Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2010., 22:11   #1
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Mobitel kao modem za laptop

Ovako: Na radnom mjestu ( bogu iza leđa) namamo signala za mobilni internet preko sticka ( VIP ). Signal za mobitel VIP i Tmobile je manje više solidan. Na mobitelu imam opciju da služi kao modem. Ima i USB kabel. Da li bi funkcioniralo da taj mobitel Sony Ericsson W395 služi kao modem za laptop i da li za to može poslužiti SIM kartica koja je u mobitelu.

Postoji li neki stick za mobilni internet koji ima bolji prijem signala od ovoga što dila VIP?

Hvala.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 23:03   #2
blue#13
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 516
probao sam ja koristiti mobitel kao modem, ali pare ti taj čas odu,imaš za uzet stick uzmeš pretpaltu i to ti je to
blue#13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2010., 23:09   #3
Gorstak
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 176
hmm, po meni, ova i150/i300/i500 tarifa od t-mobilea je najpovoljnija za to. Instaliras softver od mobitela, naravno drajvere za njegov modem na komp i koristis kao bilo koji drugi modem, probao sam to bas na SE i radi
Gorstak je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2010., 00:07   #4
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Gorstak Pregled postova
hmm, po meni, ova i150/i300/i500 tarifa od t-mobilea je najpovoljnija za to. Instaliras softver od mobitela, naravno drajvere za njegov modem na komp i koristis kao bilo koji drugi modem, probao sam to bas na SE i radi
Ma ne daju mi i150 tarifu, jer sam prije 4 mjeseca produžio pretplatu, pa mi je glupo uzima ti još jedan broj. Ali ima u mogućnost za 75kn 800mb, šro bi meni bilo dovoljno. Znači može se koristiti kao modem i može sa postojećom SIM karticom.

puno hvala.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2010., 18:43   #5
s0liver
Premium
Moj komp
 
s0liver's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 31
Ja sam na stiku isto bio van dometa, ali sam stik stavio na manualno podešavanje (mislim da ima 4 opcije) i na jednoj je proradilo. Radi se o t-mobile stiku
s0liver je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 02:17   #6
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor XXXLL Pregled postova
Ovako: Na radnom mjestu ( bogu iza leđa) namamo signala za mobilni internet preko sticka ( VIP ). Signal za mobitel VIP i Tmobile je manje više solidan. Na mobitelu imam opciju da služi kao modem. Ima i USB kabel. Da li bi funkcioniralo da taj mobitel Sony Ericsson W395 služi kao modem za laptop i da li za to može poslužiti SIM kartica koja je u mobitelu...
Moze se postojeca kartica iz vip sticka metnut u telefon te isti iskonfigurirat za pristup netu. Poveze se sa usb kablom i instalira modem ( usb driver za w395 ) a u samom telefonu treba pod internet profilom podesit apn, user name i pass. Napravi se klasicna dialup konekcija u windowsima i to je to.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 21:59   #7
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Opet ja. Na Ericssonovoj stranici za dotični mobitel piše ovako:
Zahtjev:
win2000
win XP
vista.

Novi laptop sam dobio sa instaliranom sedmicom 32. Da li to znači da ne mogu koristiti mobitel kao modem na Win 7?
XXXLL je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 22:02   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Vjerojatno ti driveri za Vistu rade na sedmici pa ih probaj instalirat.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 09:16   #9
idzakovic
Premium
 
idzakovic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 50
Citiraj:
Autor XXXLL Pregled postova
Ovako: Na radnom mjestu ( bogu iza leđa) namamo signala za mobilni internet preko sticka ( VIP ). Signal za mobitel VIP i Tmobile je manje više solidan. Na mobitelu imam opciju da služi kao modem. Ima i USB kabel. Da li bi funkcioniralo da taj mobitel Sony Ericsson W395 služi kao modem za laptop i da li za to može poslužiti SIM kartica koja je u mobitelu.

Postoji li neki stick za mobilni internet koji ima bolji prijem signala od ovoga što dila VIP?

Hvala.
USB stick ti ima malo losiju jacinu signala od mobitela.
Stoga ako ti na USB sticku ne radi internet koja ti je onda korist od mobitela.
Mozes eventualno koristiti prijenos podataka preko GSM-a, a to je jaaaaako sporo i jos vise skupo.

Dobra fora za pojacavanje signala na USB sticku je produzni usb kabal.
Kabal ti u tom slucaju sluzi kao antena. Osobno imam jedan od 2m.
U svakom slucaju USB modem stavi sto blize prozoru, a ako je moguce stavi ga van prozora. Zidovi smanjuju jacinu signala i tako ce ti biti sve tok u RH ne dodje LTE il'ti 4G mreza. Ona ce raditi na frekvencijskom spektru koji je sad ugasen za analognu TV i indoor prijam ce biti osjetno bolji. Da sad ne ulazim u ostale detalje...

Lp
__________________
idzakovic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 14:33   #10
XXXLL
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zadar
Postovi: 24
Citiraj:
Autor idzakovic Pregled postova
USB stick ti ima malo losiju jacinu signala od mobitela.
Stoga ako ti na USB sticku ne radi internet koja ti je onda korist od mobitela.
Mozes eventualno koristiti prijenos podataka preko GSM-a, a to je jaaaaako sporo i jos vise skupo.

Dobra fora za pojacavanje signala na USB sticku je produzni usb kabal.
Kabal ti u tom slucaju sluzi kao antena. Osobno imam jedan od 2m.
U svakom slucaju USB modem stavi sto blize prozoru, a ako je moguce stavi ga van prozora. Zidovi smanjuju jacinu signala i tako ce ti biti sve tok u RH ne dodje LTE il'ti 4G mreza. Ona ce raditi na frekvencijskom spektru koji je sad ugasen za analognu TV i indoor prijam ce biti osjetno bolji. Da sad ne ulazim u ostale detalje...

Lp
Sve je isprobano. A mobitel ima solidan signal ( 3-4 od 5).

Inače kontaktirao sam tehničku službu T mobile i rekli su da će mi se javiti sa uputama kako raditi sa sedmicom. Dosta mi je penjanja na brdo i škiljenja u glossy ekran. I od 5 puta 4 puta dobiješ signal bosanskog opratora.
XXXLL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2010., 15:16   #11
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Probaj podesit APN na ispravan. T-Mobile je to nedavno mijenjao u web.htgprs . Probaj instalirati novi firmware na uređaj ili instalirat nove upravljačke programe: Tehničke postavke i programi

Stick bi u pravilu trebao biti bolji zato što većina jeftinijih mobitela podržava prijenos podataka samo EDGE brzinom dok stickovi mogu do HDSPA povuć.

Bio sam na odmoru dva i pol tjedna na Pelješcu, u Orebiću i tamo je bilo loše. Jačina signala je konstantno varirala (čitaj padala). Sa Nokiom 5130 XM koja je "glumila" modem na T-Mobileu sam uspio čak jedanput povuć 15 Kb/s u downloadu. Prosječno sam dobijao možda 5 Kb/s - nešto što se dalo dobit običnim 56 k modemom prije desetak godina. Nimalo ugodno za prosječno surfanje. Ali recimo prijatelj je imao Tele2 stick na bonove i on je imao puno bržu uslugu od mene.

Zadnje izmijenjeno od: tutix. 24.08.2010. u 15:26.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 20:10   #12
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
kako konfigurirati mobitel da sluzi kao modem laptopu za pristup internetu?

na t-mobile sam mrezi. hocu pristupiti internetu koristeci laptop preko mobitela koji bi trebao sluziti kao modem. kako? spojio sam ga s usb kablom na laptop i u opcijama nasao modem od mobitela. kako sad to trebam konfigurirati i koje stvari jos trebam napraviti? otkuda saznam korisnicko ime i lozinku?

faal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 22:22   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
okani se toga, SE bar ima OK soft za to, onaj SE suite ili kako već se zove. Skini ga, u njegovi opcijama imaš konekt kad ti je mob priključen na lap. Ja sam to dosta dugo koristio i radi savršeno dobro
tor je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 22:46   #14
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
problem mi je s tim softverom jer uzrokuje neke cudne bugove po mom laptopu, jedno vrijeme sam mislio da imam virus, pa sam deinstalacijom sve rijesio. ajde, probat cu ga instalirat samo da vidim jel radi ovo
faal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 22:56   #15
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
nema username i pass, mobitel ide na mrežu kak ide i nigdje ništa ne upisuješ, ako je broj ispravan trebalo bi raditi kada spojiš, jel riječ o androidu ili dumb? na androidu se omogući tethering, spoji kablom/bt-om, u mrežnim postavkama na računalu upiše broj i to je to
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 23:06   #16
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
u windowsima u konekcijama osim lana i wirelessa imam 2 tmobilea, koja su se instalirala s mobitelom i imam opciju "connect", kad to pritisnem trazi me username i password.

radi se bas o mobu, nikakav smartphone, SE j20i hazel.

uglavnom, dosao sam javiti da sam uspio! znaci, instalirao sam sony pc companion, to je ocito neki skroz novi softver buduci da pc suite ne mogu pronaci nigdje, ima neke opcije, medju njima je i konekcija na net. radi dobro, ocekivano sporo, odlicna stvar je da mi pokazuje promet i kako zasad vidim ne uzrokuje bugove po laptopu koji je prijasnji softver radio.

e sad, ovo testiram jer mi je net potreban preko ljeta na moru, nadam se da ce i tamo raditi, o cem ovisi signal preko kojeg se spaja mob na net? meni pise da se spaja preko gprs-a, jel to tocno?
faal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 23:17   #17
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
ak piše onda je točno, s tim da je to stvarno jako sporo, međutim taj mobitel podržava čak i hsdpa brzine pa vjerojatno tvoja lokacija nije pokrivena 3g signalom
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 23:28   #18
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
aha! onda je moguce da sam 3g iskljucio zbog stednje baterije i ne koristenja, jer ne koristim internet na mobu inace. ali sad ce mi dobro doc za laptop jer imam 2gb besplatno. budem ga onda ukljucio, kolka je razlika u brzini, onako, okvirno, da sad ne testiram? btw, hvala na informacijama
faal je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2012., 23:44   #19
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
http://reflow.scribd.com/2wy52kyhhcx...es/image-1.jpg
mislim da je odnos jasan, s tim da je hsdpa zapravo 3.5G,
ja recimo na tele2 dobivam preko 400kbps za download, gdje je dobra pokrivenost
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 09:50   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor faal Pregled postova
u windowsima u konekcijama osim lana i wirelessa imam 2 tmobilea, koja su se instalirala s mobitelom i imam opciju "connect", kad to pritisnem trazi me username i password.

radi se bas o mobu, nikakav smartphone, SE j20i hazel.

uglavnom, dosao sam javiti da sam uspio! znaci, instalirao sam sony pc companion, to je ocito neki skroz novi softver buduci da pc suite ne mogu pronaci nigdje, ima neke opcije, medju njima je i konekcija na net. radi dobro, ocekivano sporo, odlicna stvar je da mi pokazuje promet i kako zasad vidim ne uzrokuje bugove po laptopu koji je prijasnji softver radio.

e sad, ovo testiram jer mi je net potreban preko ljeta na moru, nadam se da ce i tamo raditi, o cem ovisi signal preko kojeg se spaja mob na net? meni pise da se spaja preko gprs-a, jel to tocno?
e tako je, pc companion je zamijenio SE suite To je to, sve ostalo ti ovisi o signalu i lokaciji. Možda da negdje hapiš neki polovni USB stick za net ili onu expres card karticu? Izvadiš van SIM karticu iz moba, ubaciš u stick i vozi, tako ja sad radim kad sam na moru ili gdje već. Ti stickovi i kartice se daju nabaviti dosta jeftino, a u pravilu su bolji od takvih hazela, elmova i sličnih fonova
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 12:12   #21
faal
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: ZG
Postovi: 197
cek, cek, cek, a ako mi laptop bas ima utor za sim karticu, mogu je tamo ubacit? mislim, jel se isti efekt postize?
faal je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:15   #22
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
To što imaš utor za sim karticu ne znači ništa,ako nemaš Wwan modem instaliran.

Pogledaj u device menadgeru imaš li instaliran pod modemima,ako ne onda ovo što ti je Tor naveo je bolja opcija.

ps:Inače te utore stave samo tako da bi ljudi mislili da imaš komponenti i opcija što više!
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:21   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Još nisam vidio lap s "lažnim" utorom za SIM card...ako ga imaš, da - dobiješ isti efekt.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:35   #24
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Još nisam vidio lap s "lažnim" utorom za SIM card...ako ga imaš, da - dobiješ isti efekt.
Ja jesam na dosta Hp-a pa zato i velim da provjeri!
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2012., 13:40   #25
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
ček, ima "pripremu" za SIM karticu ali nema čipa koji upravlja s time? e je*iga...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2012., 00:02   #26
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor idzakovic Pregled postova
USB stick ti ima malo losiju jacinu signala od mobitela.
Stoga ako ti na USB sticku ne radi internet koja ti je onda korist od mobitela.
Mozes eventualno koristiti prijenos podataka preko GSM-a, a to je jaaaaako sporo i jos vise skupo.

Dobra fora za pojacavanje signala na USB sticku je produzni usb kabal.
Kabal ti u tom slucaju sluzi kao antena. Osobno imam jedan od 2m.
U svakom slucaju USB modem stavi sto blize prozoru, a ako je moguce stavi ga van prozora. Zidovi smanjuju jacinu signala i tako ce ti biti sve tok u RH ne dodje LTE il'ti 4G mreza. Ona ce raditi na frekvencijskom spektru koji je sad ugasen za analognu TV i indoor prijam ce biti osjetno bolji. Da sad ne ulazim u ostale detalje...

Lp
Znam da je stari post ali ovo nije istina....

Prvo kako koji stick je lošiji od kako kojeg mobitela.... to je relativan pojam zavisi od ugrađenog chipa....

Drugo usb kabl nije antena s njim samo pokušavaš uloviti bolju poziciju ako je ima, kabl ne radi na određenoj frekvenciji rada kao antena te nije antena, postoje gsm/umts vanjske antene koje se štekaju u stick ali to usb kabl u svakom slučaju nije.... antena....

I treće zid uopće ne smeta signalu ako je signal dovoljno jak zid mu nije nikakva prepreka baš kao i tv signalu ili općenito bilo kojem radijskom signalu.... to jest meni je u sobi i vani na cesti na otvorenom potpuno ista jačina signala i potpuno iste ostvarene brzine i ping... s tim da ja vidim baznu stanicu golim okom na oko 200m od mene na neboderu.....

Plus ako ti je bazna od prozora baš kao i meni vješanje sticka na prozor ne donosi nikakav učinak..... jer je prozor na nasuprotnu stranu od bazne....
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na