Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2007., 13:55   #1
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Ecs k7s5a problem s memorijom ili nečim drugim?

Prvo da kažem postao sam tu jer je sis čipset.Sada ono glavno.Imam komp kao što vidite iz siga i moj komp.Danas sam kupio ddr memoriju 184 pina ali na 400mhz.Kupio sam zato jer moja ecs ploča stavi fsb na 100/100 i radi normalno.Ja dignem na 133/133 što je orginalno i windowsi se ruše i vista i xp su se rušili.Kod xp bude blue screen i piše normalno ali kod viste bude samo blue screen bez ikakvog slova na njemu.Upalio memtest i vidim keks od 512 imam par errora ja kažem dobro.Danas ja dobio kingmax iz dučana 2x512 ddr 400mhz.Ubacio u ddr port bez ikakvih nada da se upali i radi normalno.Super kažem i upalim everest pogledal latencije i vidim za 200mhz 2.5 3 3 7.Stavim u biosu te latencije i upalim digne se normalno brže nego sdram i svako malo vidim taj bluescreen ali na njemu ništa ne piše.Sad ja i otac sumnjamo da se neki kondezator ili čip ili nešto osmo otkačilo.Memoriju ddr sam provjeio nema grešaka.Što da radim pošto novi komp nije na vidiku jer imam laptop a želim popraviti stari?
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 14:22   #2
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Koji bios imash gore?
To je ploca na kojoj se da napraviti velik broj modova a postoje i modani biosi za bolji overclock, postavke memorije itd.
U to vrijeme je bila best buy jer je za malo novaca nudila hrpu mogucnosti a i skoro sve zivo se je moglo modati na njoj.

Skini si jedan od zadnjih Cheepoman-ovih modanih biosa.

Na ovome linku imash sve sto trebash za tu plocu. Have fun
http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5aguide/
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2007., 14:53   #3
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor celduce Pregled postova
Koji bios imash gore?
To je ploca na kojoj se da napraviti velik broj modova a postoje i modani biosi za bolji overclock, postavke memorije itd.
U to vrijeme je bila best buy jer je za malo novaca nudila hrpu mogucnosti a i skoro sve zivo se je moglo modati na njoj.

Skini si jedan od zadnjih Cheepoman-ovih modanih biosa.

Na ovome linku imash sve sto trebash za tu plocu. Have fun
http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5aguide/
Znam za tu stranicu i zadnji cheepoman bios je gore već 5 mjeseci
Ja ne želim raditi modove nego želim znati zašto se to događa jer treba negdje veći napon ili nešto
š.s.vrtim everest stability test i nakon 5 minuta kaže hardware fauilre deceted ali nigdje ne piše što i tako svaki put
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 15:40   #4
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Ubacio u ddr port bez ikakvih nada da se upali i radi normalno.Super kažem i upalim everest pogledal latencije i vidim za 200mhz 2.5 3 3 7.Stavim u biosu te latencije i upalim digne se normalno brže nego sdram i svako malo vidim taj bluescreen ali na njemu ništa ne piše.
Znaci normalno udje u windowse ali kada si promijenio latencije onda je doslo do blue screena? Probaj dati na auto. Memorija moze raditi na tim latencijama ali tko zna kako se ploca i chipset slazu s tim postavkama. Ipak je to podosta stara ploca i vjerujem da pola novih memorija nije niti isprobano kako se ponasa na toj ploci.

Nisam mislo da modash ali pomislih da mozda imash stariji bios pa da malo pogledash.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 16:03   #5
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
ja nemam auto postavke a pri bilo kojim latencijama se ruši tako da mislim da nije do memorije nego da je neki kodnezator otišao ili čip jer se on digne ali crkne nakon određenog vremena
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 16:39   #6
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Mozda bi najbolji izbor bio da skupis 150 - 200kn pa nadjes neku noviju plocu tu na trznici.
Nije neko veliko ulaganje a imati cesh onda solidan i stabilan komp koji ce ti josh potrajati.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2007., 16:52   #7
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
znam ali to mi je trenutno druga opcija nego još ću pregledati internet možda napravim ddr voltage mod i vidjet ću još
sipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na