogledao i koji su moji dojmovi koji se ne slažu s tim...

#2 Godfather i #4 Godfather II

Pogledao oba, tematika koja mi ni najmanje nije zanimljiva
Subjektivna ocjena - 6

#5 12 Angry Men - nisam gledao niti budem. Prestaro da bi me interesiralo i 60-ak godina nakon izlaska je ipak prekasno da bi bilo ocjenjivano. Tu je na listi, zanima me koliko bi mu dali da ga danas prvi put pogledate. Isto vrijedi i za #21 It's a Wonderful Life i #20 Seven Samurai

#7, #9 i #14 - Lord of The Rings - tematika koja me apsolutno ne zanima dok je cura veliki fan, pa sam morao pogledati
Subjektivna ocjena - 2

#17 - Goodfellas - isto kao i za Kumove ranije

Ne znam jel mogu više iskarikirati da shvatiš da nismo svi isti, nemamo iste interese i da svatko neki film shvati drugačije, kao što je slučaj i s ostalim umjetnostima. Ne moraš se voditi ocjenama, puno toga kvalitetnog prođe ispod imdb radara.

Visoka ocjena će mi ga možda staviti na radar, da vidim što je većini toliko dobro, ali ništa više od toga.

Daleko je više toga na pozicijama 100-200 koje bi stavio u top 10, iskreno.
Ma sve može, ali davati kumu ocjenu 6, pa za takve stvari treba dobivati permaban Još samo čekam da netko uleti sa "2001 Odiseja u svemiru je prosječan film s tematikom koja je možda bila zanimljiva prije pedesetak godina".
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:39   #15610
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam jel mogu više iskarikirati da shvatiš da nismo svi isti, nemamo iste interese i da svatko neki film shvati drugačije, kao što je slučaj i s ostalim umjetnostima. Ne moraš se voditi ocjenama, puno toga kvalitetnog prođe ispod imdb radara.

Imaš pravo, nismo svi isti, neki će gledati ocjene, neki neće, ko si ti da govoriš nekome da ne gleda ocjene ako nismo svi isti?


To što tebi LotR, Goodfellas ili Godfather nisu dobri samo govori da spadaš u onu manju skupinu ljudi (bez ukusa ), a većini ljudi su ti filmovi odlični kao što ocjena govori. E sad, hoću li ja riskirati i ići gledati smeća s ocjenom 5-6 koja su očito većini smeća ili ću gledati 7-10 što je većini dobro? Mislim da nije potreban odgovor na to pitanje.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2022., 17:48   #15611
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Ali istina je da ako pratiš samo visoke ocjene, preskočit ćeš neke dragulje poput Mega Shark vs. Giant Octopus. Obožavam taj film
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:49   #15612
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Eto, nemamo svi iste interese. Može film biti vrhunski, ali ako me ne zanima, jebiga.

Jel mu trebam na imdb-u dati slabu ocjenu ako me tematika ne interesira? Masi odličnih filmova gdje treba malo uključiti mozak je ocjena niska jer su ljudi odustali na pola i dali ocjenu 1, jer eto, očekivali su nešto sasvim drugo.

Idiotski mi je da se nakačim na ocjenjivanje filmova koje ne razumijem, ili ih ne shvaćam jer mi se u tom trenutku gleda nešto laganije.

Čovjeku koji gleda isključivo ocjene, bez obzira jel ga tematika interesira ili ne sugeriram da da šansu i stvarima s manjom ocjenom do 8. To je sve.

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Ali istina je da ako pratiš samo visoke ocjene, preskočit ćeš neke dragulje poput Mega Shark vs. Giant Octopus. Obožavam taj film
Dodao bih i Robo Geisha

Pobogu, Machete ima 6.6 tamo, o čemu pričamo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 17:54   #15613
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Znači dotični odozgora (unatoč preporukama) neće pogledati film i seriju jer ima lošu ocjenu na imdb. Međutim, kad i ako postigne solidnu ocjenu, onda će ju pogledati.
Jebote, dugo nisam čuo veću glupost 🤯🤣
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:10   #15614
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Ma ne, on čeka da padne ispod 8 pa da ni ne mora gledat

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:20   #15615
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Dodao bih i Robo Geisha

Pobogu, Machete ima 6.6 tamo, o čemu pričamo.
Uuuu, Robo Geisha ide na watch listu, thnx
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:22   #15616
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,867
Zamisli, krene gledati seriju koja u međuvremenu izgubi na rejtingu, a njemu se sviđa. Momentalno upada u petlju bez logičkog uvjeta i čini samoubojstvo
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:25   #15617
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Does not compute

Ili mu se smanji glava ervan:

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:28   #15618
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Bude veselo kad po uzoru na IMDB, društveno ocjenjivanje u Kini i naposljetku tematiku pokrivenu Black Mirror Nosedive epizodom, ovakve pizdarije imamo u svakodnevnom životu, pa ako nismo minimlano 8, nitko ne želi imati posla s nama.
Citiraj:
The episode is set in a world where people can rate each other from one to five stars for every interaction they have, which can impact their socioeconomic status. Lacie (Bryce Dallas Howard) is a young woman overly obsessed with her ratings.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:33   #15619
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jel mu trebam na imdb-u dati slabu ocjenu ako me tematika ne interesira? Masi odličnih filmova gdje treba malo uključiti mozak je ocjena niska jer su ljudi odustali na pola i dali ocjenu 1, jer eto, očekivali su nešto sasvim drugo.

Idiotski mi je da se nakačim na ocjenjivanje filmova koje ne razumijem, ili ih ne shvaćam jer mi se u tom trenutku gleda nešto laganije.

Al samo ti pričaš o tome "tematika me ne interesira" "filmovi koje ne razumijemo" "ne shvaćamo". Nitko drugi ovdje o tome ne priča.


Film je jednostavno LOŠ i tjt. Obožavam sci-fi filmove i ima ih stvarno jako malo, ali ja ispod ocjene 7 nisam pogledao sci-fi film da valja. Shvaćam ih, interesiraju me, razumijem ih, ali su LOŠI.


Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Zamisli, krene gledati seriju koja u međuvremenu izgubi na rejtingu, a njemu se sviđa. Momentalno upada u petlju bez logičkog uvjeta i čini samoubojstvo

Pa i ne baš. Sam ću to skužit. Npr. Raised by Wolves, odlično počne, baš tjera da gledam dalje, kasnije kenja, ono totalno nebo i zemlja početak i kraj sezone. Ne gledam više. Vrlo jednostavno. Ako je nešto bilo loše ocjenjeno na početku, a kasnije ima bolju ocjenu, ok, možda su loše počeli, ali izgleda da su se popravili pa ću dati šansu.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:47   #15620
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Primjera radi, Spectral je Sci-Fi tematike i ima IMDB ocjenu od 6.3, a zapravo je IMHO jedan od boljih filmova te tematike u posljednje vrijeme.
Ne znam, možda sam ga pogledal previše puta, ali uz sve kaj se danas servira kao tzv. Sci-Fi ovaj film je stvarno ispal sasvim solidno.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 19:00   #15621
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Film je jednostavno LOŠ i tjt. Obožavam sci-fi filmove i ima ih stvarno jako malo, ali ja ispod ocjene 7 nisam pogledao sci-fi film da valja. Shvaćam ih, interesiraju me, razumijem ih, ali su LOŠI.
Htio sam linkati sve dobre SF filmove ispod 7, ali ima ih previše... Pa Soylent Green je jedva na 7 :-)

Pogledaj si barem ovaj od 6.6
https://www.imdb.com/title/tt0067756/
Silent Running - jbg nema 7, ali je filmčina


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 19:15   #15622
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Imdb ocjene su takva glupost kao mjerilo icega. Kao sto meni film od 6 moze biti skroz super, tako nekome film od 9 moze biti tapija.

Daj nekome rodjenom u 21.st da pogleda 12 Angry Men i garantiram ti da ce se: a) ubiti u roku 15min ili b) ADHD ce ga izbiti iz cipela i umrijet ce od dosade, ako ne od manjka boja/efekata/lens flarea
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 19:29   #15623
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Film iznad 6/10 moze biti los. Serija iznad 8/10 moze biti losa i vice versa. Znaci rijesen sam muka negledanjem nicega sto je ispod 6/10, znam pogledao sam par njih cisto onak da vidim i pozalio... Ili kao sto kaze kolega bilo gledljivo, ali je lose i tocka.

Kolega Lacy je pogodio, ja cekam da ocjene padnu ili narastu pa da ne moram gledat, haha

@Ivan
S obzirom sto si napisao gore filmove koji ti ne valjaju se slazem da onda bolje ne gledas cojene nego da pratis tematiku. Meni s te liste KUM naravno kao i svima odlican, ali 12 zigosanih i 7 samuraja, pa to su klasici koji ce ucijek biti dobri. 12 zigosanih sam gledao neznam koji put prije par godina, a 7 samuraja sam odgledao nedavno, inace ne volim crno bijele filmove, to mi je odmah shut down, ali kad sam vidio 8,7/10 morao sam jos jednom pogledat sad u malo zrelijim godinama. I naravno nisam pozalio, s razlogom ima 8,7/10
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 21:19   #15624
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
To što tebi LotR, Goodfellas ili Godfather nisu dobri samo govori da spadaš u onu manju skupinu ljudi (bez ukusa ), a većini ljudi su ti filmovi odlični kao što ocjena govori.


ranit cu se sto ste uhvatili pljujvanja po 12 Angry Men
Film je top i vrijedi svake minute gledanja, da moze imat max ocjenu 11 kao odredeni film na imdb, imao bih ju i to zasluzeno!

Salu na stranu, o ukusima se ne raspravlja - no svejedno - 12 Angry Men je odlican film i preoprucio bih ga svakome tko zna/moze pratiti film bez boje, nabrijane akcije i tinejdžerskih fora.
No, natrag na raspravu: isto cu izbjegavat svaki film/seriju koja ima ocjenu manju od 6. Od 6 pa na dalje mogu pogledat ako mi odogovara radnja/redatelj(ica)/glumica, ili mi je netko preoprucio film na osnovu filma x kojeg sam pogledao i koji mi se svidio.

tl;dr: Ocjena ne govori sve, no postoje granice: moja je >6
Sve ispod 8? IMHO propustas dosta dobrih filmova.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 21:35   #15625
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800

Meni je 12 Angry Men u top 5. Nikad ne zaboravim dan kad sam ga pogledao na neciju preporuku.10min sam buljio u crnobijeli ekran i mislio si "oh god, koji k mi je ovo trebalo, hocu li docekati kraj". A onda je film krenuo...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 22:13   #15626
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Meni je brutalna serija.

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pogledao prve četiri sezone, super serija.
Sinoć naletio na HBO da je počela peta sezona, a bio sam uvjeren da je gotova serija

posudio sve u videoteci - krece gledanje uskoro
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 22:19   #15627
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Sve ispod 8? IMHO propustas dosta dobrih filmova.
Ovako je pravilo, filmovi se ispod 7 ne gledaju, a serije ispod 8. Znači serija s ocjenom 8 će imati tu negdje kvalitetu kao film s ocjenom 7
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 22:29   #15628
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A ako je 6.99 ili 7.99?

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 22:38   #15629
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A ako je 6.99 ili 7.99?

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
Pa ne snima Konzum filmove... još
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 22:38   #15630
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A ako je 6.99 ili 7.99?

Sent from my motorola one 5G ace using Tapatalk
Zbog takvih ne spavam po noći
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na