Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2023., 13:54   #2131
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nema smisla da štede energiju na tome. Ako se ne koristi, nije neka ušteda. Ne troši se energija puno ako se ne zrači aktivno tj. ako se ne šalje i prima. Njima je računica da će po noći biti manje opterećenje pa nema potrebe držati 5G upaljen, a realno, ušteda je možda par desetaka posto. U idleu definitivno ne troši puno više nego ugašeno.

A na LTE po noći ide max 100 Mbit/s, dok preko dana na 5G ide 600 Mbit/s.

100 Mbit/s je na granici upotrebljivosti za bilo kakav FHD streaming s više ljudi u timu, a da ne govorim o QHD rezoluciji. Jednostavno premalo, a za to sam si uzeo 5G. Dobro da se nisam odlučio za Max2 5G.
Max2 5G to si trebao uzeti i imao bi 200/100 bez nekih padova. Ili amerima reci neka se oni noću bude a ti ćeš tada po danu raditi kad imaš sve frekvencije uključene
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2023., 14:05   #2132
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
/Offtopic
Sto gurate u tih 100Mbps, samo me interesira? Mislim, ni filmovi u top kvaliteti u FHD rezi ne traze 100Mbps, kamoli screen share ili simultanih nekoliko screen shareova. 3 godine sam radio na 4G netu i jos preko norveskog VPN-a (znaci ping aj bok), na brzinama od oko 50/20 Mbps i sve je islo normalno. Remote desktop, screen share, prezentacije, remote 2D/3D CAD... Jedini tko bi zaj* u cijeloj prici je Teams softver.

Dan danas isto to radim na 250/50 Mbps VDSL-u i ne vidim razlike. Ping je i dalje losiji because VPN.


Znači trenutno koristimo neki SDK za jednu igru koja je potpuno u oblaku, dakle igra se igra tako da se renderira kompletno na nVidia strojevima u datacentru i onda prenosi slika klijentu. Za to ti treba minimum FHD pri 30 fps, dok je defaultni stream QHD na 60 fps.

Jednostavno ne ide u 40mbit DSL, sa LTE se muči (ping je u nebu i neigrivo je), tek na 5G radi kako spada. Eto. Optika nedostupna.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2023., 22:36   #2133
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Nego, nebitno, ja ću s ovim ZTE izludit. Znači onaj app "ZTE Link" ne radi ako se išta promjeni na routeru, npr. ip adresa ili ako se ugasi DHCP. A bez ZTE Linka se ne mogu čitati SMS poruke jer HR_Telekom rasturi web.

I tako mi valjda istekao internet tjedan, iako sam nadoplatio račun sa 5€ prije isteka, ali ne znam što se dešava jer ne mogu otvoriti SMS poruke, pa je pojelo i tih 5€.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2023., 17:11   #2134
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Poz, uzeo sam rabljeni ZTE MF286R koji je brendiran na Tele2 ali radi i na Simpi (HT). Zanima me dali je moguce staviti preko firmware koji nije brendiran posto na ovoj Tele2 verziji opcije su zakljucane i kada se logiram u router nakon par sec me izbaci van i jedini nacin da mu opet pristupim je da ga ugasim-upalim pa mi dopusti par sekundi opet dok me ne izbaci van (connection closed).
Thx
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2023., 22:56   #2135
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Jel moguće da Mikrotik LHG LTE18 kit ima toliko veću dobit naspram 2xIskra+Huawei B818?
Za Iskre piše od neki 9-11dBi, a Mikrotik da ide do 17+?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 09:22   #2136
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Moguće da je mikrotik toliko jači. Ali i dalje je 4G only. Uz visoku cijenu, ne znam koji je benefit ako planiraš koristiti na području ZG. Koliko ti je uopće bazna udaljena?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 12:21   #2137
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Moguće da je mikrotik toliko jači. Ali i dalje je 4G only. Uz visoku cijenu, ne znam koji je benefit ako planiraš koristiti na području ZG. Koliko ti je uopće bazna udaljena?
Ma treba mi za Sv. Ivan Zelinu, ne za Zgb
Nisam toliko daleko od A1 bazne stanice u samom centru (eNB 364) - po Google Earth manje od 1900m, nego mi je problem pozicija koja je omeđena brdima.
Trenutno je tamo B818 + Iskre i brzina je 15ak Mbit, 5G kvalitetniji sumnjam da ću ikada moći uhvatiti na toj poziciji (kratko je bio test sa MC801 i pokaže se 5G na njemu i čim počne download pukne), mada u centru su brzine 900+Mbit bez beda (imam namjeru kupiti ZTE MC7010 za drugu lokaciju pa ću istestirati i njega u Zelini, ali pretpostavljam da neće biti baš bajni rezultat )

Ako bi nategnuo još nekih 5-10Mbit sa Mikrotikom naspram sadašnje kombinacije, vjeruj mi isplatilo bi mi se tj. mojoj familiji koja je tamo
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 12:54   #2138
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Ajde probaj s onom huawei aplikacijom testirati samo b28 (700mhz) i b20 (800mhz) i mozda b20+b28 ili obrnuto ako se uspije povezati. Niske frekvencije su malo sporije ali domet je puno veći. Frendu sam tako uspio s B28 na A1 natjerati ruter da se spoji na udaljeniju baznu i sad ima stabilnu brzinu jer u pravilu ne koristi se b28 bas, kao
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 21:38   #2139
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Ajde probaj s onom huawei aplikacijom testirati samo b28 (700mhz) i b20 (800mhz) i mozda b20+b28 ili obrnuto ako se uspije povezati. Niske frekvencije su malo sporije ali domet je puno veći. Frendu sam tako uspio s B28 na A1 natjerati ruter da se spoji na udaljeniju baznu i sad ima stabilnu brzinu jer u pravilu ne koristi se b28 bas, kao
Ma znam da bolje penetriraju, ali kuća je na tako mutavom mjestu da je to za ne povjerovati. Malo niže ili više uz cestu ekipa sa routerima od operatera u kući ima 50-60Mbit bez beda. Kad gledaš pokrivenost na A1 stranici drito je tu rupa, a okolo barem malo se crveni od signala

Pokušat ću sa B28 kad ću biti tamo, jer kada sam to namontiravao prošle godine B28 nije bio na tornju. Radili su valjda upgrade za 5G pa nadodali još taj band. Mada pretpostavljam da je i on najviše opterećen pošto najdalje dopire…
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 17:58   #2140
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Što to Telemach sprema? VoLTE, VoWiFi, VoNR, 5G SA?

https://telemach.hr/podrska/obavijes...nizaciji-mreze
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 22:05   #2141
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Što to Telemach sprema? VoLTE, VoWiFi, VoNR, 5G SA?

https://telemach.hr/podrska/obavijes...nizaciji-mreze
Ja navijam za SA 😁
Ako je istina što su prije izjavljivali, do ovog ljeta svi korisnici bi trebali biti prebačeni na 5G SA (yea right )
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 22:31   #2142
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ja navijam za SA ��
Ako je istina što su prije izjavljivali, do ovog ljeta svi korisnici bi trebali biti prebačeni na 5G SA (yea right )
Do sada su sva obećanja ispunili, pa se nadam da će i ovo s 5G SA ispunit.

Eh, još da hoće tarife povećati kao u Sloveniji, di bi im bio kraj...

https://telemach.si/mobilna/mobilni-paketi
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2023., 23:22   #2143
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Dečki, budu padale jedinice iz zalaganja Mojih 2 centa je da će biti full prelazak na packet core u cloudu - https://novac.jutarnji.hr/novac/aktu...tskoj-15258164
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 11:33   #2144
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
...

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 20.04.2023. u 16:05.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 11:33   #2145
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Dečki, budu padale jedinice iz zalaganja Mojih 2 centa je da će biti full prelazak na packet core u cloudu - https://novac.jutarnji.hr/novac/aktu...tskoj-15258164
Da, i 5G SA. Ako ne sad, onda uskoro.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 14:04   #2146
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Do sada su sva obećanja ispunili, pa se nadam da će i ovo s 5G SA ispunit.

Eh, još da hoće tarife povećati kao u Sloveniji, di bi im bio kraj...

https://telemach.si/mobilna/mobilni-paketi
Ne vidim svrhu korištenja 5G sa slabijim i srednjim paketom sa ograničenom brzinom. Najveći je sasvim OK.
EonTV bi bio pun pogodak bez dodatne pretplate.


A1 ide bez problema sa 1700 MBps.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 16:05   #2147
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ne vidim svrhu korištenja 5G sa slabijim i srednjim paketom sa ograničenom brzinom. Najveći je sasvim OK.
EonTV bi bio pun pogodak bez dodatne pretplate.


A1 ide bez problema sa 1700 MBps.
5G nudi puno više toga od samo brzine. Tako da, da, ima smisla 5G, pa makar i s ograničenom brzinom. Razgovori su također bolje kvalitete na VoNR s manjom latencijom. 5G nudi i veći kapacitet na baznim postajama, pa mogu posluživat veći broj korisnika istovremeno. 5G tornjevi koriste i manje energije od 3G/4G tornjeva.

Meni brzina nije bitna; ne vidim što na mobilnom internetu ne mogu napravit sa 150 Mb/s, a da mogu s 1 Gb/s.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 21:18   #2148
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
5G nudi puno više toga od samo brzine. Tako da, da, ima smisla 5G, pa makar i s ograničenom brzinom. Razgovori su također bolje kvalitete na VoNR s manjom latencijom. 5G nudi i veći kapacitet na baznim postajama, pa mogu posluživat veći broj korisnika istovremeno. 5G tornjevi koriste i manje energije od 3G/4G tornjeva.

Meni brzina nije bitna; ne vidim što na mobilnom internetu ne mogu napravit sa 150 Mb/s, a da mogu s 1 Gb/s.
4G LTE Pixel 7 Pro
Lokacija Split Riva
https://www.speedtest.net/my-result/a/9219371696

Šta će ti 5G kad svako malo mobitel se prebacuje sa 4G na 5G(ovisno o lokaciji) i time više potrošiš baterije nego na 4Gu.
Nek prođe par godina dok se 5G sagradi kako spada.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 23:08   #2149
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
4G LTE Pixel 7 Pro
Lokacija Split Riva
https://www.speedtest.net/my-result/a/9219371696

Šta će ti 5G kad svako malo mobitel se prebacuje sa 4G na 5G(ovisno o lokaciji) i time više potrošiš baterije nego na 4Gu.
Nek prođe par godina dok se 5G sagradi kako spada.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ja sam do nedavno samo koristio 3G, 4G mi je bio isključen. Razlog je taj što je prijašnji mobitel imao loš modem, pa iako je podržavao 4G, često bi signal jako varirao (usred grada jedva 1 ili 2 crtice).

U Telemachu je 5G dostupan svugdje gdje i njihova 4G mreža, pa nema doslovno nikakvog prebacivanja. Gdje god sam bio imam 5G signal, a kad prebacim ručno na LTE, vidim da je jačina signala identična onoj koja je bila kad je 5G bio uključen. Ne znam kakvo je stanje s drugim mrežama, ali tako je kod Telemacha, pa jednostavno imam 5G uključen. Ne dobijem ništa bolje trajanje baterije s 4G (isprobano).

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 20.04.2023. u 23:15.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 06:37   #2150
JohnKonj
Registered User
 
Datum registracije: May 2021
Lokacija: Bukurešt
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ja sam do nedavno samo koristio 3G, 4G mi je bio isključen. Razlog je taj što je prijašnji mobitel imao loš modem, pa iako je podržavao 4G, često bi signal jako varirao (usred grada jedva 1 ili 2 crtice).

U Telemachu je 5G dostupan svugdje gdje i njihova 4G mreža, pa nema doslovno nikakvog prebacivanja. Gdje god sam bio imam 5G signal, a kad prebacim ručno na LTE, vidim da je jačina signala identična onoj koja je bila kad je 5G bio uključen. Ne znam kakvo je stanje s drugim mrežama, ali tako je kod Telemacha, pa jednostavno imam 5G uključen. Ne dobijem ništa bolje trajanje baterije s 4G (isprobano).
Jedno vrijeme nisi komentirao na forumu pa sam se poveselio da su te konačno banali ili premjestili na "Ples sa zvijezdama forum" ali na žalost nisu.
Napomeni samo ljudima da radiš za Telemach prije lupanja gluposti.
Svaki članak na netu govori da mobiteli na 5G(NSA) mrežama troše više baterije nego na 4G mreži ali ti normalno na Telemach mreži otkrivaš suprotno.
Ako je tvoja izjava "Meni brzina nije bitna; ne vidim što na mobilnom internetu ne mogu napravit sa 150 Mb/s, a da mogu s 1 Gb/s." zezancija onda ok ali ako nije onda je potpuna retardacija i budi pošten i sam zatraži da ti obrišu acc ili stave trajni ban da ne pišeš više ovakve gluposti.
JohnKonj je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:01   #2151
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
I 5G nije dostupan svugdje gdje je i 4G. Evo kod mene dva tornja ovaj bliži nema 5G ovaj dalji ima ali je na njemu signal jako slab tako da na 4G imam skoro duplo brže brzine.
Zbog nekog retardiranog razloga kad upalim 5G spaja se uvjek na ovaj dalji toranj umjesto na onaj koji ima bolji signal tako da mi je 5G praktički beskoristan.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 07:49   #2152
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Pitanje za ljude koji su u Puli.. Hvata li vam negdje 1 gbps ili preko (HT)?
Imam tjedan dana flata putem BonBona i testiram kada sam u gradu.. Najviše mi hvata kod dječjeg dispanzera, nešto malo preko 600 (5G).
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 15:09   #2153
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor JohnKonj Pregled postova
Jedno vrijeme nisi komentirao na forumu pa sam se poveselio da su te konačno banali ili premjestili na "Ples sa zvijezdama forum" ali na žalost nisu.
Napomeni samo ljudima da radiš za Telemach prije lupanja gluposti.
Svaki članak na netu govori da mobiteli na 5G(NSA) mrežama troše više baterije nego na 4G mreži ali ti normalno na Telemach mreži otkrivaš suprotno.
Ako je tvoja izjava "Meni brzina nije bitna; ne vidim što na mobilnom internetu ne mogu napravit sa 150 Mb/s, a da mogu s 1 Gb/s." zezancija onda ok ali ako nije onda je potpuna retardacija i budi pošten i sam zatraži da ti obrišu acc ili stave trajni ban da ne pišeš više ovakve gluposti.
Idemo redom, nigdje nisam dobio ban niti ću ga dobit jer ne kršim nikakva pravila foruma.
Drugo, govorim na temelju vlastitog iskustva (tjedan dana 5G, tjedan dana 4G only), nisam primjetio razliku u potrošnji baterije. Doslovno mi je baterija jednako trajala.
Treće, ne radim za Telemach; da radim moji bi postovi zasigurno drugačije bili napisani.

I zadnje, reci mi koja je prednost 1 Gb/s na mobitelu u pokretu naspram 150 Mb/s? Da li ti na putu do posla preuzimaš terabajte i terabajte podataka? Jer ja ne. Eventualno pogledam neki video i to je to. Niti jedna internetska usluga ne zahtjeva brzinu 1 Gb/s i apsolutno ne postoji nešto što možeš raditi s 1 Gb/s, a ne s 150 Mb/s.

I imaj na umu da govorim o mobitelu i pokretu; dok si vani, a ne kod kuće. Iskreno me zanima tko je i kako ikada vani iskoristio maksimalnu brzinu mobilnog interneta. Jasno mi je da neki koriste 5G internet kod kuće, sve pet. Ali u pokretu ti stvarno nije potrebna tolika brzina.
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
I 5G nije dostupan svugdje gdje je i 4G. Evo kod mene dva tornja ovaj bliži nema 5G ovaj dalji ima ali je na njemu signal jako slab tako da na 4G imam skoro duplo brže brzine.
Zbog nekog retardiranog razloga kad upalim 5G spaja se uvjek na ovaj dalji toranj umjesto na onaj koji ima bolji signal tako da mi je 5G praktički beskoristan.
Govorim iz vlastitog iskustva. Na lokacijama gdje sam prisutan uvijek mi je dostupan 5G.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 20:27   #2154
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 235
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Pitanje za ljude koji su u Puli.. Hvata li vam negdje 1 gbps ili preko (HT)?
Imam tjedan dana flata putem BonBona i testiram kada sam u gradu.. Najviše mi hvata kod dječjeg dispanzera, nešto malo preko 600 (5G).
od giardina do punte varira al ide uvijek preko 800.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 20:36   #2155
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Pitanje za ljude koji su u Puli.. Hvata li vam negdje 1 gbps ili preko (HT)?
Imam tjedan dana flata putem BonBona i testiram kada sam u gradu.. Najviše mi hvata kod dječjeg dispanzera, nešto malo preko 600 (5G).
Punta, centar što sam mi se dalo testirati.
axo je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 22:01   #2156
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Kad smo vec kod prijema u Puli, kakva je situacija u malo daljoj okolici, u Medulinu? Namjeravam ovo ljeto tamo provest neko vrijeme, pa me zanima za kojeg LTE operatera se odlucit. 5G me zanima, jer cu koristit Huawei B535-333 router...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 22:33   #2157
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kad smo vec kod prijema u Puli, kakva je situacija u malo daljoj okolici, u Medulinu? Namjeravam ovo ljeto tamo provest neko vrijeme, pa me zanima za kojeg LTE operatera se odlucit. 5G me zanima, jer cu koristit Huawei B535-333 router...
Nisam bio tamo već neko vrijeme... malo smo zaspali sa mapiranjem
Ak se ne varam a1 ima 5g tamo ili ti 1,3,7,2x 20 i 28
axo je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 22:51   #2158
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kad smo vec kod prijema u Puli, kakva je situacija u malo daljoj okolici, u Medulinu? Namjeravam ovo ljeto tamo provest neko vrijeme, pa me zanima za kojeg LTE operatera se odlucit. 5G me zanima, jer cu koristit Huawei B535-333 router...
Hm, jedino što bi trebalo biti 5G(hz) na b535 je wifi ako ima dual band Ako nisi pobrkao model, razočarat ćeš se budući je to 4G only cat7 ruter i neki maksimum je 300/100 na papiru.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 23:59   #2159
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ljeti je koma (Tmobile, 4G). Van sezone je oke. Na rivi i u centru Medulina ljeti je malo teze gledati yt i sl. Probao sam par dana raditi na terasi, nosio sam B818 s gigaboxom i vratio se nazad u Pulu na stabilnih 30-50Mbps DL.

B818 je ful lose radio na dvije lokacije - placa i 300m dalje na otvorenoj parceli, ali i dalje centar sela. A1 sam probao, ali ne pamtim da sam uspio dobiti nesto vrijednije spomena. Na karti A1 izgleda obecavajuce, repetitori sa 4 banda na Vrcevanu i u Premanturi, govorim iz sjecanja.

B535 ti nije neka sreca. U losijim uvjetima se muci, a u idealnim uvjetima je odlican. Koristio sam ga i jos uvijek gs imam na lokaciji gdje gledam u toranj na 500m - bez beda ide 150ak Mbps DL. Sve drugo je lutrija. Svakako ces morati osobno testirati, nema druge. Ja sam odustao od 4G u Medulinu, barem po ljeti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2023., 01:44   #2160
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Hm, jedino što bi trebalo biti 5G(hz) na b535 je wifi ako ima dual band Ako nisi pobrkao model, razočarat ćeš se budući je to 4G only cat7 ruter i neki maksimum je 300/100 na papiru.
Potpuno sam zahebo pitanje, jer sam mislio napisat kako me 5G NE zanima, a ispalo je kako je ispalo... Previse pive
Prezime je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na