Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2010., 00:47   #811
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
a jesi probal 9.12 drivere, cisto sumnjam da je u njima podrska za ovo no mozda bi ti pomoglo, kako si spojio tv out, jer imaju oni sto se spoje u dvi pa na kraju imas izlaz ili si bas ubo u tv out pa na chincheve i provuko kablove? mada mislim da nebi trebalo ni s direktnim spajanjem ili s dvi-em biti problema (ja sam imo s vga kablom na lcd problem pa mi je bljeskalo, a s dvi nisam)

konkretno na ovo mislim
http://www.chinesemol.com/member/upl...3303370976.jpg

ja sam prije na starom tv-u imo taj problem ali na xp-u ali meni je bilo do kablova, ali tebi radi u xp a u w7 bas ne dobro tak da to nije ovdje slucaj

sta god zgooglam izbaci mi da su "driveri" krivi ili jednostavno ljudi napisu "OS"

EDIT: prelistaj si ovdje malo mozda ima neka korisna informacija
http://forum.pcekspert.com/showthrea...t=80292&page=7
Probao sam i sa 9.12 i sa 10.1 i sa svima prije,drivere mjenjam čim izađu novi
Spojeno mi je sa Tv-out izlaza sa grafe na činčeve i na XP-u radi normalno(50hz) ali na W7 neče,isto mi je bilo na Visti.
Ne trebem čitati tu temu,pročitao sam je davno cijelu a i pola neta
Samo nigdje rješenja...
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 01:24   #812
hrky86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor hardflat Pregled postova
hrky86@ Majstore ispuni moj komp, ovako ti nitko ne može pomoći!
Koji windowsi 32/64 bitni? Ulitmate, professional?
win7 Ulitmate, 32 bitni
hrky86 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 08:55   #813
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Probao sam i sa 9.12 i sa 10.1 i sa svima prije,drivere mjenjam čim izađu novi
Spojeno mi je sa Tv-out izlaza sa grafe na činčeve i na XP-u radi normalno(50hz) ali na W7 neče,isto mi je bilo na Visti.
Ne trebem čitati tu temu,pročitao sam je davno cijelu a i pola neta
Samo nigdje rješenja...
a jesi probo mozda s drugacijim kablovima, dvi - scart, ili slicno mozda ti neko od kolega ima pa posudis tek toliko da probas
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 13:32   #814
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
a jesi probo mozda s drugacijim kablovima, dvi - scart, ili slicno mozda ti neko od kolega ima pa posudis tek toliko da probas
Kolega ima onaj scart gdje ulaze 3 chinca pa sam mislio probati s njim samo ga uvjek zaboravim pitati.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 08:39   #815
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
problem sa power management / gasenje ekrana

pozdrav! Ovako imam problem na Win7, a mislim da je postojao i na Visti, naime, stavio sam na sva 3 power plana da se ekran gasi nakon 10 minuta, probao sam i nakon 5 ...kako god ista stvar i on to nikad ne napravi, naravno stvar je o latopu MSI GX701X 092EU ako ista znaci mada sumnjam da je do hardwera. Zivcira me to jer recimo ostavim ga cijelu noc da rardi i ofkors cijelu noc ekran upaljen pa ga moram zatvarat, a te sve druge opcije btw, znaci da ne napravi nista kad ga zatvorim itd rade normalno. Pa posto mi je ovo prvi laptop zanima me da li je neka caka sa time? touchpad ? ili nesto. U pozadini samo radi torrent i AVG, ali to nema veze :/ Pa ako netko ima ideju bio bih zahvalan. Cheers
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2010., 22:27   #816
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor spik3 Pregled postova
pozdrav! Ovako imam problem na Win7, a mislim da je postojao i na Visti, naime, stavio sam na sva 3 power plana da se ekran gasi nakon 10 minuta, probao sam i nakon 5 ...kako god ista stvar i on to nikad ne napravi, naravno stvar je o latopu MSI GX701X 092EU ako ista znaci mada sumnjam da je do hardwera. Zivcira me to jer recimo ostavim ga cijelu noc da rardi i ofkors cijelu noc ekran upaljen pa ga moram zatvarat, a te sve druge opcije btw, znaci da ne napravi nista kad ga zatvorim itd rade normalno. Pa posto mi je ovo prvi laptop zanima me da li je neka caka sa time? touchpad ? ili nesto. U pozadini samo radi torrent i AVG, ali to nema veze :/ Pa ako netko ima ideju bio bih zahvalan. Cheers
udji u advanced options i tamo malo prelistaj, ja sam imo problema s sleep modom, nakraju u biosu ima neka glupost koja se prestela i onda moze otici u sleep inace mi se stalno pali sam iz sleepa budalastina al sta da mu radis, pa jer mu nemozes staviti neki screan saver ak ti to bas nesljaka, ja vidim da se meni monitor ugasi nakon 20min
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 12:30   #817
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Poz!
Imam problem u vezi Logitech tipkovnice (Internet Keyboard Navigator SE). Naime, na stranici od Logitecha kažu da ne postoje Win7 driveri pa ne mogu koristiti one dodatne tipke na tipkovnici (E-mail, Webcam i sl.). Jel se može to nekako riješiti?
Hvala
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 13:39   #818
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Može,skini od Viste drivere.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 13:44   #819
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor DeSSloch Pregled postova
Poz!
Imam problem u vezi Logitech tipkovnice (Internet Keyboard Navigator SE). Naime, na stranici od Logitecha kažu da ne postoje Win7 driveri pa ne mogu koristiti one dodatne tipke na tipkovnici (E-mail, Webcam i sl.). Jel se može to nekako riješiti?
Hvala

Skines zadnji setpoint http://www.logitech.com/index.cfm/433/4677&hub=1&cl=roeu,en?bit=&osid=14
I mislim da bi ti te multimedijalne tipke trebale raditi.

Ja imam jedan malo kompliciraniji problem. Naime dolazi mi do usporavnja interneta i samog rada kompa. Znači surfam i recimo nakon 2 sata uspori mi se komp, na par minuta i onda sve normalno nastavi dalje.Ovo je pogotovo izrazeno kad recimo imam otvoreno preko 10 tabova.
To mi se nikad nije dodgadjalo na xp i tamo sam mogao surfat neograničeno bez stekanja. Znam da postoji mogucnost da je to i do neta, jer se spajam preko wirelessa na router i samim tim veza je malo promijenjiva, ali to kuzim. Ostaje nepoznanica zasto mi se komp usporava?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 15:21   #820
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hitno!

ljudi pomagajte, instaliro sam windows 7 professional prije neka 3 dana na novi acer aspire one i sve je savrseno radilo, windows 7 je original skinut MS-ovog sajta, ono za studente

danas sam ga random restarto i nakon restarta dobio ovo:
http://img707.imageshack.us/img707/6973/dsc01522d.jpg
a kad stinem neku tipku dobijem ovo:
http://img249.imageshack.us/img249/1272/dsc01526w.jpg

nikad u zivotu se nisam s tim susreo, a koristim win 7 od prve bete...help???
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 15:27   #821
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ovaj Grub loader je ostao od Linuxa koji je izgleda prije bio na lapu.
Probaj s nekim uputama http://www.google.hr/search?client=f...ra%C5%BEivanje
pa onda sa dvd-om od W7 iz recovery conzole iči na startup repair ili fixmbr i fixboot ako bude trebalo.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 15:33   #822
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
problem je da taj acer nema dvd-rw drive...

linux nije prije bio na lapu kolko ja znam, bio je windows xp

jedino da probam bootat sa usb-a

edit:

ok, probo sam ovo u GRUB konzoli:
grub> rootnoverify (hd0,0)
grub> makeactive
grub> chainloader +1
grub> boot

ali uvijek mi loada acer erecovery manager, a s time ne mogu nista...

edit2: nista, sa acer recovery konzolom pokusavam sad vratit originalni xp il nes, nemam pojma sta radi pa cu pratit teutorijale kako iz xp-a maknut grub i onda cu stavit windows 7 opet...tolko zajebancije za nista, fuj

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 04.02.2010. u 15:59.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2010., 20:09   #823
DeSSloch
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Skines zadnji setpoint http://www.logitech.com/index.cfm/433/4677&hub=1&cl=roeu,en?bit=&osid=14
I mislim da bi ti te multimedijalne tipke trebale raditi.
Skinuo sam setpoint, mogu podesit samo miša, a tipkovnica ništa. Uopće ju ne pokazuje u setpointu.. Imaš neku drugu ideju?

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 05.02.2010. u 08:16. Razlog: Mod: nauči se quotati.
DeSSloch je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 12:21   #824
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Jel zna netko rješit ovaj problem na sedmici..počeo mi nešt prekidat zvuk(koda nešt zatrza) u PESu i dok slušam glazbu..HTPC iz siga...napravio format i opet instalirao i isto stanje...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 19:56   #825
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor darth_maul Pregled postova
Pozdrav,
zanima me misljenje koju se verziju po vasem misljenju isplati kupiti? Naime citao sam po netu da ljudi imaju problema sa raznim programima ( poput CS4 ) na 64bitnim a meni je bas CS najvazniji ( uz igrice naravno :P). Jel ima netko iskustva? Procesor je i5 sa 8 gb rama pa me zanima koliko bi osjetio uopce tu razliku izmedju 32bit i 64bit.
Hvala!
Razlika...32-bit može indexirat 3.25 Gb RAM-a, 64-bit svih 8 koje imaš. Za probleme sa aplikacijama postoji XP mode, a ako su win legalis onda pogotovo nea problema oko downloadanja istog.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 20:09   #826
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
Jel zna netko rješit ovaj problem na sedmici..počeo mi nešt prekidat zvuk(koda nešt zatrza) u PESu i dok slušam glazbu..HTPC iz siga...napravio format i opet instalirao i isto stanje...
pogledaj postavke zvuka, jedino mi trenutno to pada napamet, ili probaj mozda drivere umjesto W7 za vistu (ako su moguci cijeli pakovi za skinuti nemoj - samo za zvuk) ako si pustio samo update a nisi potrazio na offical stranicama to ti isto moze biti razlog
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 21:52   #827
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
Win7 - nemogućnost brisanja mail profila

Pod Win 7 - Control panel - Mail sam formirao više profila (pa kod pokretanja Outlooka ja i ukućani biramo svaki svoj.

Jedan od tih profila sada želim obrisati, no pri tome dobivam poruku "Akcija se ne može dovršiti. Pojavila se neočekivana pogreška".

Tražeći razlog formirao sam nekoliko drugih profila i bez problema sam ih brisao. Profile u kojima je dosta pošte sam također kopirao pod drugim imenom i bez problema nakon toga brisao (uvijek u Control panel - Mail).

Ovaj zeznuti me smeta jer se kod svake prijave nalazi na prvom mjestu
izbornika (valjda radi dizanja mog tlaka).

Mogu li kako drukčije doći do list profila i tamo ručno eliminirati zeznutog.
zoranpop je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 11:28   #828
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Vako, imam ghost image C particije na kojoj su Win7Pro, napravljen u True Imageu zadnjem. No sjecam se da zbog toga sto disk nije bio formatiran prije instalacije, windowsi naprave onu hidden particiju od 200njak MB na koju potrpaju neke sistemske fajlove... Kako to najlakse vratit nazad nakon zamjene diska?

Tj. sta se desi ako ja disk prvo formatiram, pa samo unloadam sadrzaj imagea na C partijciju, ali bez one hidden particije? Jel netko probao? Guglao sam za odgovorima, ali nista konkretno, uglavnom ljudi pisu kako izbjec njeno stvaranje, ali sam bio prelijen za to jer mi se nije vadilo disk iz tog racunala pa formatiralo na drugom pa opet nazad na instalaciju OS-a
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 12:27   #829
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
pogledaj postavke zvuka, jedino mi trenutno to pada napamet, ili probaj mozda drivere umjesto W7 za vistu (ako su moguci cijeli pakovi za skinuti nemoj - samo za zvuk) ako si pustio samo update a nisi potrazio na offical stranicama to ti isto moze biti razlog
ma skinio sam ja realtekove za vistu/win 7 i isto zeza...probat ću stavit gore x64 mada nije uopće bilo potrebe za njom...zato sam i stavio 32bit...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 12:59   #830
dandeoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zgreb
Postovi: 14
Problem s instalacijom win 7

Pozdrav ekipa. Ovako imam problem. Prije par dana na starom kompu mi je riknuo hard. Hrd je bio prikljucen preko ide kabla, a sada sam kupio samsung spinpoint od 160gb sa sata2 prikljuckom. Kako sam kasno skužio sa moja matična (asus p4s800) nema sata konektor, kupio sam PCI kongtroler za sata diskove. E sad to sam ugradio u konektor i spojio hard s njime, no kada pokrenem instalaciju za win ne pronalazi mi nigdje hard disk. Ima li tko ikakavu ideju što da napravim?
dandeoo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 13:10   #831
error1911
Registered User
Moj komp
 
error1911's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 1
Ljudi dali tko zna dali postoji Outlook Express za win 7.
Onaj Windows Live Mail mi je bezveze ja bi Outlook Express !
Dali zna tko gdje bi bilo toga za nabaviti ?
error1911 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 13:15   #832
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Vako, imam ghost image C particije na kojoj su Win7Pro, napravljen u True Imageu zadnjem. No sjecam se da zbog toga sto disk nije bio formatiran prije instalacije, windowsi naprave onu hidden particiju od 200njak MB na koju potrpaju neke sistemske fajlove... Kako to najlakse vratit nazad nakon zamjene diska?

Tj. sta se desi ako ja disk prvo formatiram, pa samo unloadam sadrzaj imagea na C partijciju, ali bez one hidden particije? Jel netko probao? Guglao sam za odgovorima, ali nista konkretno, uglavnom ljudi pisu kako izbjec njeno stvaranje, ali sam bio prelijen za to jer mi se nije vadilo disk iz tog racunala pa formatiralo na drugom pa opet nazad na instalaciju OS-a
Radi se o 100 MB particiji koja se može vratiti tako da ponovo bootaš instalacijski CD i napraviš particije. Na njoj imaš boot manager i ukoliko te particije nema, nećeš moći bootati Windowse pa je potrebno odraditi startup repair.

Ne možeš baš izbjeći kreiranje te particije, ono što je na njoj jednostavno mora biti na njoj. Ono što sam ja napravio je bilo to da sam kreirao particiju i ispred nje se automatski stvorila ta od 100 MB. Nakon toga sam obrisao tu particiju koju sam napravio, ostavio samo ovu od 100 MB i onda sam nju proširio na ostatak prostora. Sve se može napraviti preko instalacijskog DVD-a. Nisam zasad uočio nikakve probleme...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 14:02   #833
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Može se proći bez te 100 Mb particije samo treba prije instalacije 7mice organizirat hdd na način da napraviš minimalno dvije particije, 1. primary i active na kojoj će biti os, za 2. (3. ako je veći disk) prvo napraviš Extendid particiju (nije uvjet) i u njoj Logical particije. Particije 2., 3., 4. mogu biti i primary tipa ali neka ih je max 4 ako se kombinira sa starijim os - ovima (XP). Sve particije odmah i formatirat (NTFS).
Kad se ovako pripremi hdd onda install rutina ima gdje stavit tmp fajlove i netreba čuvenu 100 Mb particiju.
Alat ? Primjer: Boot verzija Paragon Partition Manager.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 23:53   #834
zoranpop
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 29
???
Ajde, valjda netko zna kamo Win7 spremaju profile i kako ih ručno editirati?

Znam da je post trebao ići u SVI PROBLEMI, ali malo je ludo da tamo već postoji preko 860 postova u vezi svega i svačega iz Win7 problematike, dobar sat sam pretraživao i nisam našao odgovor. Ovako mislim da će neki znalac brže uočiti poziv za pomoć..
zoranpop je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 15:39   #835
Ajgour
Registered User
Moj komp
 
Ajgour's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Exclamation Window 7 Ultimate vs. ATI Radeon - jako čudan problem!

Ukratko:
Na potpuno novu konfiguraciju (vidi u avataru) prvo je išla Vista (32 bitna) i sve je radilo dobro. Nakon toga išla je potpuno nova instalacija Windows 7 Ultimate (64 bitna) iz razloga što sam htio iskoristiti svih 4 Gb memorije i ostale prednosti 64 bitnog sustava. Međutim, neki 32 bitni programi poput SuperC-a nisu radili ili nisu radili dobro. Odlučio sam se za prelazak na 32 bitni OS i stavio sam Window 7 Ultimate (32 bita). Tu počinju problemi.

Instalacija Windowsa 7 prođe savršeno, sve super.
Instalacija drivera za matičnu prođe savršeno.

Međutim, instalacija ATI Radeon drivera mi nikako ne prolazi!
(Naziv file-a: 10-1_vista32_win7_32_dd_ccc_wdm_enu).

E sad, problem je utoliko misteriozniji što mi je ISTI driver na Vista (32 bit) i na Windows 7 (64 bit) prošao savršeno.

Međutim, od kada sam napravio frišku instalaciju W7 (32 bit) ovaj se gospodin više ne želi instalirati. Da stvar bude gora, instalacija čak i prođe, komp se čak i restarta, ali u folderu: C:\Program Files\ATI Technologies
nema ničega! Prazan folder.

I naravno, sukladno tome ne mogu uopće pokrenuti Catalyst kontrolni centar ni ništa.

Gdje sam pogriješio?

Napomena za eksperte:

Kada sam na potpuno novo računalo instalirao prvi OS (Vista 32 bit) sve je prošlo super. Nakon toga radio sam instalaciju W7 64 bit i to je prošlo savršeno, a kreiran je i "windows.old" folder. Nakon toga radio sam instalaciju W7 32 bit i kod instalacije sam pobrisao sve particije na disku na koji stavljam OS (imam 2 diska). Jesam li tu nešto zeznuo? Ja vjerujem da nisam, ali tko zna...

Dakle, kada sam pobrisao te particije i ostavio OS-u da se instalira na disk bez particija (tada nije čak napravio ni sistemsku particiju, pretpostavljam da se sistemska particija napravi samo u slučaju particioniranja diska na više particija) instalacija je opet prošla uredno.

No nikako ne mogu instalirati Catalyst paket. Zapravo, on se instalira ali ne mogu pristupiti upravljačkim programima Catalysta niti mijenjati rezoluciju na monitoru niti išta.

Gdje je kvaka?
Ajgour je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 20:02   #836
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
win 7 i wlan poteskoce

Pc je stariji,amd 64 3000,epox 8kda3j nforce 3,1gb rama,6800gt..svih ovih godina sam imao
win xp i nedavno sam uzeo Tcom adsl wlan i realtek neku wlan karticu od 150kn i sve je
super radilo...jucer sam stavio windows7 i tu pocinju problemi sto se tice neta..
sam win je kod instalacije prepoznao i instalirao sve drivere i sve super radi al wlan
veze npr pukne kad promjenim temu i onda je teskom mukom vratim nazad...

imam thompson wlan modem(bijeli od tcoma)

cijelo vrijeme pise NO INTERNET ACCESS i nikako da se spoji na router...(sve je ispravno
i radi jer se laptopom normalno spojim)

onda sam ulazio u opcije pa gasim lan karticu,pa disable wlan karticu,pa pali i gasi windows
firewall pa onda opet enable lan i wlan i pokusavam tako connectat se na router,nekad
uspije(pise identifying) a nekad tesko..kad uspije radi odlicno,sve je brzo al pukne tako
radi gluposti, promjenim windows temu i gotovo..

nije do drivera jel kad uspije sve radi odlicno,nije do mojih postavka jel preko laptopa ili
mobitela radi odlicno nego je radi windowsa a uopce nemam ideje od cega to dolazi..help




EDIT: ugasio ga na nekih 45 min i sad upalio i sve normalno,,,kao da nema nikakvih problema
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg‎
Views:	191
Size:	94.7 kB
ID:	10476   Click image for larger version

Name:	Untitled1.jpg‎
Views:	175
Size:	171.9 kB
ID:	10477   Click image for larger version

Name:	Untitled3.jpg‎
Views:	161
Size:	210.9 kB
ID:	10478  

Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 07.02.2010. u 21:34.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:04   #837
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@W7 & ATI Radeon problem
Nakon te "uspješne" instalacije, šta piše za Display adapter tj. naziv ?
Ako nepiše ATI . . . onda nije ok instalirana grafička i još uvijek radi sa univerzalnim drajverom.
Ovo je manje - više poznata stvar za ATI, ili si skinio neodgovarajući install paket ili to je ali nema odgovarajuću definiciju u inf fajlu. Ima x primjera tu na forumu kako editirat inf (isti je štos i kod XP). Sa editiranim inf napraviš manual Driver Update.
Kad ovo napraviš moći češ mjenjat rezoluciju, refresh i ostalo, ponovni install CCC i on će radit ok.

@wlan poteškoće
Ipak je do drajvera, stavi drajver od proizvođača wlan kartice. Ako ima stavi drajver za W7, ako nema onda od Viste.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:18   #838
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Edit:stavio sam neke drivere druge kaze da je za win7 i instalirao sam neki soft za wlan karticu pa ćemo vidjet jel radi

Zadnje izmijenjeno od: microsoft66. 07.02.2010. u 22:43.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 22:23   #839
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
a jesi probal 9.12 drivere, cisto sumnjam da je u njima podrska za ovo no mozda bi ti pomoglo, kako si spojio tv out, jer imaju oni sto se spoje u dvi pa na kraju imas izlaz ili si bas ubo u tv out pa na chincheve i provuko kablove? mada mislim da nebi trebalo ni s direktnim spajanjem ili s dvi-em biti problema (ja sam imo s vga kablom na lcd problem pa mi je bljeskalo, a s dvi nisam)

konkretno na ovo mislim
http://www.chinesemol.com/member/upl...3303370976.jpg
Kolega, taj kabel je MIDI->2xDIN. Malo si se zajebal, kak bi reko jel

Nije baš da su česti adapteri sa DVI ili DSUB na svideo/činč, štoviše, mislim da bi takve kombinacije radile još manje nego svideo spajanja.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 07.02.2010. u 22:34.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2010., 23:30   #840
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kolega, taj kabel je MIDI->2xDIN. Malo si se zajebal, kak bi reko jel

Nije baš da su česti adapteri sa DVI ili DSUB na svideo/činč, štoviše, mislim da bi takve kombinacije radile još manje nego svideo spajanja.
pa ako netko ima kod njega, nekosta ga nista probati
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na