Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.06.2012., 20:44   #1051
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Zaboravi Links, isti laptopi su u drugim trgovinama znatno jeftiniji. Evo npr. ta Toshiba. Btw. ona ti nema Win. Pa isti Lenovo u Linksovom webshopu.

A sad, prva Toshiba ima užasan procesor, otpada. Druga nema Win. HP je najjači, ali ima 1g. jamstvo, što se može produljiti na 3g. unutar proračuna. Također ga se nađe jeftinije. Lenovo je slabašan, no s duljim jamstvom i boljom izradom je ok izbor, naravno u Portiu.

Btw. razmotri i Della, s 3g. jamstva je također dobar izbor.

ipak bi se odlucio za ovog della, samo me zanima, ova graficka intelova, jeli dovoljna za fullHD filmove, multimediju, itd (bez igara )
znaci, nebi trebalo bit stekanja, pregrijavanja itd ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2012., 21:17   #1052
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Da, morala bi biti dovoljna.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.06.2012., 18:09   #1053
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
trebam preporuku nekog 17" laptopa do 4500kn..
ići će jednoj curi srednjoškolki..
igre ne igra valjda pa grafa ne mora biti neka uber al opet ne da baš nemre pokrenut niš jer ima mlađeg buraza koji bi možda instaliro neš gore..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2012., 19:57   #1054
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Pa recimo ovaj Dell bi bio ok. Ima trogodišnje jamstvo i sasvim ok komponente. Dobar je i ovaj Asus, godinu kraće jamstvo, bolja grafička i kućište nego kod Della.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 15:42   #1055
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Treba mi laptop do 5000kn (+/- 300) dobar za gaming, nemora bit nesto ultra al da mogu normalno igrat battlefield 3, gta iv i neke buduce naslove.

Ima li sta bolje od ovog? http://www.notebook.hr/product_info....ucts_id=410463
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2012., 18:54   #1056
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ok je to, ako želiš uštediti, ništa lošiji nije ni ovaj Asus.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 15:20   #1057
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ok je to, ako želiš uštediti, ništa lošiji nije ni ovaj Asus.
Jel OVAJ laptop bolji od ta 2 sa 540m?
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 15:24   #1058
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ne, podjednak je. 7670M je podjednaka 540M.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 16:41   #1059
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ne, podjednak je. 7670M je podjednaka 540M.
A sta se tice kvalitete izrade i ostalih komponenti koj je onda bolje kupit? taj tvoj asus il moju toshibu?
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 20:40   #1060
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Qosmio je "viša klasa" (tzv. gamerski laptop), dok je ova druga Toshiba u rangu s Asusom po svemu osim što ima sporiji disk i očito ne vrijedi te razlike. Qosmio ili Asus? Ako ne trebaš Windows, definitivno Asus, no bojim se da ga više nema. Još jedna opcija je ovaj Lenovo uz produljenje jamstva, no onda bih radije Toshibu zbog NMW jamstva.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.06.2012., 21:14   #1061
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Qosmio je "viša klasa" (tzv. gamerski laptop), dok je ova druga Toshiba u rangu s Asusom po svemu osim što ima sporiji disk i očito ne vrijedi te razlike. Qosmio ili Asus? Ako ne trebaš Windows, definitivno Asus, no bojim se da ga više nema. Još jedna opcija je ovaj Lenovo uz produljenje jamstva, no onda bih radije Toshibu zbog NMW jamstva.
Po cemu je Qoosmio visa klasa? Ako L855 ima bolju grafu(par FPSa vise, notebookcheck i jos neke stranice tako kazu), proc je slican(ako ne isti nedamise sad opet gledat)... i nisam mislio Qoosmio ili Asus nego L855 ili Asus, al svejedno, zasto "definitivno Asus" ?

Zadnje izmijenjeno od: KiCo77. 19.06.2012. u 21:19.
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:28   #1062
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Klasu ne određuju komponente, već izrada, support, one stvari koje ne pišu u opisu laptopa. U protivnom bi ovaj Thinkpad s integrušom koštao cca. 3000kn, al onaj tko to kupuje zna da vrijedi koliko i košta.

Zašto Asus? Imaju gotovo identične komponente, Asus čak i brži disk što bi mi bilo ispred par FPSa od Toshibe koje realno nećeš osjetiti. Disk hoćeš. I naravno, uz sve to Asus je mnogo jeftiniji. Izrada je podjednaka, Toshiba se konačno sjetila koristiti aluminij u izradi kućišta, Asus je standardno u vrhu te klase po izradi.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 21:52   #1063
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Klasu ne određuju komponente, već izrada, support, one stvari koje ne pišu u opisu laptopa. U protivnom bi ovaj Thinkpad s integrušom koštao cca. 3000kn, al onaj tko to kupuje zna da vrijedi koliko i košta.

Zašto Asus? Imaju gotovo identične komponente, Asus čak i brži disk što bi mi bilo ispred par FPSa od Toshibe koje realno nećeš osjetiti. Disk hoćeš. I naravno, uz sve to Asus je mnogo jeftiniji. Izrada je podjednaka, Toshiba se konačno sjetila koristiti aluminij u izradi kućišta, Asus je standardno u vrhu te klase po izradi.
http://www.notebookcheck.net/Toshiba...R.76410.0.html
Još jedan minus kod toshibe..

Citiraj:
Positive: Nice design; Robust battery; Good graphics; Sound quality; Sleep & Charge USB port. Negative: Last year's Sandy Bridge; Design is actually a plastic.
Samo nazalost kao sta si rekao taj Asus tesko da cu negdje nac... a nekih 700kn vise bi mi dobro doslo ako je asus cak i bolji a jeftiniji...
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2012., 22:08   #1064
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Pa pokrov oko tipkovnice je alu, kao što piše. Tako je i kod Asusa.

Već, zašto ne razmisliti o ovom Lenovu? Procesor je slabiji, i3, makar sasvim ok za igranje, no grafička je dosta jača od ovih gore. U igrama će sigurno imati bolje perfrmanse i3 + 555M od i5 + 7670M(540M). Izrada je odlična, samo jamstvo treba produljiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 11:14   #1065
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Pa pokrov oko tipkovnice je alu, kao što piše. Tako je i kod Asusa.

Već, zašto ne razmisliti o ovom Lenovu? Procesor je slabiji, i3, makar sasvim ok za igranje, no grafička je dosta jača od ovih gore. U igrama će sigurno imati bolje perfrmanse i3 + 555M od i5 + 7670M(540M). Izrada je odlična, samo jamstvo treba produljiti.
Na jednom drugom forumu svi pričaju da taj laptop ima "fejk" 555M, znači da je slabija od one u Asusovom N55SF modelu, i da nije vrijedan kupovanja, a ja neznam kako to mogu provjerit ni po cemu oni to zakljucuju...

evo googlao sam pa sam naso ovo na jednom drugom forumu:

Citiraj:
There are 3 555m GTs that I know of in the wild. Nvidia only listed two for some reason.

The ones in the Dell XPS 17/m14x is the DDR3 with the 144 pipelines and 192-bit bus width (best version).

There's a 555m GT GDDR5 with only 96 pipelines and 128-bit bus (higher than the above, but the low pipelines REALLY kills its performance) as in the Lenovo Y570.

Then there's the almost "fake" 555m GT with GDDR3 and only a 128-bit bus width (Sager NP8165). But if this one has 144 pipelines, it'd still be better than the 555m GT with GDDR5... but with 96 that'd be absolutely pathetic (glorified 525m at best).
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 11:29   #1066
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2012., 11:29   #1067
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
A moguće je, postoji više verzija svake kartice (npr. DDR3 i GDDR5), a u ovim jeftinijim "gamerskim" laptopima je u pravilu najjadnija verzija iste, ona s DDR3 memorijom.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 17:26   #1068
Timbor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zaćretje
Postovi: 7
ajmo ovako. Treba mi laptop do 5k kuna za frendicu. Ne treba joj za ništa posebno, igrice neće igrat, pogotovo ne ove neke preteške. Znači gledanje filmova, surfanje, rad u officu i sl. Vjerojatno neće pokretat ni neke teže programe. Realno, 5000 kn je za te potrebe možda i previše, ali kad već ima toliki buđet, nek se potroši.

I da, bitno je da bude i "lijep". Naravno, kako je to jako subjektivno, znam da tražim previše, al ajde, napomenuo sam, pa šta bude.

e da, i po mogućnosti da ima instalirane windowse gore.

ja sam gledao ovo
http://www.instar-informatika.hr/not...-0nm00/0410458
http://www.instar-informatika.hr/hp-...5e04ea/0365112

sad treba stručno mišljenje jel to šta vrijedi ili ne

Zadnje izmijenjeno od: Timbor. 21.06.2012. u 17:35.
Timbor je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 19:16   #1069
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ako se već uzima takvo što, onda bolje noviji model Toshibe, s kvalitetnijim kućištem, više RAM-a i mnoogo boljom grafičkom (znam da ne treba, ali nema smisla slabiju za istu cijenu). Osim odličnih komponenti udovoljava i kriteriju ljepote.

HP je kvalitetom i jamstvom klasu iza.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 20:56   #1070
Timbor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zaćretje
Postovi: 7
ma znam da je HP klasa iza, ali treba mi neka alternativa toj Toshibi
ima možda nešto od dell-a što vrijedi u tom rangu?
Timbor je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 21:17   #1071
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Jako dobra alternativa je ovaj Asus, ali nije neka posebno lijepa boja. Ok je i ovaj Dell, al također nije "lijep". Izuzetno kvalitetan i lijep (bar meni) je ovaj Lenovo. Ima samo 1g. jamstvo, ali to se može produljiti. I proc je jači nego kod Toshibe i ostalih (grafička slabija).
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2012., 21:33   #1072
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Zaboravi Links, isti laptopi su u drugim trgovinama znatno jeftiniji. Evo npr. ta Toshiba. Btw. ona ti nema Win. Pa isti Lenovo u Linksovom webshopu.

A sad, prva Toshiba ima užasan procesor, otpada. Druga nema Win. HP je najjači, ali ima 1g. jamstvo, što se može produljiti na 3g. unutar proračuna. Također ga se nađe jeftinije. Lenovo je slabašan, no s duljim jamstvom i boljom izradom je ok izbor, naravno u Portiu.

Btw. razmotri i Della, s 3g. jamstva je također dobar izbor.


uzeo je kolega ovog della, prije par dana, kaze da je prezadovoljan
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 00:56   #1073
Timbor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zaćretje
Postovi: 7
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Jako dobra alternativa je ovaj Asus, ali nije neka posebno lijepa boja. Ok je i ovaj Dell, al također nije "lijep". Izuzetno kvalitetan i lijep (bar meni) je ovaj Lenovo. Ima samo 1g. jamstvo, ali to se može produljiti. I proc je jači nego kod Toshibe i ostalih (grafička slabija).
Asus nije loš. Dell-ovi postaju lijepi tek iznad 6k kuna, ovo ispod mi je užas
Lenovo je fora, malo neobičan. Naravno, pitanje je što će ona mislit o tome

hvala

ajde da te upilam sad kad sam već tu, a vidim da se kužiš. Nevezano uz ovo, koliko vrijede ovi AMD-ovi procesori za laptope u usporedbi s Intelovom i3/i5/i7 serijom?

Zadnje izmijenjeno od: Timbor. 22.06.2012. u 01:05.
Timbor je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 02:19   #1074
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Pozz, trebam pomoć za laptop do 5000kn. Jedini uvjet je da može vrtiti BF3
Našao sam ovo kaj se tiče jačih graičkih, ali dal je taj proc dostatan?

HP Pavilion dv6-6c60em
New One je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2012., 08:43   #1075
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
uzeo je kolega ovog della, prije par dana, kaze da je prezadovoljan


Citiraj:
Autor Timbor Pregled postova
Asus nije loš. Dell-ovi postaju lijepi tek iznad 6k kuna, ovo ispod mi je užas
Lenovo je fora, malo neobičan. Naravno, pitanje je što će ona mislit o tome

hvala

ajde da te upilam sad kad sam već tu, a vidim da se kužiš. Nevezano uz ovo, koliko vrijede ovi AMD-ovi procesori za laptope u usporedbi s Intelovom i3/i5/i7 serijom?
Naravno, ono što je nama lijepo ne mora biti i njoj, ali nešto od toga valjda bude.

Što se AMD-ova tiče, nisu loši. U usporedbi s Intelom bi išlo ovako nekako. A4 serija je dosta ispod Intelove B9x0 serije, zatim A6 je u rangu i3 s većom mogućnosti clockanja i undervoltanja, A8 je između i3 i i5. Dakle realno jedini je A6 isplativ jer su ostali dosta ispod konkurencije iz Intela, a cijenom ne toliko koliko performansama.

Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Pozz, trebam pomoć za laptop do 5000kn. Jedini uvjet je da može vrtiti BF3
Našao sam ovo kaj se tiče jačih graičkih, ali dal je taj proc dostatan?

HP Pavilion dv6-6c60em
Ne, taj procesor definitivno ne bi bio dostatan. Ne bi mogao iskoristiti ni tu grafičku do kraja. Pogledaj ovakvo nešto, iako je unutra najslabija verzija 555M i dalje je to najjača kartica koja se dobije u tom rangu sa solidnom procesorom. Ne trebaš bježati niti od 7670M i 540M, pa je tako ova Toshiba solidan izbor, kao i ovaj Lenovo ako trebaš Win.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2012., 17:39   #1076
m0nk
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Može jedna pomoć u odluci.
Kupujem laptop do 4500 kn, na 12 rata AMEX ili Diners, ali sam daleko od ZG tako da otpada hrpa trgovina sa odličnim cijenama (rijetko koja ima mogućnost kupovine na rate preko webshopa, a tu lokalno imam Links, HGSpot i još par sitnih).

Dakle, laptop mora imati Core I3, minimalno GT525M ili sličnu Radeonku, USB3 (barem jedan).
Nakon što mi je promaknuo Lenovo G770 sa ekupi sa svim navedenim + 17" ekranom, spreman sam se pomiriti sa 15,6".
Software u bundleu najbolje ništa, jer imam original W7 Pro.

Na kraju sage došao sam do dvoumljenja između Toshibe L850 i Acer V3.
E sad, rado bih Toshibu, ali sam pročitao loših iskustava sa AMDovim dynamic switching-om, da radi loše ili uopće ne radi. Ako je tako, radije bih Acera, ok mi se čini i u zadnjih godinu dana sam vidio poprilično dosta njihovih modela koji se čine dosta solidno sklopljeni.
Uglavnom, grafika mi treba samo za Solidworks, PS i eventualno novi GTA kad izađe, za ostalo mi je dovoljna HD3000.

Lenovo Y570 iz Linksa je otpao jer nema USB3 (ajd neka me netko obraduje i kaže kako su ovi u Linksu pogrešno napisali da nema), rado bih nekog Asusa ali nisam našao ništa što zadovoljava sve zahtjeve.
S HPima imam odvratna iskustva i više ih ne kupujem.
m0nk je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2012., 20:47   #1077
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Acer je jeftin, ali kvalitativno je dno dna. Na papiru ta Toshiba zvuči prilično solidno. Pričekaj da redscro kaže svoje jer je on ipak expert na tom polju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2012., 23:17   #1078
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ta V3 Acerova serija ne izgleda loše, ni cijenom čak nisu puno jeftiniji od drugih, ali s Acerom se nikad ne zna.

No svakako bih igrao na sigurno i išao na Toshibu. Izrada je pristojna (konačno se sjetili koristiti aluminij, bar malo), jamstvo 2g., komponente odlične, a s tim problemima nisam upoznat.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 22:46   #1079
65dos
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Bdx
Postovi: 2
pozdrav, tražim laptop od 14 ili 13.3 incha cijene do 5000kn koji bi služio za browsanje, multimediju, i nešto osrednje zahtjevnog gaminga (SC2, TF2).

popriličan sam laik po pitanju laptopa, tak da nisam siguran dal je uopće moguće kod nas naći nesto manjih dimenzija + malo veće snage pošto vidim da je općenito ponuda manjih modela dosta slaba, pa bi mi dobro došla pomoć.

hvala unaprijed
65dos je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2012., 22:54   #1080
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Možeš pogledati npr. ovu vrlo solidnu Toshibu. Ima pristojnu grafičku, dobar i štedljiv proc, 2g. jamstvo, a ni izrada nije loša. Ako ti ne smeta boja, s tim nećeš pogriješiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na