Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Zabraniti pušenje u zatvorenim prostorima?
Da 98 74.24%
Ne 34 25.76%
Glasači: 132. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.11.2008., 14:52   #271
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Bila kod nas u školi inspekcija, baš frendica bila dežurna, rekli joj da su sanitarna jer mora zapisat kad netko dodje u skolu, kad ono MUP u civilu, cijelu skolu njuškali, po wc-ima, nisu nikog nasli, svi pobjegli samo djele uplatnice u iznosu od 1000kn

Uletile u zbornicu i pokazale dvije zenske značke od MUPa, i napravili pretres škole
DoX_Chabar je offline  
Staro 28.11.2008., 15:09   #272
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kod mene na poslu je isto bio sanitarac i pokušao djelit kazne ali svi smo bili suzdržani...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 28.11.2008., 15:43   #273
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor freddie Pregled postova
Zakon je donešen i u primjeni ali u stvarnosti kao i da nije. Ipak smo mi na području koji se zove Balkan.
I nekad mi je stvarno drago zbog toga
Veki-os je offline  
Staro 28.11.2008., 16:00   #274
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
I nekad mi je stvarno drago zbog toga
Daj gasi tu Azru.
thedream je offline  
Staro 28.11.2008., 16:53   #275
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
...Jesam pušač......i to strastveni......znam da je štetno.....i toga su vjerojatno svjesni svi pušači......što se tiće zakona......iskreno..mogu me Jeb....ako ne mogu pušiti u kafiću...pušit ću doma za kompom.....a te fore da se oni brinu za moje zdravlje...hahaha....da se oni brinu za zdravlje pušača, zabranili bi proivodnju pljugi, taj zakon je samo još jedan u nizu zakona, kako odrapiti neku lovu od jadnog puka.....

Ako ćemo o štetnosti, onda bi trebali zabraniti i alkohol u kafićima....pa i to je jednako štetno kao i cigareta....dokazano....
Imitator je offline  
Staro 28.11.2008., 16:55   #276
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
Ako ćemo o štetnosti, onda bi trebali zabraniti i alkohol u kafićima....pa i to je jednako štetno kao i cigareta....dokazano....
Nije.
morph je offline  
Staro 28.11.2008., 17:05   #277
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
dali je ili nije jednako štetno...oko toga se kolju već godinama....kako god da bilo štetno je i jedno i drugo.Štetan je i ovaj zagađeni zrak koji udišemo, pa nitko ne prestaje disati!
Imitator je offline  
Staro 28.11.2008., 17:11   #278
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
dali je ili nije jednako štetno...oko toga se kolju već godinama....kako god da bilo štetno je i jedno i drugo.Štetan je i ovaj zagađeni zrak koji udišemo, pa nitko ne prestaje disati!
Od posljedica pusenja godisnje umre vise ljudi nego od alkohola, prometnih nesreca, ubojstava, samoubojstava, AIDSA i droge zajedno.
Disati moras da bi zivio, pusiti ne moras...moguc je i zivot bez pusenja (znam da zvuci cudno, ali tako je).

Druga stvar pusenjem smetas drugima, alkoholom ne smetas. Treca stvar, vecina ljudi ipak nisu alkoholicari i alkohol im ne uzrokuje zdravstvene probleme. A vecina pusaca pusi vise od par cigareta dnevno.
morph je offline  
Staro 28.11.2008., 17:44   #279
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Od posljedica pusenja godisnje umre vise ljudi nego od alkohola, prometnih nesreca, ubojstava, samoubojstava, AIDSA i droge zajedno.
Ma ajde !! Možeš to pokrit i nekim dokazima, ili je to tvoja slobodna procjena? I da prihvaćam jedino rezultate slobodnih ustanova, nikakve državne, eu i slična sranja.

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Disati moras da bi zivio, pusiti ne moras...moguc je i zivot bez pusenja (znam da zvuci cudno, ali tako je).
Pročitao sam više puta ali mi nikako nije jasan onaj prvi dio, možeš malo objasnit?

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Druga stvar pusenjem smetas drugima, alkoholom ne smetas. Treca stvar, vecina ljudi ipak nisu alkoholicari i alkohol im ne uzrokuje zdravstvene probleme.
Kako kome, nekome je draže društvo koje smrdi po nikotinu a nekome oblokani koji se ruše i bazde po alkoholu. Ja u svakom slučaju dajem prednost prvima.
I da meni smeta miris alkohola, i šta sad nitko me ne ferma ni pol posto .. jadan ja!
btw: Jesi ikad vidio natpis u crnoj kronici "Napušen skrivio prometnu nesreću" ili "Napušen puškom ubio..."

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
A vecina pusaca pusi vise od par cigareta dnevno.
Opet slobodne procjene, ili? A alkohola se popije "samo par"... mda
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 28.11.2008., 17:44   #280
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova

Ako ćemo o štetnosti, onda bi trebali zabraniti i alkohol u kafićima....pa i to je jednako štetno kao i cigareta....dokazano....
alkohol u malim količinama ne da nije štetan več je zdrav, dok pušenje nije.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 28.11.2008., 17:53   #281
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor dDario Pregled postova
Ma ajde !! Možeš to pokrit i nekim dokazima, ili je to tvoja slobodna procjena? I da prihvaćam jedino rezultate slobodnih ustanova, nikakve državne, eu i slična sranja.
Guglaj uzroke smrti i naci ces.

Citiraj:
Pročitao sam više puta ali mi nikako nije jasan onaj prvi dio, možeš malo objasnit?
Procitaj opet.
Citiraj:
Kako kome, nekome je draže društvo koje smrdi po nikotinu a nekome oblokani koji se ruše i bazde po alkoholu. Ja svakako dajem prednost prvima.
btw: Jesi ikad vidio natpis u crnoj kronici "Napušen skrivio prometnu nesreću" ili "Napušen puškom ubio..."
I da meni smeta miris alkohola, i šta sad nitko me ne ferma ni pol posto .. jadan ja!
Miris alkohola stvarno nisam osjetio kod nikoga osim kod notornih pijanaca, a sa takvima se ne druzim. Isto tako miris alkohola nisam osjetio niti u jednom restoranu, kaficu, klubu, tramvajskoj stanici, faktultetu ili slicnom prostoru.


Citiraj:
Opet slobodne procjene, ili?
Poznajem masu pusaca i stekao sam dojam da je nakakv prosjek kutija dnevno, da, moze se reci da je rijec o slobodnoj procjeni.
morph je offline  
Staro 28.11.2008., 17:55   #282
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 900
lol pušači kojima se ukaže na štetnost cigareta, skreću pozornost s cigareta na neku drugu štetnu naviku. Prvi znak rehaba
Ladybug je offline  
Staro 28.11.2008., 18:05   #283
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 524
Sve je to OK....ali tko voli, nek izvoli....Imam razumjevanja za ne pušače kojima smeta dima, i meni smeta ako je pre zadimljeno, ali i dalje sam mišljenja da bi trebali napraviti kafiće i klubove za pušače i ne pušače, pa neka sve bude stvar dogovora ekipe s kojom sam trenutno u društvu...znam jako puno ne pušača i svima njima je ovakav drastičan zakon totalno suluda stvar....

Kako se ono kaže...čovjek bez poroka, nije čovjek....
Imitator je offline  
Staro 28.11.2008., 18:05   #284
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Guglaj uzroke smrti i naci ces.
Neda mi se, vrlo jednostavno, previše toga bi trebalo uzet u obzir (zemlje, dobna skupina itd. koje se u takvim statistikama ne pokazuju)

Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Procitaj opet.
Može se živit i bez alkohola, auta, struje, nafte, ruke, noge itd.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 28.11.2008., 18:14   #285
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Imitator Pregled postova
Sve je to OK....ali tko voli, nek izvoli....Imam razumjevanja za ne pušače kojima smeta dima, i meni smeta ako je pre zadimljeno, ali i dalje sam mišljenja da bi trebali napraviti kafiće i klubove za pušače i ne pušače, pa neka sve bude stvar dogovora ekipe s kojom sam trenutno u društvu...znam jako puno ne pušača i svima njima je ovakav drastičan zakon totalno suluda stvar....
Bio sam nedavno u UK i gore niti u jednom pubu, kaficu ili klubu nisam vidio nekoga sa cigaretom i nitko se ne buni. Najnormalnija stvar je izaci van ispred kluba i zapaliti cigaretu.
Vidjet cemo hoce biti sto od toga kod nas, koliko sam shvatio od 1.4. se krece u strogo provodjenje.
morph je offline  
Staro 28.11.2008., 18:26   #286
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Gabre je offline  
Staro 28.11.2008., 18:30   #287
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
iss, slučajno pogledam ovdje, i vidim da se opasno rasplamsala rasprava i svađa oko cigara
Priznaj da si ovo bumpao da podkuriš vatru?
Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
lol pušači kojima se ukaže na štetnost cigareta, skreću pozornost s cigareta na neku drugu štetnu naviku. Prvi znak rehaba
Rehab iz for quitters
tech je offline  
Staro 28.11.2008., 18:34   #288
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,363
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
@Fleks
Evo jedna zagonetka iz tvog faha.
Ako imam zasijano 3 jutra duhana i dam tebi jedno jutro da popušiš. Koliko jutara će ostat?
jao tek sad ovo vidih, pokidah se
Crash009 je offline  
Staro 28.11.2008., 22:19   #289
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tnx Gabre, pogledao sam malo, ali i dalje su mi te tablice smiješne npr. zašto nije uopće navedeno koliko ljudi umre od starosti "prirodno" ili postotak pušača? Prema tome ispada da su sve bolesti srca i pluća vezane za nikotin ?
.. ali 1 od 10 je zbog tabacca ..mda

Zašto se tim brojevima ne zastrašuje ljude, valjda jer im niko normalan nebi vjerovao.
Zašto ne zabrane cigare kompletno ili pušačima ukinu zdravstveno.
.. nego se naplaćuju kazne - 1000kn.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline  
Staro 28.11.2008., 23:36   #290
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Dosao mi danas taj covjek sa uplatnicom pred fax. Onda sam ga poslao na gruntovnicu da mi kaze do kud je posjed fakulteta i to naravno nakon sto sam ga pitao dali ima upaljac i puhnuo mu u facu. Dvaput.

ja cu UVJEK, ali UVJEK u bircu uzet tanjur i rabit ga ko pepeljaru i nema te sile na svijetu i kazne koja ce me natjerati na drugacije i to mozete uokviriti i staviti na zid. Svaka cast zakonima, ali kad je nesto glupo je glupo.

Mislim ova cijela Visagelike politika prema zdravo zivotu je glupost, pa 80 i 90 i prije nije bilo glumca, pjevaca, ma nikog bez pljuge u rukama. Mislim o cemu mi to pricamo? Sad je to IN, pa sad svi nepusaci opako zabrijali na to? Mislim imam prijatelja nepusaca i oni kojim smeta nejdu u birtije, a ti i tako i tako nebi isli u birtije jer su mahom asocijalne, povucene nerdy smoks osobe koje se nape 1 na mjesec da ljudi ne misle da su totalni papci, nego polupapci. da se razumijemo ovo nejde sve nepusace nego samo ove dezurne babe koji su lokalni dušebrižnici za zdravlje ostalih. ak ti smrdi wc nemoj ic pišat u njega, ak ti smrdi birtija nemoj ulazit u nju, ak ti smeta pušač nemoj se druzit sa njim i bok.

Mislim taj cijeli anti smoke hype me podsjeca na nesto. Podsjeca me na pojavu metro muskaraca. Aha. Znaci sad vise muskarac koji 8 sati provede u ducanu birajuci traperice i majce, muskarac koji ide na pedikure, frizure, brije prsa i dupe dakle sad vise nije peder nego je metro. Znaci to je sad In i to se sad fura. Tak se sad fura da je nepusenje kul. Pa se kasnije ispostavi da svi ti metrici vole da im se tu i tamo ''pocisti dimnjak'' . Tak i sad ovo sa nepusacima i prije i kasnije ce se pokazati da je to jos jedan nacin za drzavni (svijetski) harac na raju i jos nesto sto cemo vidjeti vremenom.

Zakon je glup i nema veze sa mozgom i nije prvi takav zakon. Ljudi zaboravljaju da je ovo ipak I. Europa i da mi imamo neku svoju kulturu koja se razlikuje od drugih zemalja zapadne europe i da je to naprosto tako kako je. Kultura pušenja i kave je sigurno veca 300% nego sto je u jednoj španjolskoj i prema tome se treba i zakon regulirati. Jer ponavljam to nije promet, kriminal i slicno di se ljude da odgajat, nego to je kultura ovog podneblja i gotovo. Mislim nije prvi put da se vodi hajka na nesto i provodi drzavni harač. Mislim da se tako i alkohol probao zabraniti
Fleks je offline  
Staro 29.11.2008., 03:13   #291
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Ma vi ste male ovčice kojima su mediji rekli da sad pušenje više nije kul i treba graktat protiv toga, i naravno podastrli su vam ''činjenice'' o štetnosti pušenje koje su za teški LOL.
Ma proći će i ovo, pa će mediji dovest nešto drugo u modu, pa će te opet imat nešto protiv čega ćete se buniti i tako ukrug. I od tih svih ''zgražanja'' nad ovim i onim ne vidite da svaki dan jedete lopate govana koje vam serviraju mediji i vrli državni ''vrh''.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 29.11.2008., 03:30   #292
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
Ma vi ste male ovčice kojima su mediji rekli da sad pušenje više nije kul i treba graktat protiv toga, i naravno podastrli su vam ''činjenice'' o štetnosti pušenje koje su za teški LOL.
Ma proći će i ovo, pa će mediji dovest nešto drugo u modu, pa će te opet imat nešto protiv čega ćete se buniti i tako ukrug. I od tih svih ''zgražanja'' nad ovim i onim ne vidite da svaki dan jedete lopate govana koje vam serviraju mediji i vrli državni ''vrh''.
Da, naravno, mi smo svi maloumnici bez mozga, lutke na koncu, muppeti, metroseksualci, pederi, papci, zderaci govana i ne znam sta sve ne. A vi ste onda valjda prosvijeceni, pametni, mach, hrabri superkul frajeri koji ne daju da se njima manipulira i jedu prsut

Kao babe ste.
morph je offline  
Staro 29.11.2008., 03:48   #293
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Da, naravno, mi smo svi maloumnici bez mozga, lutke na koncu, muppeti, metroseksualci, pederi, papci, zderaci govana i ne znam sta sve ne. A vi ste onda valjda prosvijeceni, pametni, mach, hrabri superkul frajeri koji ne daju da se njima manipulira i jedu prsut
Ma je. Nitko vas ne napada, ali da jambrate - jambrate.

Glupo je nama pušačima braniti cigarete.

Vidi kako to stoji. Meni branis cigarete. Super. A to mi branis zbog nekog emo nepušaca koji pije sojino mlijeko, jede iskljucivo blitvu i izalzi jednom godisnje. I taj jedan izalazak svima upropasti jer stalno cmizdri da ga peku oci od dima i da mu krvare usi od glasne glazbe.

Mislim poznam takvih ljudi i previse i znam tko je glasan u borbi protiv cigareta. Bas taj tip ljudi. Asocijalni štreberi koji jedi blitvu, piju sojino mlijeko jer je to zdravo i in. Na to sve su jos i papci na koje nikad nemozes racunat i svi su nekakvi polu ljudi. Da ne pricam da bi ti isti uveli i zakon kolko smije biti glasna muzika u disku, zakon o tome kad smije biti kisa, itd, itd...

Dakle to je tip ljudi koji nije nista bolji ni u kojem pogledu od ostatka svijeta, ali je hipersenzibilan i totalno sterilan i trul.

Kolko vidim tu su najglasnije upravo takve osobe. A takvi šmoksiji prije ili kasnije i zavrse u politici i evo sranja
Fleks je offline  
Staro 29.11.2008., 03:49   #294
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Da, naravno, mi smo svi maloumnici bez mozga, lutke na koncu, muppeti, metroseksualci, pederi, papci, zderaci govana i ne znam sta sve ne. A vi ste onda valjda prosvijeceni, pametni, mach, hrabri superkul frajeri koji ne daju da se njima manipulira i jedu prsut

Kao babe ste.
Da, samo što to nema veze s pušenjem.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline  
Staro 29.11.2008., 10:38   #295
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Ko vam brani pušenje??? Morate znat da ste manjina i da se pušenje ne može uspoređivat sa alkoholom jer on ne širi dim okolo koji ulazi u tuđa pluća, tuđu odjeću i tuđe oči. Kaj je takav problem izać van i zapalit, ili se napuši prije i poslije birtije. Kad tad ćete se naviknut, isto kao što su se ljudi naviknuli da se ne puši u tramvajima, busevima i slično
__________________
Dawar je offline  
Staro 29.11.2008., 12:08   #296
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Ko vam brani pušenje??? Morate znat da ste manjina i da se pušenje ne može uspoređivat sa alkoholom jer on ne širi dim okolo koji ulazi u tuđa pluća, tuđu odjeću i tuđe oči. Kaj je takav problem izać van i zapalit, ili se napuši prije i poslije birtije. Kad tad ćete se naviknut, isto kao što su se ljudi naviknuli da se ne puši u tramvajima, busevima i slično
Onda nemoj ici u birtiju ak ti smeta. Zivi zdravo. I kava i cola sve je stetno. Budi doma u balonu, pij sojino mlijeko i jedu blitvu.

I odkud ti to da smo manjina. Ok jesmo. Ali sigurno ne u birtijama. Pogledaj malo stalne goste i izvuci i sam zakljucak. Bas cu danas navecer ako se sjetim uzet fotic, pa cu ti slikati cijeli birc, pa ti izvuci zakljucak tko je manjina.
Fleks je offline  
Staro 29.11.2008., 12:18   #297
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 900
Joj dosadan si Fleks već od prijašnjeg posta, kak ti se da? Trebaš znat di treba stat. Ako ti se toliko puši, onda puni državni proračun plaćajući kazne, ili puni ladice žalbama na Sudu, kaj fakat misliš da ćeš nekoga razuvjerit ovim govorom, ili barem impresionirat?

Kaj se mene tiče, mogu zabranit i kafiće i kladionice i saborske kantine. BMK
Ladybug je offline  
Staro 29.11.2008., 12:51   #298
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ok. malo zvuci cudno, ali zasto se i alkohol ne zabrani? jel moras pit kad izades van? jel moras sjesti za volan i glumit frajera, divljat po ulicama, razbijat i pojma sta sve ne?
ovi sto kazu da je zdravo tu i tamo popit malo, brate - popij doma! jel moras ici van da bi popio? u birceve, kafice, birtije, disko klubove itd?

to sto on ugrozava samo svoje zdravlje kad pije alkohol stoji dok je on sam na svijetu. cim on popije, a izade u svijet, nije vise 0% opasan za okolinu. pod ovim mislim na bicikliste, pjesake, vozace svih vrsta, agresivne ljude, ljude opcenito..........
samo sto je to drugacije ugrozavanje jer ga ne mozes ocekivati niti predvidjeti, pa se ne racuna.

ali, jel bi se smanjio broj poginulih u prometu? bi. jel to cinjenica, pogotovo kad se zna koji je glavni uzrok nesreca? jest. dal ce se donijeti takav zakon? nece. zasto? jer ogromna kolicina ljudi pije, sto ponekad, sto cesto - i na svakom prodanom picu se slijeva lijepih 22% u budget. i svi sretni i zadovoljni. i gdje ti je tu onda briga o ljudima? to sto se ja petkom i subotom bojim parkirat na odredenim mjestima jer me moze docekat zguljen auto, razbijena sajba, odvaljen retrovizor? da ne kazem na cesti kakvih ima situacija, to ne se racuna kao ugrozavanje moje,tvoje, bilo cije sigurnosti i zdravlja?

nije problem sto je zabranjeno pusenje, osobno zaista podrzavam takav zakon. nacin na koji je prezentirano, nacin na koji je donesen - to meni smeta. plus sto je netko i pametno rekao, drugaciji zakoni vrijede u drugacijim zemljama. negdje je normalno da ti odrezu lijevu ruku za kradu, zasto se to ne donese kod nas? ili smijes tuci zenu jer je to zakonski odobreno, zasto takav zakon nema kod nas?
mozda je stvar do odredene kulture u kojoj se nalazis, pa treba i to uzeti u obzir? cista usporedba ti je kolinje, to da radis u jednoj francuskoj, engleskoj i slicnoj zapadnoj drzavi gledati bi te kao krapinjonca. isto kao sto nama nije normalno da se ne znamo zabaviti bez alkohola, izaskom u fini restoran proslaviti rodendan recimo, izaci u kino vise puta mjesecno nego popiti pivu i slicno. takvo je podneblje, sta reci kad je kruta i neugodna ali realna istina.

ali busiti se u prsa i prezentirati se kao zapad, pogotovo ovakvim zakonima je meni smijesno. nije biti zapad reci "mi smo zapad", trebaju godine i godine truda i preodgajanja ljudi, usadivanje cijenjenja i brigu za svoje ali i tude, stupanj odredenih moralnih i kulturih vrijednosti, podizanje opce naucenosti ljudi........ da ne kazem iskorjenje debele vecine sveg korumpiranog u drzavi, poboljsanje zivota, one nevazne stvari koje se uvijek stavljaju u treci plan.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 29.11.2008., 13:24   #299
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Što se tiče zabrane alkohola...Pogledajte što je prohibicija istoga u 20. stoljeću učinila u SAD-u. Hint: Al Capone.
Swarm dude je offline  
Staro 29.11.2008., 13:44   #300
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ok. malo zvuci cudno, ali zasto se i alkohol ne zabrani?
/odrez ser kenj drk bla sperm
A da zabranimo karanje? Jer svaki put kad pukne gumica ili gospodepomiluj netko tendencionalno zeli dijete, riskiramo novog Hitlera, Lenjina, Staljina, Milosevica, Boska Balabana...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na