Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2024., 12:17   #1
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
OCZGXS700 - napajanje nasumicno ne pali

doticno napajanje je OCZGXS700 koje sam instalirao u dell workstation T1600 koja ima xeon cpu, dva sticka od 8 gb ddr3 server hynix ram, sve u svemu vrlo pristojna baza i ne tako davno sam sastavo identican s napajanjem arctic 550w i GPU te radi iznenađujuce dobro (za racunalo koje je besplatno)

https://www.techpowerup.com/review/o...exstream-700w/

U svakom slucaju,plan je bio napraviti ovo racunalo za Uskrs, dobio sam ovo napajanje i od prethodnog vlasnika mi je rekao da napajanje nije radilo zadnjih nekoliko godina samo je stajalo u ormaru, kad sam ga instalirao,stisnem power, nista se nije dogodilom samo sam primijetio da treperi zelena lampica na maticnoj ploci. ponovno sam odspojio napajanje iz uticnice isto sto sam pokusao 3-4 puta nije upalilo. pokusavam nakon 15 minuta odjednom se ukljuci napajanje,zelena lampica ne blica vise nego stalno svijetili i komp se upali,potom primijetio sam da slika na monitoru nekako treperi i to nije do monitor, nego da je sam video signal, kad stavim drugi psu, slika je normalna. tako da sada sumnjam u ovo napajanje, također primjecujem kada ga ukljucim ventilator ima LED diode koje se ne pale odmah, nego kao da se pale postupno, kao da temperatura raste tako se i diode svijetle, ne znam dali to ima kakvu ulogu ili su to samo zadane postavke, ali eto spomenuti cu u slucaju da ima neku ulogu ili je simptom.

Jel ima spasa ovom ili je ovo na zadnjem izdahu?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Luce. 29.03.2024. u 12:51. Razlog: edit
Luce je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 12:34   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Na linku gore je datum reviewa = Aug 18th, 2006

Tako da se ne bi ja igrao sa tim psu bas. Prestaro je to.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2024., 12:43   #3
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
ta ocz napajanja su sva pocrkala koliko se sjecam kao i sata ssdovi od ocza
dbL je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 12:48   #4
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Sta da ti kazem...dobio sam ga za pivo,a poklonjenom konju...


mene starost toliko i ne pati jer vecina kompova koje tako slozim i podjelim su stare odbacene uredske konfe kao ova. Plan je bio da ubacim ovo napajanje i jos neku gpu pa da se barem nesto moze odigrati.
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 12:51   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,577
Slažem se sa kolegom, to OCZ napajanje je neispravno > nabavi drugo, ispravno.
Po info sa neta, imaš sreće da mobo ima std. 24-pin ATX konektor jer druge verzije imaju property 8-pin konektor za kojeg bi morao nabavljati adapter.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 13:05   #6
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 310
Iskreno nisam uopce istrazivao to napajanje, jedino kad sam uzeo u ruke vidim ima tezine nije bas komad lima.
Vidjet cu po donatorima mozda netko ima slicne krme da im ne treba pa da rijesim ovo.

Sastavio sam vec jedan takav,solidan proc nesto u rangu i7 (4core/8thread) pase serverski ram 16gb skoro dzaba ,ubacio ssd,nasao nekakvo artic napajanje i 5850 eno klinici udaraju fortnajt samo tako...jbg nije nesto al netko tko nema nista je zlata vrijedno
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na