Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2020., 03:31   #2881
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor arrow Pregled postova
ok, kupit ću novi kabal pa testirat...hvala
Nemoj bezveze bacat pare. Samo ga prekrimpaj na oba kraja i to je to.

Edit:
Imam isti router i normalno imam 1gbps link sa 10m cat5e kabelom.

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 23.12.2020. u 04:19.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 14:49   #2882
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Kod tebe je problem što imaš 30 Mbita preko LAN-a dok je u isto vrijeme LAN sinkroniziranan 100 Mbita Full Duplex ?
Možeš probati sa drugim kabelom ali ovih 30 Mbita je debelo ispod 100-tke pa ne vidim smisao Gbitne veze.

Ja sam sa ovim mojim B525s izvrtio sve moguće kombinacije i sve je to išlo u prosjeku 30/30 Mbita sa malim lpda antenama u Mimo setupu.
Ispitivao sam agregacije / pojedinačno bandove i svugdje jadne brzine osim na B3.
Na kraju vratio MF286r samo na prozor bez antena i imam 55/40

I evo upravo flashao Vauvejija sa modanim Poljskim fw-om:
B525s-23a_Update_11.190.65.00.00_AT_04.01_G1

Sutra ga vratim nazad na tavan pa javim da li je novi fw popravio situaciju oko brzina.

Kog zanima, iz MF286r nije nikakav problem izvući pigtailove sa SMA konektorima. Samo, ja sam sve rastavio da bih kasno skužio da ipak nemam prave kabele. Pa sastavio nazad ZTE dok ne stignu iz Kine.
da ali samo u 2CA modu, piše uredno 4G+ ali to nije ta brzina jer pojedinačne agregacije daju više, kao da 2CA ne radi, no probat ću zamijeniti kabel pa vidjeti ima li promjene

ok pa javi nakon updatea ima li kakvih promjena

ma ne bih se sa ovim ni zezao da ZTE MF286R radi dobro, prvi je reklamiran a i ovaj drugi ima isti problem da puca veza čim se malo optereti
od prvog dana sam u kontaktu sa tehničkom podrškom, te ustanovili da firmware v1.0.0B04 nije dobar, znat ću za par dana što napraviti nakon što se čuju sa proizvođačem
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 15:19   #2883
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ajde, ako dobijes novi firmware podijeli ga ovdje 😁
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 19:35   #2884
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Evo prva brza proba sa popoljačenim kinezom.
Nisam bio optimističan ali ovaj stvari radi osjetno bolje.

I dalje imam bridge mode i uredno radi telefon a ono što sam sad ( očekivano ) dobio kroz WebConfig je biranje bandova i device information stranica sa više informacija.

Za razliku od ZTE-a koji ima nešto naprednije inetrne antene B525s ima one najobičnije antene iscrtane na pcb-u i slabiji prijem.
Ali sa starim fw je pozicioniran iza prozora postizao 15/15 a sada postiže pristojne brzine od cca 35 /30 Mbita.
Sa malim lpda antenama iza prozora sada ima 40/50 dok je prije imao cca 25/40.

U svim verzijama spajanja su RSRQ i Signal/šum bolji pa pretpostavljam da je Tele2 ipak nešto prčkao po RF postavkama...

Nakon što vratim Iskre javim kako se ponaša sa njima, sa starim fw je postizao cca 30/30 i od toga je ovo sve i krenulo...
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 19:24   #2885
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
konačno riješio i testiro. pa idem redom:

nabavio iskra dual antene na nosaču sa kabelom od valjda 10m ili manje i spojio na ruter i uperio u zapadni repetitor koji je izvan grada, ali jugo zapadni dio grada se spaja na njega tj. ja... i na karti se vidi do kuda baca i pokriva u onim sektorima. ima jedan u centru, ali u njega nisam uperio antene.
ruter ima iza 2 coax utora za anetenu. ja imam antenu na nosaču gornju i donju. obje sapajao u različite utore nisam razliku primjetio.
primjeri:

ZTE (flatbox)ruter u hodniku bez antena i kakavih antena mi daje ping 45 i down 2 up 5

ruter u hodniku sa mini antenicama sa starog rutera daje ping 35, down je 4, up je 8

ruter sa antenicama na pozoru 1 kata kuće gdje super hvata. ping 30/35,down max 10, up 10/13....

ruter u hodniku spojen na antene na tavanu 2 kat koje gledaju u zapad i nemaju smetnje susjeda tj krovova u blizini 100m ili malo više.
daje ping 25 najbolji mi je bio 17, down 20/25 dok up je 30+

što se tiče dBm decibela. u ruter postavkama mi pokazuje 94dbm. najniži mi je bio 86 sa novim sistemom. a obično sam imao 98-105
kada se spojim sa mobitelom koji ima APP cell mapper tamo pokazuje puno više tj piše ovako:
LTE Reference signal recived power 99/105/110
LTE Reference signal recived quality 13/16/19
LTE receive signal strenght 64/ 70/80


zanima me dal postoji neki LTE pojačivać signala da ga sopojim na antenu i struju pa iz njega na ruter. dal ima smisla?

test je obavljen u vrijeme 18/19h dok je zagušenje najjače kod mene
daje malo bolje rezultate ruter na svim ti pozicijama ako nije vrijeme zagušenja tipa 01h do 08h ili oko podneva...

taj iskra set 2 antene je iz slovenije. može se naći na njuškalo, ali je veoma kratko dostupan tako sam ja svoga povoljno kupio. čovjek prešo na optiku.
preporučam svima koji žele max speed i stalno skidaju. i imaju priliku ga spojiti na povišeno mjesto bez ometanja ostalih objekata.
https://www.iskra.eu/en/LTE/LTE-antenna-P-40/
ima i ovaj:
https://www.wlan-sat.com/
https://www.njuskalo.hr/wireless-wla...oglas-12077907

prodani njuškalo oglasi tih antena:
LINK
LINK
LINK
LINK
LINK
LINK
LINK

edit: još testiranja napravim oko ponoći ako ne zaspim i ujutro u 7h te sutra oko podneva. znam božić je pa će biti zagušenja.

EDIT2: sretan božić svima. ne mogu dati još bolje podatke jer je opterećenje na max. svi su spojeni. čak me spojio na jugo istočni repetitor 3.2km(ostala dva su 1.6km zračne linije) udaljen od mene na koji me nikad nije spojio i dao je 45 ping i 10/10 brzinu. skužio sam da kad duže vrijeme optereti download onda se i poveća koliko može. tipa down na STEAMu mi je došao do 3mb iako je test pokazo max 2mb iliti 20mbit. definitivno antena radi i sve je bolje nego 1/5 speed i ping 60+. spaja se i na repetitore na koje nije uperena jer očito je manje opterećenja tamo. vjerujem da će kad ovo prođe biti speed 50/50 ili oko toliko.
sad mi je još bitno dal mogu zakucat ruter da se spaja na jednu stanicu repetitor i da nađem pojačalo neko.

Zadnje izmijenjeno od: kasper_sky. 25.12.2020. u 14:03. Razlog: dodao info
kasper_sky je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 17:41   #2886
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Ja prodajem svoj P-56 Mimo set.
Vanjska montaža nije opcija a na tavanu ispod krova slabo rade ( kao i sve druge antene u tim uvjetima )...
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 20:48   #2887
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Pozdrav!
možda post nije na pravom mjestu pa molim admina da ga premjesti na ispravno mjesto.

Danas mi se "iz čista mira " pojavio problem sa ruterom ZTE 286 (kupljen u poljskoj prije par godina) koji je do sad radio besprijekorno . Problem je sljedeći : ne mogu "ući" u ruter upisivanjem njegove adrese "http://192.168.0.1" te mi javlja da se ne može dohvatiti lokacija



Kako se ne kužim u ovu problematiku, može li mi netko pomoći i objasniti kako bi riješio problem ?
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 00:01   #2888
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Pingas ga uredno?

Jesi probao spojit se preko https protokola? (U address baru upises https://192.168.0.1)

Obrisi i cache unutar svog browsera pa probaj ponovo se spojit.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 09:34   #2889
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Može objašnjenje što znači "Pingas ga uredno?" ?

Probao sam se spajati preko https protokola i obrisati cache ali ništa.
Probao sam sve mogućnosti sa OVOG videa ali opet ništa, ne mogu otvoriti sučelje rutera.
Razmišljao sam i na hard reset rutera ali se bojim da si dodatno ne zakompliciram stvari.....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 09:50   #2890
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Može objašnjenje što znači "Pingas ga uredno?" ?

Probao sam se spajati preko https protokola i obrisati cache ali ništa.
Probao sam sve mogućnosti sa OVOG videa ali opet ništa, ne mogu otvoriti sučelje rutera.
Razmišljao sam i na hard reset rutera ali se bojim da si dodatno ne zakompliciram stvari.....
Samo da napomenem da nakon isključivanja napajanja mogu "ući" i logirati se ali u sučelju nema vidljivo masa podataka - npr. informacije o statusu, povezani uređaji ......
Nakon izlaska iz rutera i novog pokušaja , opet ne mogu "ući" u ruter.....
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 10:07   #2891
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Znaci da li iz terminala/command linea vidis da je uredaj ziv na mrezi.

Udjes u terminal i ukucas "ping 192.168.0.1" i vidis dal ti uredaj odgovara na upit.

(Ukucaj bez navodnika).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 13:15   #2892
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
Samo da napomenem da nakon isključivanja napajanja mogu "ući" i logirati se ali u sučelju nema vidljivo masa podataka - npr. informacije o statusu, povezani uređaji ......
Nakon izlaska iz rutera i novog pokušaja , opet ne mogu "ući" u ruter.....
Izgleda da je taj router posao u vjecna lovista, pa ti jos jedino ostaje "hard reset". Ako ni to ne pomogne, znas sto ti je dalje radit
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 14:49   #2893
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Znaci da li iz terminala/command linea vidis da je uredaj ziv na mrezi.

Udjes u terminal i ukucas "ping 192.168.0.1" i vidis dal ti uredaj odgovara na upit.

(Ukucaj bez navodnika).
Ne kužim te baš kaj trebam ali mislim da ciljaš na
Ako je to info koji trebaš, ovo je najbolje kaj sam mogel "uloviti" jer su slova jako sitna a prozor brzo nestane.


Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Izgleda da je taj router posao u vjecna lovista, pa ti jos jedino ostaje "hard reset". Ako ni to ne pomogne, znas sto ti je dalje radit
Toga se i bojim a čini mi se da sve vodi k tome - nabavka novog rutera.
Inače sve radi normalno - ne gubi se veza, brzine normalne, wifi uređaji se spajaju normalno..... sve je "normalno" osim nemogućnosti ulaska u postavke rutera.
freerock0 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 16:04   #2894
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor freerock0 Pregled postova
mislim da ciljaš na
Ako je to info koji trebaš, ovo je najbolje kaj sam mogel "uloviti" jer su slova jako sitna a prozor brzo nestane.
Hmm, taj prozor bi trebao ostat otvoren dok ga ti ne zatvoris i trebao bi izgledat ovako:





Da nisi zezno Windowse ili pokupio kakav virus/malware?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 17:24   #2895
freerock0
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: tu i tamo
Postovi: 199
@Prezime

Ponovo sam pokrenuo i prozor je opet mali i brzo nestaje ali sam ga uspio snimiti mobitelom i pišu identični podaci- osim adrese koja je ...0.1

Skenirao antivirusom i malwerbitom i ne nalaze ništa.....

Kak bi mogel provjeriti windose ?
freerock0 je offline   Reply With Quote