Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2023., 09:29   #69721
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Njima je glavno da zadovoljava Euro 4 koji je uveden daleke 2005.g.
To je nešto novo? Koliko znam Euro norma nije bitna za unos automobila iz EU.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:33   #69722
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
država je kapitalist broj jedan. od naplaćivanja par stotina eura pijanim vozačima, više joj odgovara uprihoditi pare od kupoprodaje rabljenih vozila (5%) nakon što pijani vozači razbiju svoje stare bmw-e. još joj više odgovara uprihoditi pdv, ppmv i godišnji porez na nova vozila nakon što pijani (mladi) vozači razbiju svoje stare bmw-e pa im tata kupi novi auto.

vozačku imam 15 godina, zaustavili su me svega par puta i to sve u prvih par godina. zna proći godinu dana da ne vidim patrolu u kontroli prometa/brzine/čegagod.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:37   #69723
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
država je kapitalist broj jedan. od naplaćivanja par stotina eura pijanim vozačima, više joj odgovara uprihoditi pare od kupoprodaje rabljenih vozila (5%) nakon što pijani vozači razbiju svoje stare bmw-e. još joj više odgovara uprihoditi pdv, ppmv i godišnji porez na nova vozila nakon što pijani (mladi) vozači razbiju svoje stare bmw-e pa im tata kupi novi auto.

vozačku imam 15 godina, zaustavili su me svega par puta i to sve u prvih par godina. zna proći godinu dana da ne vidim patrolu u kontroli prometa/brzine/čegagod.
Samo da više vozila patrolira ulicama situacija bi bila kudikamo bolja.
Čim vidim policijsko vozilo provjeravam sve živo, od svjetala, brzine, jesam li dobro u traki, a sve to i inače pazim da bude kak spada.
Drugo, ako si naviknut vidjet policijsko vozilo svako malo, ne budeš baš samo tak tisko gas kak ti se sprdne, jer možda već iza idućeg zavoja čekaju baš tebe
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:43   #69724
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Problem je taj mali broj o kojima se često čita, koji kad se mimoiđu kraj patrole, boli ih briga dal su vezani, upalili svjetla pijani itd.

I to je ono stanje uma koje je opasno za okolinu.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:44   #69725
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Inače, na temu policije, znam da sam ostao šokiran kada je netko rekao na TV-u kako je 1989 godine u službi uprave policije tadašnje SR Hrvatske bez ikakve informatizacije i računala posao obavljalo 98 djelatnika.
Danas uza sva računala, baze podataka i ostalo, isti posao obavlja 1400 ljudi.
Govorimo dakle o administraciji, ne o policajcu prašinaru na ulici.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:50   #69726
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Inače, na temu policije, znam da sam ostao šokiran kada je netko rekao na TV-u kako je 1989 godine u službi uprave policije tadašnje SR Hrvatske bez ikakve informatizacije i računala posao obavljalo 98 djelatnika.
Danas uza sva računala, baze podataka i ostalo, isti posao obavlja 1400 ljudi.
Govorimo dakle o administraciji, ne o policajcu prašinaru na ulici.
I još ih fali, masa ih fali.
Nitko više ne želi u MUP.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 09:54   #69727
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Točno to!



Jasno i poznato kao dan.
istina,

ja se evo primjer, bivša lokacija posla vrapče- trešnjevka 6 godina možda sam 1x vidio policiju tamo na skretanju selska-medarska odnosno podvožnjak gdje zaustave bicikliste kod kazališta trešnja.
danas 6g ista ruta vrapče savica - NITI jednom policiju nisam vidio, ujutro, popodne, predvečer NIKAD ta ruta.

Također vozimo kod punice svaka 2tj na selo cca 120km od ZG; možda 2-3 puta VIDJELI kako snimaju ostalo ili su u birtiji ili spavaju...

a što se tiče voznog parka u ZG, to je eksplodiralo. osobno se čudim od kud odjednom toliko "dobrih" auta na cestama, svi po 2 auta imaju, masu poršeja meci, bmw novih, ekipa kupuje bez beda aute od 40k eur do jučer imali auto od 10k itd...kod mene susjedi, na parkingu od 15 auta svi oko 30k pa naviše, a živi se u stanu od 40m2.. i tako..
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:07   #69728
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ne znam jel to normalno ili ne, ali u petak me Slovenska kobra 11 zaustavila odmah nakon prelaska granice. Octavia RS plava, zatamnjena prednja stakla, vozili iza mene nekih 2-3min (barem što sam ih ja pratio) i onda prije prvog ugibališta gdje brzina ide na 100 su me prešli, stali ispred mene i zamolili da ih pratim . Skužili su da znam da me prate pa sam usporio da me pređu i tu sam vidio ekrane i kamere untura uz što me lijepo pogledao.

Vozio sam 140 max, ali kažu samo redovita kontrola vozačke i osobne od svih u autu. Jebiga, crni Golf sa zatamnjenim staklima i 4 lika unutra - i ja bi se zaustavio sam

Pa eto, pripazite
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:10   #69729
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ne znam jel to normalno ili ne, ali u petak me Slovenska kobra 11 zaustavila odmah nakon prelaska granice. Octavia RS plava, zatamnjena prednja stakla, vozili iza mene nekih 2-3min (barem što sam ih ja pratio) i onda prije prvog ugibališta gdje brzina ide na 100 su me prešli, stali ispred mene i zamolili da ih pratim . Skužili su da znam da me prate pa sam usporio da me pređu i tu sam vidio ekrane i kamere untura uz što me lijepo pogledao.

Vozio sam 140 max, ali kažu samo redovita kontrola vozačke i osobne od svih u autu. Jebiga, crni Golf sa zatamnjenim staklima i 4 lika unutra - i ja bi se zaustavio sam

Pa eto, pripazite
Normalno je to kod njih.
Studirao i živio 2 godine u SLO.
U tih 2 godine me redovno zaustavili više od 10 puta.
U RH u 17 godina 5 puta sve skupa.

Ne znam kako je danas u SLO, to je bilo prije 15 godina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:16   #69730
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pandurima uvijek fali ljudi. A nije ni čudo čitajući pismo koje je napisala neka policajka ministru.
Prije dosta godina pričao mi je frend da njima u stanici fali bar 26 ljudi. Za Novu godinu na području njihove stanice, koja je pokrivala moju općinu koja je još tokom Juge bila površinski jedna od najvećih, imali su na raspolaganju samo 2 patrole!
Panduri su me zadnji put zaustavili prije 5-6.g. kada sam išao doma s koncerta u Domu sportova i to kod podvožnjaka prije Lučkog. Vozio sam malo (cca. 10 km/h) prebrzo. Nisam dobio nikakvu kaznu već uvjetnu na period od 1g. jer sam uzoran vozač i bio mi je to prvi put.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:17   #69731
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Manjak ljudi nije upitan.
Ali isto tako nesposobnost ministarstva nije upitna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:20   #69732
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
A šta se drugo moglo očekivati tamo gdje je važnije biti podoban nego sposoban? Kao da su oni jedini u Hrvatistanu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 10:32   #69733
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Manjak ljudi nije upitan.
Ali isto tako nesposobnost ministarstva nije upitna.

Al barem danas tehnologija možet služiti kao multiplikator broja ljudi.
Ja recimo dobijem slom živaca svaki put kad se desi prometna nesreća u Splitu, u 80 % slučajeva se desi na jednom od 9-10 opasnih raskrižja.
I onda idući dan čitam u novinama, desila se prometna nesreća mole se očevidci da se jave u PP.

Jebali vas očevidci u 21 stoljeću.*
Pokrijte raskrižje sa 4 komada 8 MP kamera, i sve riješeno.

Investicija od valjda 2000 eura.





*Očevidci u preko 50 % slučajeva netočno iskazuju.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 12:43   #69734
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Al barem danas tehnologija možet služiti kao multiplikator broja ljudi.
Ja recimo dobijem slom živaca svaki put kad se desi prometna nesreća u Splitu, u 80 % slučajeva se desi na jednom od 9-10 opasnih raskrižja.
I onda idući dan čitam u novinama, desila se prometna nesreća mole se očevidci da se jave u PP.

Jebali vas očevidci u 21 stoljeću.*
Pokrijte raskrižje sa 4 komada 8 MP kamera, i sve riješeno.

Investicija od valjda 2000 eura.





*Očevidci u preko 50 % slučajeva netočno iskazuju.
To

+

Ili neka konačno priznaju snimke sa dash kamera iz auta. Nećeš više trebat nit svjedoke a bit će troduplo brže riješit slučaj
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 13:16   #69735
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A provodi ih tko točno? Jel se smrtnost smanjuje?
Kad su te zadnji puta zaustavili u rutinskoj provjeri?
Kada si zadnji puta vidio murju ustvari?
Točno to.
Evo primjer:
Ove godine mi je kćer prvašić. Kao i prethodnih godina nije bilo nikakve akcije povodom prvog dana škole; ono što su prije dosta godina zaustavljali oko škola, provjeravali da li vozači stanu na pješačkom.
U prvih mjesec dana idem sa njom svaki dan pješke do škole velika većina stane čim vide dijete sa torbom uz pješački; ali ima i dosta pacijenata koji samo prozuje. A policije nigdje da im naplate kaznu.
Ista priča vrijedi i za brzinu, alkohol itd.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2023., 14:02   #69736
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp