Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2023., 19:00   #65971
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Istini za volju i ja imam makadama svaki dan cca 1 km ako to išta znači...
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 22:39   #65972
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Mislim da smo otkrili problem
Zimske a ni cjelogodisnje ne vole makadam, pogotovo ostri.
Sad si zamislite +40 a vi sa tim specenim gumama po ostrom kamenju, odlaze ko kokice.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 18.02.2023., 23:52   #65973
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Sad ste me

Kad idem na viksu imam ukupno 1.2km makadama.. to je barem jednom tjedno po ljeti.

Zurovec obećava asfalt već godinama al još ništa, sada su kanalizaciju proveli i zamijenili stupove od struje pa možda na red dođe i asfalt...
Izbori se bliže
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 00:12   #65974
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da sam prošao 38 tisuca i da nisam nit blizu 4mm limitera na CC+. To kaj se na bocnici događa (iako se meni nije trgali kao liku sa videa, samo su se proširili malo ti urezi na rubovima - također samo na prednjima) nisam osjetio u vožnji. No zvati to potrošenom gumom je pretjerano. Oštećena ili loše kvalitete ok, ali ovako se čini da ste nakon 15 000km došli na 2mm dubine šare...
Opet sam imao ovu zimu situaciju gdje sam mislio da su gume za baciti (klizanje kod starta i kočenja na prvi masni hladni dan ispod 0), čak naručio i nove (te Kinergy ), ali me dućan zeznuo i zavlačio, tako da sam sad i dalje na CC+ i vidim da i dalje drže jako dobro po suhom i mokrom, pogotovo sad kad je opet +15°C.

Iako, slikat ću Vam sutra gumu da vidite kaj se kod mene pojavilo. Ovi V po sredini više nisu svi iste debljine po radijusu, nego su se kao fužili, negdje malo skupili.
To nisam još nigdje vidio...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 04:22   #65975
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Jasno mi je da je ovo online forum ali dajte neki minimum zdravog razuma pri postanju.
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Evo malo podataka o padu prodaje EV-a u Norv3skoj:
https://ofv.no/bilsalget/bilsalget-i-januar-2023



https://ofv-no.translate.goog/bilsal..._x_tr_pto=wapp

https://ofv-no.translate.goog/om-oss..._x_tr_pto=wapp

Mora da i ovo shell ili BP sponzoriraju.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
A ovo sad mi je milina, ne ovisim o vremenu, o vulkanizerima koji imaju 2 put godišnje kaos, samo sjednem i idem
To mi ne predstavlja problem. Pola sata mogu izdvojiti dva puta godišnje.


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Cc2 po mokrom nije najbolja guma, odnosno to bi stavio kao najveći minus, ostalo sve je odlično i ljeto i snijeg. Ove godine sam morao ići po lijepom friškom i utabanom snijegu i po ledenoj cesti, dojam zime ko zimska.
Realno ti više treba po mokrom nego po snijegu/ledu.


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Da, ja sam pisao o tome na cc i cc+. Rekli su mi da ih je ubio makadam, pa sad ne znam ni sam vise. Pomirio sam se da traju 3 godine/30t km i bok. Vidjet cemo hoce li s cc2 biti drukcije
30t km i nije neka sreća....

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 19.02.2023. u 06:40.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 07:41   #65976
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Sad ste me

Kad idem na viksu imam ukupno 1.2km makadama.. to je barem jednom tjedno po ljeti.

Zurovec obećava asfalt već godinama al još ništa, sada su kanalizaciju proveli i zamijenili stupove od struje pa možda na red dođe i asfalt...
Izbori se bliže
Nemaju ti izbori veze.
Pogledaj Plan nabave Općine/Grada za 2023, ako je tamo, bude asfalta, ako nije nebude. Objavljen ti je na službenoj web stranici njihovoj.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 08:43   #65977
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Koliko dugo (km) bi trebale trajati pločice kočione?

Napravio sam nekih 55tkm otkad sam ih zadnji put mjenjao, skupa s diskovima, čini mi se da trese pri kočenju, čuje se da cvile sve više i čini mi se da i slabije koče.

A što se tiče guma, imam michelin premacy vec 2god ljetne i kad sam ih skido jesenas skužio sam da su prednje od pogona potrošene muški, a zadnje skoro ništa...moram malo olakšat nogu

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 19.02.2023. u 08:48.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 08:44   #65978
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Jesi uopće pročitao taj prijevod? I dalje ne shvaćaš razliku između takvog članka i tvojeg "članka"?

Dakle informacije OFVa upravo potvrđuju što sam ti i naveo u ranijem postu - prodaja svih osobnih automobila je drastično pala, a ne samo električnih kako je navedeno u tvojem govnu od biased clickbait članka.

Udio prodaje električnih je i dalje preko 66%, taj podatak se nigdje ne navodi u tvojem članku nego se priča o "naglom padu i umiranju električnih vozila".
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:01   #65979
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da sam prošao 38 tisuca i da nisam nit blizu 4mm limitera na CC+. To kaj se na bocnici događa (iako se meni nije trgali kao liku sa videa, samo su se proširili malo ti urezi na rubovima - također samo na prednjima) nisam osjetio u vožnji. No zvati to potrošenom gumom je pretjerano. Oštećena ili loše kvalitete ok, ali ovako se čini da ste nakon 15 000km došli na 2mm dubine šare...
Opet sam imao ovu zimu situaciju gdje sam mislio da su gume za baciti (klizanje kod starta i kočenja na prvi masni hladni dan ispod 0), čak naručio i nove (te Kinergy ), ali me dućan zeznuo i zavlačio, tako da sam sad i dalje na CC+ i vidim da i dalje drže jako dobro po suhom i mokrom, pogotovo sad kad je opet +15°C.

Iako, slikat ću Vam sutra gumu da vidite kaj se kod mene pojavilo. Ovi V po sredini više nisu svi iste debljine po radijusu, nego su se kao fužili, negdje malo skupili.
To nisam još nigdje vidio...
Meni su uz obavezno rotiranje i spur svake godine bile na 5-6mm, ugl profila je bilo vise nego dosta. Ubilo ih je vrijeme/broj sezona i vjerojatno tih ~200km makadama sto su vidjele. Uglavnom, CC+ montirane na jesen 2019, skinute na jesen 2022 sa malo manje od 30t km, bile su kuhane i pecene (plastificirane) i jos ostecene. A ta ostecenja su se desila tek u zadnjih 5-6mj koristenja.

Cisto sumnjam da bi me pustili na tehnickom s okrhnutim rubovima, nisam imao muda provjeravati.

Cim su krenuli slinavi uvjeti gume su mi bile na sve strane (ja sam u Puli, ovdje nemamo asfalt vrijedan tog imena). Kako sam stavio CC2 (10mj. 2022) tako vise nisam imao nijedno bjezanje auta po poznatim lokacijama. Masno, mokro, nista. Tek neki dan smo imali temp blizu nule, ali suho vrijeme pa nemam nista za prijaviti. Gume jos nisu u voznji osjetile nista hladnije od 1-2°C, takva nam je zima. Jos nisam izvadio ni jaknu iz ormara -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:25   #65980
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Koliko dugo (km) bi trebale trajati pločice kočione?

Napravio sam nekih 55tkm otkad sam ih zadnji put mjenjao, skupa s diskovima, čini mi se da trese pri kočenju, čuje se da cvile sve više i čini mi se da i slabije koče.

A što se tiče guma, imam michelin premacy vec 2god ljetne i kad sam ih skido jesenas skužio sam da su prednje od pogona potrošene muški, a zadnje skoro ništa...moram malo olakšat nogu
Ovisi o vrsti (težini) automobila, ručni mjenjač ili automatik pa imaš ili nemaš mogućnost kočenja motorom, da li voziš pretežno grad, otvorena cesta, autocesta... Također i o tome koliko si "ovisan" o kočnicama - u prometu vidim da pojedinci obavezno koče ispred svakog zavoja, voze s minimalnim razmakom od vozila ispred pa svaki čas pipaju kočnicu i sl...
Meni je većina vožnje otvorena cesta, kočnice koristim minimalno jer pratim promet i cestu ispred sebe, često kočim motorom, vožnja kroz zavoje s dodavanjem gasa a ne kočenje tak da mi diskovi i pločice traju 75-100tkm...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:31   #65981
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Unatoč zabrani, neke ICE aute će se moći kupiti i nakon 2035.g.
https://n1info.hr/auto/ove-benzince-...ja-stize-2035/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:37   #65982
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
"Valja napomenuti da sve ove marke koriste benzinske motore, a oni će se i dalje moći kupovati i nakon 2035. godine, pod uvjetom da ste bogati."

obična raja će se trkat s konjima i kočijama
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:43   #65983
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Jesi uopće pročitao taj prijevod?
Jesam.

Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
I dalje ne shvaćaš razliku između takvog članka i tvojeg "članka"?
Ne, čekam tebe da mi objasniš. Hvala ti što si to napravio iako smo se sloili da je članak od Nacionala (ne moj nego od Nacionala) crap.


Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Dakle informacije OFVa upravo potvrđuju što sam ti i naveo u ranijem postu - prodaja svih osobnih automobila je drastično pala, a ne samo električnih kako je navedeno u tvojem govnu od biased clickbait članka.
Točno. Ali i veliki pad EV kod "ekolkoški" osvještenih scandinavica. Biti će zanimljivo pratiti do kraja godine kretanje prodaje EV kako će se ekonomska kriza "produbljivati".

Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Udio prodaje električnih je i dalje preko 66%, taj podatak se nigdje ne navodi u tvojem članku nego se priča o "naglom padu i umiranju električnih vozila".
Točno. Tako piše u članku. I onaj članak nije moj nego od Nacionala.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:50   #65984
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Unatoč zabrani, neke ICE aute će se moći kupiti i nakon 2035.g.
https://n1info.hr/auto/ove-benzince-...ja-stize-2035/
Klasika, cijela EV priča je postala farsa da se srednju klasu uvjeri kak im je i bus dobar, ili neka škatuljica s kojom nemreš doći od Zagreba do Zadra bez da na Macoli pojedeš dva janjca dok se napuni, a igračke za bogate će se i dalje standardno prodavat. Nek fino naprave VW1, VW2, VW3,… i nek svaka firma zasebno prodaje 999 auta godišnje a ovi kojima je do CO2 emisija nek idu s HŽ električnim vlakovima na more
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:52   #65985
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 09:58   #65986
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
idem u srijedu provozat se prema Istri, ima li kakva preporuka za neki dobar komad ceste s pogledom i laganu vožnju?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 10:06   #65987
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Lupoglav - Lanisce - Dane pa nazad u Brest i prema Buzetu. Cesta je okeish, ides 40-50 na sat, ali pogled je odlican. Ili Opatija - Pula starom cestom koja je odlicna, ali jurcas jer pratis promet i vidis ponesto mora. Ne znam kakav pogled trazis, sto ciljas?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2023., 10:18   #65988
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
idem u srijedu provozat se prema Istri, ima li kakva preporuka za neki dobar komad ceste s pogledom i laganu vožnju?
Totalno sam drugačiji tip vozača, ali Opatija-Pula uz more je apsolutno vrhunska cesta.

Idem do Novigrada za 2 tjedna pa ću probati preko Lupoglava kroz Buzet. Auto je na zimskima ali šta je tu je, suvozačica i tako ne tolerira neke bočne sile.
povratak će sigurno biti uz more.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline